Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Прогресивні положення законопроекту N1008 зможе "поховати" сумнозвісний ОАСК

16 жовтня 2019, 10:41

Сьогодні народні депутати планують завершити розгляд поправок до законопроекту N1008 про перезапуск судової реформи і прийняти його в цілому.

Проект передбачає низку позитивних речей, серед яких головна – перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, відповідальної за оновлення суддівського корпусу, і створення Етичної комісії, яка б слідкувала за цим процесом, за участі міжнародних експертів. Це те, що пообіцяли громадянському суспільству і Президент, і партія "Слуга Народу" ще під час виборчих перегонів.

Однак у чинній редакції всі позитивні новели законопроекту можуть бути знівельовані одним положенням: рішення цих комісії оскаржуватиметься до... сумнозвісного Окружного адміністративного суду міста Києва.

Це той саме суд, який

- заборонив Майдан і зобов'язав "беркут" його розігнати;

- скасував націоналізацію "Приватбанку"

- зупинив перейменування московської церкви;

- відсторонив Супрун і поновив Насірова;

- активно протидіяв ефективному провадженню в антикорупційних справах.

Нещодавно суспільство взагалі приголомшили "плівки Вовка", оприлюднені НАБУ, на яких судді цього суду на кримінальному жаргоні обговорюють як незаконно впливати на інші суди, народних депутатів, ДБР, інші органи слідства і правопорядку і з яких видно як ОАСК фактично тримає в заручниках усю судову систему України.

Як в'яжуться обіцянки Президента і його політичної сили щодо оновлення суддівського корпусу з наміром віддати в руки ОАСК перегляд рішень авторитетних міжнародних партнерів України – загадка.

Вчора депутати провалили в залі відповідні поправки – не голосувала в основному фракція "Слуга народу". Сподіваємося, сьогодні депутатам не забракне мудрості виправити це положення, передавши всі можливі спори на розгляд Верховного Суду і відкрити нарешті шлях для ефективної судової реформи.

fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 0
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter