Тимофій Бадіков Громадський діяч

Кінець ери дрібних царьків в ОХМАТДИТі

13 червня 2018, 14:19

В ЗМІ не вщухають суперечки опонентів навколо теми реорганізації лікарні (НДСЛ) "Охматдит" та, зокрема, Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку. Хтось вбачає в цьому "розбірки" в зв'язку зі скандалом з ліками, інші сподіваються на зміни в підходах до забезпечення ліками та роботі з пацієнтами та їхніми батьками. Та головним залишається питання – чи буде від цього користь маленьким пацієнтам? Особисто я переконаний, що так. Адже скандальне відеозвернення батьків зі звинуваченнями у відсутності ліків, показало, що Центр онкогематології в існуючому вигляді – це маленьке царство, де інтереси пацієнта відійшли на задній план.

Нагадаю, мова йде про поширене 23 квітня в соцмережі відео, де батьки пацієнтів ОХМАТДИТу скаржаться на відсутність ліків, що мають надаватись лікарнею безоплатно. Таким чином, батьки пацієнтів змушені купувати ці ліки за власні кошти.

Керівництво ОХМАТДИТу вирішило не зберігати статус-кво і прийняло єдине правильне на той момент рішення – ініціювати внутрішнє розслідування з метою розібратися у ситуації.

Результати розслідування знаходяться у відкритому доступі на сайті лікарні і з них ми чітко бачимо підтвердження фактів: лікарі примушують батьків пацієнтів купувати дороговартісні препарати, ефективність яких не завжди доведена, і в певних аптечних закладах при тому, що в наявності є безоплатні ліки, закуплені коштом держави, а також саботують проведення закупівель ліків визначених Національним переліком лікарських засобів.

І все це – Центр онкогематології і трансплантації кісткового мозку під керівництвом Донської Світлани Борисівни.

На цьому "особливості" роботи Центру не закінчуються. Багато батьків особисто зверталися до мене і скаргами, що голова Центру особисто приймала рішення про госпіталізацію та дегоспіталізацію пацієнтів. В результаті, батьки знаходилися під тиском лікарів а пацієнти в багатьох випадках не отримували, або недоотримували необхідне лікування.

Разом з тим, реорганізація Центру не є наслідком цього скандалу, за результатами якого винні отримали догану. Що стосується Центру, то не через те його вирішили ліквідувати. Чотри центри реорганізуються, в тому числі онкогематологічний. Нову структуру і штати затвердило МОЗ, і зміни вводяться в серпні, планово. Реорганізація Центру передбачає ліквідацію певних посад і скорочення працівників. При цьому працівникам надається можливість переведення на інші посади.

Цікаво, ще те, що переважна більшість лікарів погодилася і підтримала реорганізацію ОХМАТДИТу, але не Центр, керівництво якого, після стількох років влади у своєму маленькому царстві всіляко зацікавлене цю владу зберегти.

Ця ситуація підіймає ще одне цікаве питання, яке лежить вже в площині дискусії навколо реформи охорони здоров'я України. Це питання автономізації, яке і покликане вирішувати в тому числі і такі проблеми. Але, нажаль, через маніпулятивну риторику – автономізація у суспільній думці сприймається як приватизація, що зовсім не стимулює заклади скоріше йти цим шляхом.

Але, після автономізації – дрібні царьки не будуть вирішувати долю дітей.

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Василь Артус _ 16.06.2018 11:35
IP: 46.219.239.---
Зауваження до модераторів:перевіряйте хоча би елементарну грамотність – не царьків,а царків і т. д.
vpprofcm _ 13.06.2018 17:26
IP: 176.105.172.---
Смішно читати. Такі самі схеми працюють у всіх медичних установах і що передбачено медичною реформою щоб цього не було. Лікарні давно прихвачені керівництвом, яке безсоромно тягне гроші з пацієнтів через власні аптеки.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

12
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter