21 лютого 2022, 15:40

В Зеленського готуються до відкату судової реформи

Сьогодні Етична рада розпочала співбесіди з кандидатами до Вищої ради правосуддя.

Міжнародні експерти, які в складі ради мають в вирішальний голос, очікувано прискіпливо інтерв'юють кандидатів.

Така сама перевірка от-от мала б розпочатися і щодо чинних членів ВРП – найбільш проблемного суддівського органу.

Ще кілька днів тому члени корумпованої ВРП заявили, що звільняються за власним бажанням у зв'язку з перевіркою Етичної ради. Так от, зараз виглядає, що вони передумали, а саму реформу згортають, і ініціатива виходить прямо з Офісу Зеленського.

Днями в ОП відбулася зустріч "щодо реформи ВРП". На ній члени ВРП поскаржилися членам ОП на перевірку і затягнули стару пісню про те, що в такому випадку "судову систему обов'язково чекає колапс". Дійшло до того, що окремі судові представники заявили, що ефективна реформа ВРП "впливає на обороноздатність держави".

На це по черзі представники влади – депутати від СН, замість сказати "так у цьому і полягає реформа, готуйтеся" почали наперебій пропонувати законодавчі зміни. Ними пропонують відтермінувати або розтягнути в часі (читай – повністю нівелювати) перевірку членів ВРП.

А з нею – провалити всю судову реформу.


Єдиний спосіб ефективно провести реформу – це максимально швидко оновити ВРП, щоб уже оновлена вона призначила відібрану на конкурсі Вищу кваліфкомісію суддів. Тоді повністю оновлені органи зможуть призначити 2500 нових чесних суддів, а портнови і вовки назавжди втратять вплив на судову владу.

Судова мафія боїться цього як вогню. Її сценарій – щоб фінальний склад ВККС затверджувала стара корумпована ВРП. За цих умов туди можна навіть через сито Конкурсної комісії з міжнародниками протягнути не найбільш зашкварених, але "100% своїх" людей. А через них – набрати 2500 підконтрольних суддів.

Саме для цього Рада суддів максимально довго не виконувала закон і не делегувала своїх представників до Етичної ради з реформи ВРП, але швидко делегувала до Конкурсної комісії з ВККС.

Коли ця схема не спрацювала, судова мафія намагалася переконати Етичну раду, щоби та максимально довго оцінювала членів ВРП. Не спрацювало і це. Ті почали перевірку всіх одночасно.

Тепер корумповані судді намагаються вбити реформу через закон. А ОП їм у цьому, як бачимо, радісно підіграє. Зараз для цього створюють поле і картинку "якщо перевірити ВРП – буде колапс судової влади".

Далі – законопроєкт, голосування і консервація корупційного судового статусу-кво ще на десятиліття – поки відібрані підконтрольними органами судді самі не вийдуть на пенсію.

Чи варто додатково говорити, що побудувати сильну економіку і перемогти в війні без сильних і некорумпованих інституцій, у тому числі і судових, неможливо? Навряд.

На сьогодні чи не єдиним справжнім реформаторським успіхом Зеленського, яким він міг би як Президент увійти в історію, є старт цієї судової реформи. Зараз він почав згортати і її. Причому під абсолютно надуманим приводом.

Бо перевірка всіх членів ВРП одночасно – це ніякий не "колапс", а єдина можливість провести реформу швидко і ефективно. І змінити цей сценарій зараз – означає надовго поховати надії на справедливе судочинство і, відповідно, сильну державу.

В Зеленського все ще є шанси цього не допустити.

fb автора

Судова реформа – ключовий індикатор вступу до ЄС

Вчора Президент Зеленський показав заповнену величезну другу частину опитувальника про вступ до ЄС. Сьогодні відбулася зустріч делегації представниць українського громсуспільтва в Парижі, ключовій столиці ЄС...

Судді через ВР пропонують амністувати колег-зрадників і відкотити судову реформу

Прямо зараз, коли почалася вирішальна для цієї війни битва за Схід, судова мафія намагається проштовхнути через парламент рішення, яким дозволить усім суддям-зрадникам повернутися на посади і відсудити шалену кількість грошей...

Прийнята процедура стягнення російських активів неробоча, її потрібно змінити

Окрім непоправної шкоди, яку завдав і продовжує завдавати ворог у вигляді втрачених життів, він завдає ще багато шкоди поправної – у вигляді спустошень і руйнувань...

Don't pray for us, fight with us!

Будь ласка, поширте цей геніальний текст серед усіх політиків і громадян ЄС, яких знаєте. "Don't pray for us, fight with us. Russia is attacking Ukraine from the East, from the North, and from the South...

Don't pray for us, fight with us!

Будь ласка, поширте цей геніальний текст серед усіх політиків і громадян ЄС, яких знаєте. "Don't pray for us, fight with us. Russia is attacking Ukraine from the East, from the North, and from the South...

В Зеленського готуються до відкату судової реформи

Сьогодні Етична рада розпочала співбесіди з кандидатами до Вищої ради правосуддя. Міжнародні експерти, які в складі ради мають в вирішальний голос, очікувано прискіпливо інтерв'юють кандидатів...