7 вересня 2014, 11:45

ПРЕДСТАВНИКАМ СТАРОГО РЕЖИМУ – НЕ МІСЦЕ У НОВІЙ РАДІ відкрите звернення

19 громадських організацій і рухів підписали звернення до політичних сил з вимогами до кандидатів у депутати.

Громадськість звертається до партій не висувати за партійними списками чи в мажоритарних округах кандидатів, які належать до 4 категорій.

Деталі у зверненні, яке поширюю


ПОВНИЙ ТЕКСТ ВІДКРИТОГО ЗВЕРНЕННЯ

"Перезавантаження влади – одна з ключових вимог Революції гідності.

Оновлення влади є необхідною передумовою реформ, що перетворять Україну на справді вільну європейську державу.

Призначення слідом за президентськими дочасних парламентських виборів відповідає вимогам і прагненням людей. Переважна більшість українців готова підтримати кандидатів і політичні сили, які виступають за європейський вибір, глибокі реформи, безкомпромісну боротьбу з корупцією, рішучу відсіч російській агресії.

На жаль, всупереч власним програмам і риториці, ключові політичні сили не забезпечили зміни виборчого законодавства. Країна знову обиратиме парламент за закритими партійними списками, на розташування кандидатів у яких, виборці не мають жодного впливу, та за мажоритарними округами, де долю виборів часто визначають підкуп, тиск і фальсифікації.

Не прийнято закон про люстрацію, який закрив би шлях до влади небезпечним кандидатам. Всупереч закону "Про політичні партії", не заборонено в судовому порядку партії, що відкрито зазіхнули на демократичний лад, незалежність та цілісність України.

За цих обставин колосальна відповідальність лягає на кожну партію, яка висуває кандидатів на цих виборах.

Існує реальна загроза, що серед кандидатів буде чимало людей, яким не місце в українському парламенті.

Громадські організації та ініціативи, що брали активну участь у Революції гідності, застерігають політичні партії від спроб під обгорткою демократичних гасел провести до нової Ради представників старого режиму.

Звертаємося до кожної партії, що бере участь у виборах, з наполегливою вимогою не висувати за партійними списками чи в мажоритарних округах жодного кандидата, який належить до таких категорій:

1. Депутати Верховної Ради нинішнього скликання, що голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

2. Особи, що вчиняли дії чи публічні заклики, спрямовані проти незалежності та територіальної цілісності України або підтримували сепаратистів чи російську збройну агресію.

3. Особи, причетні до корупційних дій.

4. Представники режиму Януковича, які переслідували учасників революції.

Замисліться, яку ціну платив, платить і ще заплатить український народ за свою свободу і гідність. Не випробовуйте терпіння людей і не сподівайтеся, що "перефарбовані" кандидати залишаться непоміченими.

Ми зобов'язуємося донести до мільйонів виборців інформацію про кожного такого кандидата, який буде висунутий і зробимо все можливе, щоб партії, які намагаються протягнути представників старого режиму до влади, здобули якомога менше голосів.

Попереджаємо лідерів політичних партій, що спроби протягнути представників старого режиму до нового парламенту можуть мати дуже серйозні наслідки не лише для самих партій, але і для країни в цілому."

Заяву підтримали:

Громадянський рух ЧЕСНО

Реанімаційний Пакет Реформ

Ініціатива Перевибори за новими правилами

Фонд "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва

Комітет виборців України

Євромайдан SOS

Автодозор

Transparency International Україна

Громадянський рух Відсіч

ГО "КолоВорот"

ГО "Центр ЮЕЙ"

Інститут Масової Інформації

Рух "Простір свободи"

Український незалежний центр політичних досліджень

Фундація "Відкрите суспільство"

Центр Громадянських Свобод

Центр Протидії Корупції

Центр політичних студій та аналітики

Центр політико-правових реформ

powered by lun.ua

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...