Сергій Андрушко Журналіст

В КОЖНОМУ КОМІТЕТІ 2-3 ДЕПУТАТИ ПРОТИ ВІДЕО ТРАНСЛЯЦІЙ

18 грудня 2015, 11:21

(ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ЕВРОПАРЛАМЕНТУ)

Регулярної відео трансляції засідань комітетів Верховної Ради, як це робить, наприклад, Європейський Парламент, в Україні досі немає.

У комітетах кажуть, що бракує техніки та людини-спеціаліста з цього. Але історія про те, як комітетам пропонували можливість безкоштовно провести відео трансляції засідань, а більшість її проігнорували, говорить про те, що основна причина зовсім не в техніці, а у бажанні проводити такі трансляції.


Як виглядає ситуація із відео трансляціями парламентських комітетів зараз? Жоден з 27 комітетів ВР не веде постійну відео трансляцію своїх засідань і не викладає такі відео записи на своїх сайтах. Лише 2 з 27 комітетів, а саме, Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та Комітет з питань науки і освіти мають на своїх сайтах відео записи кількох своїх засідань.

Усі комітети причину відсутності відео трансляцій пояснюють однаково – відсутністю технічних можливостей для її організації. Юрій Манцевич, завідувач секретаріату Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства повідомив, що "відеотрансляція засідань комітету у нас не проводиться, оскільки немає технічної можливості. Зала комітету не облаштована відповідно. Для цього потрібна техніка і персонал. Це ж не просто вмикнув-вимкнув. Якщо я не помиляюсь,то в усій Верховній Раді лише 2 приміщення облаштовані для проведення відео трансляцій. Здається, антикорупційний комітет і ще одне, точно не скажу, щоб не помилитись."

Комітет з питань запобігання і протидії корупції постійний відеозапис своїх засідань також не проводить. Карман Юрій Васильович, заступник завідувача секретаріату цього комітету повідомив, що в них "також немає для цього відповідної техніки".

Історія як комітети проігнорували можливість відео трансляцій своїх засідань

АЛЕ цікавий факт. Програма РАДА, яка сприяє відкритості Парламенту (підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)) закупила техніку для проведення відео трансляцій. Більше того, надіслала навесні цього року УСІМ комітетам Парламенту інформацію про можливість проводити відео трансляції і запросила до співпраці. Однак, лише 7 комітетів з 27 погодились провести відео трансляцію засідань, – підрахував спеціаліст з інформаційних технологій Програми Рада USAID Сергій Чередниченко. Решта 20 комітетів проігнорували безкоштовну можливість проводити відео трансляцію своїх засідань. Ось такі комітети відповіли листом на програму Рада про своє бажання встановити техніку та проводити трансляцію засідання: 1). Комітет з питань запобігання і протидії корупції, 2) Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, 3) Комітет з питань правової політики та правосуддя, 4) Комітет з питань європейської інтеграції, 5) Комітет з питань інформатизації та зв'язку, 6) Комітет з питань Регламенту та організаційної роботи Верховної Ради, 7) Комітет з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин.

Серед цих комітетів немає, наприклад, Комітету з питань бюджету, Комітету з питань податкової та митної політики, чия інформація особлива актуальна для громадян, та решти 18 комітетів.

Але і згода 7 комітетів проводити трансляцію не гарантувала їх проведення. В сухому підсумку програма Рада USAID з квітня цього року провела усього 5 відео трансляцій засідань лише 2-х комітетів: Комітету з питань запобігання і протидії корупції та Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Відео цих п'яти засідання викладено на Youtube каналі програми Рада USAIDЧому комітети Парламенту проігнорували можливість вести відео трансляції засідань

Заступник директора Програми USAID РАДА Едуард Рахімкулов повідомив, що буквально в кожному комітеті знаходились 2-3 депутати, які були проти проведення відео трансляцій. Їхні два головних аргументи "проти" такі: перший полягає в тому, що деякі питання не варто виносити на широкий загал, зокрема, розгляд бюджетних питань, питань розподілу майна, і т.п., а другий аргумент, депутати не хотіли, щоб засідання було перетворене на політичне шоу, коли не справи вирішують, а займаються піаром. Едуард Рахімкулов повідомив, що принципову підтримку проводити відео трансляції програма Рада USAID отримала від голови Верховної Ради, але на те, щоб стрімити з засідань комітетів Парламенту, за великим рахунком, потрібна політична воля голови Комітету.

Насправді, сьогодні досі жоден закон не зобов'язує Комітети Парламенту проводити відео трансляції власних засідань. Вже рік минув, відколи зареєстрований законопроект N1405 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості онлайн-трансляції відкритих засідань комітетів Верховної Ради України", внесений Миколою Томенком і групою народних депутатів та підтриманий Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики.

Сама Верховна Рада не забезпечує комітети технікою для проведення онлайн-трансляцій засідань. Більшість комітетів посилаються на те, що зйомку деяких їхніх засідань проводить державний телеканал "Рада" (не плутати з програмою Рада USAID). Але навіть ті засідання, які за фільмував телеканал "Рада", відео архів у вільному доступі відсутній. Коли я запросив якось відео сумнозвісного голосування 16 січня 2014 року за так звані "диктаторські закони", то отримав відмову із поясненням: Телеканал "Рада" зберігає відзняте відео 14 днів і жоден чинний закон не зобов'язує їх це робити".

Сергій Андрушко та рух "Чесно"

powered by lun.ua
Коментарі — 0
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter