11 червня 2021, 17:55

Київ – Здорове місто!Минулого року ми з Доктором Комаровським та громадським діячем, а нині депутатом Київради, Миколою Конопелько заснували соціальну ініціативу "Здорове місто". Її мета – всебічно сприяти, щоб планування та управління містами відбувалося через призму здоров'я. Щоб питання здоров'я були пріоритетними в соціально-економічних та політичних рішеннях влади. (Детальніше за посиланням)

Ми публічно представили бачення розвитку здорових міст в Україні. Радий, що нині наша ініціатива отримує підтримку та розвиток з боку місцевої та національної влади. Київ має усі шанси стати першим серед українських міст повноправним членом Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста".

Ставши депутатом Київради, співзасновник ініціативи Микола Конопелько ініціював розробку Комплексної міської цільової програми "Здорове місто". На це в бюджеті Києва закладено фінансування 100,0 тис. грн. Підписали Меморандум про підтримку принципів концепцїї "Здорове Місто" з Міністром охорони здоров'я. Зараз триває підготовка переліку заходів Програми, яка матиме чіткі показники ефективності. До цього процесу вже долучені національні та міжнародні експерти, представники різних галузей розвитку столиці.

Колеги Миколи Конопелько по фракції "Слуга народу" в Київраді одноголосно підтримали ініціативу впровадження програми "Здорове місто".

"Органи влади в першу чергу зацікавлені включати аспекти здоров'я в загальну стратегію планування та конкретні проєкти з розвитку міста. Зацікавлені у розвитку всіх сфер життя міста, покращуючи стан здоров'я, комфорту та щастя киян.

Комплексна міська цільова програма "Здорове місто" буде розвиватися силами усієї фракції "Слуга Народу", – розповів Микола Конопелько.

Іншим потужним важелем є те, що новообрана керівник Київської міської організації партії, народний депутат від Києва Леся Забуранна одним з пріоритетів своєї діяльності на посаді визначила розбудову Києва як Здорового міста. Зокрема, однією з важливих та першочергових задач у Києві Леся Забуранна називає покращення екології.

Вірю, що завдяки співпраці громадськості, депутатів, що представляють інтереси киян у Верховній Раді, депутатів Київської міської ради та партійній підтримці Київ дійсно зможе показати гідні результати та стати прикладом не лише для інших міст України, але й для європейських міст.

Для киян життя в Здоровому місті буде означати зменшення ризиків для здоров'я. Будинки, в яких живемо, дороги, якими користуємося, простори, на яких відпочиваємо – будуть давати людям енергію, розвиток, натхнення та подовжувати життя. Зменшаться економічні та інші збитки, пов'язані зі станом здоров'я населення, що особливо важливо в часи подолання пандемії COVID-19. Ми прагнемо, щоб переваги Програми "Здорове місто" відчули на собі всі люди, незалежно від віку, стану здоров'я, статків тощо.

Маєте ідеї, як покращити здоров'я міста та його мешканців? Знаєте експертів у розвитку здорового міського простору, або Ви самі є таким експертом? Тоді закликаю вас подавати свої пропозиції на пошту zdoroviy2020@gmail.com.

Влада, громадськість та медики створюють План післявоєнного відновлення медичної галузі України

Варварська війна росії проти України вже забрала тисячі людських життів та призвела до руйнувань промислових, соціальних, освітніх, транспортних об'єктів, медичної та телекомунікаційної інфраструктури, житлового та аграрного фондів тощо...

Війна в Україні – виклик для епідемічної безпеки усієї Європи

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну. Збройний конфлікт призвів до загибелі людей, поранень, серйозних руйнувань і пошкоджень інфраструктури та житлового фонду...

Допомогти людям вижити – новий виклик для місцевої влади в умовах війни

Війна росії проти України поставила цілі міста, селища та села на межу гуманітарної катастрофи. Коли наші Воїни-захисники щодня ведуть запеклу боротьбу за Україну на передовій, водночас сотні тисяч українців борються за шанс вижити в умовах обстрілів, браку їжі, води та ліків, за відсутності комунікацій...

Якщо пацієнт не може дістатися до вакцини, то вакцина має йти до пацієнта

Доступність вакцин проти COVID-19 повернула людям можливість вільно дихати – в прямому та в переносному сенсі слова. Та оскільки маємо справу з респіраторним вірусом, поява нових штамів є передбачуваною...

Місток між регіонами в боротьбі з COVID-19: Коаліція за вакцинацію

Україна наближається до показника 40% вакцинованого двома дозами дорослого населення. Досягнення такого рівня для кожної країни світу до кінця 2021 року є вкрай важливим, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу...

МОЗ розширює співпрацю з громадськістю в напрямку розвитку імунопрофілактики

Тема вакцинації залишається в українському суспільстві однією з дискусійних. Вважаю це неприпустимим. Адже питання імунопрофілактики стосуються не лише окремого громадянина, але, перш за все, безпеки та здоров'я нації, сталості системи охорони здоров'я, безпеки держави в цілому...