Денис Богуш Політтехнолог, експерт в сфері стратегічних комунікацій

Мета Януковича – щоб його син був багатший за Ахметова

22 червня 2013, 23:58

моє інтерв'ю в http://gazeta.ua/

Акція опозиції "Вставай, Україно!" триває з початку весни. Що вона показала?

- Плюсів значно менше, ніж мінусів. Перший плюс – три опозиційні сили об'єдналися в якійсь дії. Другий – троє лідерів ще й домовилися про деякі пункти взаємодії. Третій – змогли вивести якусь кількість людей на вулиці. Інших позитивів не бачу.

Назва – невдала. Не можна кидатися гучними словами, якщо не вмієш втілити їх у життя. Тим паче, ця влада з Донбасу не розуміє мітингів, не вміє слухати народ. Якби двоє людей біля Адміністрації здійснили самоспалення, Янукович і влада цього не зрозуміли б. Сказали б: дурні.

Опозиціонери сподівалися на те, що люди вийдуть просто тому, що ненавидять Януковича. Реально ж, щоб провести акцію, потрібно значно більше. Перше – реклама, друге – люди, які точно вийдуть. Решту слід організувати. Провести роботу з громадськими організаціями, обдуреними вкладниками, чорнобильцями, афганцями. Опозиція цього не робила.

Її гасла здатні підняти людей – відставка Януковича, скасування пенсійної реформи?

- Проблема в тому, що опозиція не може реалізувати свої заклики. Хлопець запрошує дівчину: підемо в ресторан. А вони просто гуляють парком. Наступного разу дівчина нікуди не піде. Так само з народом. Українці – люди раціональні: або я заробив на мітингу 200 гривень, або прийшов на нього і знаю, що наслідком буде якесь рішення.

Опозиція має щось показувати. Наприклад – свою команду. Нехай створять тіньовий уряд: оберуть прем'єра, керівника парламенту, міністрів. Має бути і спільне бачення стратегії розвитку країни, програма реформ, економічної моделі. Повинні створити загальний документ розвитку країни. Але "Свобода" виступає за жорстку президентську республіку, ще крутішу, ніж при Януковичу. УДАР та "Батьківщина" – за парламентську, з дуже слабким президентом. Як усе це зібрати докупи?

Поки що ходи Януковича в цій грі – переможні, опозиції – слабкі. Люди незадоволені урядом Азарова, але ніхто чітко не каже, що він робить неправильно. З іншого боку: а що пропонує опозиція?

Хто із трьох опозиційних лідерів буде кращим президентом?

- Є простий тест. Люди запитують себе: хто посадить нинішню владу? Кличко точно цього не зробить. Яценюк також. Тягнибок? Малоймовірно. Під час акції опозиції у Києві він написав блог про те, що в метро потрібен вай-фай (безкоштовний бездротовий інтернет. – "ГПУ"). "Свободівця", націоналіста мали б хвилювати суперпроблеми, а він у таку мить переживає за вай-фай. Жоден із трьох лідерів не підходить на президента. Тільки Тимошенко. Тому вона і сидить.

За соціологічними дослідженнями Кличко сьогодні переміг би Януковича у другому турі з найбільшим відривом. Такий рейтинг протримається до 2015 року?

- Теоретично Кличко може стати надією нації. Партія регіонів поки що його не чіпає. Вони вирішили, що так буде до виборів. А за три місяці до кінця кампанії всі телеканали з ранку до вечора показуватимуть Кличка. Він багато говоритиме і це закінчиться крахом його рейтингу. Люди будуть у шоці, адже він не вміє говорити і не знає про що. Кличко – слабкий супротивник для Януковича в інтелектуальному плані.

Тягнибок мав серед них найбільший потенціал росту три місяці тому. Однак із нього легко і швидко зробили фашиста для всього Сходу. Він мав дати своїй команді завдання: не вживаємо слово "жиди", не влаштовуємо цирки у Верховній Раді, а працюємо над темами економіки, культури, національних інтересів. Якби він ці три теми розвивав, міг би виграти.

Тобто Тягнибок втратив свій шанс?

- У нього є ще місяць. Має політичну платформу, дисципліновану команду. Їхню нішу "націоналізм" дуже легко трансформувати в "національний інтерес".

Найбільша проблема в команді Тягнибока – постійно тиснуть на кнопки-подразники, поводяться по-хуліганськи. З такою політикою президентом не станеш. Йому треба бути раціональнішим.

Яскравий приклад – Юлія Тимошенко. Вона була "газовою принцесою", з чорним волоссям, чотирма мордоворотами-охоронцями, на крутих "мерседесах"-кубиках. Їй сказали: Юліє Володимирівно, вас так ніхто не обере. Потрібно стати сільською вчителькою. Придумали косу, піджачок, квіточку на грудях. Навіть я, політтехнолог, вірю в цю картинку.

Якщо опозиційні лідери не несуть загрозу Януковичу, чому найбільше нищать імідж Арсенія Яценюка?

- Він – найнебезпечніший, адже рейтинг "Батьківщини" найвищий. Крім того, Яценюк – найкращий спікер після Тимошенко. Зараз його б'ють по фізіології: зовнішньому вигляду, іміджу. Всі ці "кролики", "морквини" закріплюють у свідомості людей образ слабака, дурня. А він нічого не робить з іміджем. Йому придумали щетину, образ мачо. Це – відчайдушний крок, щоб зупинити падіння рейтингу. А люди відчувають фальш.

Що б йому пасувало? Наприклад, навчитися східного бойового мистецтва. Айкідо – це інтелектуальний вид спорту. Він у кімоно, як Путін, демонструє прийоми. Перемагає. І цей образ перевести в політику. Людям потрібен той, хто поборе Януковича.

Як трьом опозиційним лідерам іти на вибори – кожному окремо чи визначити єдиного кандидата?

- Потрібен єдиний. А також – спільна стратегія, програма, тоді шанс з'являється. Потім ці ідеї необхідно донести до кожного села.

Якщо випускають Тимошенко, тоді президент – вона.

Чому Юлія Володимирівна порадила не визначати єдиного кандидата?

- Вона думає: якщо визначать єдиного кандидата, то його зразу посадять.

Кажуть, влада хоче, щоб у другий тур вийшов Тягнибок. Хто для країни кращий – Тягнибок чи Янукович-2?

- Тягнибок. Якщо він реалізовуватиме свою програму – це п'ять років того самого, що за Януковича, але з прозахідним ухилом: посадки, люстрація, жорстка президентська республіка. Він не буде виваженим главою держави, який об'єднуватиме дві сторони країни. Кличко в цьому плані – оптимальніший варіант.

Які можливі загрози при президентові Кличку?

- Найголовніша – він просто не витягне, – Богуш робить паузу і стукає кулаком по столу. – Під питанням залишається те, хто буде в його команді. Зараз там пара людей. Важливо, як Кличко домовиться з "Батьківщиною", "Свободою". Хто буде на яких посадах. Людям треба показати це до виборів, тоді вони повірять опозиції.

Чим загрожує Україні другий термін Януковича?

- Важливо, які цілі у нього. А ціль одна – щоб син був багатший за Ахметова. І щоб його в "Межигір'ї" ніхто не чіпав. У Януковича донецький менталітет, за яким усі мають працювати на його фабриках або фабриках його друзів. Тому середній клас, вільні журналісти не потрібні. Вони заважають.

У всіх усе позабирають. Буде, умовно кажучи, "група Фірташа", "група Ахметова" та "група сім'ї". "Сім'я" буде найбагатшою. А потім вона почне жерти і Ахметова з Фірташем, як Лукашенко в Білорусі. Все рухається до цього

Джерело: Gazeta.ua

Коментарі — 126
alex99 _ 25.06.2013 11:54
IP: 5.1.20.---
Васисуал: судя по вашем комментариям на этом сайте – всё что вы можете – выливать свою злость в виде таких вот постов. Психолог вам в помощь. Жаль на pravda.com.ua нет баннов.

Завершайте эту глупую аргументацию, тема действительно не об этом. Если у вас другое мнение – ваше дело, ваше мнение было услышано.
Васисуал _ 25.06.2013 08:35
IP: 176.126.62.---
1qaz:
странно у вас выходит: был во владе, но ни к чему он не причастен! все в гавне, один он в белом фраке: так не бывает. А то что он не причастен к взрывам в России – это ему только в "минус": министр обороны должен заботиться в 1 очередь о том чтобы нанести максимальный ущерб противнику, а уж потом о собственной армии. Выходит и тут он показал свою полную бездарность, хотя мог и помочь Родине. Ну хоть чем-то положительным он отличился? – послал сбивать российские самолеты в 2008: ракету в Бровары?...- ну хоть что-то?
1qaz _ 24.06.2013 23:14
IP: 188.190.65.---
Васисуал:
agosto:
Васисуал:
я привел аргумент его недеесдатности во время пожара на новобогдановских складах:.
Ничего ты не привел, Васисуал, поскольку ты обычное брехло:))
я выбачаюсь, то был пожар в харьковской области на складах боеприпасов в районе Лозовой с такими-же наслидками.
З лютого 2005 року до грудня 2007 року обіймав посаду Міністра оборони України. А в Лозовой пожар был с 27 августа 2008 года. Т.е. Гриценко уже на был министром обороны. На всякий случай, к взрывам в Дальневосточном военном округе России Гриценко тоже не имет отношения.
Velar _ 24.06.2013 22:31
IP: 93.72.33.---
По заголовку думал почитать что-то про Януковича и его сына, а попал на очередного "обличителя оппозиции". Утомили уже эти Янучарские прихлебатели... Все им оппозиция лицом не выходит...
Васисуал _ 24.06.2013 22:21
IP: 176.126.62.---
agosto:
Васисуал:
я привел аргумент его недеесдатности во время пожара на новобогдановских складах:.
Ничего ты не привел, Васисуал, поскольку ты обычное брехло:))
я выбачаюсь, то был пожар в харьковской области на складах боеприпасов в районе Лозовой с такими-же наслидками.
Tuga1 _ 24.06.2013 22:15
IP: 88.214.165.---
Якби двоє людей біля Адміністрації здійснили самоспалення, ...

А якби один?
А трое?
А четверо?
1qaz _ 24.06.2013 19:11
IP: 188.190.65.---
Весь "грех" Гриценко, что стоял рядом с этой гоп-компанией. Будучи министром он даже оплачивал служебную машину если использовал в личных целях. Конечно будещь выглядеть " белой вороной" если вокруг фестиваль мородерства.
agosto _ 24.06.2013 19:00
IP: 46.149.93.---
Васисуал:
я привел аргумент его недеесдатности во время пожара на новобогдановских складах:.
Ничего ты не привел, Васисуал, поскольку ты обычное брехло:))
1qaz _ 24.06.2013 18:56
IP: 188.190.65.---
Васисуал:
1qaz:
Васисуал:
Когда нет аргументов, то переходят на оскарбления.
я привел аргумент его недеесдатности во время пожара на новобогдановских складах: 1).если ты допустил такое значит неспособен управлять серьезным ведомством, а не то что страной 2). допустив это, он полностью разгубился: два месяца рвались снаряды как в военное время, осколки разлетались на многие километры, люди из окрестных сел были вынуждены покинуть свои осели, многие дома пострадали и были разрушены а это небритое чмо ничего не могло поделать. А коррупция и дерибан воинского майна? а его преклонение перед пендосами, у которых он учился? Оскорблением является то что не соответствует действительности, а этот фуфел – он и есть фуфел.
На Иисуса компромата было больше.
agosto _ 24.06.2013 18:55
IP: 46.149.93.---
Васисуал:
оно, может, и так, но есть одно "но". Когда вокруг Новобогдановки беспомощно бегали (в 2004 году), Гриценко не был Министром обороны:))
Васисуал _ 24.06.2013 18:48
IP: 176.126.62.---
1qaz:
Васисуал:
Когда нет аргументов, то переходят на оскарбления.
я привел аргумент его недеесдатности во время пожара на новобогдановских складах: 1).если ты допустил такое значит неспособен управлять серьезным ведомством, а не то что страной 2). допустив это, он полностью разгубился: два месяца рвались снаряды как в военное время, осколки разлетались на многие километры, люди из окрестных сел были вынуждены покинуть свои осели, многие дома пострадали и были разрушены а это небритое чмо ничего не могло поделать. А коррупция и дерибан воинского майна? а его преклонение перед пендосами, у которых он учился? Оскорблением является то что не соответствует действительности, а этот фуфел – он и есть фуфел.
alex99 _ 24.06.2013 18:06
IP: 5.1.20.---
1qaz: да, но дело не в людях. Дело в том, что они не знают, кто есть кто.
1qaz _ 24.06.2013 15:52
IP: 188.190.65.---
Васисуал:
Когда нет аргументов, то переходят на оскарбления.
Васисуал _ 24.06.2013 15:46
IP: 176.126.62.---
1qaz:
alex99:
Гриценко легко бы посадил Януковича и не только. Он это успешно доказал будучи министром обороны. И с обязанностями президента он бы легко и очень достойно справился.
Еслм бы на прошлых выборах хватило бы ума у большиества проголосовать за А.Гриценко, то Украина была бы уже процветающей европейской страной. Или ранее за Черновола,
что он доказал будучи министром обороны? что в его в ведомстве бардак и коррупция? когда рвались воинские склады в Новобогдановке он лишь беспомощно 2 месяца бегал вокруг, ничего не мог поделать. Другой бы застрелился, а этот еще пыжится – косит под железного канцлера Молотова (даже такие-же усики отрастил), пендосовский агент. Зубы он об Яныка обломает этот фуфел! Черновол никогда бы не стал прогибаться перед пендосами.
1qaz _ 24.06.2013 15:03
IP: 188.190.65.---
alex99:
Гриценко легко бы посадил Януковича и не только. Он это успешно доказал будучи министром обороны. И с обязанностями президента он бы легко и очень достойно справился.
Еслм бы на прошлых выборах хватило бы ума у большиества проголосовать за А.Гриценко, то Украина была бы уже процветающей европейской страной. Или ранее за Черновола, а не Кучму.Очевидные, простые и предсказуемые вещи.Просто нужно пользоваться мозгами на выборах, а не рефлексами собаки Павлова.
alex99 _ 23.06.2013 23:44
IP: 5.1.20.---
Гриценко легко бы посадил Януковича и не только. Он это успешно доказал будучи министром обороны. И с обязанностями президента он бы легко и очень достойно справился.
Bars11 _ 23.06.2013 23:11
IP: 213.154.220.---
Arist0:
Не наїлися лідерів, знову сподівання на того, хто стадо баранів очолить. На сьогодні байдуже, який президент буде Кличко, чи хто інший, головне необрання Януковича. Зневіра людей це чудодійні ліки для лікування рабської залежності від можновладця, того "благодійника", що бере на себе турботу про наше майбутнє.
Скидання Януковича з олімпу, в умовах настільки слабкої опозиції, це перший крок до усвідомлення сили суспільства, громадянського суспільства.
На цьому шляху всі сили реєстрової опозиції, всіх громадянських рухів заходу та сходу варто спрямувати на подолання технології розбрату. Триєдина опозиція в цьому плані надзвичайно зручна. В той час коли Свобода провокує на прямі зіткнення та маргіналізує регіони, вона їх витісняє на схід. В цей час Батьківщина та Удар можуть впевнено набирати голоси в центрі, об'єднувати Україну.
.
Скинути не просто, і, на жаль без крові не обійдеться.
Тут питання, хто иусить кров пролити? Чи існує інший шлях?
Zakon Oma _ 23.06.2013 20:56
IP: 109.104.174.---
Как ни пытался автор указать на хоть какую-то разумную альтернативу нынешнему президенту (из тех, кто не сидит), но фактически у него получилось: "Нет президента кроме Януковича и Азаров премьер его".
Віктор Совщак _ 23.06.2013 19:00
IP: 91.200.203.---
"А ціль одна – щоб син був багатший за Ахметова". Якщо твердження вірне, то хто гадає, що Ахметов буде це терпіти. Думую ніхто. Тому Ахметов поставить на Кличка і останній переможе. В такій ситуації будуть у виграші всі. Даже Янукович. Він буде вільним, а син багатим – ну не дотягне до олігарха ну й що – йому і так багато. Інші кандидати програють вже на стадії Бекешкиної.
lara zabara _ 23.06.2013 18:55
IP: 95.215.36.---
ПУЛЕМЕТЫ
lara zabara _ 23.06.2013 18:55
IP: 95.215.36.---
polyglot:
lara zabara:
ї "опозиції".
.
Одним выходом ничего не изменишь! И никто из лидеров не обязан идти на пулеметы! Прежде всего сами избиратели должны отстаивать свои права! А то 200 тысяч киевских пенсионеров только за гречку и выходят из дома.
не обязан??так пулеметы-это на сегодня единственный способ сменить эту власть
Пулеметы в руках власти, так что не получится.
неее,есть еще зарытые пулемкеы кое у кого в огородах:)))
CountryWithGreatFuture2 _ 23.06.2013 17:51
IP: 92.112.157.---
-vts-m-:
CountryWithGreatFuture2:
Что я? Все хотят.
Ответ на первий вопрос краток: шкурка...
Вопрос на філософское узагальнення: все – ето как?
Все – это противоположно никому. А никто не хочет быть бедным.
Desi _ 23.06.2013 17:31
IP: 176.36.177.---
polyglot:
Пулеметы в руках власти, так что не получится.
у власти нет в руках пулеметов, на то она и власть, чтоб в том числе хороводить ослов в руках которых пулеметы.
Desi _ 23.06.2013 17:28
IP: 176.36.177.---
Акція вставай Україна показала ознаки "презервативу" у опозиції, і те що українці давно вже не сплять.
mihaylenco _ 23.06.2013 17:22
IP: 37.54.125.---
polyglot
Не похож потому, что он единственный и уникальный смог заработать деньги благодаря личным качествам, а не воровству из бюджета. Когда бизнес так угнетен налогами, заработать большие деньги могут только шоумены, спортсмены и адвокаты.

Так ця унікальна можливість в активі, чи в пасиві політика-початківця?
ONLINE
Україна та Європа955 Уряд реформ336 Aтака Путіна1123 Корупція1153 Свобода слова550
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте