Сергій Андрушко Журналіст

Голоси-привиди, чи банальні кнопкодави?: ВІДЕО

01 березня 2016, 08:12

Числені заяви з проханням не зараховувати результати голосувань написали народні депутати восьмого скликання Парламенту. Вони відкликАли свої голоси, бо самі не були присутніми в момент голосування.Такі заяви не викликали гострих дебатів у Верховній Раді, не було розслідувань подібних справ і правоохоронцями. Що відбувається? Збої електронної системи голосування в сесійній залі? Тоді цей факт має ставити під сумнів легітимність усіх ухвалених законів.

Відбувається пряме порушення Конституції (кнопкодавство)? Чи хтось підробляє картку? В будь-якому разі це мало б стати початком розслідування в Парламенті із залученням правоохоронних органів.

Але нічого не розслідують


Мені вдалося зустрітися і поспілкуватися із очільником управління комп'ютеризованих систем апарату Верховної Ради України Олексієм Сидоренком. Він підкреслив, що жодних технічних збоїв під час голосування народними депутатами бути не може: "Перед кожним днем голосування на кожному робочому місці народного депутата планово перевіряють технічний стан системи "Рада-3".

Він виключив будь-яку можливість збою системи голосування і запевнив, що "якщо картки у пульті для голосування немає, то голос з'явитися на таблі ніяк не може"."Більше того, у разі виникнення будь-яких сумнівів, депутати мають повне право зареєструвати проект постанови про порушення, який мав би бути розглянутий регламентним комітетом", – повідомив Сидоренко.

Водночас, у секретаріаті регламентного комітету та в апараті Верховної Ради рекомендують народним депутатам скаржитися до лічильної комісії. Так, як це записано у законі "Про регламент": "до повноважень лічильної комісії входить...розгляд звернень депутатів, пов''язаних з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні"

"В Апараті відсутня інформація щодо здійснення лічильною комісією перевірок чи розслідувань вказаних вами депутатів стосовно зміни результатів їх голосування"-

повідомив перший заступник керівника головного управління апарату Верховної Ради А.Пивовар.

Я надіслав запит в апарат Верховної Ради чи були проведені розлідування на підставі заяв депутатів, які були відсутні під час голосувань. А саме – Валерія Бабенко, Руслана Лук'янчука, Вадима Кривохатька, Віктора Остапчука, Вячеслава Богуслаєва, Олександра Дубініна, Юрія Савчука, Юрія Тимошенка, Вадима Денисенка.

Більшість опитаних мною депутатів, які писали такі заяви, взагалі не цікавляться їхньою подальшою долею, як і розслідуванням причин, чому їхній голос зарахований, коли вони відсутні. Депутатів, які мали б бути найбільш зацікавленими у встановленні істини, оскільки були порушені їхні права, ці питання взагалі не турбують. Чи не дивно?

Як же депутати самі пояснюють зарахування їхніх голосів у їхню відсутність?

Колишній депутат з фракції Блоку Петра Порошенка Олександр Дубінін, який вийшов звідти після відставки Ігоря Коломойського, заявив, що він не голосував за внесення змін до податкового кодексу України та за держбюджет України, про що і написав відповідну заяву. "Меня вообще не было в Киеве, я написал заявление, приложил видеофиксацию – я отсутствовал"

Депутат розповів, що не пригадує точно, чи була у нього в день голосування його картка. За його словами, він її віддає в секретаріат парламенту дівчатам. Він повідомив, що "не збирається розбиратися" в цій темі. А також припустив, різні можливі варіанти, такі, наприклад, як збій системи для голосування, підроблення його карточки або варіанту, що хтось взяв його картку. "Я не знаю", – відповів депутат.

Аналіз голосувань показує, що за Дубініна, ймовірно, голосував "укропівець" Валентин Дідич, що сидить в одному ряді з ним. Про це наприклад, може свідчити той факт, що саме того дня, коли депутат Дубінін був відсутній, на всіх голосуваннях, коли картка Дубініна голосувала "за", "за" голосувала і картка Дідича.

Юрій Савчук з "Народного фронту" проголосував "За" державний бюджет України у грудні попереднього року. Але на сайті Верховної Ради це голосування значиться під зірочкою із інформацією, що депутат Савчук написав заяву, що насправді особисто він не голосував за це.

"У мене була гіпертонічна криза. Я не міг бути (в Парламенті) "- запевняє він. На запитання чи була його карточка у Верховній Раді – заперечив. За його словами, свою заяву він написав спікеру, а про факт голосування, якого не було, дізнався з Інтернету. Пан Савчук не довідувався про причини: "Не мав можливості досліджувати, бо був на лікарняному".

Депутат Руслан Лук'янчук з "Народного фронту" раніше написав заяву про те, що не голосував за закон про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті. "Я не пам'ятаю, чесно", – це його відповідь щодо написання своєї заяви 7 місяців тому (голосування відбулося 2 липня 2015 року).

На запитання як взагалі це могло трапитися відповів: "я ж не оперативний розвідник, якщо розбиратися між своїми колегами", даючи розуміти, що хтось із них таки міг скористатися його карткою для голосування. "Це трішки не доречно, не коректно" – додав він згодом.

Дивне перетворення сталося з позицією депутата Віктора Остапчука, члена партії "Відродження". Після голосування "За" за закон про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України (про заборону російського кіно (05.02.2015)) він написав заяву, що не голосував особисто, бо був відсутній. Інформацію про написання такої заяви і досі можна прочитати на офіційній веб-сторінці Верховної Ради.Але позиція цього депутата кардинально змінилася. Тепер він стверджує, що голосував "За".

- Ви одного разу голосували за заборону російського кіно, пригадуєте? (журналіст)

- Не пам'ятаю (депутат).

- Потім сказали, що не голосували – писали заяву.

- Не писав. У мене пам'ять нормальна.

- Ви голосували за заборону російського кіно?

- Не писав заяву 100 відсотково. Багато сигнального голосування було і я підтримав.Вадим Денисенко з блоку Петра Порошенка та Валерій Бабенко з "Народного фронту" відмовилися детально поспілкуватися на цю тему.

"Зазвичай картки народних депутатів зберігають у секретаріатах парламентських фракцій. І як правило, із числа фракцій визначаються відповідальні за зберігання такими картками з числа народних депутатів", – повідомив Олексій Сидоренко,той самий очільник управління комп'ютеризованих систем апарату Верховної Ради України. Він інформував, що кожен народний депутат має лише одну картку для голосування, але регламентом не передбачено, де він має її зберігати.

Схоже, головна причина, чому народні депутати не дають ходу справі, не реєструють постанову чи не звертаються до лічильної комісії парламенту, зрештою, чому не залучаються правоохоронні органи – це їхня незацікавленість. А значить, вони заплющують очі на той факт, що їхніми картками голосують інші депутати. І більше того, вони знають або здогадуються, які саме депутати могли скористатися їхньою карткою.

А написання депутатами заяв про те, що вони не голосували, оскільки не були у залі, схоже, більше розраховане на пояснення для виборців та для того, щоб зняти з себе відповідальність за голосування.

Сергій Андрушко та рух "Чесно"

Коментарі — 18
Yuri Yurieff _ 02.03.2016 11:48
IP: 178.95.115.---
Какие одухотворенные лица!
А в глазах – забота о народе!
LYCIV_OLGA _ 02.03.2016 11:17
IP: 109.251.42.---
Ну, ти – диви – які вперті люди бувають!...
Ти йому: "Ты суслика видишь?... А он есть!..." А він – у "відповідь": "Пред'явіть докази існування ховрашків!" Таким – хоч під ніс ховраха покажи – скажуть що то – миша перефарбована. Зажадають зробити аналіз ДНК, зробиш – вони скажуть – доведи, що не купив лабораторію. Доведеш це, скажуть – а доведи, що наукова класифікація, яка вперше описала ховрахів, не була зроблена психічно хворою людиною і зажадають... довідку від інквізиції за місцем проживання, де і коли був прописаний...
Ну, нічого, нічого; з ким не буває. "Віслюкова впертість, вона і у Африці (на сторінках УП) – віслюкова впертість"!
Pixel _ 02.03.2016 00:57
IP: 109.87.178.---
Yuri Yurieff:
Pixel:
Yuri Yurieff:
У народа должно быть право
на исправление своей ошибки и устранение
(без крови) не оправдавшей себя власти.
Где законы об импичменте президента,
о роспуске парламента, об отзыве депутата?
Все законы властью принимаются "под себя",
так чтобы они могли "законно" насиловать страну, ни за что не отвечая.
-
- – -

Юрчику, ти "плач Ярославни", розривання сорочки на білих грудях за народ – потім зорганізуєш. А поки що відповідай за сказане: де докази масових порушень і фальсифікацій на парламентських виборах??!!
Все подобные вопросы к порошенковско-януковичскому "пидрахую" – орденоносцу
из избирательной комиссии, незаконно занимающему эту должность.
- – - -
Е ні, Юрчику, відписався на форумі УП ти – ти й відповідаєш "за базар".
Хочеш найближчі 200 разів прочитати тут про себе "Yuri Yurieff – ПIЗДOБOЛ"? Ні? тоді факти – в студію! Як ні – то "200 разів" – обіцяю.
Yuri Yurieff _ 01.03.2016 22:26
IP: 178.95.115.---
Pixel:
Yuri Yurieff:
У народа должно быть право
на исправление своей ошибки и устранение
(без крови) не оправдавшей себя власти.
Где законы об импичменте президента,
о роспуске парламента, об отзыве депутата?
Все законы властью принимаются "под себя",
так чтобы они могли "законно" насиловать страну, ни за что не отвечая.
-
- – -

Юрчику, ти "плач Ярославни", розривання сорочки на білих грудях за народ – потім зорганізуєш. А поки що відповідай за сказане: де докази масових порушень і фальсифікацій на парламентських виборах??!!
Все подобные вопросы к порошенковско-януковичскому "пидрахую" – орденоносцу
из избирательной комиссии, незаконно занимающему эту должность.
Pixel _ 01.03.2016 22:03
IP: 109.87.178.---
Yuri Yurieff:
У народа должно быть право
на исправление своей ошибки и устранение
(без крови) не оправдавшей себя власти.
Где законы об импичменте президента,
о роспуске парламента, об отзыве депутата?
Все законы властью принимаются "под себя",
так чтобы они могли "законно" насиловать страну, ни за что не отвечая.
- – - -
Юрчику, ти "плач Ярославни", розривання сорочки на білих грудях за народ – потім зорганізуєш. А поки що відповідай за сказане: де докази масових порушень і фальсифікацій на парламентських виборах??!!
Pixel _ 01.03.2016 22:00
IP: 109.87.178.---
Мыкола Злочевский:
Pixel:
Увага!!!!
Виктор Федорович намерен вернуться в Украину. Полномочий президента он с себя не слагал.
И это правда господа,как то забыли украинцы о настоящем президенте Украины. а он жив и сейчас может спасти народ Украины от обнищания,от бендеризации,от фашизма,от обмана Евросоюза,от войны,но Крым увы уже не вернёт,за свои ошибки народу нужно платить.
- – - – - -
МОСКАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ Мыкола Злочевский (МИМИКРИЯ ПОД ФОРУМЧАНИНА "МИКОЛА ЗЛОЧЕВСЬКИЙ") – В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.

Он же ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ,
он же ВАСЯ ВАСИН,
он же МЫКОЛА ЗAПЕРДОЛЕНКО,
он же МЫКОЛА ЗAДРЫЩЕНКО,
он же ВОВА ЗAДКОВ,
он же МЫКОЛА ЗAДОВ,
он же ВОВА РAШЕНН,
он же ВОВА ПАТТ,
он же ВОВА ПАТ,
он же ВОВА ПУТ,
он же БАЛУ
Yuri Yurieff _ 01.03.2016 21:52
IP: 178.95.115.---
У народа должно быть право
на исправление своей ошибки и устранение
(без крови) не оправдавшей себя власти.
Где законы об импичменте президента,
о роспуске парламента, об отзыве депутата?
Все законы властью принимаются "под себя",
так чтобы они могли "законно" насиловать страну, ни за что не отвечая.
Pixel _ 01.03.2016 17:20
IP: 94.178.192.---
Pixel:
Pixel:
Pixel:
Yuri Yurieff:
Нынешний парламент был избран в результате
фальсифицированных и проституированных выборов
и является неработоспособным и марионеточным.
Некоторые из "бывших" утверждают, что состав этой Рады,
наихудший из всех. Недавние события неопровержимо это доказали.
Не надо иллюзий! Такой парламент может "исправиться".
Такая Рада должна быть распущена в кратчайший срок!
- – - -
Юрчику, будь ласка, докази фалсифікацій на виборах – в студію. Ми чекаємо. Час пішов. Ти тут у такій компанії, де за слова треба відповідати.
- – - – -
Yuri Yurieff:, БУДЬ ЛАСКА, НАДАЙТЕ ПОСИЛАННЯ НА ДОКАЗИ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ВИБОРІВ ДО ПАРЛАМЕНТУ.
- – - – -
ЗВЄЗДОБОЛЕ, ДЕ ДОКАЗИ ФАЛЬСИФІКАЦІЙ НА УКРАЇНСЬКИХ ПАРЛАМЕНТЬСКИХ ВИБОРАХ?
- – - – -
ТАК ОТ, ЗВЄЗДОБОЛЕ, ЙДИ КОРИСТУЙСЯ ПАРКАНАМИ ДЛЯ СВОЇХ ДОПИСІВ. У ПРИСТОЙНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ТОВАРИСТВІ ТОБІ НЕ МІСЦЕ. ЗИЗДУНОВІ – ЗВИЗДУНОВЕ.
Pixel _ 01.03.2016 17:17
IP: 94.178.192.---
LYCIV_OLGA

"пупа надривати"/"сорочку на грудях рвати"/ "вистрибувати з трусів"/ і пальці об клаву ламати
- – - – -
Тю...
LYCIV_OLGA _ 01.03.2016 15:35
IP: 109.251.42.---
Ось тільки не треба (!), не треба (!!) "пупа надривати"/"сорочку на грудях рвати"/ "вистрибувати з трусів"/ і пальці об клаву ламати – вимагаючи ДОКАЗІВ (???) порушень під час парламентських виборів!
Якісь аргументи про будь-що – стають доказами – або – внаслідок "логічного слідування", або – якщо доказами їх визнає суд.
Ну, а ми – прості смертні – приречені (!) завжди (!) задовольнятися "загальноуживаними" журналістськими та активістів "розслідуваннями". Наприклад такими: 09.11.14 "Первое решение новой Рады – следственная комиссия по Центризбиркому" (Цензор нет) (А що було зроблено? – Звичайна імітація від Авакова: 14.01.15 Арсен Аваков "Про розслідування порушень під час парламентських виборів" (блог на УП), а ГПУ – взагалі – "вмила руки"...) 27.05.15. Олександр Клюжев "Де жорстко покарані фальсифікатори виборів" (insider)
Міша Ворошилов _ 01.03.2016 14:04
IP: 178.93.150.---
які іще кому потрібні аргументи для того, щоб провести позачергові вибори до ВР? парламент з нинішнім складом вичерпав себе ще минулого року. порох ним крутить як хоче, він давно став клубом олігархів. єдиний спосіб це змінити – перевибори. Єдиний законний спосіб.
Pixel _ 01.03.2016 13:56
IP: 94.178.192.---
Pixel:
Pixel:
Yuri Yurieff:
Нынешний парламент был избран в результате
фальсифицированных и проституированных выборов
и является неработоспособным и марионеточным.
Некоторые из "бывших" утверждают, что состав этой Рады,
наихудший из всех. Недавние события неопровержимо это доказали.
Не надо иллюзий! Такой парламент может "исправиться".
Такая Рада должна быть распущена в кратчайший срок!
- – - -
Юрчику, будь ласка, докази фалсифікацій на виборах – в студію. Ми чекаємо. Час пішов. Ти тут у такій компанії, де за слова треба відповідати.
- – - – -
Yuri Yurieff:, БУДЬ ЛАСКА, НАДАЙТЕ ПОСИЛАННЯ НА ДОКАЗИ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ВИБОРІВ ДО ПАРЛАМЕНТУ.
- – - – -
ЗВЄЗДОБОЛЕ, ДЕ ДОКАЗИ ФАЛЬСИФІКАЦІЙ НА УКРАЇНСЬКИХ ПАРЛАМЕНТЬСКИХ ВИБОРАХ?
Василь Сірко _ 01.03.2016 13:43
IP: 193.0.205.---
Кого ми обераємо до парламену – одні шахраї, невігласи та ледащо.
Pixel _ 01.03.2016 13:00
IP: 94.178.192.---
Pixel:
Yuri Yurieff:
Нынешний парламент был избран в результате
фальсифицированных и проституированных выборов
и является неработоспособным и марионеточным.
Некоторые из "бывших" утверждают, что состав этой Рады,
наихудший из всех. Недавние события неопровержимо это доказали.
Не надо иллюзий! Такой парламент может "исправиться".
Такая Рада должна быть распущена в кратчайший срок!
- – - -
Юрчику, будь ласка, докази фалсифікацій на виборах – в студію. Ми чекаємо. Час пішов. Ти тут у такій компанії, де за слова треба відповідати.
- – - – -
Yuri Yurieff:, БУДЬ ЛАСКА, НАДАЙТЕ ПОСИЛАННЯ НА ДОКАЗИ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ВИБОРІВ ДО ПАРЛАМЕНТУ.
Pixel _ 01.03.2016 12:48
IP: 94.178.192.---
Yuri Yurieff:
Нынешний парламент был избран в результате
фальсифицированных и проституированных выборов
и является неработоспособным и марионеточным.
Некоторые из "бывших" утверждают, что состав этой Рады,
наихудший из всех. Недавние события неопровержимо это доказали.
Не надо иллюзий! Такой парламент может "исправиться".
Такая Рада должна быть распущена в кратчайший срок!
- – - -
Юрчику, будь ласка, докази фалсифікацій на виборах – в студію. Ми чекаємо. Час пішов. Ти тут у такій компанії, де за слова треба відповідати.
Pixel _ 01.03.2016 12:46
IP: 94.178.192.---
pigling:
Вчера, 29 февраля, со стороны Российской Федерации через неконтролируемый Украиной пункт пропуска Новоазовск зашла колонна военной техники в составе 6 боевых бронированных машин, 4 грузовых автомобилей с боеприпасами и 2 топливозаправщика.,

Пивоварский и Аваков гарантируют охрану.
- – - –
Канаповий наш дотепнику, і Ви вважаєте, що це дотепно?
Yuri Yurieff _ 01.03.2016 10:28
IP: 46.200.158.---
Нынешний парламент был избран в результате
фальсифицированных и проституированных выборов
и является неработоспособным и марионеточным.
Некоторые из "бывших" утверждают, что состав этой Рады,
наихудший из всех. Недавние события неопровержимо это доказали.
Не надо иллюзий! Такой парламент может "исправиться".
Такая Рада должна быть распущена в кратчайший срок!
Yuri Yurieff _ 01.03.2016 10:25
IP: 46.200.158.---
Так называемые "народные депутаты"
на самом деле никакие не народные депутаты, народ этих,
так называемых "депутатов" никогда и никуда не избирал.
Народу сверху навязали игру в выборы каких-то фантиков-этикеток -
- НФ, БПП, Возрождение, Наш край и т.д. под вывеской якобы "партий",
и тот, кто сумел просочиться в списки этих этикеток и купить места в них и
становится "народным", плюя на этот самый народ. И ползают одиозные
болтливые бездельники и бездари из "партии" в "партию",
занимая десятилетиями места в Раде. Образуется застойное болото из
повязанных друг с другом проходимцев.
Такая избирательная система, навязанная олигархатом,
– тупик, а в перспективе – смерть для страны.
Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте