30 листопада 2017, 18:22

Як Міністр молоді та спорту виграв суд у НАЗК і довів, що працівники агентства порушують антикорупційне законодавство

У корупціонери за версією НАЗК потрапити дуже легко. Достатньо зробити кілька критичних заяв на адресу агентства. Наприкінці березня 2017 року ми на Уряді розбирали питання вкрай незадовільного стану системи електронного декларування доходів. НАЗК на чолі з пані Корчак відверто завалило роботу в цьому напрямку. Це сповна відчули на собі всі, хто намагався подати декларації за 2015 та 2016 роки.

Тоді я виступив на засіданні Кабміну та підтримав заклик відправити у відставку пані Корчак і весь склад НАЗК. Як це часто буває в нашій країні, такі заяви не залишаються без наслідків. Я це чудово усвідомлював. Дрібна помста ображених чиновників-антикорупціонерів не змусила себе довго чекати. Спочатку НАЗК прийшло з перевіркою до Міністерства молоді та спорту, а потім нашвидкуруч склепали проти мене адмінпротокол.

Що стосується перевірки – шукали і нічого кримінального не знайшли. Є низка зауважень і недоліків, які усуваються Міністерством. Однак у приписі, містяться абсурдні з юридичної точки зору вимоги. Так, НАЗК грубо порушує презумпцію невинуватості громадян, перебираючи на себе повноваження судів та слідчих органів. НАЗК наперед визнало низку працівників Мінмолодьспорту винними у порушеннях вимог Закону "Про запобігання корупції" без жодного рішення суду. При цьому НАЗК зобов'язує Міністерство провести проти них розслідування та "притягнути винних осіб до відповідальності".

Що стосується адмінпротоколу, складеного на мене за нібито "приховування понад 80 000 грн. зарплати", отриманої в грудні 2016 року.

Перше: Печерський районний суд на своєму засіданні від 24 листопада 2017 р. – закрив відповідне адміністративне провадження. Копія постанови суду додається.

Друге: суд повністю пристав на мою з адвокатом аргументацію. Жодного одноразового доходу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, я не отримував.

У грудні 2016 р. Міністерством мені були виплачені кошти, які включали поточну зарплату та заборгованість по окремим платежам за листопад 2016 р. Усі вони були задекларовані мною при поданні електронної декларації за 2016 р.

Виплати здійснювалися у три платежі через певний проміжок часу. Відтак суд встановив, що я не повинен був повідомляти НАЗК про суттєві зміни майнового стану. Адже жодна з цих виплат по одинці не перевищувала граничної межі у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2016 року.

Діючим законодавством в сфері запобігання корупції також не передбачено складання розміру доходів особи за певний період. Тим більше тих, що були нараховані за два різні місяці.

Тепер оцініть весь цинізм ситуації: НАЗК, грубо порушуючи антикорупційне законодавство, сплюсувало ці доходи і виписало мені незаконний адмінпротокол. Наступного разу, щоб притягнути до відповідальності – будемо плюсувати за рік?

Тому, я маю всі підстави вкотре заявляти, що у НАЗК, нажаль, працюють некомпетентні люди. Вони зводять рахунки з членами Уряду, а не займаються запобіганням корупції. Це факт, який доведено рішенням суду.

ФБ автора





Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...