17 жовтня 2017, 19:27

В Україні з'явилася нова організована сила

За останній рік в Україні з'явилася нова надзвичайно активна та потужна сила. Нам вдалося, нарешті, консолідувати та об'єднати медичну спільноту, профспілки та наукові кола України навколо ідеї побудови високорозвинутої, соціально справедливої системи охорони здоров'я.

18 жовтня відбудеться наймасштабніший за історію України медичний форум, на який зберуться понад 1000 учасників з усієї України. Представники медичної спільноти, науковці, профспілки, роботодавці та пацієнтські організації висунуть свої категоричні вимоги до керівництва МОЗу та очільників держави.

Спільнота вимагатиме прийняття Концепції системи охорони здоров'я України, пакету законів, які впроваджують соціальну систему охорони здоров'я на основі обов'язкового медичного страхування, призначення легітимного міністра та припинення дискредитації медичних працівників.

Це об'єднання відбулося в процесі тривалої та важкої боротьби з антинародною політикою Міністерства охорони здоров'я і проти його намагань впровадити платну медицину для українців. Адже всім зрозуміло, що впровадження платної медицини в бідній країні означає лише одне: остаточне позбавлення більшості соціально незахищених людей доступу до медичних послуг.

Ми також виступаємо категорично проти концентрації в одних руках 100 млрд гривень, відібраних в громад, заради чого власне і впроваджується "медреформа" у редакції МОЗу.

В той же час, для обгрунтування необхідності прийняти антинародну "медреформу", політтехнологи МОЗу розгорнули широкомасштабну та цинічну кампанію з розвалу медичної галузі, дискредитації медиків та мене особисто.

По-перше, керівництво МОЗу продовжило свідомо банкрутувати медичну галузь, щоб виправдати необхідність прийняття їх законів, цинічно названих "медреформою".

З цією метою було організовано відтермінування закупівель медичних препаратів. Договори, підписані керівництвом МОЗ на поставки життєво важливих медикаментів, дозволяють поставляти їх через рік і більше після повної передоплати.

Так, з виділених минулого року державою 4 млрд гривень до регіонів поставлено ліків лише на половину суми. На виділені цього року 6 млрд гривень – ліків не закуплено взагалі. В результаті люди були вимушені купувати ліки за свій рахунок, незважаючи на те, що держава вже оплатила їм необхідні медпрепарати.

Таким чином громадяни України безпідставно витратили з власних кишень щонайменше 8 млрд гривен. Але це дало підставу авторам псевдореформи, які саботували закупівлю ліків і створили їх штучний дефіцит, говорити про те, що тільки їх законопроект, який забирає в громад 100 млрд гривень, дозволить врятувати ситуацію.

Крім того, з метою тиску на медичних працівників керівництво МОЗу, розуміючи скрутну ситуацію в охороні здоров'я, створило штучну заборгованість в розмірі 4 млрд. гривень. Це при тому, що держава виділила в повному обсязі гроші на зарплати медикам.

Нарешті, керівництво МОЗу та його політтехнологи розгорнули брудну кампанію з дискредитації медиків. Людей, яким свідомо заборгували понад 4 млрд гривень, почали представляти як найбільших корупціонерів у цій країні. Особисто проти мене почали працювати сотні інтернет-ботів, розміщуватися замовні статті, а біля мого офісу організовуватися провокації.

Але це лише розігріло та консолідувало медичну спільноту. Такої зневаги та принижень від керівництва держави і МОЗу вони раніше не зазнавали.

Спочатку 19 вересня цього року тисячі медиків вийшли на акцію протесту в Києві. Було зібрано 100 000 підписів під вимогами профспілок, але влада їх не почула. Тепер до медиків приєдналися інші сили – науковці та громадські організації, роботодавці та пацієнти.

На наших очах народжується новий потужний соціальний рух, який усвідомлює свою відповідальність за долю країни, має чіткі вимоги до влади та буде їх добиватися. Відступати ніхто не збирається. Перемога буде за нами, бо за нами – правда.

powered by lun.ua

Аристократична мода в осінньому Замку

Зазвичай наш традиційний фестиваль етнічної моди – етно-фешн-шоу "Аристократична Україна" проходить влітку. Цього разу він відбувся 25 вересня...

Нам – 10 років!

Сьогодні у історико-культурного комплексу "Замок-музей Радомисль" перший поважний ювілей. 30 вересня 2011 року після урочистого відкриття Замку він прийняв своїх перших відвідувачів...

30 років Незалежності: час віддавати борги

До 30-ї річниці Незалежності підходимо з чітким завданням для влади – не порушувати закони України та нашу Конституцію. Тобто – прийняти нарешті закон про обов'язкове державне медичне страхування і гарантувати своїм громадянам право на життя і здоров'я...

"Шопен-Фест": ми це зробили!

VII фестиваль "Музика Шопена просто неба" пролетів, як чудова мить і став надбанням історії. Єдиний в Україні, а тому унікальний фестиваль класичної музики на відкритому повітрі, котрий проходить уже сім років в Замку-музеі Радомисль, народився в Украіні з великою любов'ю і щороку в ньому бере участь дедалі більше гостей і виконавців...

''ШОПЕН-ФЕСТ'' ПОВЕРТАЄТЬСЯ!

Пандемія COVID-19 перекреслила багато планів. У тому числі тих, що стосувалися культурного життя України. Скасовувалися концерти, переносилися фестивалі...

Вперше в Украіні – Велика Гра найбільш таємничих лікарів

Коли люди говорять "патологоанатом", у них завмирає серце. Адже в уяві більшості з них саме ці лікарі проводять розтини померлих у моргах. Але мало хто знає, що в сучасній медицині патологоанатоми або патологи найчастіше займаються іншими речами...