Тимофій Бадіков Громадський діяч

''Платформа здоров'я'' – разом до якісної медицини

20 листопада 2017, 14:40

Наша країна нарешті починає робити перші кроки у реформуванні системи охорони здоров'я. Чи задоволені ми прийнятими законами і роботою уряду? Звісно, що ні... Але це перші паростки змін, які під тиском громадянського суспільства вже стають реальністю.

Метою ж громадської організації "Платформа здоров'я" є приведення української охорони здоров'я до найвищих світових стандартів, і ми знаємо, як це зробити. Наразі нам важлива підтримка з боку суспільства. Ми охоче закликаємо фахівців різних напрямів і просто небайдужих громадян долучитися до створеної нами "Платформи здоров'я" – майданчика активних людей, для яких найвищою цінністю стане здорове українське суспільство.Для чого ми це робимо?

Основна мета "Платформи здоров'я" – забезпечення умов у державі, яка гарантує своєму громадянину право на здоров'я – природню та абсолютну життєву цінність людини.

На жаль, сьогодні право на здоров'я у пересічного українця залишається глибоко не реалізованим. "Безкоштовна" вітчизняна медицина виявилася занадто дорогою для нас, адже через недолугу і корумповану систему ми втрачаємо найцінніше – людські життя. Україна посідає перші позиції за рівнем смертності серед європейських країн, і ця ситуація з роками тільки погіршується.

Реформу медицини, яку зараз гаряче обговорюють, потрібно було вводити ще 25 років тому. З одного боку, ми значно відстали навіть від наших найближчих сусідів. Але з іншої сторони, сьогодні Україна має унікальний шанс – скористатися досвідом країн, які вже проводили такі реформи. Ми можемо взяти усе найкраще, що впроваджувалося, наприклад, у Польщі чи Грузії, врахувати помилки, яких допускалися уряди цих країн, та запровадити у себе більш ефективну модель охорони здоров'я, яку було б направлено на забезпечення якісного життя громадянина. Однією із яскравих таких прикладів є система eHealth, яка при правильному підході може стати найкращою електронною системою у світі, адже при її розробці враховувався досвід подібних систем в інших країнах.

"Платформа здоров'я" створюється з метою формування в суспільстві спільного бачення розвитку вітчизняної системи охорони здоров'я. Сьогодні в наших реаліях, чи не єдиним, ефективним важелем впливу на владу є суспільний тиск. Чим більше людей будуть обізнані у питаннях власного і суспільного здоров'я, тим швидше будуть відбуватися зміни на краще.

Що ми будемо робити

У першу чергу "Платформа здоров'я" має стати об'єднанням критичної маси людей, які зможуть забезпечити незворотність реформ. Нам украй важливо залучити якомога більше людей до цього проекту, а також підготувати "Агентів здоров'я", які спільними зусиллями зможуть реалізувати реформування системи охорони здоров'я.

Після широкого обговорення, проведення ряду стратегічних сесій ми визначилися з трьома основними пріоритетами, а саме:

• Право на здоров'я. Кожен громадянин має усвідомлювати своє право на здоров'я, а також нести за це відповідальність.

• Безпека громадського здоров'я – створення умов, що сприятимуть дотриманню здорового способу життя.

• Здоров'я як основа якості життя. Основною метою цього напрямку є покращення здоров'я нації, що є важливим фактором розвитку суспільства і країни.

По всіх вищезгаданих напрямках нами вже розроблено чіткий план дій, і його можливо реалізувати лише сконцентрувавши людські ресурси і ідеї. Ми пропонуємо суспільству брати ініціативу у свої руки і стати локомотивом змін, яких Україна так потребує. Зі свого боку, я як Голова правління громадської організації "Платформа здоров'я" та заступник голови Громадської ради при МОЗ робитиму усе можливе задля якнайшвидших якісних перетворень у вітчизняній охороні здоров'я.

Долучайся до "Платформи здоров'я" – відкритого майданчику для всеосяжної реформи охорони здоров'я в Україні: https://goo.gl/r2cm9t.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Тимофій Бадіков _ 23.11.2017 20:52
IP: 35.187.20.---
wictors:
Звісно, я читав закон, який Ви називаєте "про медичну реформу". І дуже хотілося б почути, яким же чином він буде "продукувати хворих"? Яке нововведення Вам вважється недоцільним? Може вкажете якісь конкретні речі?
Сфера медичних послуг була і є надзвичайно прибутковою. Нажаль, зараз, ці прибутки отримують не добросовісні лікарі, а корупціонери, як у лікарнях, так і в органах державної влади. Реформа, змінюючи принцип фінансування галузі, якраз і кидає цьому виклик.
Ви кажете, що реформування медицини – утопія. То що, залишимо все як є? Обдерті лікарні, відсутність базових гарантій для пацієнтів та якісних держаних медпослуг, мізерні зарплати для чесних лікарів? Охорона здоров'я постійно реформуюється у багатьох країнах світу, але чомусь тільки у нас – це має бути утопія. Зручна позиція, для того, щоб "склавши лапки" сидіти і нічого не робити.
Ваше право вірити чи ні у реформу. Але вона буде. Можливо не так швидко як хотілося б, але буде.
Тимофій Бадіков _ 23.11.2017 18:54
IP: 35.195.251.---
wictors:
Ваш коментар https://ibb.co/cUyM8R, видалив выпадково. Відповім згодом.
Тимофій Бадіков _ 23.11.2017 12:39
IP: 178.94.202.---
Ми переконані, що кожен громадянин України має отримати доступ до якісного медичного обслуговування, яке відповідає сучасним вимогам. Наша команда вважає, що право на здоров'я є найвищою національною цінністю, і першочерговим завданням держави має бути покращення якості життя людини. Саме тому в партії розуміють, що реформи фінансування медицини недостатньо. Демократичний Альянс пропонуватиме українцям більш рішучі зміни.
Тимофій Бадіков _ 23.11.2017 12:37
IP: 178.94.202.---
Передбачені зміни дозволять суттєво знизити корупцію у системі охорони здоров'я, а також зробити взаємовідносини пацієнта і лікаря максимально прозорими. На жаль, із законопроекту 6327 були вилучені такі важливі речі, як співоплата та необхідність введення в дію міжнародних протоколів. Це не відповідає інтересам людей, і партія ДемАльянс буде наполягати на введені цих норм пізніше.
Denys Davydenko _ 23.11.2017 11:52
IP: 77.90.200.---
wictors:
От тільки не треба розповідати про "критику". Ніякого конструктиву в Ваших аргументах немає. Ваше "розширене виробництво хворих" чітко лягає в одну лінію разом з "геноцидом", "знищенням нації" і подібними популістичними заявами. Ніхто не стверджує і не наголошує, що реформа МОЗ абсолютно ідеальна. Чого тільки варте досить дискусійне питання госпітальних округів.

Щодо електронної медицини. У мене склалося враження, що Ви намагаєтеся відкинути прогрес. Ніхто і не каже, що електронна система є панацеєю, оскільки по ту сторону монітору все ж таки сидітеме жива людина. Але як і МІСи, так і повноцінно розробленний центральний компонент, в перспективі, спростять життя усім і підвищать якість медпослуг.

Іноді складається враження, що подібні пости – критика заради критики, а не заради дискусії.
Yaroslav Yurkiv _ 22.11.2017 12:52
IP: 35.195.113.---
Тимофій Бадіков:
Запитання і коментарі, що не стосуються теми, будуть видалятись. Дякую за розуміння!
В такому разі порозуміння не буде":)
А чим вам не пасує платформа пані Супрун, що ви створюєте ще одну, не враховуючи ще й платформу Богомолець?
Не попадають українці з тих платформ?
Тимофій Бадіков _ 21.11.2017 20:11
IP: 35.195.152.---
Запитання і коментарі, що не стосуються теми, будуть видалятись. Дякую за розуміння!
Orest Jj _ 20.11.2017 16:00
IP: 104.155.18.---
Коментар видалено автором блогу
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter