Тимофій Бадіков Громадський діяч

Велика гра за велику реформу: чого чекати від тандему Зеленський-Комаровський?

18 квітня 2019, 22:19

Євгеній Комаровський завжди мав власне бачення розвитку охорони здоров'я. Він – лікар з колосальним досвідом, який не боїться говорити, діяти та відстоювати свої переконання. З його твердженнями багато хто не згоден, і це індикатор того, що ми живемо у вільній країні. Ми можемо мати до нього ідеологічні питання, проте чи хтось має бодай якісь сумніви щодо його компетентності у питаннях охорони здоров'я?

Щойно кандидат у президенти України, Володимир Зеленський, назвав лікаря Комаровського своїм радником з медичних питань. І усі глядачі ефіру одночасно поставили питання: "що Комаровський радитиме потенційному президенту України...?".

Перш за все – без паніки. Комаровський – прихильник реформи, хоч і критикує деякі її нововведення, тому відкату не буде, принаймні з ініціативи президента. Це обнадіює. Більше того, його досить твереза оцінка ситуації, а саме: вакцинація, медичні кадри та трансплантація попередньо відображають пріоритетність його порад з профільних питань.Важко не погодитися, що це дійсно, одні з найактуальніших проблем охорони здоров'я.

Ось декілька тез виступу доктора Комаровського під час сьогоднішнього ефіру:

"Ми підійдемо до реформи, коли зануримося в парламентську роботу.

Медицина – не зовсім функція президента. Але, якщо питання охорони здоров'я становлять загрозу національній безпеці – президент повинен підключатися.

На сьогодні я бачу дві таких загрози. Перше, я б завісив усю країну плакатами – кір, дифтерія, поліомієліт, думай! Сто тисяч жителів країни захворіли на кір!"

"Кір – це початок, перед нами стоять інші хвороби. Стан вакцинопрофілактики нині – загроза національній безпеці країни."

"Друга загроза – зростаючий дефіцит медичних кадрів. Реформувати буде нікого.

Безліч проблем роками не вирішуються. Я сподіваюся, що якщо я пораджу президенту, то ми позбудемося такої ганьби як онкохворі, які випрошують ліки. Окрема проблема – відсутність трансплантації"

Важливішим залишилося почути відповіді на конкретні питання, які ГО "Платформа здоров'я" поставила кандидату у своєму відкритому листі. Принаймні на одне з питань ми вже маємо відповідь – це питання вакцинації. Інші ж стосуються безпосередньо майбутніх механізмів роботи системи охорони здоров'я.

З іншого боку, Комаровський, розуміючи недосвідченість кандидата у питаннях охорони здоров'я, зуміє скерувати його думки у вірне русло.

Ще жоден президент України не визначав охорону здоров'я своїм власним найбільшим пріоритетом та найбільшим пріоритетом державної політики. Євгеній Комаровський в якості радника президента з медичних питань дає Україні такий шанс.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Archibald Goodwine _ 02.05.2019 08:27
IP: 35.235.227.---
Медицина – не зовсім функція президента.
А якого тоді Зєля критикував Порошенка на дебатах, коли варніякав щось про неуспішну реформу?
А тепер здриснув в кущі?
Очікувано, це вже не перша відмазка цього примітивного клоуна.
spitfire _ 19.04.2019 14:12
IP: 35.235.227.---
"чи хтось має бодай якісь сумніви щодо його компетентності у питаннях охорони здоров'я"
пан Комаровський – лікар-шоумен, не більше.

"я б завісив усю країну плакатами – кір, дифтерія, поліомієліт, думай! Сто тисяч жителів країни захворіли на кір!"
хіба є зараз проблема вакцінації від кору і дифтерії? маю позитивний власний досвід.
пропонуєте штрафувати чи примусово вакціонувати людей?

"зростаючий дефіцит медичних кадрів...відсутність трансплантації"
лікарів випускається достатньо, але рівень їхньої освіти низький.
кроки для запровадження трансплантації уже зроблені.

"Євгеній Комровський...дає...такий шанс"
навряд.
spitfire _ 19.04.2019 13:55
IP: 35.235.227.---
Сергей Папков _
"Хороший лікар і хороший медичний менеджер це не обов'язково одне й те саме. Геніальний хірург може вміти з закритими очима щось відрізати, але може не розумітися в системних питаннях, які має вирішувати міністр охорони здоров'я. Тим більше, що в медицині лікарі мають достатньо вузький профіль зі своїм специфічним досвідом, а міністр має опікуватися ними всіма."
саме так, чудово сказано!
Сергей Папков _ 19.04.2019 10:33
IP: 35.235.226.---
Дивний "фаховий" підхід у шоумена Зеленського до формування команди: бажано, щоби обличчя було впізнаваємо. Але є велика різниця між впізнаванністю і впізнаваністю. Лікувати ао телевізору, якби мудро це не виглядало, зовсім не те саме, що лікувати в реальному житті. Ми років 30 тому вже мали "телелікарів" Кашпировського і Чумака, які були і впізнавані, і популярні, і "успішно лікували" всі хвороби прямо з телеекрану (успішно, і вже без лапок, насамперед дляїхніх власних гаманців).
А яхотів би бачити радником Зеленського (та й Порошенка чи будь-кого іншого також) хоча б керівника лікувального закладу (приватного чи державного, вітчизняного, чи закордонного), у якого всі, і бідні, і багаті, успішно виліковуються за напередовішими медичними технологіями, причому бідні це роблять коштом багатих. Ось така в мене мрія.
Сергей Папков _ 19.04.2019 10:21
IP: 35.235.226.---
Анатолій Долгіх:
Сергей Папков:І до речі, охорона здоров'я це зовсім не компетенція президента. То навіщо йому радник з цього питання? У всіх у штаті був радник. У Пороха – це Оля, матьїїперетак, Богомолець
І я вважаю це чисти популізмом, щоб виборцям здалося, що "мудрий президент" ой как піклується про них. Щодо Богомолець, то "гарний підбір" радника, який ледь не на наступний тиждень починає критикувати свого патрона.
Анатолій Долгіх _ 19.04.2019 02:34
IP: 35.235.226.---
Сергей Папков:І до речі, охорона здоров'я це зовсім не компетенція президента. То навіщо йому радник з цього питання? У всіх у штаті був радник. У Пороха – це Оля, матьїїперетак, Богомолець
Сергей Папков _ 19.04.2019 02:26
IP: 35.235.227.---
"Перше, я б ЗАВІСИВ усю країну плакатами – кір, дифтерія, поліомієліт, думай! Сто тисяч жителів країни захворіли на кір!" – і це автор вважає компетентністю і професіоналізмом? Переконувати можна тоді, коли не особливо важливо переконав чи ні. Коли ж йдеться, як сказав сам Комаровський, про нацбезпеку, ТРЕБА НЕ ПЛАКАТАМИ АГІТУВАТИ, А ПРИМУШУВАТИ! До речі, в багатьох дуже вільних і демократичних країнах саме так і роблять.
В моєму дитинстві ніхто не питав моїх батьків, коли робили якісь щеплення (в садочку, в школі). Потім так само не питаючи робили якісь щеплення в армії (не особливо заморочуючись поясненнями, що саме і від чого прищепили). Напевно це одна крайність, але зараз у нас явно вдарилися в протилежну.
Сергей Папков _ 19.04.2019 02:16
IP: 35.235.227.---
Хороший лікар і хороший медичний менеджер це не обов'язково одне й те саме. Геніальний хірург може вміти з закритими очима щось відрізати, але може не розумітися в системних питаннях, які має вирішувати міністр охорони здоров'я. Тим більше, що в медицині лікарі мають достатньо вузький профіль зі своїм специфічним досвідом, а міністр має опікуватися ними всіма.
Тому не розумію ейфорії, що розкручене знову ж телевізором обличчя (як і у випадку з самим Зеленським. Подібне до подібного?) обов'язково буде гарним управлінцем.
Маємо вже приклад, коли аидатний артист Богдан Ступка виявився не самим видатним міністром культури. Добре, що сам Богдан Сільвестрович швидко це зрозумів і пішов.
І до речі, охорона здоров'я це зовсім не компетенція президента. То навіщо йому радник з цього питання? Чи Воломир забув, що його прізвище Зеленський, а не Путін, який особисто вирішує всі питання?
Ol Knyazhich _ 19.04.2019 01:18
IP: 35.235.226.---
Дай бог, чтоб всё было хорошо. Страна идёт на авось. Думаю,если Зеля надумает провороваться, Украину ждёт расцвет антисемитизма во всех пышных формах. Первые паростки при пете уже были.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter