19 лютого 2021, 17:21

Ні – розміщенню шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва

Київ рухається до Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста". Вже розпочалася розробка Комплексної міської цільової програми "Здорове місто" на 2021-2023 роки з залученням національних та міжнародних експертів. Тема здоров'я має стати пріоритетним в рішеннях влади, а здоров'я киян є ключовим фактором розвитку столиці.

Знати й впливати на фактори, які шкодять навколишньому середовищу – обов'язок влади та громади. Один з цих факторів – це хімічне виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів просто в центрі столиці.

Мова про завод "Фармак", що є одним з найстаріших фармацевтичних підприємств України. Завод є відомим виробником сучасних лікарських препаратів. Однак не повинно бути так, що з одного боку на підприємстві виробляються ліки, які допомагають людям одужати, а з іншого боку, їхнє виробництво шкодить здоров'ю киян.

Відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ від 19.06.1996 N173, за санітарною класифікацією "Фармак" віднесено до І класу шкідливості. Це передбачає встановлення санітарно-захисної зони (СЗЗ) в 1 км.

Серед викидів забруднювальних речовин – діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид вуглецю, азот, ртуть, діоксид сірки, аміак тощо. Це речовини, які пошкоджують дихальні шляхи, уражають центральну нервову систему, нирки, печінку.

Промисловий майданчик фармзаводу розміщується на Подолі (вул.Кирилівська), в історичному центрі столиці. Складно уявити, як в такому місці забезпечити кілометрову санітарно-захисну зону. Адже тут розміщені житлові будинки, громадські забудови, садиби.

Про намір винести шкідливе виробництво за межі Києва (а саме, в місто Шостка на Сумщині) керівництво заводу повідомило ще у 2015 році. В Києві мало б залишатися лише виробництво готових лікарських форм, тоді б клас шкідливості становив III-V. Це передбачено і в проєкті Генерального плану м. Києва. Це дало б змогу зменшити розміри СЗЗ до 100 м.

Завод в Шостці був побудований, однак досі обіцянка перенести шкідливі потужності не виконана. Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів триває. Більш того, завод має намір придбати землю під своїм шкідливим виробництвом на Подолі. 11 лютого 2021 року Київрада ухвалила рішення про продаж землі заводу "Фармак".

За визначенням ВООЗ, Здорові міста – це міста, які переходять від нераціональних, шкідливих моделей виробництва до раціональних. Таких, що працюють в інтересах здоров'я людей та планети. Тому фармацевтичний гігант не повинен нести гігантські екологічні ризики Києву та його мешканцям.

Розміщення шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва неприпустиме. Закликаю депутатів Київської міської ради повторно поставити на голосування питання щодо продажу землі заводу "Фармак", та не допустити продажу землі під хімічне виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів.

powered by lun.ua

МОЗ розширює співпрацю з громадськістю в напрямку розвитку імунопрофілактики

Тема вакцинації залишається в українському суспільстві однією з дискусійних. Вважаю це неприпустимим. Адже питання імунопрофілактики стосуються не лише окремого громадянина, але, перш за все, безпеки та здоров'я нації, сталості системи охорони здоров'я, безпеки держави в цілому...

Вакциновані освітяни – запорука здорової і розумної нації

Зараз темпи поширення COVID-19 в Україні називають помірними, однак нова хвиля пандемії вже "дихає нам у спину". За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, спалаху варто чекати вже восени...

Україна 30. Здорова Україна

Здоров'я – це найголовніша цінність людини, як не крути. Стан здоров'я впливає на добробут, на можливість на повну відчувати радість спілкування з рідними й близькими, отримувати освіту, відвідувати бажані місця тощо...

Налагоджена профілактика та високотехнологічне лікування раку в Україні

Заходи з профілактики інфекційних хвороб (передусім вакцинація) допомагають зберегти життя та здоров'я мільйонів людей. Також вони дозволяють зекономити чимало державних коштів, які вкрай потрібні для лікування неінфекційних хвороб...

Київ – Здорове місто!

Минулого року ми з Доктором Комаровським та громадським діячем, а нині депутатом Київради, Миколою Конопелько заснували соціальну ініціативу "Здорове місто"...

Ні – розміщенню шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва

Київ рухається до Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста". Вже розпочалася розробка Комплексної міської цільової програми "Здорове місто" на 2021-2023 роки з залученням національних та міжнародних експертів...