19 квітня 2022, 16:00

Судді через ВР пропонують амністувати колег-зрадників і відкотити судову реформу

Прямо зараз, коли почалася вирішальна для цієї війни битва за Схід, судова мафія намагається проштовхнути через парламент рішення, яким дозволить усім суддям-зрадникам повернутися на посади і відсудити шалену кількість грошей. І одночасно фактично скасувати судову реформу, яку ми так довго і так складно запускали.

Пам'ятаєте, за кілька днів до війни звільнилися 10 членів Вищої ради правосуддя, злякавшись перевірки Етичною радою з міжнародниками? Через це ВРП втратила кворум і не може зараз, наприклад, звільняти суддів-зрадників.

Так от. Зараз в парламенті судді проштовхують низку абсолютно неконституційних рішень з відновлення ВРП. Одним із них, наприклад, повноваження ВРП хочуть передати Раді суддів. Нагадаю, це саме той орган, який на догоду судовим мафіозі два місяці не виконував пряму вимогу закону щодо делегування своїх членів до Етичної ради. І тим самим блокував судову реформу, а з нею – міжнародну допомогу Україні.

Очолює Раду суддів і одночасно цю ганебну кампанію в парламенті голова РСУ Богдан Моніч, якого на цю посаду привели Вовк і Портнов. На кого працюють останні – думаю, нагадувати не треба.

Робиться це все в класичному гебельсівсткому стилі під соусом "ну і що, що неконституційно, нам суддів-зрадників треба звільняти".

Але вийде все навпаки. Через порушення Конституції (за нею звільняти суддів може лише ВРП) навіть найбільш відверті судді-зрадники через наші суди або ЄСПЛ зможуть поновитися на посадах. А ми їм виплачуватмемо шалені компенсації з бюджету, який інакше б витрачалися на відновлення країни і лікування ветеранів.

Ну і звісно, ці зміни до закону повністю руйнують реформу і повертають судову систему в часи Януковича. Бо фактично скасовують конкурсний добір членів ВРП і перевірку кандидатів Етичною радою з міжнародниками.

А це робиться взагалі прямо на догоду путіну. Цитую частину його звернення щодо 'безчинств на Украінє', яке безпосередньо передувало початку війни: "По требованию Запада киевские власти отдали представителям международных организаций преимущественное право отбора членов высших судебных органов – Совета правосудия (ВРП) и Квалифкомиссии судей (ВККС) ".

Зовсім неочевидно, правда?

Я вже не кажу про те наскільки руйнування реформи зашкодить нашій інтеграції до ЄС (в Опитувальнику ЄС, про який говорив Президент, питання верховенства права – #1).

Найцікавіше, що ми вже кілька днів як непублічно відправили представникам судової влади і до комітету з правової політики модель як це можна зробити оперативно, конституційно і в повній відповідності до судової реформи.

Але членам комітету (не всім, але великій його частині) це, вибачте, до одного місця. Судова мафія і путін їм, схоже, рідніші.

Все ще є час це виправити, але небагато. Я прошу всіх, хто долучений до цього процесу, звернути на це максимальну увагу і вибрати конституційне рішення, яке не руйнує реформи.

P.S. Як і раніше, при виборі "писати щось чи не писати публічно" я керуюся не тим, критикує це чи не критикує владу, а тим, наближає це чи не наближає перемогу.

По який бік від перемоги путін і судова мафія ми всі добре знаємо

fb автора

Судова реформа – ключовий індикатор вступу до ЄС

Вчора Президент Зеленський показав заповнену величезну другу частину опитувальника про вступ до ЄС. Сьогодні відбулася зустріч делегації представниць українського громсуспільтва в Парижі, ключовій столиці ЄС...

Судді через ВР пропонують амністувати колег-зрадників і відкотити судову реформу

Прямо зараз, коли почалася вирішальна для цієї війни битва за Схід, судова мафія намагається проштовхнути через парламент рішення, яким дозволить усім суддям-зрадникам повернутися на посади і відсудити шалену кількість грошей...

Прийнята процедура стягнення російських активів неробоча, її потрібно змінити

Окрім непоправної шкоди, яку завдав і продовжує завдавати ворог у вигляді втрачених життів, він завдає ще багато шкоди поправної – у вигляді спустошень і руйнувань...

Don't pray for us, fight with us!

Будь ласка, поширте цей геніальний текст серед усіх політиків і громадян ЄС, яких знаєте. "Don't pray for us, fight with us. Russia is attacking Ukraine from the East, from the North, and from the South...

Don't pray for us, fight with us!

Будь ласка, поширте цей геніальний текст серед усіх політиків і громадян ЄС, яких знаєте. "Don't pray for us, fight with us. Russia is attacking Ukraine from the East, from the North, and from the South...

В Зеленського готуються до відкату судової реформи

Сьогодні Етична рада розпочала співбесіди з кандидатами до Вищої ради правосуддя. Міжнародні експерти, які в складі ради мають в вирішальний голос, очікувано прискіпливо інтерв'юють кандидатів...