Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Пане Зеленський, що ви робитимете з судами?

19 квітня 2019, 08:14

Суд скасував націоналізацію Приватбанку. Суд скасував конкурс на посаду керівника Митниці. Суд відпустив Савченко і Рубана. Суд зберіг на посаді Мангера. Суд відсторонив Супрун і поновив Насірова. Суд скасував незаконне збагачення.

Це далеко не повний список абсурдних судових рішень, які коштують і ще коштуватимуть суспільству дуже дорого. Левова частка з них – це рішення сумнозвісного Окружного адміністративного суду міста Києва, який раніше, з-поміж іншого, заборонив Майдан і зобов'язав Беркут його розігнати.

Очевидно, ми не можемо мати й надалі таку судову систему.

Раніше ви одним із перших підтримали громадський Порядок денний реформи правосуддя і пообіцяли перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя, відповідальних за якість суддівського корпусу. Далі член ваш радник Олександр Данилюк анонсував, що "судову систему поставлять з ніг на голову".

Однак потім замість обіцяного детального плану реформи з'явилися ідеї про якийсь "міжнародний Вищий економічний суд", і жодного слова – про перезавантаження чинних судів. Більше того, далі член вашої команди Дмитро Разумков взагалі заявив, що "судова реформа – це не до команди президента, там рішення мають приймати суди" – меседж, дуже схожий з думкою архітектора судової системи часів Януковича Андрія Портнова.

Вчора, втім, Ірина Венедиктова, оголосила, що ВККС і ВРП таки є плани перезапустити.

У зв'язку з цим є декілька питань:

1) Чи ви й надалі підтримуєте перезавантаження ВККС і ВРП саме з делегуванням їх функцій громадськості і іноземним експертам, чи вважаєте, що рішення щодо судової реформи "мають приймати суди", як вважає Андрій Портнов?

2) Чи ви готові ініціювати повторну перевірку недоброчесних суддів після того, як ці органи будуть переформатовані?

3) Яке ваше ставлення до роботи ОАСК, який ви вчора назвали і його суддів? Чи, можливо, ви не вважаєте діяльність цього суду такою, що суперечить інтересам суспільства, особливо в світлі останніх подій (рішення щодо націоналізації Приватбанку) і можливих майбутніх рішень (щодо розпуску парламенту, який, як ви казали, вам вигідний)?

У вас усе ще є шанс відповісти суспільству на ці питання, і бажано не через членів команди, а особисто – на дебатах чи в інший зручний для вас спосіб.

З вашим опонентом, чинним президентом Петром Порошенком намагання зберегти контроль над правосуддям зіграло злий жарт. Не повторюйте його помилок.

Запит суспільства на справедливість надто високий, щоб судова система залишалася такою, якою вона є зараз. І вона обов'язково зміниться. Питання лише в тому чи в цій історії вас запам'ятають як того, хто сприяв встановленню справедливості чи того, хто цьому заважав.

[URL=https://www.facebook.com/mzhernakov]fb автора

[/URL]

powered by lun.ua
Коментарі — 23
Tania Ariadna _ 19.04.2019 20:56
IP: 35.235.227.---
Корж Микита:
Уважаемый Корж Микита, я не принадлежу к украинским либералам, я не считаю себя умнее других людей и не являюсь участником грантовых этнологических исследований. Я работаю всего лишь на 0,5 ставки. У меня грудной ребенок, мама в инвалидной коляске, и я знаю свою родословную дальше второго колена. Моя родословная начинается в эпоху Киевской Руси, несколько сел вокруг Киева имеют названия, которые прямо указывают на мою девичью фамилию. Один из моих прадедов был профессором двух университетов г. Киева, сотрудничал с В. Вернадским, его расстреляли большевики... Наша семья понесла огромные потери во времена Голодомора... Племянник моего мужа был убит 20 февраля 2014 года на Майдане... Сейчас он на Небе, вместе с другими Героями Небесной Сотни...
Корж Микита _ 19.04.2019 19:16
IP: 35.235.226.---
Tania Ariadna:
Знаете, Татьяна, на плечах русских либералов Путин въехал в Кремль. Украинские либералы потенциально отстают от русских на 20 лет. Дело не в том кто такой Зе и его избиратели, какие сериалы они смотрят, а кто будет после него. Вы считаете себя умнее людей? Я даже не стану Вас в этом переубеждать. Немцы подсказали нам схему децентрализации Украины на основе территориальных громад. Мы понимаем, наши курганы, городища с убогими земляными жилищами быдла не вписываются в Ваши грантовые этнологические исследования. В противном случае мы бы Вас наблюдали повсюду, как в Долине Царей. Последние массовые документированные раскопки проводились ещё помещиками, и все что не исследовано в сов период уже практически уничтожено, и хранится лишь в подсознании благодарных и верных потомков. А Вы, украинские либералы...не все из вас знают свою родословную дальше второго колена.
Tania Ariadna _ 19.04.2019 17:27
IP: 35.235.227.---
Корж Микита:
Шановний Корж Микита, НЕ ПРИПИСУЙТЕ, будь ласка, мені те, що я не говорила і не писала. Не маніпулюйте і не конфліктизуйте ситуацію. Я не займаюсь профанацією. Ми разом з колегами вивчаємо не етнічні, а національні цінності /про які я тут не писала/, а також процес формування української ПОЛІТИЧНОЇ нації, досліджуючи й етногенез та етнічну історію багатьох народів світу. Дискутувати на ці теми з людьми, які не мають етнологічної компетентності, – марна справа. Я не збираюсь Вас агітувати ЗА КОГОСЬ чи ПРОТИ КОГОСЬ. Свою справу зробив відомий серіал, який упродовж кількох років потужно впливав на підсвідому сферу багатьох громадян України, нівелюючи їхнє критичне мислення. Про подібні ситуації розповідали відомі журналісти Ю. Мостова та Д. Гордон. Зокрема, у контексті можливого голосування за Штирлиця/Тихонова, а також у контексті можливого обрання Президентом СРСР надзвичайно популярного завдяки радянському телебаченню А. Кашпіровського. Бажаю Вам усього найкращого.
Корж Микита _ 19.04.2019 16:13
IP: 35.235.227.---
Tania Ariadna:
Уважаемая Татьяна, пословица "чем больше языков ты знаешь, тем больше ты человек" не принадлежит ни вам, ни тем людям которых вы знаете, потому, вряд ли можно считать её вашим личным убеждением.Это точка зрения, яркая, но весьма субъективная, которая пришлась вам по душе. Наверное, в этой связи декомунизация вам представилась в образе переименования улиц. Но мои личные убеждения, как и миллионов украинцев проголосовавших за Зе, подсказывают мне, что это внешняя профанация, без глубинного смысла личных убеждений.
Я убежден, что для людей сокровенными являются не этнические ценностн. убеждения, а осознание причастности к семье, к роду, к предкам. Мы знаем и видим курганы предков в наших степях, но совершенно не знаем языка и письменности, которой у них вообще не было.
Это так, в двух словах, об убеждениях, которые складываются не на пословицах, а на реальных связях в истории, во времени, котор были разрушены советской коммунизацией.
Maxim Isaev _ 19.04.2019 12:32
IP: 35.235.227.---
Когда д.ю.н. задает такие вопросы кандидату в Президенты хочется спросить у него, а какие у вас пан юрист конкретные предложения – что делать. Предложите поэтапный план изменений судовой системы, а не задавайте глупые вопросы, чтобы умно критиковать ответы Зе. Пойдите в команду Зе, предложите план реформы судовой системы и добивайтесь, юридически правильного, выполнения. Спорьте и помогайте – вот это будет настоящая гражданская позиция еще молодого и активного д.ю.н.
Tania Ariadna _ 19.04.2019 11:56
IP: 35.235.227.---
Корж Микита:
Уважаемый Корж Микита, я знаю очень многих этнических русских, которые выучили украинский язык, не забыв при этом свой родной русский язык. И у этих людей есть собственные убеждения, они осознают себя ГРАЖДАНАМИ УКРАИНЫ. А раскалывают Украину и манипулируют языковым вопросом те люди, которые ПРОСТО НЕ ХОТЯТ учить государственный язык /за их антиукраинские публичные выступления им, возможно, хорошо платят/. И эти люди, как правило, знают только один язык. Вспомните в этом контексте известную пословицу: "чем больше языков ты знаешь, тем больше ты человек". Этнические русские, белорусы, евреи, литовцы, поляки и др. граждане Украины СПОСОБНЫ ВЫУЧИТЬ украинский язык за 2 – 6 месяцев. Я это хорошо знаю потому, что работаю с такими людьми. В этом контексте ОЧЕНЬ СТРАННЫМ является тот факт, что один из кандидатов в Президенты Украины почему-то не выучил государственный язык за те месяцы, которые прошли с момента его заявления о желании избираться на данную должность.
Breda _ 19.04.2019 11:34
IP: 35.235.227.---
Суд скасував націоналізацію Приватбанку. Суд скасував конкурс на посаду керівника Митниці. Суд відпустив Савченко і Рубана. Суд зберіг на посаді Мангера. Суд відсторонив Супрун і поновив Насірова. Суд скасував незаконне збагачення. (c)

... и это все для "заигрывания" с новой властью? Типа показать свои намерения и возможности?
А больше похоже на диверсию и саботаж старой власти. Во всяом случае Савченко и Рубана отпустил Матиос...это уже сомнений не вызывает.
Корж Микита _ 19.04.2019 11:29
IP: 35.235.227.---
Tania Ariadna:
Цитата з УП: "Кремль дав зрозуміти, що буде радий програшу Порошенка".
Вот в этом всё дело – Кремлю достаточно заикнуться о статусе русского языка Украине и вы кинетесь травить русскоязычное население раскалывая страну надвое.
Как легко вами манипулировать, когда нет у вас собственных убеждений.
Елена Величко _ 19.04.2019 11:26
IP: 35.235.226.---
Щодо ПРИВАТУ, щось в мені є сумніви.
Чому не захистили МАЙНО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ – адже 150 млрд.грн. – то майно громадян,
тому Акції повинні бути або у державному банку, або ЗАКЛАДЕНІ як БОРГ ГРОМАДІ... Отут і питання: ДЕ ТІ АКЦІЇ??? НАШІ з вами, що нам ЗП, пенсії та соціалку зменшили майже до 0, але є ПРИБУТОК... Тобто, ні в якому разі, ніхто не може претендувати НА НАШЕ МАЙНО, на прибуток за рахунок нашого життя. Рішення суду – то під великим питанням, бо АКЦІЇ наші хай викупляють.
Справа у тому, що БАНК, що представляв ЗАГРОЗУ фінансовій безпеці державі у момент приватизації МАВ ПОВНЕ ПРАВО бути викуплений державою, й ДЕРЖАВА У особі Мінюсту ПОВИННА захищати наші права, тут тільки питання – А ДЕ АКЦІЇ??? А ДЕ Ж МІНЮСТ???
spitfire _ 19.04.2019 11:24
IP: 35.235.227.---
пане Жернаков, навіщо питати про це кандидата в останні дні перед виборами?
пан Голобородько раніше відкрито збирав обіцянки, включав їх в свою програму, щоб наобіцяти їх виборцям і гарантовано отримати владу.
звісно, він знову пообіцяє вам усе, що завгодно, щоб стати президентом.
Ви, як доросла людина, мали б уже навчитись вірити справам і вчинкам, а не словам людини.
Елена Величко _ 19.04.2019 11:20
IP: 35.235.226.---
Сергей Папков:
"Судді мають нести реальні і жорсткі покарання за неправосудні рішення." (с) – те, що суддя не несе відповідальності за рішення стосується саме тих суддів, ЩО НЕ ЗЛОВЖИВАЮТЬ СУДОВОЮ ВЛАДОЮ або не виносять СПЕЦІАЛЬНО придуркуваті рішення (саме, щоб не відповідати та не "витрачати кошти бюджетні" на громадян, адже блатні сидять та все спускають – вже й в борг для громадян).
ТОБТО, суддя за рішення, що СУПЕРЕЧАТЬ Конституції та здоровому глузду МАЮТЬ НЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Й саме 1- то ВИЩА РАДА юстиції. АЛЕ, Якщо усі закони та підзаконні Акти повинні бути ПЕРЕВІРЕНІ МІНЮСТОМ, а ті Акти НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ Конституції та праву...- от де початок свавілля. МІНЮСТ або не компетентний або СПЕЦІАЛЬНО корумпує. – все... коло. Тому й КОЛО... з ПРИВАТОМ,
Breda _ 19.04.2019 11:18
IP: 35.235.226.---
...поставим вопрос узко: в рамках КПК Портнова есть управа на судью Вовка?

Вот тот шахер-махер с Верховным судом, что мы видели в исполнении гроссмейстера Порошенка – это способ фальсифицировать идею? или идея мертвая изначально?
Tania Ariadna _ 19.04.2019 11:15
IP: 35.235.227.---
Цитата з УП: "Кремль дав зрозуміти, що буде радий програшу Порошенка".
Petr Harchenko _ 19.04.2019 10:55
IP: 35.235.226.---
Кадри Ківалова діють. Відроджується портновщина. Все судове поголів'я України на забій!
Корж Микита _ 19.04.2019 10:54
IP: 35.235.226.---
В самой постановке вопроса д ю.н. состояние абсолютной фрустрации. Кабу та он не знает, шо в Конситусии закреплен статус независимой судебной системы.
Вопрос не Зе, а перед гражданским обществом – до коле украинси будут терпеть летающих свиней (Pigs on the wing) по Пинк Флойд
Сергей Папков _ 19.04.2019 10:49
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Ми дійшли до того, що судді приймають не тільки протиправні, а просто придуркуваті рішення.
Подається на державну установу, що ця установа бездіяльна.
В Рішенні Ім'ям України виноситься, що,мовляв, так вони ж особисто нічого не робили??
Тобто при такій системі, що деякі блатні особи робили безчинство, державна гілка влади атрофувалась до карательної проти незгодних та наразі НЕ ЗДАТНА творити справедливість для громадян, тим паче, що й наприймали Постанов проти громадян, що ЯВНО суперечать Конституції. Держава перетворилась на служку розборки поміж блатними. ТРЕБА ПЕРЕРОБЛЮВАТИ ВСЕ.
А в нас в законодавсві прописано, що суддя не несе відповідальності за своє рішення і не має його пояснювати (ну ось хлопцю так чомусь здалося – він має право на персональну думку, свої погляди, розуміння судочинства і переконання – ОСЬ ТАКИЙ ІДІОТИЗМ).
hahava _ 19.04.2019 10:48
IP: 35.235.226.---
якщо не будуть боротися з корупцією, все інше до одного місця.
Сергей Папков _ 19.04.2019 10:46
IP: 35.235.226.---
Ви, шановний, чекаєте, що він Вам відповість? Пан Зеленський не спромігся відповісти і на менш контраверсійні питання.
Якщо кандидат починає говорити про безстрокові призначення суддів, про їхню абсолютну незалежність від будь-кого (в т.ч. і суспільства, а насправді – насамперед від суспільства), про те, що судові питання мають вирішувати фахівці (тобто самі судді), МОЖЕТЕ ЙОГО ДАЛІ НЕ СЛУХАТИ.
Судова система, правосуддя має існувати для працевлаштування певної кількості людей з юридичними дипломами, чи ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В КРАЇНІ СПРАВЕДЛИВОСТІ
Судова реформа, щоб вона виконувала запит на справедливість має передбачати наступні засади:
1. Судді нижчої ланки обираються безпосередньо територіальними громадами на 5 років.
2 Судді вищих ланок обираються з'їздами нижчих ланок з свого числа на відповідних з'їздах.
3. В обох випадках кандидатів має попередньо перевіряти Рада доброчесності.
4. Судді мають нести реальні і жорсткі покарання за непровосудні рішення.
Oleks Piskun _ 19.04.2019 10:43
IP: 35.235.227.---
-:)
Елена Величко _ 19.04.2019 10:21
IP: 35.235.226.---
Ми дійшли до того, що судді приймають не тільки протиправні, а просто придуркуваті рішення.
Подається на державну установу, що ця установа бездіяльна.
В Рішенні Ім'ям України виноситься, що,мовляв, так вони ж особисто нічого не робили??
Тобто при такій системі, що деякі блатні особи робили безчинство, державна гілка влади атрофувалась до карательної проти незгодних та наразі НЕ ЗДАТНА творити справедливість для громадян, тим паче, що й наприймали Постанов проти громадян, що ЯВНО суперечать Конституції. Держава перетворилась на служку розборки поміж блатними. ТРЕБА ПЕРЕРОБЛЮВАТИ ВСЕ.
mali _ 19.04.2019 09:35
IP: 35.235.227.---
Михайло Жернаков
Пане Зеленський, що ви робитимете з судами?
==
єсть хорошій прімер

Turkey jailed 4,000 judges and prosecutors after the coup attempt, in addition to nearly 140,000 public servants, while 47,155 were put into pre-trial detention. (turkishminute.com) April 13, 2017

Ердоган посаділ в концлагеря 140 тищ кровосісів бюрократов.
в том чісле 4 тищі судей і прокуроров.
47 тищі уже осуждени.
концлагеря построілі за месяц...
стурбована, озабочена і засмучена Європа осуждаєт попраніє демокрвтії...
Николай Олейник _ 19.04.2019 08:45
IP: 35.235.226.---
Порошенко, что бы иметь контроль над судами, расставил в них самую мразь и "паразитов". На каждого – досье, когда, сколько и у кого брал, что решал за эти деньги...Никуда не рыпнется, по звонку выполнит нужное ему решение. Судьи собирают компромат на прокуроров, прокуроры на адвокатов, СБУ на ментов, менты на фискалов...Короче: все ВСЁ про ВСЕХ знают. Все в "деле" На таком болоте ничего не построить...За что Порошенко и его окружение и поплатится...
Leonid Lugoviy _ 19.04.2019 08:32
IP: 35.235.227.---
Буде робити з судами те, що робили всі попередні президенти – тримати їх в стійлі. Можете в цьому не сумніватися!
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter