Тимофій Бадіков Голова правління ГО "Платформа Здоров'я"

Закликаю нардепів підтримати Проект Закону про систему громадського здоров'я N4142

18 листопада 2020, 16:40

Cистема громадського здоров'я є складовою, яка визначає, яким чином країні змінити фокус від політики лікування до політики попередження хвороб. Для ефективної роботи цієї системи мають бути закладені якісні законодавчі підвалини.

Фундаментальним в даному напрямку є законопроект "Про систему громадського здоров'я України". Цей документ зараз очікує розгляду Верховної Ради. Зокрема, 3 листопада 2020 року його було включено до порядку денного парламенту.

Законопроект визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров'я в Україні. Цей закон покликаний поставити санітарно-епідеміологічні заходи та профілактику інфекційних хвороб на сучасні рейки.

Виділяю 5 практичних пунктів законопроекту, на які варто звернути увагу:

1.Законопроект встановлює відповідальність та налагоджує координацію дій всіх її учасників розбудови системи громадського здоров'я, від місцевого до державного рівня.

2.Закладає засади фінансового забезпечення системи громадського здоров'я.

Планується, що фінансування системи буде здійснюватися за кошти державного бюджету з можливістю залучення коштів місцевих бюджетів. Доведено, що профілактика хвороб економічно ефективна як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективах. Попередження хвороб та контроль за ними знижують навантаження на систему охорони здоров'я та зберігають людські, кадрові та фінансові ресурси. Тому в систему громадського здоров'я треба вкладати кошти, і законопроект це передбачає.

3.Передбачає створення національної мережі установ з контролю та профілактики хвороб (центри контролю та профілактики хвороб, підпорядковані компетентному органу у сфері громадського здоров'я або його територіальним органам).

Центри повинні стати тією вертикаллю в країні, "руками", якими буде імплементований закон про систему громадського здоров'я через регіональний рівень.

4.Закріплює презумпцію згоди на вакцинацію. Якщо особа безпідставно відмовляється від обов'язкових профілактичних щеплень для себе чи своєї дитини, тоді вона письмово бере на себе відповідальність за своє рішення та його наслідки. Врегулювання цього та інших питань щодо проведення профілактичних щеплень допоможе підвищити рівень вакцинації в Україні та наблизити до рекомендованих ВООЗ 95%. Також це сприятиме імплементації Стратегії імунопрофілактики, ухваленої Урядом у 2019 році.

5.Інформування про заходи щодо збереження здоров'я та сприяння здоровому способу життя. Ухвалений законопроект покликаний налагодити системне інформування людей про громадське здоров'я, заходи профілактики хвороб, зокрема, вакцинацію, здорове харчування, раннє виявлення хвороб.

Зазначені заходи сприятимуть покращенню здоров'я громадян, тим самим, зменшать навантаження на медичну систему, щоб медики могли зосередитися на невідкладних випадках. Нинішня пандемія коронавірусу показала, наскільки це важливо.

Здоров'я людей та країни має бути поза політикою, темою, яка об'єднує всіх.

Громадське здоров'я є питанням національної безпеки країни, тому його розбудова на національному та регіональному рівні повинна рухатися незалежно від прихильності влади або зміни політичних еліт.

Закликаю народних депутатів об'єднатися та підтримати проект закону "Про систему громадського здоров'я України" (реєстраційний номер 4142). Це питання має бути серед першочергових.

powered by lun.ua
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter