Тимофій Бадіков Громадський діяч

Освіта лікарів – ключова умова розвитку імунопрофілактики

26 грудня 2019, 15:38

Медичні працівники є для батьків найбільш надійним джерелом інформації про вакцинацію. Від того, наскільки лікар вміє допомогти батькам подолати страхи щодо щеплень, залежить їх рішення вакцинувати дитину. В масштабах країни це означає ключову роль медичних працівників в процесі імунопрофілактики.Зважаючи на це, лікарі потребують постійного поповнення своїх знань щодо імунопрофілактики, проведення щеплень та комунікації з батьками. Таку можливість надає Кафедра дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л.Шупика, що входить до складу педіатричного факультету.

Кафедра дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології має великий досвід викладання основ імунопрофілактики медичним працівникам. Кафедра проводить цикли навчання з імунопрофілактики за сучасними оновленими програмами з урахуванням доказової бази, з використанням дистанційних методів навчання лікарів. Для медичної спільноти проводяться науково-практичні конференції, вакцинальні школи, майстер-класи серед медичної спільноти, щодо принципів проведення імунопрофілактики.

23 грудня 2019 року у м. Києві відбувся круглий стіл "Стратегія розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб". Ініціаторами виступили Бюро ВООЗ в Україні та Об'єднання "Коаліція за вакцинацію".

Надзвичайно радий тому, що до роботи круглого столу приєдналися завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології, віце-президент ГО "Всеукраїнська асоціація дитячої імунології", професор Алла Волоха, доцент кафедри, виконавчий директор ГО "ВАДІ" кандидат медичних наук Юрій Степановський та декан педіатричного факультету НМАПО імені П. Л. Шупика, голова правління Української академії педіатричних спеціальностей професор Марина Маменко.

У своєму виступі професор Алла Волоха звернула увагу на роль лікарів у ставленні населення до вакцинопрофілактики.

"З метою поповнення знань лікарів щодо імунопрофілактики інфекційних хвороб співробітниками кафедри був розроблений навчально-методичний посібник "Імунопрофілактика інфекційних хвороб", виданий 2018 року і перевиданий 2019 року. Майже всі примірники вже блискавично розійшлись серед медичної спільноти. Планується створення он-лайн доступу до електронного варіанту цього посібника для всіх медичних працівників, які потребують інформації про імунопрофілактику. Велика увага в ньому також приділена удосконаленню комунікаційної політики для ефективного проведення імунопрофілактики", – зазначила Алла Волоха.

"Ідея порятунку дитячого життя – це ідея, яка не може мати противників", – зазначила в своєму виступі під час круглого столу професор Марина Маменко. – "Наведу приклад Чорногорії, яка за 5 років підняла рівень охоплення щепленнями з 36% до 96% завдяки потужній інформаційній кампанії з залученням духовних лідерів, відомих людей та лідерів думок". Марина Маменко підкреслила, що, на жаль, серед викладачів медичних вузів та лікарів є противники вакцинації, і з цим явищем треба боротися.

"Всеукраїнська асоціація дитячої імунології активно долучилася до розповсюдження посібників "Імунопрофілактика інфекційних хвороб". Освіта стосується не лише освітян, але медичних працівників. Відмовляють від щеплень іноді і самі лікарі та викладачі, тому треба проводити роботу в цьому напрямку", – продовжив тему Юрій Степановський. Він закликав державу долучитися до соціальної реклами вакцинації, надати квоти, щоб охопити цією інформаційною кампанією широкі верстви населення.

Додам, що одним зі співавторів посібника "Імунопрофілактика інфекційних хвороб" є Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології імені П. Л. Шупика, Голова правління ГО "Батьки за вакцинацію".

Представники педіатричного факультету та кафедри висловили готовність й надалі брати участь у підсиленій інформаційної кампанії серед медичних працівників та населення щодо формування прихильності до проведення вакцинації дорослого та дитячого населення відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Посилення та консолідація зусиль дадуть можливість укорінити тему імунопрофілактики в якості невід'ємної складової здорового способу життя.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
iip _ 27.12.2019 16:30
IP: 35.235.227.---
Романов Александр:

Во всем мире считается положительный фактором экономики когда строят мосты и дороги...
Моя зарплата с 2015 года выросла с 9 тыс до 12 тыс.
Алексашка – всю твою копоть видать сразу.
То ж страусы голову пхают в песок, что б спрятаться от правды.
А мокшане прячут головы в унитазы, не всегда при этом смывая до того.

Покажи мне хоть один мост в мире, который стоит таких деньжищ – а ведёт в тупик, куда ездить некому.

А про зарплату – это шо, в рублях?
iip _ 27.12.2019 08:38
IP: 35.235.227.---
Александр Романов:
...корчит...зависть...ненаависть...
Корчит тут только тебя...
Спозаранку стучишь трясущимися косточками по клавишкам:)
Никак не привыкнешь, что служишь убийцам и моральным уродам. Прикинь – сколько у тебя и у таких придурков, как ты, вынули из кармана на Крым и мост. Курс руб/дол 2013 – около 30 руб. Курс руб/дол 2014-2019 – около 60 и больше. Твоя зарплата-пенсия рухнула ВДВОЕ, а ты радуешься, как даун. Посчитай, сколько за пять лет мокшанцы отдали за этот мост в виде половины зарплаты. Пенсии заморозили, пенсионный возраст повысили. Потеряли на санкциях и цене на нефть 600 млрд. дол. Страну превратили в вонючий лепрозорий. И это далеко не всё.
И ты хочеш доказать, что Пу с подельниками – не идиоты?
На погибших хлопцев, даже ВАШИХ – тебе вообще насрать – ибо ты, как мы уже выяснили – помойная кгб-шная крыса. В Мокше жизнь человеческая – грязь под ногами у потомков лагерных вертухаев.
А мост пригодится – будет проще драпать...
Oleksandr Obodnikov _ 26.12.2019 22:56
IP: 35.235.226.---
Вакцинація надзвичайно небезпечна процедура для дітей. Переважна більшість лікарів не розуміють суті і віддалених наслідків вакцинації (ознайомтеся з МедАльтернатіваІнфо), вони виконують її за вказівкою медичних адміністраторів, які, в свою чергу, є заручниками інтересів перш за все прибутку світових монстрів-фармкомпаній. Вакцинація безумовно корисна тільки проти особливо небезпечних інфекцій. Батьки зобов'язані самі вивчити теоретичні питання вакцинації (як офіційні, так і, особліво, альтернативні), щоб знати її суть і небезпеки, потім зробити усвідомлений вибір для долі своїх дітей.
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter