Тимофій Бадіков Громадський діяч

Справжня зрада в команді Супрун!

17 травня 2019, 15:58

Третій рік в Україні йде процес впровадження електронної системи охорони здоров'я як складової медреформи. Однак ані повноцінної концепції, ані стратегії досі немає. Витрачаються час, кошти, довіра. Однак посадовці, відповідальні за ефективність процесу впровадження eHealth, замість реальних дій займаються обіцянками, кулуарними іграми та травлею тих, хто дійсно працює на успіх медичної реформи. Якщо дозволити їм і надалі це робити, крах неминучий. Потрібно негайно створювати нормативну базу та приймати національну стратегію розвитку eHealth! По це я казав протягом усіх цих трьох років, наголошую на цьому і зараз.

Таким є головний посил мого виступу на засіданні Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції 15 травня, де я був присутній як член робочої групи з питання діяльності системи "Електронне здоров'я".Добре відомо: я всіляко підтримую медичну реформу та готовий боротися за неї. Однак у мене є багато питань до того, яким чином відбувається впровадження електронної охорони здоров'я. Немає відкритого технічного завдання, зрозумілого пацієнтам, комітетам та урядовим структурам, розробникам МІС. Розробники МІС вже два роки інвестують свої кошти і розраховують отримати оплату. Але досі немає жодного документа від МОЗ, який би їм це гарантував. Досі немає документа, який би регулював, за що саме системи будуть отримувати кошти. Немає єдиної державної інформаційної системи. Якщо всі розробники МІС почнуть згортатися, то це буде крах усього, що будувалося протягом трьох років! Ми не зможемо перераховувати кошти за медичні послуги, не зможемо рахувати їх, не зможемо підписувати декларації з лікарями.

А все через те, що немає нормальної нормативної бази. Є лише обіцянки "прозорого" заступника міністра Павла Ковтонюка, який курує в міністерстві питання eHealth, але так і не спромігся забезпечити нормальну роботу ДП "Електронне здоров'я". Вважаю, що він підставив і в.о.Міністра Уляну Супрун, і голову НСЗУ Олега Петренка, підриваючи довіру до медреформи.

Минулого року НСЗУ стикнулися з проблемою підписання договорів з медзакладами. Зараз Служба вимушена виправляти помилки, пов'язані з електронними рецептами. Відкладається повноцінний запуск програми "Безкоштовна діагностика". Все це через відсутність рішень або неправильно прийняті рішення, за які відповідав саме Павло Ковтонюк.

Огидно що пан Ковтонюк веде подвійну гру, з одного боку, закликаючи громадськість до співпраці, а з іншої, навіть не спромігшись відповідати нам. Як мені стало відомо, він розповідає донорам та партнерам неправдиву інформацію про мою позицію. І це в той час, коли я був членом Координаційної ради МОЗ з питань впровадження електронної охорони здоров'я, і багаторазово піднімав питання стратегії і на засіданнях Ради, і на засіданнях Громради при МОЗ. В той час коли я очолював велику громадську організацію, яка дуже багато робить для медичної реформи та охорони здоров'я. Я м'яко стимулював Міністерство до дій, розуміючи, що вороги медреформи можуть використати будь-яке слово, будь-яку прогалину.

Для всіх, хто намагається шукати в моїй позиції "подвійне дно", наголошую: я підтримую медичну реформу, в.о. міністра Уляну Супрун, заступника міністра Ольгу Стефанишину, Голову НСЗУ Олега Петренка, Голову ЦГЗ Володимира Курпіту. Але я категорично не підтримую Павла Ковтонюка, через якого медична реформа піддається таких серйозних ризиків.

Соромно перед донорами та міжнародними партнерами, які підтримали діяльність МОЗ в напрямку eHealth. Мені дуже шкода, що авторитетні громадські організації Transparency International Україна, "100% ЖИТТЯ – ЛЖВ", Deloitte, які ризикнули своєю репутацією та вирішили допомогти МОЗ з eHealth, фактично стали заручниками безграмотного, безвідповідального управління в цій сфері.

В умовах процесу зміни влади в Україні досі немає прозорості та розуміння впровадження eHealth у довгостроковій перспективі. Припускаю, що це є лише в голові у Павла Ковтонюка, але так немає бути.

Я увійшов до складу робочої групи з питання діяльності системи "Електронне здоров'я", щоб виявляти проблеми, що призводять до появи корупційних ризиків та напрацьовувати пропозиції для вирішення зазначених проблем. Сприяти медреформі та повноцінній eHealth. В цьому я послідовний протягом цих трьох років.

Так само, як я захищаю медичну реформу та Уляну Супрун, я готовий захищати і інших людей, лікарів, які багато роблять для медреформи, але через чиєсь особисте ставлення були обрані на роль "відьом, яких треба палити". Зокрема, я буду затято захищати Євгеній Черенок, керівник КНП "Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" та інших лікарів, які несправедливо потрапили в немилість або ігнор.

Закликаю усі сторони визнати проблему та вжити заходів до тих, хто її створив, а не закривати очі на реальність. Ціна помилки вартісна. Закликаю якнайшвидше розробляти та приймати необхідні рішення і документи.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Михаил Юдин _ 20.05.2019 15:05
IP: 35.235.226.---
Я стикався з розробкою і впровадженням програмного забезпечення в державних структурах (МОН). На жаль для сучасних компаній-розробників тут не можна застосовувати Agile. Невизначені кінцеві строки, невизначений кінцевий бюджет, тільки гарантія якості десь там у невизначеному майбутньому -все це не сприймається ані державними бюрократами (в хорошому сенсі цього слова) ані громадськістю.
Тільки добрий олдскульний Waterfall. Детальний Roadmap і детальне ТЗ – які бачили, обговорили, і погодили всі стейкхолдери. І потім суворий контроль дотримання Roadmap і ТЗ як зі сторони чиновників так і зі сторони громадськості.
Якщо трапився якісь загальнодержавний форсмажор (всяке може бути) – знов всі разом переробляємо і погоджуємо новий Roadmap\ТЗ і вперед.
Ritz Kvitz _ 19.05.2019 10:50
IP: 35.235.226.---
Какова вероятность того, что внутри МОЗ созрела некая группа по противодействию реформе, подпитываемая коррупционными источниками? Таких попыток, наверняка, было и будет много, ведь на кону многомиллиардные суммы денег, наших с вами, дорогие граждане. Полностью поддерживаю министра У. Супрун, но считаю пора МОЗ выйти к общественности с большим отчетом и честно рассказать о проделанной работе, а также указать на лиц, пытающихся скомпроментировать работу министерства.
Марія Войціцька _ 18.05.2019 18:12
IP: 35.235.226.---
Зрадника на мило. А реформа обіцяє бути корисною для людей. Може саме тому так намагаються нечисті сили нашкодити її впровадженню. Пані Супрун тримайтися!
Юрій Сіренко _ 18.05.2019 10:49
IP: 35.235.226.---
Санта промкла...
Ніг Блек _ 17.05.2019 22:23
IP: 35.235.226.---
100% афера, роблять все для розкрадання. а не для того. щоб працювало.
Воно і не працює. Цікаво тільки, який олігарх на цьому (хелсі) сидить??
Богдан Дівнич _ 17.05.2019 18:15
IP: 35.235.226.---
ВИ ТАМ ВСІ ВАРТІ ОДНЕ ОДНОГО,НЕ МАЮЧИ ПОНЯТТЯ ПРО СИСТЕМНІСТЬ ПРИ РЕФОРМУВАННІ.аЛЕ ЦЕ БІЛЬШЕ НАГАДУЄ АФЕРУ ВІД АФЕРИСТІВ.
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter