Тимофій Бадіков Громадський діяч

Аудит у МОЗ як точка відліку нових досягнень в системі охороні здоров'я

26 вересня 2019, 14:35

У практиці менеджменту, аудит та оцінка результатів діяльності є інструментами, що дозволяють зафіксувати результати та оцінити КРІ. Це дозволяє під час наступного аудиту та оцінювання надати якісні та кількісні показники та динаміку зростання досягнень.

Результати аудиту дають можливість оцінити ефективність роботи, виявити недоліки та переваги, аргументувати рішення. Метою оцінювання результатів службової діяльності є не лише визначення якості виконання державним службовцем поставлених завдань, а також прийняття рішення щодо преміювання, планування службової кар'єри, визначення потреби у професійному навчанні.

Враховуючи це, кожен ефективний менеджер зацікавлений в проведенні аудиту, а ефективний працівник – в оцінюванні результатів своєї діяльності. Перш за все, в своїх інтересах, щоб продемонструвати виконання КРІ.

Аудит як точка відліку нових досягнень

Наразі нова влада та новосформований Кабінет Міністрів ініціювали аудити практично у всіх міністерствах та відомствах. Усі розуміють, що це зроблено для того, щоб зафіксувати поточний стан справ, оцінити, з чим Уряд та його співробітники матимуть справу та створити точку відліку.

24 вересня 2019 року з'явився Наказ МОЗ "Про проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців апарату МОЗ України, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" у 2019 році".

Як відомо, у попередні роки МОЗ був драйвером реформ і вже отримав свої оцінки у експертного та міжнародного співтовариства. Ще до формування нового складу Уряду в команді Президента дали чітко зрозуміти, що не збираються скасовувати введенні в дію етапи медичної реформи. Однак для продовження реформи потрібно провести аудит матеріально-технічної бази.

Тому не зрозуміло, чому співробітників МОЗ обурив чи налякав внутрішній аудит.

На моє переконання, менеджери, що створили нову систему координат в охороні здоров'я та прагнуть захистити створені напрацювання й продовжити їх, не мають лякати аудити чи оцінювання. Навпаки, має бути почуття гордості за створене.

Мені незрозуміла демонстрація з боку співробітників МОЗ спротиву оцінці своїх дій, рішень, реалізованих практик та бачення майбутнього реформ. Незрозуміла мета демаршів у день, коли нова очільниця МОЗ бере участь у засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Яким є перезавантаження влади

Ось кому дійсно варто боятися аудитів та оцінювання, то це тим, хто звик "відсижуватися" на роботі, замість того, щоб працювати на результат. Президент Володимир Зеленський підписав законопроект N1066 "Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади", який спрощує процедуру працевлаштування та звільнення держслужбовців.

Документ передбачає запровадження контрактної державної служби. Контракт має стати головною мотивацією працювати на результат.

"Робота виконана – спокійно працюєш, відсутній результат – вільний", – пише на своїй ФБ-сторінці Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Документ також спрощує ухвалення кадрових рішень за неефективної роботи держслужбовців та змінює структуру оплату праці (дохід залежить від продуктивності). Попри побоювання, що цей Закон стане інструментом для звільнення неугодних, але добросовісних чиновників, він встановлює критерії, за якими держструктури мають очиститися від корупціонерів.

Закликаю усіх співробітників МОЗ з високим відчуттям гідності та самоповаги взяти участь в оцінюванні результатів службової діяльності та персонально довести свою ефективність, продемонструвати досягнуті особисті та колективні результати. Це дасть точки відліку особистих та колективних результатів та дозволить новому керівництву країни прийняти управлінські рішення для подальшого розвитку охорони здоров'я.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Василий Дамаскин _ 27.09.2019 10:59
IP: 35.235.227.---
Новому руководству * принимать управленческие решения* желательно после глубокого анализа ситуации в здравоохранении на всех его уровнях, осознания стратегических целей, обсуждения открытого,,составления Планов деятельности системных,комплексных и потом аудита и оценки возможностей управленческих структур по выполнению намеченного. Общим воз ставить в переди лошади неразумно.
Василий Дамаскин _ 27.09.2019 10:31
IP: 35.235.226.---
Проблемы конфликта стилей мышления корпоративной и экологической в управленческих структурах
успешно будут решены, если будем помнить гумореску Райкина о ситуации в лесу, где на должностях ослов были волки, а на должностях волков были ослы.
Василий Дамаскин _ 27.09.2019 10:01
IP: 35.235.226.---
Есть подозрение,что аудит будут проводить люди с привычной корпоративной ментальностью. Сотрудники заволновались. Гражданское общество должно проконтролировать явный конфликт стилей мышлений в производственных отношениях и поддержать экологическую ментальность, впервые проявившуюся на примере не имитационой реформы,которую под видом улучшения нейтрализуют люди с пещерным стилем мышления.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter