Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, д.ю.н

Три ''судові'' подарунки від Президента під ялинку

28 грудня 2017, 10:36

Закінчується 2017 рік, в якому відбулося чимало цікавого на тему судів і їх реформи.

Запрацював "новий" Верховний Суд, який, на жаль, так і не став новим. Нещодавно країну сколихнула хвиля обурення після того, як суддя Лінник ухвалив надто м'який вирок у справі Крисіна, причетного до вбивства журналіста. Президент нарешті подав законопроект про Вищий антикорупційний суд, який явно не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії.

Але цим "судовий" 2017 рік, схоже, не закінчується. Поки всі чимдуж уже готуються до свят і обговорюють ці цікаві події, нас очікує щонайменше три сюрпризи, про які говорять набагато менше.

1. Призначення одіозної голови Ради Суддів України Валентини Сімоненко суддею Верховного Суду. Прямо зараз відбувається засідання Вищої ради правосуддя, на якому пані Сімоненко має всі шанси отримати позитивну рекомендацію до призначення суддею "нового" ВС. Попри негативний висновок Громадської ради доброчесності. Попри те, що вона є уособленням боротьби з судової реформою. Попри її прямі зв'язки з окупаційною владою в Криму. Що вже говорити про її невідповідність конституційному критерію володіння Українською мовою.2. Ліквідація місцевих судів. Тишком-нишком, буквально за пару днів до закінчення відповідних конституційних повноважень Президента, його адміністрація підготувала укази про ліквідацію і реорганізацію більше сотні місцевих судів. Серед них – всі місцеві суди Києва. Це дуже зручно, оскільки можна в ручному режимі перевести до "нових" столичних судів лояльних до себе суддів. Подумаєш, у процесі завалиться судове слідство в справах Майдану, в тому числі щодо розстрілів Небесної Сотні на Інтитутській.

3. Не варто забувати і про все ще дуже високі шанси призначення Президентом суддею Конституційного Суду людини Ківалова Анжеліки Крусян.

Пильнуймо. Від того, наскільки реалізуються ці плани, залежатиме чи далі ми зможемо сподіватися бодай на якийсь прогрес в судовій реформі. І наскільки ми в принципі як держава зможемо розраховувати на прогрес.

fb автора

Коментарі — 12
Вячеслав Джунь _ 29.12.2017 20:57
IP: 35.195.176.---
Усе це правильно, пане Михайле, але в першу Чергу треба поміркувати про ефективність контролю інститутів громадянського суспільства за судовою владою та якістю суддівського корпусу. Очевидно без законодавчих змін не обійдемось., зокрема, необхідно визначити хоча б принципи такого контролю і повноваження інститутів...Бо інакше буде продовжуватись ігнорування владою ініціатив громадянського суспільства.
Хоча усе це лише частина проблеми так званої субстантизованої держави, яка зараз є наявною в Україні. Субстантизовану державу треба перетворювати в інструментальну державу, тобто державу, що є лише інструментом в руках громадянського суспільства, і немає інтересів і потреб, відмінних від інтересів і потреб суспільства
Алекс Правен _ 28.12.2017 21:04
IP: 35.195.250.---
Иосиф Бернштейн:
Ірина Северина:
Навіть не читаючи цей матеріал, знаю: судової реформи не було і не буде. Гірка імітація реформи особисто мене в оману не введе. Без цієї гілки влади – не буде і держави Україна.
Браво! Не читала-не знаю – не розумію але все і усюди зрада!:) молодець. на жаль, ае так мислить і говорить переважна більшість населення.
=========
Ирина абсолютно права. Нет никакого смысла читать законы – они не работают. Конституция у нас тоже неплохая – ну и что?
Иосиф Бернштейн _ 28.12.2017 20:41
IP: 176.115.96.---
Ірина Северина:
Навіть не читаючи цей матеріал, знаю: судової реформи не було і не буде. Гірка імітація реформи особисто мене в оману не введе. Без цієї гілки влади – не буде і держави Україна.
Браво! Не читала-не знаю – не розумію але все і усюди зрада!:) молодець. на жаль, ае так мислить і говорить переважна більшість населення.
Ірина Северина _ 28.12.2017 20:19
IP: 91.214.85.---
Навіть не читаючи цей матеріал, знаю: судової реформи не було і не буде. Гірка імітація реформи особисто мене в оману не введе. Без цієї гілки влади – не буде і держави Україна.
Orest Jj _ 28.12.2017 15:43
IP: 35.195.121.---
Передача "Жди меня"

В зале "Польша" и "ЕС"
"Польша":
- я как то давно потеряла своих холопов!
"ЕС":
- для тебя у меня сюрприз!
"Польша":
- что вы, это было так давно, я так о них скучаю!
"ЕС":
Внимание!!!
- Войдите пожалуйста!!!
и тут входит "Украина" с опущенной головой:
- панове, я теперь снова ваша!
- Слава Украине!
Иосиф Бернштейн _ 28.12.2017 15:33
IP: 176.115.96.---
Автор цього опусу ще не відповів за брехню та маніпуляцію зі "статистичними даними" при конкурсі у Веховний Суд. ttp://blogs.pravda.com.ua/authors/zhernakov/58e4a2e32738e (Маніпуляції з результатом конкурсу до Верховного Суду: статистичні докази)
Цьому "юристу-спеціалісту" вже прямо говорили, що то дурість, що він написав, але... жодного спростування та вибачення... "Потік брехні не має зупинятися"? так, наш активіст-екс-суддя?
Иосиф Бернштейн _ 28.12.2017 15:28
IP: 176.115.96.---
Цей суддя януковича, а зараз ярий активіст, просто переливає з пустого в порожнє – напевно кількість публікацій впливає на величину грантів, то й він намагається під кінець року наздогнати задачі
Алекс Правен _ 28.12.2017 15:18
IP: 35.205.171.---
Володимир Руденко:
Майдан великое начало, но почти ничто, микрон, в движении к лучшей жизни.
=======
пока нет никаких признаков движения не только к лучшей, но хотя бы просто честной и справедливой!жизни. и не факт, что движение к лучшей жизни появится в обозрим будущем. Всё глухо как в танке.
Где Вы увидели микрон?
Алекс Правен _ 28.12.2017 15:08
IP: 35.195.76.---
Володимир Руденко:
=======
по майдану есть неотвеченные вопросы. Не "подогревали" ли искусственно чувства майдановцев умышленными убийствами? Майдан собирался в том числе как протест против наглых убийств безоружных майдановцев. Помните Сергей Нигояна?
Володимир Руденко _ 28.12.2017 13:45
IP: 193.34.92.---
Вчитайтесь в слова повести Антуана де Сент Экзюпери "Планета людей": – "Всем нам знакомы лавочники, которые в грозный час кораблекрушения или пожара вдруг проявили нежданное величие духа. И они не обманываются, они понимают, что свершилось нечто важное, переполнившее душу: тот пожар так и останется лучшим часом в их жизни. Однако больше случая не представилось, не оказалось благоприятной почвы, они не обладали той верой, теми убеждениями, что требуют подвига, – и вновь они погрузились в сон, так и не поверив в собственное величие. Конечно, призвание помогает освободить в себе человека – но надо еще, чтобы человек мог дать волю своему призванию." Люди, Человеки, нам предстоит громадная работа, свехрусилия чтобы стать свободными! Майдан великое начало, но почти ничто, микрон, в движении к лучшей жизни.
braterstvo _ 28.12.2017 11:01
IP: 89.252.61.---
Мякий вирок через те, що владним "правоприемникам", потрібні такі "крісіни" для втихомирення всяких там маніфестантів проти корупції.
Aleksandr Aleksandrov _ 28.12.2017 10:43
IP: 109.86.246.---
Лояльность к шоколаднику вот основной критерий судьи
Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter