22 червня 2013, 23:58

Мета Януковича – щоб його син був багатший за Ахметова

моє інтерв'ю в http://gazeta.ua/

Акція опозиції "Вставай, Україно!" триває з початку весни. Що вона показала?

- Плюсів значно менше, ніж мінусів. Перший плюс – три опозиційні сили об'єдналися в якійсь дії. Другий – троє лідерів ще й домовилися про деякі пункти взаємодії. Третій – змогли вивести якусь кількість людей на вулиці. Інших позитивів не бачу.

Назва – невдала. Не можна кидатися гучними словами, якщо не вмієш втілити їх у життя. Тим паче, ця влада з Донбасу не розуміє мітингів, не вміє слухати народ. Якби двоє людей біля Адміністрації здійснили самоспалення, Янукович і влада цього не зрозуміли б. Сказали б: дурні.

Опозиціонери сподівалися на те, що люди вийдуть просто тому, що ненавидять Януковича. Реально ж, щоб провести акцію, потрібно значно більше. Перше – реклама, друге – люди, які точно вийдуть. Решту слід організувати. Провести роботу з громадськими організаціями, обдуреними вкладниками, чорнобильцями, афганцями. Опозиція цього не робила.

Її гасла здатні підняти людей – відставка Януковича, скасування пенсійної реформи?

- Проблема в тому, що опозиція не може реалізувати свої заклики. Хлопець запрошує дівчину: підемо в ресторан. А вони просто гуляють парком. Наступного разу дівчина нікуди не піде. Так само з народом. Українці – люди раціональні: або я заробив на мітингу 200 гривень, або прийшов на нього і знаю, що наслідком буде якесь рішення.

Опозиція має щось показувати. Наприклад – свою команду. Нехай створять тіньовий уряд: оберуть прем'єра, керівника парламенту, міністрів. Має бути і спільне бачення стратегії розвитку країни, програма реформ, економічної моделі. Повинні створити загальний документ розвитку країни. Але "Свобода" виступає за жорстку президентську республіку, ще крутішу, ніж при Януковичу. УДАР та "Батьківщина" – за парламентську, з дуже слабким президентом. Як усе це зібрати докупи?

Поки що ходи Януковича в цій грі – переможні, опозиції – слабкі. Люди незадоволені урядом Азарова, але ніхто чітко не каже, що він робить неправильно. З іншого боку: а що пропонує опозиція?

Хто із трьох опозиційних лідерів буде кращим президентом?

- Є простий тест. Люди запитують себе: хто посадить нинішню владу? Кличко точно цього не зробить. Яценюк також. Тягнибок? Малоймовірно. Під час акції опозиції у Києві він написав блог про те, що в метро потрібен вай-фай (безкоштовний бездротовий інтернет. – "ГПУ"). "Свободівця", націоналіста мали б хвилювати суперпроблеми, а він у таку мить переживає за вай-фай. Жоден із трьох лідерів не підходить на президента. Тільки Тимошенко. Тому вона і сидить.

За соціологічними дослідженнями Кличко сьогодні переміг би Януковича у другому турі з найбільшим відривом. Такий рейтинг протримається до 2015 року?

- Теоретично Кличко може стати надією нації. Партія регіонів поки що його не чіпає. Вони вирішили, що так буде до виборів. А за три місяці до кінця кампанії всі телеканали з ранку до вечора показуватимуть Кличка. Він багато говоритиме і це закінчиться крахом його рейтингу. Люди будуть у шоці, адже він не вміє говорити і не знає про що. Кличко – слабкий супротивник для Януковича в інтелектуальному плані.

Тягнибок мав серед них найбільший потенціал росту три місяці тому. Однак із нього легко і швидко зробили фашиста для всього Сходу. Він мав дати своїй команді завдання: не вживаємо слово "жиди", не влаштовуємо цирки у Верховній Раді, а працюємо над темами економіки, культури, національних інтересів. Якби він ці три теми розвивав, міг би виграти.

Тобто Тягнибок втратив свій шанс?

- У нього є ще місяць. Має політичну платформу, дисципліновану команду. Їхню нішу "націоналізм" дуже легко трансформувати в "національний інтерес".

Найбільша проблема в команді Тягнибока – постійно тиснуть на кнопки-подразники, поводяться по-хуліганськи. З такою політикою президентом не станеш. Йому треба бути раціональнішим.

Яскравий приклад – Юлія Тимошенко. Вона була "газовою принцесою", з чорним волоссям, чотирма мордоворотами-охоронцями, на крутих "мерседесах"-кубиках. Їй сказали: Юліє Володимирівно, вас так ніхто не обере. Потрібно стати сільською вчителькою. Придумали косу, піджачок, квіточку на грудях. Навіть я, політтехнолог, вірю в цю картинку.

Якщо опозиційні лідери не несуть загрозу Януковичу, чому найбільше нищать імідж Арсенія Яценюка?

- Він – найнебезпечніший, адже рейтинг "Батьківщини" найвищий. Крім того, Яценюк – найкращий спікер після Тимошенко. Зараз його б'ють по фізіології: зовнішньому вигляду, іміджу. Всі ці "кролики", "морквини" закріплюють у свідомості людей образ слабака, дурня. А він нічого не робить з іміджем. Йому придумали щетину, образ мачо. Це – відчайдушний крок, щоб зупинити падіння рейтингу. А люди відчувають фальш.

Що б йому пасувало? Наприклад, навчитися східного бойового мистецтва. Айкідо – це інтелектуальний вид спорту. Він у кімоно, як Путін, демонструє прийоми. Перемагає. І цей образ перевести в політику. Людям потрібен той, хто поборе Януковича.

Як трьом опозиційним лідерам іти на вибори – кожному окремо чи визначити єдиного кандидата?

- Потрібен єдиний. А також – спільна стратегія, програма, тоді шанс з'являється. Потім ці ідеї необхідно донести до кожного села.

Якщо випускають Тимошенко, тоді президент – вона.

Чому Юлія Володимирівна порадила не визначати єдиного кандидата?

- Вона думає: якщо визначать єдиного кандидата, то його зразу посадять.

Кажуть, влада хоче, щоб у другий тур вийшов Тягнибок. Хто для країни кращий – Тягнибок чи Янукович-2?

- Тягнибок. Якщо він реалізовуватиме свою програму – це п'ять років того самого, що за Януковича, але з прозахідним ухилом: посадки, люстрація, жорстка президентська республіка. Він не буде виваженим главою держави, який об'єднуватиме дві сторони країни. Кличко в цьому плані – оптимальніший варіант.

Які можливі загрози при президентові Кличку?

- Найголовніша – він просто не витягне, – Богуш робить паузу і стукає кулаком по столу. – Під питанням залишається те, хто буде в його команді. Зараз там пара людей. Важливо, як Кличко домовиться з "Батьківщиною", "Свободою". Хто буде на яких посадах. Людям треба показати це до виборів, тоді вони повірять опозиції.

Чим загрожує Україні другий термін Януковича?

- Важливо, які цілі у нього. А ціль одна – щоб син був багатший за Ахметова. І щоб його в "Межигір'ї" ніхто не чіпав. У Януковича донецький менталітет, за яким усі мають працювати на його фабриках або фабриках його друзів. Тому середній клас, вільні журналісти не потрібні. Вони заважають.

У всіх усе позабирають. Буде, умовно кажучи, "група Фірташа", "група Ахметова" та "група сім'ї". "Сім'я" буде найбагатшою. А потім вона почне жерти і Ахметова з Фірташем, як Лукашенко в Білорусі. Все рухається до цього

Джерело: Gazeta.ua

powered by lun.ua

Вірусна загроза 2022

Коли розпочалася паніка у зв'язку з розповсюдженням нового вірусу по планеті в кінці 2019 на початку 2020 року, багато хто подумав, що це сезонний вірус по типу "пташиного або свинячого грипу", або навіть, простого грипу і за пару місяців він сам зникне без допомоги вакцин і різних карантинів...

ЧИ МОЖЛИВИЙ НОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЕКТ В УКРАЇНІ?

Вибори – це стратегічна гра, але дуже різна для всіх, хто приймає участь. Одні вирішують і стратегічно контролюють процес, а інші – тільки споглядають, і не все бачать...

УКРАЇНА-2020: ВІДСУТНІСТЬ ЛОГІКИ

Україна вже більше ніж півтора року живе з новим президентом і новою владою. Президентом, який "із простого вчителя став Президентом", депутатів, які пишалися тим, що вони не були в політиці, державному управлінні і не мають досвіду...

ДЕНЬ ДИСКРЕДИТАЦІЇ ГІДНОСТІ

Сьогодні в Росії вже святкують проведення вдалої інформаціонної спецоперації по дискредитації Майдану Гідності і гордості українців за подвиг Небесної сотні...

ШОУ РОЗСЛІДУВАННЯ

Прийшли часи коли розслідування кримінальних справ проводять як шоу, з великим екраном, спікерами для телевізору і суд не має значення... І Президент України до суду (!) зовсім не тисне на слідство (!)...

ТРИ СЛОВА ДЛЯ НОРМАНДІ

Е три слова-маркери на сьогоднішній зустрічі в нормандському форматі. 1. Донбас 2. Крим 3. Газ Якщо наш президет використає слово – КРИМ, то ми будемо розуміти, що він на шляху відстоювання національних інтересів України...