19 лютого 2021, 17:21

Ні – розміщенню шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва

Київ рухається до Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста". Вже розпочалася розробка Комплексної міської цільової програми "Здорове місто" на 2021-2023 роки з залученням національних та міжнародних експертів. Тема здоров'я має стати пріоритетним в рішеннях влади, а здоров'я киян є ключовим фактором розвитку столиці.

Знати й впливати на фактори, які шкодять навколишньому середовищу – обов'язок влади та громади. Один з цих факторів – це хімічне виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів просто в центрі столиці.

Мова про завод "Фармак", що є одним з найстаріших фармацевтичних підприємств України. Завод є відомим виробником сучасних лікарських препаратів. Однак не повинно бути так, що з одного боку на підприємстві виробляються ліки, які допомагають людям одужати, а з іншого боку, їхнє виробництво шкодить здоров'ю киян.

Відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ від 19.06.1996 N173, за санітарною класифікацією "Фармак" віднесено до І класу шкідливості. Це передбачає встановлення санітарно-захисної зони (СЗЗ) в 1 км.

Серед викидів забруднювальних речовин – діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид вуглецю, азот, ртуть, діоксид сірки, аміак тощо. Це речовини, які пошкоджують дихальні шляхи, уражають центральну нервову систему, нирки, печінку.

Промисловий майданчик фармзаводу розміщується на Подолі (вул.Кирилівська), в історичному центрі столиці. Складно уявити, як в такому місці забезпечити кілометрову санітарно-захисну зону. Адже тут розміщені житлові будинки, громадські забудови, садиби.

Про намір винести шкідливе виробництво за межі Києва (а саме, в місто Шостка на Сумщині) керівництво заводу повідомило ще у 2015 році. В Києві мало б залишатися лише виробництво готових лікарських форм, тоді б клас шкідливості становив III-V. Це передбачено і в проєкті Генерального плану м. Києва. Це дало б змогу зменшити розміри СЗЗ до 100 м.

Завод в Шостці був побудований, однак досі обіцянка перенести шкідливі потужності не виконана. Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів триває. Більш того, завод має намір придбати землю під своїм шкідливим виробництвом на Подолі. 11 лютого 2021 року Київрада ухвалила рішення про продаж землі заводу "Фармак".

За визначенням ВООЗ, Здорові міста – це міста, які переходять від нераціональних, шкідливих моделей виробництва до раціональних. Таких, що працюють в інтересах здоров'я людей та планети. Тому фармацевтичний гігант не повинен нести гігантські екологічні ризики Києву та його мешканцям.

Розміщення шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва неприпустиме. Закликаю депутатів Київської міської ради повторно поставити на голосування питання щодо продажу землі заводу "Фармак", та не допустити продажу землі під хімічне виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів.

powered by lun.ua

Ні – розміщенню шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва

Київ рухається до Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста". Вже розпочалася розробка Комплексної міської цільової програми "Здорове місто" на 2021-2023 роки з залученням національних та міжнародних експертів...

Закликаю нардепів підтримати Проект Закону про систему громадського здоров'я N4142

Cистема громадського здоров'я є складовою, яка визначає, яким чином країні змінити фокус від політики лікування до політики попередження хвороб...

Безпека пацієнта неможлива без eHealth

Запис до лікаря в один клік, без черг та очікування на телефоні; медична довідка, не виходячи з дому; консультація досвідченого лікаря в будь-якому кутку країни – ці та багато інших можливостей дає нам використання електронних послуг в медицині, які покликані підвищити якість медичної допомоги, спростити життя пацієнтам і лікарям, допомогти галузі охорони здоров'я розвиватися...

Cоціальна ініціатива ''ЗДОРОВЕ МІСТО''

17 вересня 2020 року ми, співзасновники соціальної ініціативи "Здорове місто" Євген Комаровський, Микола Конопелько та Тимофій Бадіков, публічно презентували спільну ініціативу для широкого кола громадян...

Чого чекати школам від місцевої влади та держави під час пандемії?

В ефірі ток-шоу "Право на владу" 3 вересня т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що Міносвіти планують страхувати вчителів-пенсіонерів та учнів від COVID-19...

Лікарі та пацієнти страждають від недосконалої електронної системи охорони здоров'я

Електронні технології в охороні здоров'я покликані покращувати надання медичних послуг пацієнтам та умови праці лікарів. На жаль,в Україні цього поки не відбувається через низку взаємопов'язаних причин, про які я вже неодноразово розповідав у своєму блозі...