29 травня 2015, 13:43

ДЕПУТАТАМ – НЕ ДО ГРОМАДЯН

Цього тижня у коридорах Кабінету Міністрів я зустрів народного депутата Михайла Бондаря, мажоритарника з "Народного фронту" (Львівська область. Округ N119) Михайло Бондар повідомив, що він тут, щоб "побачити деяких Міністрів, поспілкуватися з ними", а далі він "їде у Вільнюс на саміт".

На моє запитання, коли ж він планує зустрічатися з виборцями, пан Бондар відповів, що "попередив своїх виборців, що не вдасться зустрітися з ними цього тижня, їду на саміт"

Михайло Бондар, народний депутат України

Нагадаю, цього тижня, Михайло Бондар та інші чотири сотні народних депутатів зобов'язані проводити зустрічі з виборцями, відповідно до графіку їхньої роботи, оприлюдненому на сайті Верховної Ради.

Слово "зобов'язані" прописано в законі "Про статус народного депутата".

Ось цитата: "Народний депутат зобов'язаний: проводити особистий прийом громадян у дні, визначені Верховною Радою України для роботи з виборцями".

Нагадаю, нардепам оплачується із держбюджета їхня робота з виборцями, громадянами України, усього один тиждень на місяця.

Як можна громадянам потрапити на прийом, наприклад, до депутатів Володимира Гройсмана чи Антона Геращенка? Для того, щоб з'ясувати, чи сумлінно депутати виконують свою роботу, спочатку треба знати, де можна зустрітися з ними і коли?

фото з сайту rada.gov.ua

Рух "Чесно" ще у березні надіслав запити до голів фракцій з проханням надати відповідь на питання, де саме можна зустрітися виборцям з народними депутатами. Результат: інформацію про свої приймальні надали менше 6% депутатів – усього 22 народних депутата із 422.

Значна кількість особистих сторінок депутатів не мають жодної згадки ані про адреси їхніх приймалень, ані про дати та час зустрічей з виборцями.

Частина депутатів надають телефон приймальні, даючи шанс комусь додзвонитись і дізнатися про дату і час такої зустрічі. Але насправді, відсутність оприлюдненої інформації про дату, час і місце, дає можливість зловживати деяким депутатам і не дотримуватися жодного графіку зустрічей з людьми.

Ще частина депутатів, найбільш просунутих, інформує про адресу та години роботи своїх приймалень. Наприклад, сторінка Павла Різаненка або Володимира Парасюка тут.

Водночас, ніде я так і не знайшов на сайті Верховної Ради у розділі депутатів інформації про дату, місце і час особистого прийому обранцями громадян. Натомість, є лише годин роботи приймалень.

Більше того, з'ясувалося, що народні депутати, які потрапили до Парламенту за партійними списками, лише зараз, через півроку від початку повноважень, почали оформлювати свої приймальні.

Про це розповіла Вікторія Войціцька з "Самопомочі": "Зараз я оформлюю свої приймальні, у Шевченківському районі".

Робота народних депутатів з виборцями не менш важлива, аніж ухвалення законопроектів та праця в комітетах. Це частина роботи парламентаря, яка, якщо сумлінно до цього ставитися, дозволяє громадянам донести важливі проблеми та гострі питання до їхніх представників у вищому законодавчому органі парламенту України.

Сергій Андрушко, рух Чесно

powered by lun.ua

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...