Тимофій Бадіков Громадський діяч

Україна розбудовує імунопрофілактику разом з міжнародними партнерами

28 грудня 2019, 12:46

У здійсненні захисту населення від інфекційних хвороб та зміцнення спроможності системи громадського здоров'я на місцях і на національному рівні, Україні важливо заручитися сталою підтримкою міжнародних партнерів.

Такими партнерами є Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Центр з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), Агентство США з міжнародного розвитку  (USAID), Міжнародна Федерація Червоного Хреста (IFRC), міжнародні неурядові організації, які втілюють глобальні проекти в сфері охорони здоров'я, такі як Ротарі Інтернешнл.Важливим кроком, завдяки якому міжнародні партнери будуть найбільш ефективно будувати співпрацю з Україною та планувати свою діяльність в нашій країні, стало схвалення "Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2022 року". Цей документ був схвалений Кабінетом міністрів України 27 листопада 2109 року.

Стратегія, розроблена за підтримки ВООЗ та CDC, визначає ключові напрями розбудови програми імунопрофілактики в Україні. Цими напрямками є нормативні та фінансові передумови, "холодовий ланцюг", фармакологічний нагляд, освіта та мотивація медиків, комунікація з населенням, надзвичайні ситуації та епіднагляд.

Головними завданнями Стратегії є 95% рівень охоплення плановими щепленнями, 80% рівень охоплення  тих, хто пропустив планову імунізацію, та створення 25% буферного запасу вакцин.

23 грудня 2019 року в Києві відбувся круглий стіл з питань імунопрофілактики, провідною темою якого стала презентація Стратегії розвитку імунопрофілактики. Надзвичайно важливо, що до цього заходу долучилися представники ключових міжнародних партнерів України.

"Імунопрофілактика та 95% охоплення щепленнями – це інструмент для досягнення мети, якою є забезпечення здоров'я та благополуччя для населення, для здоров'я кожної людини протягом її життя", – підкреслила Вусала Аллахвердієва, технічний спеціаліст, програма "Захворювання, що попереджаються вакцинацією та імунізація", бюро ВООЗ в Україні.

Вона підкреслила, що більшість заходів для досягнення цієї мети відбувається на рівні суспільства. Др. Вусала Аллахвердієва наголосила, що здоров'я має бути частиною усіх політик, а не лише політики Міністерства охорони здоров'я.Коментуючи певні успіхи України в підвищення рівнів імунізації, Андрій Славуцький, керівник програми з питань здоров'я, харчування та ВІЛ/СНІД Дитячого Фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні, підкреслив, що кожен відвойований відсоток вакцинованих буде коштувати дорожче з точки зору докладених для цього зусиль. "Навіть коли Україна досягне рівня 95% в середньому по країні, треба розуміти, що це означає, що в багатьох регіонах цей показник буде значно нижче. І там потрібно сконцентрувати всі зусилля з підвищення імунітету дітей до рівня, при якому буде неможлива епідемічна передача інфекції"

Умід Шарапов, доктор медичних наук, епідеміолог відділу глобальної імунізації Центру глобального здоров'я та Центру з контролю та профілактики захворювань, Атланта, США, відзначив важливість тренінгів на тему вакцинації, які проводяться урядовими, громадськими та міжнародними організаціями для батьків та лікарів.

"Підвищення рівнів охоплення щепленнями свідчить про наявність в Україні політичної волі в цьому питанні", – підкреслив Умід Шарапов. Він додав, що взаємодія з освітою є умовою успішності програм імунізації.Микола Поліщук, професор, в.о. президента Товариства Червоного Хреста України звернув увагу на роль та місце неурядових організацій в профілактиці захворювань, починаючи з боротьби людства з віспою.

"Червоний Хрест брав участь в координації з ключовими сторонами в момент спалаху кору в Україні. Ми поширювали просвітницькі матеріали, брали участь у виступах в ЗМІ, в інформаційних акціях", – розповів Микола Поліщук. Він зазначив, що Товариство Червоного Хреста готово й надалі співпрацювати в напрямку попередження інфекційних хвороб.

Одним з ініціаторів програми з викорінення поліомієліту стала Ротарі Інтернешнл. Сергій Завадський, представник Ротарі Інтернешнл, Паст-Губернатор Дистрикту 2232 (Україна-Білорусь), голова ротарійського Національного комітету Поліо Плюс в Україні, зазначив, що спільна робота дає результат, але він ще не є таким, яким хочемо бачити. Тому Ротарі має намір продовжити боротьбу.

Радий, що тема імунопрофілактики сьогодні об'єднує представників влади, міжнародних партнерів України, громадськості, наукової та лікарської спільноти та надихає на подальшу плідну співпрацю.

Сподіваюсь, що рішучість та послідовність урядових на неурядових організацій в цьому напрямку, помножені на досвід та підтримку з боку міжнародних партнерів, допоможуть Україні якнайшвидше вийти з "червоної лінії" ризиків інфекційних захворювань та отримати імунний статус цивілізованих країн світу.

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Oleksandr Obodnikov _ 29.12.2019 19:13
IP: 35.235.226.---
Вакцинація надзвичайно небезпечна процедура для дітей. Переважна більшість лікарів не розуміють суті і віддалених наслідків вакцинації (ознайомтеся з МедАльтернатіваІнфо), вони виконують її за вказівкою медичних адміністраторів, які, в свою чергу, є заручниками інтересів перш за все прибутку світових монстрів-фармкомпаній. Вакцинація безумовно корисна тільки проти особливо небезпечних інфекцій. Батьки зобов'язані самі вивчити теоретичні питання вакцинації (як офіційні, так і, особліво, альтернативні), щоб знати її суть і небезпеки, потім зробити усвідомлений вибір для долі своїх дітей.
Oleksandr Obodnikov _ 28.12.2019 14:23
IP: 35.235.227.---
В США существует Национальная программа компенсации за ущерб, нанесенный вакцинами, хотя об этом мало кто знает. По этой же причине Дональд Трамп и многие политики выступают против обязательных прививок, в особенности от "Гриппа", который сам по себе, как правило, не смертелен.
По состоянию на прошлый год более 4 миллиардов долларов было выплачено в качестве компенсации за ущерб здоровью или жизни, нанесенный вакциной:
По данным Управления здравоохранения и медицинского обслуживания США (HRSA) о Федеральной программе компенсации за вред от вакцин (VICP) от 1 декабря 2018 г., сообщается, что общая сумма компенсаций детям и взрослым, которые пострадали или скончались вследствие введения рекомендованной государством детской вакцины, превысила 4 миллиарда долларов (см. МедАльтернативаИнфо).
В Украине не существует законодательной базы для компенсации за ущерб здоровью или жизни, нанесенной вакциной, что делает вакцинированных детей и взрослых полностью беззащитными перед государством.
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter