14 жовтня 2011, 14:45

Пресвятая Богородице, спаси нас!

Сьогодні ми маємо унікальне свято Покрови Пресвятої Богородиці, коли в усіх церквах моляться за Україну. Моляться за її долю, за її свободу, за прозріння народу, позбавлення його духовної сліпоти.

Це винятковий день, виняткове свято українського православ'я, українського християнського світу.

Саме звертанням до Богородиці, яка своїм омофором накриває тих, хто молиться і взиває до неї за допомогу, це свято є увінчане.

Коли жителі Царгорода опинилися перед загрозою знищення, вони вже не плекали ніякої надії і відкрилися волі Божій, такими як є: у своїй розпачі, смиренності та очікуванні неминучої смерті.

Навіть наближено, у найсміливіших сподіваннях, вони не очікували спасення.

І тоді Бог відповів їм у такій формі, що ситуація змінилась радикально – Богородиця розпростерла над ними свій омофор, накрила весь народ, який був.

І на ранок, вийшовши до муру, вони побачили, що вороги, які мали цього дня захопити місто, зняли облогу і пішли.

Сьогодні, у нас, в якихось моментах, є криза віри, є тотальне розчарування, є відношення до людини через призму її промахів, її малозначущості.

Та чим більше ми у розпачі, тим більше маємо віддати Божій волі всі свої розчарування, всі свої кризи духовні, ту неправду, що ми можемо уповати тільки на свої можливості. І маємо просити Богородицю, щоб її омофор розпростерся і над нами, щоб розвити через це свято всі свої неочікувані надії.

Маємо запросити її до ходатайства. І кожному, із тих, хто прочитає і побачить, стати ходатаєм.

Сьогодні нам потрібен цей омофор, в усіх сферах нашого життя. В професійному житті, в особистому, житті рідних і близьких.

Ми молимося за Україну. І якщо залишиться хоча б одна людина у цьому світі, яка буде молити Бога за благословення, і за прощення, і за милосердя, то світ буде збережений. А нас сьогодні, тих хто молиться, є багато.

Віруймо! І по вірі нашій, буде нам.

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...