18 листопада 2020, 16:40

Закликаю нардепів підтримати Проект Закону про систему громадського здоров'я N4142

Cистема громадського здоров'я є складовою, яка визначає, яким чином країні змінити фокус від політики лікування до політики попередження хвороб. Для ефективної роботи цієї системи мають бути закладені якісні законодавчі підвалини.

Фундаментальним в даному напрямку є законопроект "Про систему громадського здоров'я України". Цей документ зараз очікує розгляду Верховної Ради. Зокрема, 3 листопада 2020 року його було включено до порядку денного парламенту.

Законопроект визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров'я в Україні. Цей закон покликаний поставити санітарно-епідеміологічні заходи та профілактику інфекційних хвороб на сучасні рейки.

Виділяю 5 практичних пунктів законопроекту, на які варто звернути увагу:

1.Законопроект встановлює відповідальність та налагоджує координацію дій всіх її учасників розбудови системи громадського здоров'я, від місцевого до державного рівня.

2.Закладає засади фінансового забезпечення системи громадського здоров'я.

Планується, що фінансування системи буде здійснюватися за кошти державного бюджету з можливістю залучення коштів місцевих бюджетів. Доведено, що профілактика хвороб економічно ефективна як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективах. Попередження хвороб та контроль за ними знижують навантаження на систему охорони здоров'я та зберігають людські, кадрові та фінансові ресурси. Тому в систему громадського здоров'я треба вкладати кошти, і законопроект це передбачає.

3.Передбачає створення національної мережі установ з контролю та профілактики хвороб (центри контролю та профілактики хвороб, підпорядковані компетентному органу у сфері громадського здоров'я або його територіальним органам).

Центри повинні стати тією вертикаллю в країні, "руками", якими буде імплементований закон про систему громадського здоров'я через регіональний рівень.

4.Закріплює презумпцію згоди на вакцинацію. Якщо особа безпідставно відмовляється від обов'язкових профілактичних щеплень для себе чи своєї дитини, тоді вона письмово бере на себе відповідальність за своє рішення та його наслідки. Врегулювання цього та інших питань щодо проведення профілактичних щеплень допоможе підвищити рівень вакцинації в Україні та наблизити до рекомендованих ВООЗ 95%. Також це сприятиме імплементації Стратегії імунопрофілактики, ухваленої Урядом у 2019 році.

5.Інформування про заходи щодо збереження здоров'я та сприяння здоровому способу життя. Ухвалений законопроект покликаний налагодити системне інформування людей про громадське здоров'я, заходи профілактики хвороб, зокрема, вакцинацію, здорове харчування, раннє виявлення хвороб.

Зазначені заходи сприятимуть покращенню здоров'я громадян, тим самим, зменшать навантаження на медичну систему, щоб медики могли зосередитися на невідкладних випадках. Нинішня пандемія коронавірусу показала, наскільки це важливо.

Здоров'я людей та країни має бути поза політикою, темою, яка об'єднує всіх.

Громадське здоров'я є питанням національної безпеки країни, тому його розбудова на національному та регіональному рівні повинна рухатися незалежно від прихильності влади або зміни політичних еліт.

Закликаю народних депутатів об'єднатися та підтримати проект закону "Про систему громадського здоров'я України" (реєстраційний номер 4142). Це питання має бути серед першочергових.

powered by lun.ua

Ні – розміщенню шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва

Київ рухається до Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста". Вже розпочалася розробка Комплексної міської цільової програми "Здорове місто" на 2021-2023 роки з залученням національних та міжнародних експертів...

Закликаю нардепів підтримати Проект Закону про систему громадського здоров'я N4142

Cистема громадського здоров'я є складовою, яка визначає, яким чином країні змінити фокус від політики лікування до політики попередження хвороб...

Безпека пацієнта неможлива без eHealth

Запис до лікаря в один клік, без черг та очікування на телефоні; медична довідка, не виходячи з дому; консультація досвідченого лікаря в будь-якому кутку країни – ці та багато інших можливостей дає нам використання електронних послуг в медицині, які покликані підвищити якість медичної допомоги, спростити життя пацієнтам і лікарям, допомогти галузі охорони здоров'я розвиватися...

Cоціальна ініціатива ''ЗДОРОВЕ МІСТО''

17 вересня 2020 року ми, співзасновники соціальної ініціативи "Здорове місто" Євген Комаровський, Микола Конопелько та Тимофій Бадіков, публічно презентували спільну ініціативу для широкого кола громадян...

Чого чекати школам від місцевої влади та держави під час пандемії?

В ефірі ток-шоу "Право на владу" 3 вересня т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що Міносвіти планують страхувати вчителів-пенсіонерів та учнів від COVID-19...

Лікарі та пацієнти страждають від недосконалої електронної системи охорони здоров'я

Електронні технології в охороні здоров'я покликані покращувати надання медичних послуг пацієнтам та умови праці лікарів. На жаль,в Україні цього поки не відбувається через низку взаємопов'язаних причин, про які я вже неодноразово розповідав у своєму блозі...