Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, д.ю.н

Депутате І. Мельничук, Ви говорите неправду і вбиваєте боротьбу з корупцією.

07 грудня 2017, 13:11

Іване Івановичу!

Вчора на засіданні парламентського комітету з протидії корупції Ви в своєму виступі декілька разів сказали неправду, згадавши при цьому авторитетну міжнародну організацію Transparency International і мене особисто. Якщо б це стосувалося лише мене – це не було б принципово. Але мова йде про авторитет колег, я зобов'язаний це публічно спростувати. І очікую також спростувань від Вас.

1. Ви стверджували, що Transparency International Україна рекомендувала мене одного до Громадської Ради доброчесності. Це неправда. TI Україна рекомендувала шістьох людей. Докази – тут.

2. Ви стверджували, що я "не пустив" Вас до Верховної Ради "за заявою депутата від Партії Регіонів". Це брехня. Єдина справа, яку я розглядав за Вашої участі в колегії суддів на виборах 2012 року – це справа, де заявником були Ви. І ви її програли.

3. Ви стверджували, що я "позбавляв вас мандату" в 2012 році. Це неправда. Ні я, ні будь-хто не міг позбавити Вас мандату, бо суд не має таких повноважень. А також тому, що в 2012 році мандату Ви не мали.

4. Ви задали риторичне питання "Хто вибирав Верховний Суд? Хто був в Раді доброчесності?". Ви зухвало зманіпулювали. Громадська рада доброчесності не вибирає суддів. Це відповідальність Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя. А також Президента, який є автором реформи, але також постійно говорить неправду про її хід.

5. "Не може бути в усьому винен Президент". В випадку судової реформи – може. Бо вона відбувається відповідно до законів, які розробив і вніс Президент до Верховної Ради, і за які найбільше голосів давала президентська фракція, в тому числі і Ви. А ще Президент призначив членами Вищої ради правосуддя кандидатів зі свого виборчого списку, а також голову Вищої ради правосуддя. Останній, імовірно, досі є громадянином РФ, і всупереч закону отримав від Президента зброю.

Практично весь Ваш трихвилинний виступ – це брехня і маніпуляція. А також перекладання з хворої голови на здорову.

Але найбільша ницість – це те, що Ви використали брехню про мене для того, щоб підірвати довіру до авторитетної антикорупційної організації і до голови комітету з протидії корупції.

Якщо Ви маєте якісь претензії до мене особисто – висловлюйте їх мені і не втягуйте в це інших. Я не відповім Вам як суддя, бо ще в 2015 році я сам пішов з посади, сконцентрувавши всі сили на судовій реформі. Але як юрист залюбки поспілкуюся – і про Ваш позов, і про "новий" Верховний Суд, і про політичну відповідальність.

І також про те, як Ви, ставши депутатом, проголосували вчора за звільнення Соболєва, під головуванням якого Комітет провів цілу низку революційних антикорупційних рішень, заблокував більше 400 корупціогенних законів і не дав вбити НАБУ.

Мій фб тут.

Загрузка...
Коментарі — 7
Николай Чаварга _ 09.12.2017 13:01
IP: 35.195.70.---
Шановний Жернаков!
Боротьба з корупцією в умовах приватної власності в Україні, і відсутність державницького мислення в етнічних українців на генетичному рівні, рівнозначна тому, як би хтось боровся з мікробами (чуми, сибірської язви, туберкульозу, малярії і т.д.) шляхом топтання їх чоботами. Нам нема чого гордитися діями наших предків, які спочатку розділили державу на частини (Ярослав Мудрак, децентралізація), а потім здали сусідові на 350 років.

Сьогодні іде останній бій ближніх і далеких сусідів за Золоту Українську Землю, при цьому самі українці не тільки не борються за свою Землю, але і інтенсивно вимагають зробити її товаром!!, наприклад, Чорноосел молодший і сотні тисяч яничар і Буратінів по інтелекту.

Питаня: ви особисто, п. Жернаков, при яких умовах могли би стати патріотом-державником, чи для вас це питання не має змісту?
Orest Jj _ 07.12.2017 16:07
IP: 77.52.100.---
вопрос как к юристу – есть ли основания для подачи заявления о наличии состава преступления на основании вот этого: cripo.com.ua/?sect_id=2&aid=8127

Пы.Сы Не реклама, касается страны.
Mykhailo Zhernakov _ 07.12.2017 15:14
IP: 91.203.88.---
Дякую за коментарі.
Звик підтверджувати слова доказами – так простіше довести до всіх зацікавлених правду.

А до суду подавати не бачу великого сенсу. На жаль, з теперішнім рівнем довіри до суду часто більшу легітимність має блог з доказами, аніж судове рішення.
Николай Чаварга _ 07.12.2017 14:59
IP: 35.205.37.---
1) Я вже привик, що в більшості бреше як одна сторона, так і друга. В даному випадку виглядає так, що ви кажете правду, бо все, сказане вами, можна легко перевірити і продемонструвати відповідні документи. В зв'язку з цим – РЕСПЕКТ.

2) Поведінка Мельничука (якщо сказане вами – правда) вказує на трагічний для України стан справ у владі. На моє глибоке переконання, левова частина (99%) такого стану тримається в приватній власності на засоби. Ми не вирвемося з цього гів_а доти, поки не повернемо власність державі, і не змінимо правила приходу до влади, наприклад:
1) До влади на всіх рівнях можна допускати тільки людей, які не мають ЖОДНОГО відношення до бізнесу (до злодійсменства).
2) Недоторканність не просто знімається з усіх представників влади, – підвищується відповідальність за скоєне пропорційно щаблю влади І т.д.

На перший погляд ви явно заслуговуєте на повагу, а як воно насправді? – ви намочені в злодійсменстві? – фірма, фірмочка, конвертцентр?...
Ritz _ 07.12.2017 14:41
IP: 35.195.59.---
Только что в комменетариях в другом блоге я упомянул, что в США бывший топ-менеджер концерна VW осужден на семь лет. Только за то, что вводил в заблуждение власть и потребителей в США. Было бы правильно, чтобы Вы, Михаил, подали иск в суд на выше упомянутого депутата. Я также против экзекуции, которую устроили Соболеву, хотя выступаю против многих его и политической силы, в которой он состоит, шагов.
Vyacheslav Panchuk _ 07.12.2017 14:16
IP: 46.63.69.---
Респект. А чи не варто його за це притягнути до суду?
Ilia Ilia Ilia _ 07.12.2017 13:39
IP: 93.72.202.---
А як йому не брехати, коли він з БПП? У них вже 144 реформи проведено і добробут народу зростає!
Україна та Європа901 Корупція1081 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300 Свобода слова544
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter