6 квітня 2022, 12:52

Допомогти людям вижити – новий виклик для місцевої влади в умовах війни

Війна росії проти України поставила цілі міста, селища та села на межу гуманітарної катастрофи. Коли наші Воїни-захисники щодня ведуть запеклу боротьбу за Україну на передовій, водночас сотні тисяч українців борються за шанс вижити в умовах обстрілів, браку їжі, води та ліків, за відсутності комунікацій.

Та незалежно від інтенсивності та наслідків бойових дій, в "гарячих точках" країни залишаються люди літнього віку, маломобільні хворі, самотні люди, яких війна в прямому сенсі поставила на межу виживання. Доля цих українців зараз залежить від благодійних та волонтерських організацій, від гуманітарної допомоги.

Від початку війни благодійники та волонтери об'єднуються, щоб всіляко допомагати людям, які цього найбільше потребують. Долучають міжнародних партнерів України.

Надзвичайно важливо, щоб ця допомога була системною та адресною. Щоб не виникало ситуацій, коли гуманітарку отримують ті, хто перший звернувся, а тому, кому більш потрібно, не вистачило. Щоб не виникало обставин, коли лікарня отримала ліки та медичні засоби не за своїм профілем, чи більше за потребу. Щоб захисники на передовій змогли отримати речі та оснащення, що необхідні саме тут та зараз.

У налагоджені цього процесу важливу роль відіграє місцева влада, депутати. Вони, як уповноважені особи, як ніхто інший, знають потреби своїх виборців, особливості інфраструктури на місцях. Мають інструменти для налагодження системної та адресної підтримки оборони та цивільних.

Як приклад такого інструменту, наведу діяльність Фонду допомоги "Дарниця". Він створений за ініціативи депутата Київської міської ради Миколи Конопелько з метою підтримки цивільного населення та Воїнів-захисників.Фондом організовані волонтерські центри на базі депутатських приймалень депутатів Київради, Народних депутатів України та гуманітарних центрів м.Києва під керівництвом військових адміністрацій міста та районів.

З перших днів війни волонтерський центр Фонду надає допомогу територіальній обороні та пересічним мешканцям Києва та інших населених пунктів України. Зокрема, щоденно забезпечує харчовими продуктами, ліками, предметами першої необхідності літніх людей, малозабезпечених, родини з дітьми та громадян, що опинилися в скрутному становищі. Забезпечує оснащенням, обладнанням та медикаментами, продуктами лікарні міста Києва, пункти територіальної оборони. Фонд сприяє територіальному укріпленню столиці та області. Знаходить технологічні рішення для оборони міста Києва та докладає зусиль для недопущення гуманітарних катастроф у зонах бойових дій.

Фонд допомоги "Дарниця" налагодив співпрацю з благодійниками з Європи та США. Наші друзі з Польщі, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Іспанії та США надсилають в Україну чисельні гуманітарні вантажі, зокрема, шляхом залізничного сполучення. Волонтери Фонду щодня докладають максимум зусиль, аби ця допомога оперативно потрапила саме до тих, хто її потребує.

Принцип роботи – чіткий адресний запит та відповідний раціональний розподіл. Оскільки депутат вже другий рік плідно працює у своєму окрузі, то знає, чого потребують та чим живуть дарничани.

Наприклад, за поданням ветеранської організації Дарницького району та органів самоорганізації населення (ОСН, ОСББ) волонтери фонду щодня приносять гарячі обіди 450 мешканцям району. Це літні люди, малозабезпечені, одинокі мами з малюками. Будь-хто має можливість залишити прохання про допомогу ліками, їжею чи засобами гігієни телефоном або через Фейсбук-сторінку Фонду допомоги "Дарниця" і депутата. І отримує таку допомогу. Волонтерський центр Фонду допомоги "Дарниця" приймає звернення за телефонами (044) 344 98 13, (067) 568 4360, (063) 301 4944, (095) 890 7767 (з 10.00 до 18.00 щодня).

Для потреб Збройних сил України, Поліції Києва та територіальної оборони Дарницького району передане надважливе обладнання та речі. Це протитанкові їжаки, матраци, спальні мішки, термоодяг, ліхтарі, дрони, генератори, бронежилети, цифрові приціли нічного бачення, каски, берці, аптечки, пічки-буржуйки, пауербанки, ліки.

Фонд допоміг з доставленням з-за кордону надважливого обладнання для життєдіяльності міста Києва – системи Starlink. Це система компанії Space X Ілона Маска для забезпечення супутниковим інтернетом об'єктів критичної інфраструктури Києва.

Через діяльність Фонду відбувається допомога і медичним закладам Києва. Для них передають ліки та необхідне обладнання для забезпечення безперебійного обслуговування пацієнтів. Це ручні апарати штучного дихання, фіксатори для подачі кисню, шприці, маски, інгалятори, ліки, обладнання для операційних.

Обов'язок місцевої влади під час війни – полегшувати людям життя, допомогти вижити. Використовувати для цього усі доступні механізми. Організація та підтримка місцевими депутатами діяльності фондів адресної допомоги – один з таких механізмів. Закликаю усіх депутатів місцевих рад налагодити такий механізм допомоги своїм виборцям та усім українцям.

Всіх, хто має можливість та бажання надати фінансову допомогу на підтримку українських Воїнів, роботу наших волонтерських центрів, щоденної підтримки простих киян, може це зробити просто і власноруч за реквізитами:

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "НЕЗАЛЕЖНА КРАЇНА"

CHARITABLE ORGANIZATION "CHARITABLE FOUNDATION

"INDEPENDENT COUNTRY"

ЄДРПОУ 38213575

UA313052990000026004035022621 (UAH)

UA673052990000026002005024985 (EUR)

UA893052990000026009035023056 (USD)

JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

Bank SWIFT Code – PBANUA2X

Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany

Account 400886700401

SWIFT Code – COBADEFF

Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY

Account 6231605145

SWIFT Code – CHASDEFX

Слава Україні! Слава Європі! Життя – понад усе!

русский корабль, иди нах@й

Влада, громадськість та медики створюють План післявоєнного відновлення медичної галузі України

Варварська війна росії проти України вже забрала тисячі людських життів та призвела до руйнувань промислових, соціальних, освітніх, транспортних об'єктів, медичної та телекомунікаційної інфраструктури, житлового та аграрного фондів тощо...

Війна в Україні – виклик для епідемічної безпеки усієї Європи

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну. Збройний конфлікт призвів до загибелі людей, поранень, серйозних руйнувань і пошкоджень інфраструктури та житлового фонду...

Допомогти людям вижити – новий виклик для місцевої влади в умовах війни

Війна росії проти України поставила цілі міста, селища та села на межу гуманітарної катастрофи. Коли наші Воїни-захисники щодня ведуть запеклу боротьбу за Україну на передовій, водночас сотні тисяч українців борються за шанс вижити в умовах обстрілів, браку їжі, води та ліків, за відсутності комунікацій...

Якщо пацієнт не може дістатися до вакцини, то вакцина має йти до пацієнта

Доступність вакцин проти COVID-19 повернула людям можливість вільно дихати – в прямому та в переносному сенсі слова. Та оскільки маємо справу з респіраторним вірусом, поява нових штамів є передбачуваною...

Місток між регіонами в боротьбі з COVID-19: Коаліція за вакцинацію

Україна наближається до показника 40% вакцинованого двома дозами дорослого населення. Досягнення такого рівня для кожної країни світу до кінця 2021 року є вкрай важливим, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу...

МОЗ розширює співпрацю з громадськістю в напрямку розвитку імунопрофілактики

Тема вакцинації залишається в українському суспільстві однією з дискусійних. Вважаю це неприпустимим. Адже питання імунопрофілактики стосуються не лише окремого громадянина, але, перш за все, безпеки та здоров'я нації, сталості системи охорони здоров'я, безпеки держави в цілому...