Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, д.ю.н

Конфлікт інтересів

14 вересня 2017, 10:24

Дії Президента в останні дні підштовхують багатьох до думки, що він і його оточення живуть у якомусь паралельному світі.

Не є виключенням і судова реформа. В той час як міжнародні партнери (як в ЄС, так і в США) і громадськість наперебій звертають увагу на те, що в список фіналістів конкурсу до Верховного Суду потрапили аж 30 недоброчесних кандидатів, Президент заявляє, що конкурс відбувся зразковий, а громадськість не має до нього жодних претензій.

Зрозуміло, що Президенту невигідно критикувати реформу, автором якої є він сам. Втім, очевидно неможливо відновити довіру до системи, від самого початку вводячи всіх в оману і видаючи бажане за дійсне.

Але остаточно спантеличує те, хто і як прийматиме фінальні рішення щодо складу Верховного Суду в складі Вищої ради правосуддя, яка починає розглядати кандидатів уже сьогодні.

1. Голова ВРП Ігор Бенедисюк, призначений до її складу президентом Порошенком, перебуваючи в статусі судді, незаконно отримав від нього нагородну зброю. Крім того, він, імовірно, є громадянином РФ. Принаймні, доказів того, що він з цього громадянства вийшов після того, як був суддею в РФ, він не надав.

2. Члена ВРП Павла Гречківського Генпрокуратура підозрює у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах (отриманні 500 000 $ за вирішення справи в суді). Парадоксально, але п. Гречківський відбиратиме суддів Касаційного кримінального суду, яку, імовірно, розглядатимуть його справу. І ВРП, і сам Гречківський на численні заклики відсторонити його від посади або бодай не брати участі в голосуванні відповіли відмовою.

3. Член ВРП Ярослав Романюк, будучи головою Верховного Суду України, підтримав закони 16 січня і зухвало порушував права людини, за що отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності, і тим не менше був визнаний переможцем конкурсу до нового ВС. Втім, відразу після цього він подав у відставку з посади судді, але чомусь продовжує брати участь у призначенні нових суддів Верховного Суду. За це, кажуть, п. Романюку вже пообіцяли місце в Конституційному Суді.

Найцікавіше, шо п. Романюк навіть подав заяву про самовідвід щодо кандидатів до Верховного Суду, але її відмовилася задовольняти Вища рада правосуддя. Тому очевидно, що вся історія з "відставкою" виглядає як дешевий фарс. Адже якщо пан Романюк послідовний у своєму бажанні залишити систему і не підривати довіру до суду, він може просто не брати участь у засіданні ВРП. Але він буде брати в них участь.

З конфліктом інтересів щодо інших кандидатів також вийшло цікаво – ВРП відмовила в задоволенні 48 із 52 (!) заяв її членів про самовідвід. Це означатиме, що в більшості цих випадків члени ВРП вибиратимуть суддів "нового" ВС серед своїх кумів, братів, сватів і інших "любих друзів".

Сформована і діє ВРП за законами, поданими Президентом, а чимала кількість членів напряму з ним пов'язана. І якщо б на те була воля Президента, ці речі були б іншими.

Це наводить на невтішний висновок – насправді конфлікт інтересів один, але великий – між інтересом суспільства мати справедливість і бажанням Президента мати контрольований суд, хоча б і ціною доль мільйонів громадян.

Який інтерес переважить – ми побачимо вже дуже скоро.

fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 12
Иосиф Бернштейн _ 17.09.2017 12:54
IP: 130.211.53.---
Суддя Януковича, Міша Жернаков, пише про конфлікт інтересів. Дурник, а те що діючі адвокати-бізнесмени із ГРД фактично обирабть суддів – це не конфлікт інтересів? Ти говориш про корупцію? – напиши про статки своєї мами-судді та про своє багатсво.
Таких як цей дурник (містер Ж.) – 99% у лавах "антикорупціонерів"
Viacheslav Khripun _ 16.09.2017 13:02
IP: 78.111.186.---
Господи, Миша Жернаков, ну кто бы уже о конфликте интересов говорил! Ну ты же сам мажор по жизни, бывший судья-коррупционер, который стал судьей только благодаря маме-судье из Харькова и отчиму-"ученому". Забыл, как бывший и уже люстрированный глава ВККС И. Самсин за тебя вопросы с переводом в Киев в 2013 г. решал и как ему за это твой родыч диссертацию писал? Ты расскажи как ты доктором наук в 30 лет стал и как тебе отчим диссертации клепал!? Или как ты к народному депутату Е. бегал свои вопросы решать? Думаешь о твоих делах никто не знает? А как твоя квартира в Киеве, которую ты недавно на подставных лиц купил? Откуда у тебя больше 1 млн.грн нашлись? Тоже "друзья" одолжили? Ты ж еще пару лет назад вообще толком ничего не имел. Какое ты вообще моральное право имеешь после всего это быть в ГРД? Ты же с ВККС судился не раз и теперь с ней же работаешь! У тебя у самого конфликт интересов на лицо, только строишь из себя типа "порядочного"!
LYCIV_OLGA _ 14.09.2017 15:03
IP: 35.195.243.---
Ну, чому завжди так – як рашист, то обов΄язково – войовниче невігластво,путінізм головного мізку, українофобія/раSSізм???... А далі – обмеженість/глупство, і дуже часто, навіть, – розумова неповноцінність/слабоумство...і навіть – божевілля (!!!)
Ось – чудовий приклад:

Пётро Прошенков:
LYCIV_OLGA:
Сильно сказано!Самі придумали чи знову десь поцупили вираз? А чим вам кави під ялинкою завадило, я не второпаю.
Це хворе біднятко про щось розмовляє – чи то з кимось, чи то – сам з собою, але – про щось одному йому відомоме... (Смайлик "sad")
LYCIV_OLGA _ 14.09.2017 14:42
IP: 35.195.243.---
(закінчення)
...Страну не просто подсадили на сериал. Страна живет в этом сериале и вопрос, который больше всего волнует невольных телезрителей Украины, при взгляде на эти морды, один:
КОГДА ЖЕ ВЫ, ТВАРИ, НАКОНЕЦ, ПОВЫЗДЫХАЕТЕ???
Причем устроит любой сценарий. Чартерным пароходом навстречу айсбергу. Табором в небо. Или пускай выведут вас по одному на задних лапах, как крыс, а впереди будет идти мальчик с волшебной свирелью и приведет вас из центра Киева на набережную. Какая мелодия будет при этом звучать – "Ще не вмерла", "Сулико" или "Прощание славянки" – не важно. Главное, чтобы довел. Всей шоблой. До моста, который предусмотрительно, только наполовину, снесет Кличко. А там вселится в вас дух корпоративного братства, и ринетесь вы всем стадом вниз, в днепровские пучины.
Чтобы сгинуть там навечно, без следа..."
LYCIV_OLGA _ 14.09.2017 14:40
IP: 146.148.120.---
Можна до нескінченності балакати-висловлюватися про нашу – ніби-то – "владу" (яка вже дуже давно стала схожа на банду/ОЗУ/мафію), як усю загалом, так і про окремих її представників... Але – як на мене – загальний настрій та відношення до цієї "групи осіб" найкраще висловив Иван Райли в "Украинская политика – бесконечный сериал о политических трупах" (.../hvylya.net/analytics/society/ukrainskaya-politika-beskonechnyiy-serial-o-politicheskih-trupah...):
"...Власть насильно демонстрирует нам свой официальный взгляд на жизнь. В который давно не верит сама. Но мы уже не дети и прекрасно понимаем: то, что происходит – это запущенный сифилис мозга... Такое впечатление, что в Украине снимают шоу о мертвецах... Повсюду эти паралитики с отечными серо-зелеными харями и бельмами вместо глаз...
(див.закінчення)
Alex Ognev _ 14.09.2017 14:02
IP: 195.18.31.---
Время покажет. Но все кто будет не справедливый к народу Украины будут наказаны.
Yuriy Vologjaninov _ 14.09.2017 13:02
IP: 109.95.50.---
Для главы МИД РФ Лаврова уже в декабре 2014 года Порошенко был "лучшим шансом":
"Не могу сказать, что у нас есть какие-либо сложности в контактах с президентом Украины Петром Порошенко, по крайней мере, на уровне руководителей двух стран... Порошенко – лучший шанс, который в настоящее время есть у Украины" -
korrespondent.net/ukraine/politics/3456866-lavrov-poroshenko-luchshyi-shans-ukrayny

Путина в Порошенко устраивает всё – и его миллиардерство, и его Липецкий РОШЕН, и его "антипутинская" АТО, и его, вслед за Путиным, война против Саакашвили...

"Лучший шанс" для Кремля – Порошенко есть лучший шанс и для украинской олигархии. И потому, это худший шанс для народа Украины.

АНТИОЛИГАРХИЧЕСКИЕ СИЛЫ, ОБЪЕДИНЯЙТЕСЬ!

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Андрій Павловський _ 14.09.2017 12:58
IP: 176.36.60.---
Ось тобі куме і судова "реформа"...,
Vlad Doroshenko _ 14.09.2017 12:56
IP: 93.72.70.---
...в останні дні підштовхують до думки, що можна випускати цукерки под назвою "проривний Міхо", "міна для Шегині", "зупинений поїзд", "громадянство дати не можна забрати", а цукерки Кара-Кум з пальмами на обгортці перейменувати на "вілла в Іспанії"
Даша Глущенко _ 14.09.2017 12:21
IP: 46.211.67.---
Пане Михайло! Ця інформація публічна, але особисто вам повторюю. Гречківський отримав негативну відповідь НАЗК стосовно наявності конфлікту інтересів при формуванні касаційної кримінальної палати. Окрім того, він подав 6 заяв про відвід,і лише одна була підтримана. Таким чином, рішення двох органів- назк і ВРП говорить про те, що немає перешкод для реалізації його обов'язків при формуванні Верховного суду. Знаючи про факти звернення до назк і подання відводів, говорити про те, що Гречківський нічого не зробив, - це свідомо брехати
Володимир Бєлий _ 14.09.2017 11:11
IP: 194.79.23.---
Зло перемагає завжди, але ніколи остаточно.
Ritz _ 14.09.2017 11:02
IP: 35.195.195.---
Следует признать, что пока побеждают желания халявы. Общество должно и дальше продолжать оказывать давление на власть, тогда баланс интересов может быть сдвинится в сторону нужную гражданам страны.

В свою очередь позвольте выразить Вам, Михаил, искреннюю благодарность за ваш труд на благо нашего общества. Уважение и почет Вам!
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter