4 червня 2021, 11:58

"Слуги народу" готові віддати судову систему в руки Портнова

Усі бачили вчорашню історію з фактичним руйнуванням е-декларування?

Тепер президентької фракції підготували апокаліпсис не меншого масштабу, тільки про суди.

Наступного пленарного тижня "Слуги народу" планують віддати в руки Портнову і Вовку добір половини всіх суддів в Україні. А це означає повний і безперешкодний їхній контроль за всією судовою системою років так на 30.

Пояснюю чому.

Ви, напевно, чули, що зараз в судовій системі вже є 2000 вакансій. До кінця року ще 1752 суддів досягнуть віку, коли зможуть піти в відставку. Додайте до 2000 навіть частину від 1700 – це вже приблизно ПОЛОВИНА всього суддівського корпусу.

Усіх суддів в Україні добирає Вища кваліфікаційна комісія суддів – ВККС. Попередній склад ВККС був звільнений законом 2019 року, а нову мали набрати на конкурсі за участі незалежних міжнародних експертів.

Так от, наступного пленарного тижня Рада планує проголосувати проєкт 3711-д. Там замість дієвого фільтру міжнародників (вони будуть комісії, але вирішального голосу не матимуть) майбутні члени найважливішої суддівської комісії проходититимуть подвійний фільтр суддівської мафії – спочатку Ради суддів, а потім – Вищої ради правосуддя.

Обидва органи вибрані або частково, або повністю чинними корумпованими суддями.

ВРП, наприклад, має в своєму складі дочку ката останнього розстріляного совєтами бандерівця в 1989 році Івана Гончарука Інну Плахтій. На з'їзді суддів вона сказала, що пишається батьком і що він ухвалив правосудне рішення про розстріл, "просто такі були часи".

Можете собі уявити яких членів суддівської комісії навибирають такі сталіністи-"законники".

Паралельно Павло Вовк і корумпована по вінця ВРП відкрито просувають меседж про те, що потрібно скоротити кількість етапів конкурсу на посаду судді з 15 до 3, "щоб швидше набрати суддів". Це означає, що ніяких аналізів декларацій, ніяких психотестів і перевірок на доброчесність для майбутніх суддів не буде. Підконтрольна ВККС швидко збере документи і призначить десь від 2000 до 3700 суддів, які присягнуть на вірність особисто Вовку і Портнову. Нам же всім прозвітують про те, як класно і швидко "оновили судову систему" і "подолали кадровий голод".

А тепер найцікавіше. Як тільки цих суддів призначать, звільнити їх буде практично неможливо – такий закон. Вони будуть суддями до досягнення пенсійного віку в 65 років, тобто ще десь років 30.А контроль за фактично більшістю суддівського корпусу означає контроль за з'їздом суддів, звідти – за більшістю в усіх наступних складах суддівських органів, а звідти – за всіма новими призначенням суддів. Коло замикається.

Так що як тільки 3711-д ухвалять у такій редакції (голова профільного комітету Костін зазначив, що саме цей текст готовий для голосування в залі), почнеться незворотній процес.

Вовк і Портнов отримають "золоту акцію" контролю за всією судовою системою на десятиліття, а ми остаточно втратимо надію на справедливий суд.

Найцікавіше, що голова комітету Костін і депутати розповідають, що на іншу редакцію "не зберуть голосів". Виходить, на виконання власної політичної обіцянки і обіцянки президента голосів немає, а на підігравання агентам ворога в отримані контролю над судовою системою – є. Головне не переплутати.

Цей план ворогів України під назвою 3711-д треба зупинити. Інакше буде біда.

fb автора

powered by lun.ua

Два роки першій спробі судової реформи Зеленського: чи повториться провал?

Рівно 2 роки тому, 16 жовтня 2019 року, був прийнятий законороєкт #1008, дуже схожий за змістом до прийнятих у липні законів про судову реформу...

Суддівську мафію слід позбавити можливості блокувати судову реформу – українські і міжнародні експерти

Минуло три тижні як судову реформу Зеленського заблокували суддівські клани. Рада суддів мала делегувати своїх членів до Етичної ради, що очистить ВРП, але не зробила цього...

"Слуги" сьогодні збираються провалити реформу Конституційного Суду

Як ніби мало нам було проваленої реформи Вищої ради правосуддя, так сьогодні депутати Зеленського збираються провалити ще й реформу Конституційного Суду...

Рада суддів готується остаточно зірвати судову реформу – голова РСУ Моніч

Останніми днями Рада суддів робить усе можливе для того, щоб зірвати судову реформу Зеленського: - бездіє місяць, відведений законом на створення ключогового органу в реформі – Етичної Ради, і пропускає дедлайн; - шантажує депутатів і вимагає змін до закону замість виконати його вимоги; - далі цілеспрямовано затягує формування Етичної Ради як мінімум ще на місяць; - ухвалює незаконне Положення щодо формування ЕР з додатковими вимогами до кандидатів мати 15 років стажу, яких немає в законі...

Рада суддів збереться, аби ще більше затягнути початок судової реформи?

Завтра Рада суддів збирається о 9:00 онлайн, щоб затвердити положення про формування Етичної ради для реформи ВРП. Це краще, ніж повна бездіяльність...

В наступні години вирішиться доля судової реформи

За лічені хвилини відбудеться зустріч в Офісі Президента за участі Послів G7 і судової влади щодо спроб останньої саботувати судову реформу. На ній буквально вирішиться дуже багато – або ми оперативно і ефективно реформуємо суди, або ми застрягнемо в цьому корупційному болоті ще на роки, а то й десятиліття...