Анатолій Луценко Політолог і політтехнолог

Тактичні перемоги на тлі кризи ідентичності

15 липня 2008, 07:52

Вчорашній візит Тимошенко до Польщі став іще однією її тактичною перемогою напередодні "літніх канікул". Не зважаючи на велику кількість претендентів, їй таки вдалося "осідлати" тему Євро-2012 для використання на внутрішньополітичному ринку. Для цього було здійснено зовнішньополітичний маневр. Підписані з Туском угоди, звичайно, більше символічні, але тепер голову вітчизняного уряду на певний період часу буде важко "посунути" в цій темі на другий план.

Так само те, що відбулося у парламенті в п'ятницю, можна сміливо назвати блискучою технологічною перемогою, і особисто Тимошенко, і її команди в цілому. Йдеться звичайно не про зміни до бюджету, а про голосування щодо постанови "про відповідальність" Уряду.

Боротьбу за парламентський зал Тимошенко поки виграла. "Регіони" і їхні союзники з СП виглядали розгубленими. Їх "розвели". І тріумфальний з'їзд ЄЦа, який, вочевидь, згідно "Плану N1" мав би стати бенефісом нового "єдиноцентричного" прем'єра, відбувся на менш патетичних тонах у відповідності до "Плану N2".

Однак, глобальних змін у країні годі очікувати. Попереду нові політичні "розборки" і "розводки". Тільки їх відтермінували на час перебування суб'єктів на "заморських" і "чорноморських" округах. Не важко також спрогнозувати, що після відпочинку врахують всі інтереси в новому проекті бюджетних змін і проголосують їх у Верховній Раді. І на певний час "кожній сестрі буде по серзі".

А потім знову буде вичікування зручного моменту одними, щоб зчепитися у двобої з іншими. А потім – знов. Ніякої стратегії розвитку країни, а також усвідомлення її місця у сучасних геополітичних умовах, ніякої визначеності. Марнотратство великої кількості енергії. В ім'я чого?

Елітне середовище, як і раніше, перебуває у процесі стагнації. Тимчасові успіхи одних у "розводках" інших нічого не дають в перспективі: ні суб'єктам, ні об'єктам політики, ні суспільству загалом. Воно не одержує жодних моноспрямованих імпульсів від політичного класу. Бо він не об'єднаний у баченні стратегічних пріоритетів. Він не виробив системи цінностей на тлі кризи ідентичності у політичному середовищі. При чому ця криза прогресує не тільки на всьому елітному полі, а й уже вражає його сегменти, подрібнюючи їх на "сегментики".

Віртуальні ширми закрили реальні фасади політиків і політичних сил настільки, що ми ризикуємо опинитися в ситуації, коли подує зовсім маленький вітерець, і вони впадуть. Тоді виявиться, що навколо нас суцільна руїна.

У Ялті Кваснєвський, мені здається, з притаманними йому практичністю і реалізмом визначив нашій еліті й часові рамки й шлях, за яким можна вести країну. Але нашому елітному середовищу, щоб реалізовувати Проект Україна потрібно на певний період стати конструктивно консолідованим. А це може відбутися лише тоді, коли еліта матиме спільну ідентичність. Що, в свою чергу, передбачає усталення а елітному середовищі синергетичної системи цінностей і світоглядних орієнтацій. Як цього досягнути? Укласти спільний для всіх Пакт (Договір, Меморандум, Декларацію тощо), щоб створити традицієтворчий прецедент консолідованого формування елітою своїх стратегічних пріоритетів.

Після літа настане осінній сезон відновлення політичної активності. За цей період представники пануючого класу повинні здійснити перші кроки для того, щоб закласти конструктивний фундамент під будову власної ідентичності й здійснити спробу екстраполяції нової моделі на суспільство. Якщо ж цього не трапиться – війна "всіх проти всіх" триватиме і країна все більше відставатиме від держав-світових лідерів, втрачатиме бали тощо. В умовах глобалізації й вироблення Російською Федерацією ефективної схеми "газонафтових" "батогів" і "пряників" – це може призвести до втрати країною перспективи на десятки років, а в гіршому випадку – суверенітету.powered by lun.ua
Коментарі — 65
семафор _ 16.07.2008 13:54
IP: 77.90.193.---
Чи згадайте диспути та крики про те куди рухатись в ЄЕП, чи ЄС. Це ж було так, як зараз про НАТО! Невже забули? про світову закулісу, про міжнародні фонди, про "вітчизняного виробника"? ВСЕ. Цього вже нема. Вектор руху однозначно змінено і він став сталим, щоби вже не говорили. І що – це не реформа – вилікувати свідомість, визначитися по-головному?
А саме головне, про що я радію, і саме цим мотивував своє голосування за ВАЮ та агітував інших. Україна з ОБ*ЄКТА гео-політики перетворюється на її СУБ*ЄКТ. Це те – чого до нього ніхто реально не робив. Всі намагалися не вилазити з комфортної "братової" кухні з дешевою ковбасою. Звідти й весь цей популізм: від газу по 50 – до роздачи слонів в ощадкасах. Думаю, що там не дуже про "вектор" переймаються... Як би не навпаки.
семафор _ 16.07.2008 13:54
IP: 77.90.193.---
У Ющенка за 4 роки було декілька місяців ЙОГО уряду (кінець 2005) та ЖОДНОГО дня більшості в парламенті.
Результати не дуже великі, але є – ось деякі:
1. СОТ продавив, а відповідно й
-- нові умови (потенційно) роботи з ЄС
-- нові умови (потенційно) розмов з північною сусідою.
2. Ціни на газ. Пережили? Не померли? – а без цього ні в які СОТ та ЄС лізти нема чого. Хоч і важко а переживемо й далі... Кількість авто, продаж бензину, кількість мобілок та кількість ТУРИСТІВ (за кордон) – зросають шаленими темпами, що свідчить по платоспроможність сердньостатистичної людини. А роздрібна торгівля? ЇЇ зріст.
РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ – ГОЛОВНИЙ ЧИННИК ЗРОСТАННЯ ВВП В 2008 році!
В країнах, які живуть погано такого просто НЕ БУВАЄ. Може не дуже добре, але це і є одна з тих непопулярних реформ, про які інші тільки триндять...
3. Соціальна політика. – Прикладом є те, як один перед одним змагались ВФЯ та ЮВТ в сумах компенсації за дитину. Я, чесно, ржав як кінь, коли оприлюднювалися чергові цифри. Це ж треба було так вимусити змагатись за твоє починання твоїх самих найбільших опонентів... Не знаю як де, і чи з цієї причини, але в нас у дворі вже іноді стоїть такий плач малюків, а це від 0-3 років, що аж приємно, коли згадуєш пусті вулиці 90-х, початку 00-х років.
4. Про мову та історію, та гідність держави можна й не говорити. Ви тільки згадайте фото 2004 року де три індивідууми в полу-присиді в аеропорту Домодєдово:-)...
Або канхфетку ВФЯ.
семафор _ 16.07.2008 13:50
IP: 77.90.193.---
Ні маріонетко, я не нормальний українець:-).
Тому що одного діда звали Авраам (і це – в селі), але він мав блактичні очі...:-)
Прізвище іншого Штефан...
Я думаю, що я, напевно, з якихось словацьких жидів...:-)... Або єврейських словаків. Але років вже з 200 тому або більше... – не знаю.
(Вибирайте, що більше дозволить дошкуляти)
І предметом жалості я ніяк не є ні за умовами життя, ні за самореалізацією...
Шкодуйте краще за В-Ф – той дійсно цього потребує.
І, оскільки, маю не гуманітарну освіту, то в подальшому виключно з вами (якщо доведеться) буду спілкуватися російською, бо мені все одно по якій лінії рвуть країну... головне, що її рвуть.
А для того аби розірвати необхідно тягнути з двох боків.
І комуно-рашисти, і писаки, і тупа "комса", заробиши "бабло" на порнушках, і всілякі корчинські (підозрюю що і "свобода" – там же) – рвуть по мові, релігії, безпеці, чи так як ваша мадам – по бідних та багатих...
Не вирішують проблеми, а РВУТЬ.
Далі можна буде рвати і по інших напрямках – діти й батьки, пацифізм, екологія, бляд.во та багато ще чого може придумати аби розідрати. Як в сім*ї...

А тому – про дії та їх результати... Де вони?
Хто хоче діяти – робить. Хто не хоче – шукає причини...
_Netko_ _ 16.07.2008 01:58
IP: 195.42.130.---
15.07.2008 23:59___ семафор
Хай йому грець, щось мені Вас стало шкода.
Гаразд, Ви нормальний українець, Семафоре, до того ж, україномовний, якому мабуть десь там складно у не дуже дружньому оточенні.
Єдина вада – погано орієнтуєтеся у політичних подіях. Але цей недолік – усувний:).
Добраніч
_Netko_ _ 16.07.2008 01:48
IP: 195.42.130.---
15.07.2008 23:59___ семафор
1. семафор сигналізує про те, що система керування РОЗРІЗНЯЄ.
Не потрібно бути йолопом-невігласом, аби маючи інтернет, прочитати ОЗНАЧЕННЯ сімАфору. Але ґуґль та вміння читати – то складно:)
2. Що ви там ще напатякали... а... "справді" й "дійсно" – одне й теж...
Патякає незнайко-сімАфор. Бо калькує ДЄЙСТВІТЄЛЬНО
3. Описки зустрічаються у всіх, особливо на мобільній клавіатурі
Логіка мешкає у сусідньому під'їзді, еге ж бо? Можна випадково натиснути літеру, яка розташована ПОРУЧ з правильною:). А де в нас І та И? Я ж кажу, сімАфор – НЕ розрізняє
4. Патяколо – ІМХО – "о" не чергується
.
ПАТЯКАЛО, -а, ч. і ж., зневажл. Той, хто любить патякати.
Я ж казава, для кацапузиків складно чергувати певні голосні звуки
Ваше -ся... аж несе польским "суржиком"...
Несе?! а може все ж таки НЄСЬОТ?:)
І якщо в середній Україні розмовляють дещо не так як в Західній, то невідомо де правильніше...
А Ви часом не расист? То Вас цікавить моє походження (чістАта?), то кортить протиставити Західну та Центральну Україну. Звідки стільки дурнуватих комплексів, га, сімАфоре?
5. І останнє – Не багато треба мужності бути українцем у Львові (як ви пишете),:-))))
До чого тут мужність? У 2008 році?!
А от в зросійщеному середовищі? Так ото ж...
Схиляю голову перед нескореним сімАфором, героєм м.Бердичів:)
походжені
як-як?
семафор _ 15.07.2008 23:59
IP: 77.52.239.---
1. маріонетко, семафор сигналізує про те, що система керування РОЗРІЗНЯЄ.
2. Що ви там ще напатякали... а... "справді" й "дійсно" – одне й теж...
3. Описки зустрічаються у всіх, особливо на мобільній клавіатурі, а от вперте написання сІмафор та плутанина з світлофором – це показник... Не знаю чого...
4. Патяколо – ІМХО – "о" не чергується.
Ваше -ся... аж несе польским "суржиком"...
І якщо в середній Україні розмовляють дещо не так як в Західній, то невідомо де правильніше...
5. І останнє – Не багато треба мужності бути українцем у Львові (як ви пишете),:-)))) А от в зросійщеному середовищі? Так ото ж... Герой:-)...
димко _ 15.07.2008 23:47
IP: 92.112.22.---
"елітноє середовище"
мать вашу дауни
_Netko_ _ 15.07.2008 23:46
IP: 195.42.130.---
15.07.2008 23:20___ семафор
Навіть української мови не знаєте!!!!
Тупеньке йолопенятко, сімАфорику, демонструю Ваше розуміння (не кажучи вже про знання):
Господи, та ви дійсно невіглас!
Українською правильно отак:
ви СПРАВДІ невіглас
Перепішіть та завчіть, та підіть вже хоч до якої школи...
Українською правильно отак:
ПерепИшіть...
До речі, це типова помилка кацапузиків. Для них завжди складно було правильно вимовити смачне й духмяне слово ПАЛЯНИЦЯ. Проблеми, пАнімАш, з чергуванням И та І, А та Я:).
Щось я дуже сумніваюсь в вашому українському походжені...
Поверхом вище – джерело Вашого сумніву. Шукаєте братів по крові, москалику?! Успіхів:)

То Ви вже усвідомили нарешті, що сімАфор НЕ розрізняє?:)
семафор _ 15.07.2008 23:20
IP: 77.52.239.---
15.07.2008 23:06___ _Netko_
15.07.2008 21:51___ семафор

все-таки непогано бути семафором і розрізняти добре та погане
хє-хє, сімАфор без поняття що таке сімАфор:). Хто би ся сумнівав?!
Для триокого невігласа заскладно відрізнити блимання від гавкання:)
Тут в мене собача буда звільнилася, якраз, патякале, робота для Вас:).
Господи, та ви дійсно невіглас! Навіть української мови не знаєте!!!!
СЕМАФОР.
Перепішіть та завчіть, та підіть вже хоч до якої школи...
Щось я дуже сумніваюсь в вашому українському походжені...
семафор _ 15.07.2008 23:13
IP: 77.52.239.---
15.07.2008 22:09___ Unique
Ви називаєте чорне – білим. Відверто. Тому "триокий дальтонік – м'ягко і дотепно
.

О! Ще один кочегар з "паровозу":-))))
Прахвесор, завдяки свойому відкриттю інтелектуальної еліти з ДАЇшників та гопників Ви вже й так "впихнулись у невпихуєме" (с) й увійшли у вічність.

Третє око шукайте в маріонетки, правда не скажу де. Мабуть там куди йому його натягнули.
А фраза не м*яка і не дотепна, а дурнувата, яка повністю характеризує ступінь відповідних знань.
І семафор і чорно-біле – бінарна логіка...
Всі ці три закиди давно охарактеризовані класиками і називаються "войовниче хамло" – тактика та стратегія вашої політичної сили...

Повертаюсь до запитання: ДЕ ці реформи? ДЕ ці дії?
_Netko_ _ 15.07.2008 23:06
IP: 195.42.130.---
15.07.2008 21:51___ семафор
все-таки непогано бути семафором і розрізняти добре та погане
хє-хє, сімАфор без поняття що таке сімАфор:). Хто би ся сумнівав?!
Для триокого невігласа заскладно відрізнити блимання від гавкання:)
Тут в мене собача буда звільнилася, якраз, патякале, робота для Вас:).
Unique _ 15.07.2008 22:09
IP: 91.124.20.---
СЕМАФОР, -а, ч. 1. зал. Сигнальний пристрій на залізничній колії, положення крила або вогні якого показують машиністові, чи вільна колія. 2. мор. Спосіб зорової сигналізації, яка здійснюється прапорцями, зміною положення рук. // Спеціальний апарат, що встановлюється на березі для сигналізації суднам. Береговий семафор. 3. У системах обробки інформації – змінна, що використовується для забезпечення взаємовилучення.

Ви називаєте чорне – білим. Відверто. Тому "триокий дальтонік – м'ягко і дотепно.
семафор _ 15.07.2008 21:52
IP: 77.52.239.---
Дивимось футол далі...
І все-таки цікаво було б отримати відповіді на запитання...
семафор _ 15.07.2008 21:51
IP: 77.52.239.---
15.07.2008 20:36___ _Netko_
15.07.2008 18:54___ Yuri_D
Юрію, цей триокий дальтонік... Наразі, недорікуватий не зробив жодного самостійного твердження
15.07.2008 21:19___ Unique
15.07.2008 18:17___ семафор

Якби не Ви, я ніколи не сміявся б від словосполучення "триокий дальтонік".
Дякуючи
15.07.2008 20:36___ _Netko.
Такі теж потрібні. Вони на творчість надихають...
Бачить Бог, не я перший перейшов на особистості і до вас не звертався. (краще – бачить Лог:-)))), але то таке).
Ну, що ж. По-перше. Не знаю чому радіють ці два бовдури. Напевно своїй тупості, бо навіть не знають, що таке семафор:-). і чим він відрізняється від світлофора. Напевно мамкам на вулицю їх страшно випускати.

По-друге, все-таки непогано бути семафором і розрізняти добре та погане, ніж бути маріоНЕТКОЮ та як кукла в поганому лицедійстві бовкати одні й ті ж самі дурниці з подачі дурнуватої баби за лаштунками.

По-третє, у росії є іван-дурак, а у нас з*явився юрій- Дурачина... Що поробиш Украиїна-не росія.

... А так – усе прекрасно. Класний футбол з Полтави, яка квітне без окар. Думаю і Львів не буде маріоНЕТКОЮ, галасуючою в унісон з комуняками.
Unique _ 15.07.2008 21:19
IP: 91.124.20.---
15.07.2008 18:17___ семафор

Якби не Ви, я ніколи не сміявся б від словосполучення "триокий дальтонік".
Дякуючи
15.07.2008 20:36___ _Netko.
Такі теж потрібні. Вони на творчість надихають...
Unique _ 15.07.2008 21:10
IP: 91.124.20.---
15.07.2008 19:34___ Херсонець

Останній стовпчик я теж скопіював, як і Нетко. Сильно сказано. Чий вірш?
suspiria _ 15.07.2008 20:46
IP: 194.44.18.---
Але нашому елітному середовищу, щоб реалізовувати Проект Україна потрібно на певний період стати конструктивно консолідованим. А це може відбутися лише тоді, коли еліта матиме спільну ідентичність. Що, в свою чергу, передбачає усталення а елітному середовищі синергетичної системи цінностей і світоглядних орієнтацій. Як цього досягнути? Укласти спільний для всіх Пакт (Договір, Меморандум, Декларацію тощо), щоб створити традицієтворчий прецедент консолідованого формування елітою своїх стратегічних пріоритетів.

Стратегические интересы наших "элит" не могут a priori простираться далее известных и понятных для них вещах – раздерибанить, перекупить и кинуть.
Это три кита украинской политики. Все остальное – миф.
_Netko_ _ 15.07.2008 20:42
IP: 195.42.130.---
15.07.2008 19:34___ Херсонець
Ви, байстрюки катів осатанілих,
Не забувайте, виродки, ніде:
Народ мій є! В його гарячих жилах
Козацька кров пульсує і гуде!
Звичайно, цікаво, що і як би написав В.Симоненко сьогодні.
А от щодо віршів як доказ – то є небезпечно, насправді.
Бо наприклад П.Куліш писав наприклад так:
Паскудний край,
Край брехень і омани,
Дурив єси сусід міражем чести
Тебе купили як слонявсь ти п'яний
І по заслузі гладять проти шерсти

Цікаво було б і Паька Куліша послухати тепер улітку 2008 року
_Netko_ _ 15.07.2008 20:37
IP: 195.42.130.---
15.07.2008 18:15___ Unique
Prokurator – класний нік. Понтій Пілат одразу асоціюється, Михал Афанасьєвич, Маргарита з букетом отих жовтих, як їх...
Наскільки я пригадую, то є нік Сергія Дацюка:)
_Netko_ _ 15.07.2008 20:36
IP: 195.42.130.---
15.07.2008 18:54___ Yuri_D
Юрію, цей триокий дальтонік немов та попка весь час повторює банальності й штампи, які можна надибати на багатьох сайтах, і назва йому – проблема "Є БЮТ -> єБЮТ":). Наразі, недорікуватий не зробив жодного самостійного твердження
Херсонець _ 15.07.2008 19:34
IP: 70.54.16.---
16:09___ Ф-Всеволод
Це ви мене за згадку про оглушливу перемогу пані Тимошенко у Києві занесли у свої проскрипції? Дякую за честь, але я не еліта, я одинокий монах, що бреде по дорозі. А стосовно народу...

Народ росте, і множиться, і діє
Без ваших нагаїв і палаша.
Під сонцем вічності древніє й молодіє
Його жорстока й лагідна душа.

Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди,
І орди завойовників-заброд!

Ви, байстрюки катів осатанілих,
Не забувайте, виродки, ніде:
Народ мій є! В його гарячих жилах
Козацька кров пульсує і гуде!
Yuri_D _ 15.07.2008 18:54
IP: 91.124.103.---
(15.07.2008 18:17___ семафор)
Як це дії можут десь зястрягти?
Прийдеться пояснити, я бачу, Ви любите, щоб "конкрєтно". Майже всі постанови, пропозиції уряду (по боротьбі з корупцією, відстороненню семенючок, бюджет, не буду перераховувати – здається за рік більше 500) чомусь мусять "пройти" через неконституційний придаток – секретаріат президента. Але і для президента і для його балогану (а це і є ЄЦ) – будь-яка позитивна дія з боку Тимошенко – як кістка в горлянці, бо бояться, що їхній "рейтинг", який давно на 17:30 ще більш впаде. Тепер зрозуміло?
Unique _ 15.07.2008 18:27
IP: 91.124.20.---
"...традицієтворчий прецедент консолідованого формування елітою своїх стратегічних пріоритетів." – класно закучерявив.
Ще б її, оту, як її – "еліту" – намалював би десь. Ну, щоб не клептомани і щоб "пріоритет" від "пієтет" відрізняло...
семафор _ 15.07.2008 18:17
IP: 77.90.193.---
15.07.2008 17:50___ compositor
15.07.2008 17:37___ семафор
Господи! Знову інваліди поперли...
Ваше имя, случайно, не Лесик? Такой же маленький и такой же наглый.
Дякую, Десь зараз 100-105 кГ. 185 см.
По суті відповісти не можете?
Не думаю, що ви не читали Ф-В...:-) аби вступатись, хоча Ви й "споріднені" білим духом з такою особою.
Відповідаю Вам на безпідставний закид як виняток.

15.07.2008 18:02___ Yuri_D
15.07.2008 17:37___ семафор
ДЕ ці реформи? ДЕ ці дії?
В Вашому ЄЦі застрягли. Бо там самі ДЕці зібралися. І захищають їх, як я бачу, лише ЄЦануті.
Як це дії можут десь зястрягти? То ви, вибачаюсь, щось не теє, не того...
Ви пропонуєте аби я називав Вас єБ...нутим? Щось у Вас дійсно – не того...
Unique _ 15.07.2008 18:15
IP: 91.124.20.---
15.07.2008 08:41___ Историчка
15.07.2008 08:32___ Историчка
Рація.15.07.2008 10:00___ _Netko_
Рація.
15.07.2008 10:04___ Prokurator
Рація. Толян написав, як і Литвин: головне, щоб кучеряво звучало, а що воно означає, так того ж ні я, ні ті, хто читатиме, все-одно ж не знають. Ви з Литвином помилялися завжди: дуже багато з тих, хто читав, розуміли, що Ви нічого не розуміли, коли писали, але мовчали, тому що боялися. Тепер не бояться. Тому треба справді розуміти. Або не писати.
15.07.2008 10:25___ Міша
Рація.
Prokurator – класний нік. Понтій Пілат одразу асоціюється, Михал Афанасьєвич, Маргарита з букетом отих жовтих, як їх...
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter