4 листопада 2011, 08:27

Мінус 3 474 дерева... і нова дорога до Евро

У Києві в Святошинському районі вирубали 3 474 (три тисячі чотириста сімдесят чотири!!!!) дерева.

Це на мій інформаційний запит відповіло київське комунальне об'єднання "Київзеленбуд" за підписом генерального директора М.Назаренка.

Лісова ділянка потрапила до "виконання Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Евро 2012 з футболу".Вирубати дерева дала дозвіл київська міська державна адміністрація відразу після святкування дня Незалежності – 25 серпня, розпорядження N1510 "Про надання... дозволу на видалення зелених насаджень... в межах міської смуги м. Києва від вул. Генерала Наумова до житлового масиву Романівка у Святошинському районі м. Києва".

Цей документ ви не побачите у вільному доступі на офіційному сайті столичної влади. Розпорядження N1510 просто пропущене. Після N1509 на сайті не відомо чому йде N1519.

Тепер замість дерев у Києві з'явиться нова швидкісна траса Ірпінь – Київ.Рік тому своїм рішенням Київська міська рада лісові насадження передала на баланс "Укравтодору" "в рамках виконання Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Евро 2012 з футболу".

У відповіді на інформаційний запит це розпорядження сформульоване так: "Про передачу автомобільної дороги Київ – Ірпінь".

Утім, панове урядники, раніше автодороги в лісі не було!!!Дозвіл "видаляти" дерева дали якраз через кілька місяців по тому, як у травні перед камерами журналістка Ірина Федорів передала Президенту України Віктору Януковичу близько тисячі підписів мешканців з проханням створити Національний природний парк "Біличанський ліс", зокрема і там, де вирубали дерева.

Зараз немає ані Національного парку, ані дерев.У 2007 році звернення – протест проти будівництва цієї дороги підписало 3600 киян.

Їхні вимоги: негайно припинити будівництво автодороги Ірпінь-Київ через Біличанський ліс, натомість розширити чинну автодорогу Київ-Ковель; надати природоохоронного статусу лісу та озерам навкруги масиву Новобіличи.

Це звернення згодом передали до секретаріату Президента Ющенка, до прем'єр – міністра Януковича та до КМДА.

Та на ті підписи – протести, як і цьогорічний заклик створити національний парк, влада ніяк не зважила.

Як відомо, рік тому за підписом В.Януковича з'явився мораторій на вирубку зелених насаджень в м. Києві.

Утім, в ньому є й винятки – видаляти дерева в законі дозволяють для будівництва об'єктів чемпіонату Европи 2012 року з футболу.

powered by lun.ua

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...