1 листопада 2023, 11:57

Судді і народні депутати від влади саботують очищення судів

Вже менше ніж за два тижні, 13 листопада, нова Вища кваліфікаційна комісія суддів України разом із Громадською радою доброчесності продовжать кваліфікацйне оцінювання, яке мають пройти ще 2000 суддів.

Принциповою відмінністю від попереднього етапу, де звільнили аж 0,5% суддів (15 із 3000), є склад ВККС. Виглядає, що ця комісія на висновки ГРД зважатиме і нарешті прийматиме відповідні рішення.

А це значить, десятки і сотні недоброчесних суддів можуть нарешті позбутися своїх посад – те, на що суспільство очікує вже майже десять років.

Але судову мафію це, звісно, не влаштовує. Тому зараз сотня суддів, які "пройшли" кваліфоцінювання приблизно наполовину в попередній ВККС Козьякова (яку розігнали в 2019 за провал саме цього етапу реформи), починає мутити воду – звертатися до ВККС, щоб та їх більше не оцінювала.

Судді Майдану, слуги Януковича і інші "достойники" з негативними висновком ГРД вважають, що більше нам нічого не винні. Мовляв, якщо дуже специфічно читати закон, то достатньо того, що про них колегія (3 або 4 членів) попередньої ВККС сказали, що вони доброчесні. А для чого ми стільки років вбивалися над судовою реформою – то ніхто того не знає.

Але це не має жодного сенсу. Закон в цьому плані досить чіткий: якщо є негативний висновок ГРД – подолати його можуть мінімум 11 із 16 іленів ВККС, але аж ніяк не 3 і не 4. Більше того, цю ж позицію днями підтвердила Велика Палата Верховного Суду. Вищої судової інстанції якщо що просто не існує.

Тим не менше, є деякі члени ВККС, для яких і закон, і позиція Верховного Суду – порожнє місце. Крім того, тему з порятунком недоброчесних суддів від звільнення осідлали зараз уже й деякі депутати від влади, наприклад Роман Бабій (СН). І радо поширюють цей максимально шкідливий наратив. Бабій, до речі, з тої ж самої групи Разумкова, яка не так давно як могла валила держбюджет з додатковими сотнями мільярдів на Армію.

Небезпека полягає в тому, що це історія не про 100 суддів, а про всіх 2000. Не дай бог зараз ВККС (а згодом і ВРП) пристане на цю нісенітницю. Тоді суддів Майдану, корупціонерів і посібників ворога ми з судовою системи звільнимо приблизно ніколи.

Найцікавіше, що це все зараз робиться прямо перед тим як Єврокомісія і Рада ЄС мають приймати життєво важливі рішення про відкриття перемовин про вступ.

Судова реформа (зокрема, ВККС і ВРП), нагадаю, в центрі вимог ЄС, від виконання яких залежить це рішення. І те що воно буде позитивним для нас, поки що ніхто не гарантував. Як і перемогу над ворогом.Вірю, що всередині ВККС і ВРП є критична маса людей, які розуміють це.

Слідкуємо дуже уважно.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чи можна "домовитися" з Вищою кваліфкомісією суддів, якщо ти суддя Майдану?

Завтра дуже важливий тест для нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Вона має остаточно вирішити чи звільняти суддю Майдану Олену Ізовітову-Вакім...

Депутати планують знищити Громадську раду доброчесності

Завтра, 21.11, в десяту річницю Революції Гідності, влада планує зробити крок до знищення Громадської ради доброчесності, яка грає ключову роль у доборі і кваліфікаційному оцінюванні суддів...

Судді і народні депутати від влади саботують очищення судів

Вже менше ніж за два тижні, 13 листопада, нова Вища кваліфікаційна комісія суддів України разом із Громадською радою доброчесності продовжать кваліфікацйне оцінювання, яке мають пройти ще 2000 суддів...

Чи поховає нова ВККС кваліфікаційне оцінювання?

Сьгодні о 13:00 Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішуватиме долю чи не всього кваліфікаційного оцінювання 2000 суддів. Ми вам уже розповідали про суддю Олександра Вільчинського...

Про судову стратегію

Нещодавно вийшла публікація суддів Верховного Суду Олени Кібенко, Івана Міщенка та Костянтина Пількова про стратегію розвитку судової влади. Щиро радію, що з'явився ще один матеріал суддів про суди, який не зводиться до "дайте грошей і від'ї*іться"...

Сьогодні Рада суддів може віддати Павлу Вовку контроль над відбором суддів КСУ

Сьогодні залишки судової мафії намагатимуться передати реформу Конституційного Суду в руки одіозного Павла Вовка. Принаймні, значну її частину...