Кость Бондаренко Історик та політолог, голова правління Інституту української політики

МАРКОВЩИНА

23 жовтня 2013, 11:51

З Ігорем Марковим я познайомився у березні 2005 року. Як палкий противник "Помаранчевої революції" і помаранчевої команди, я тоді багато їздив по Україні і знайомився з однодумцями. Нас познайомив один із нинішніх депутатів від "Батьківщини" – на той час теж наш однодумець і противник "революції", критик Ющенка і Тимошенко. Пізніше я неодноразово спілкувався з Ігорем, а видання, контрольоване екс-мером Одеси Едуардом Гурвіцом, років п'ять тому навіть розмістило розшифровку нашої з Ігорем телефонної розмови (з якої зробило хибний висновок про те, що одеський філіал Інституту Горшеніна нібито фінансувався Марковим – ми тоді довго сміялися над такого роду "конспірологічними висновками").

Спільних проектів з Ігорем у мене ніколи не було. Тим більше, я не приховував, що мої симпатії минулого року у протистоянні в 133 окрузі були на боці Олексія Гончаренка – опонента Маркова.

Звісно, позбавлення Маркова депутатського мандата викликали у мене неоднозначні емоції – я чимало говорив на цю тему з колегами, чимало писав. Хоча вже тоді висловлював скепсис з приводу думок окремих експертів, які вважали, що Марков може стати новим лідером Півдня і Сходу України. До того ж Марков не зробив за останній місяць нічого, аби бодай спробувати стати лідером. Про нього і його справу навіть почали забувати.

Вчорашнє затримання Ігоря Маркова та його етапування до Києва призвело до нової хвилі інтересу до цієї політичної постаті в середовищі журналістів. Знову з'явилися думки про те, що "Янукович боїться Маркова", "Янукович намагається нейтралізувати конкурента" тощо. У соціальних мережах нагадують про слова Юлії Тимошенко, які вона сказала місяць тому, охарактеризувавши Маркова як "молодого і амбітного лідера російськомовного Сходу України". Згадують про обіцянки Маркова звернутися до Європейського суду з прав людини.

Насамперед виникає питання: чи є Марков тим лідером, про якого говорила Тимошенко? При всій повазі до Ігоря, він не може сьогодні вважатися постаттю, співмірною з покійним Євгеном Кушнарьовим чи навіть з Віктором Медведчуком. Його популярність в електоральному середовищі обмежується Одесою та – частково – регіоном Таврії, де його більше знають як успішного бізнесмена, аніж політика (будьмо відвертими – проект "Родина" був локальним проектом, без великої популярності в Україні в цілому). Марков був доволі тісно інкорпорований у владну систему Одеси (дружба з Костусєвим і Матвійчуком, наявність своїх фракцій у органах місцевого самоврядування, власних людей на тих чи інших керівних посадах), і не відомо, чи він, вибираючи між радикальною опозиційністю та відносно комфортними умовами для бізнесу, вибере саме опозиційність.

Навіть якщо ми припустимо, що Марков піде у опозицію, то а) він не зможе діяти активно без допомоги Росії (яка сьогодні робить ставку на інші політичні проекти) і б) він складатиме конкуренцію не стільки Виктору Януковичу, скільки Віктору Медведчуку чи Петрові Симоненку. Тобто, він орієнтуватиметься на проросійський протестний електорат, який і так навряд чи у першому турі голосуватиме за Віктора Януковича, а у другому – за будь-якого іншого кандадата, окрім Віктора Януковича.

Натомість Україна затриманням Маркова посилає сигнал Росії і робить випад в її сторону. Це – асиметрична дія в умовах економічного та політичного протистояння між двома державами. Росії показують, що вона перестає бути фактором в українській внутрішній політиці, і самої лише політичної орієнтації на Росію мало для того, аби отримати політичну індульгецію всередині України. До речі, це ж стосується і Юлії Тимошенко, яку судили, не зважаючи на підтримку екс-прем'єра з боку Росії та її зв'язки з Путіним.

Те, що затримання Маркова співпало з арештом такої одіозної постаті, як Євген Анісімов (якого вважали близьким до Юрія Іванющенка), говорить про одне: всередині владної команди відбуваються складні процеси – і починаються вони з регіонального рівня. Марков – це пролог. Те, що йому інкримінують дії 7-річної давнини, показово: робиться посил типу "никто не забыт, ничто не забыто" – і в судах можуть реанімувати гучні справи 90-х років. І не важливо, до якого політичного табору належить людина.

...Хочеться вірити, що затримання та етапування Ігоря до Києва залишиться лише процесуальним моментом, який не обернеться арештом та ув'язненням. Сьогодні Марков не становить небезпеки для влади. Завтра він може отримати абсолютно нові можливості для політичного росту. Сьогодні він перебуває у політичній тіні Медведчука – людини зі зв'язками та потужними ресурсами. Завтра Марков може перетворитися на потужну самостійну постать.

Особливо враховуючи той факт, що Росія вже оголосила конкурс у середовищі українських політиків "Алло, ми шукаємо таланти".

powered by lun.ua
Коментарі — 74
чипполино _ 25.10.2013 13:14
IP: 178.93.37.---
Инициирование "Батькивщиной" поправок в Налоговый кодекс, которые могут помешать Виталию Кличко баллотироваться на президентские выборы в 2015 году, было проявлением раскола в оппозиции. Такое мнение выразил политолог Кость Бондаренко

наш експерт-політолог Yury Nitch дав розгорнутий коментар з приводу цієї заяви К. Бондаренко: "каво єбьот шо говорить ета залупа?"
Старый_хррыч _ 24.10.2013 13:08
IP: 193.93.186.---
...Хочеться вірити, що затримання та етапування Ігоря до Києва залишиться лише процесуальним моментом, який не обернеться арештом та ув'язненням
Боюсь Костя, не светит твоему корешу Маркову освободиться в ближайшее время, ну разве что по просьбе РФ в обмен на скидку на газ...
После задержания с него вмиг слетел депутатский лоск и вылезло мурло одесского бандюка
Между тем, сторонникам Маркова удалось пообщаться с ним через окно и политик сделал целую серию громких заявлений, о том, что "урка пошел на беспредел", и пообещал "рвать урку зубами"
-"Я их загрызу зубами, б...ь, когда выйду, этого, б...ь, урку. Это банда донецкая. Уголовник пошел на беспредел".
Grenader45 _ 24.10.2013 11:42
IP: 95.135.63.---
БОНДАРЕНКІВЩИНА
яцек _ 24.10.2013 09:06
IP: 46.164.146.---
семафор:
Взагалі, був нейтральним до цього 3,14здолога – кожен чеше, що хоче – свобода.
Але після перегляду сьогодні Ю2В та цитованого вислову, дав би не задумуючись в цю жирну xарю. Ще й харкнув би. За всіх тих жінок, хлопців та дідусів з відео.
ТИ – CYКА.
ты ба! передачку он посмотрел и возбудился.
А не хочешь ли харкнуть в харю "сволотовцам"? они постоянно нападают на жінок, хлопців та дідусів. Да часто еще и в чужом доме.
семафор _ 24.10.2013 01:16
IP: 188.0.142.---

... Хочеться вірити, що затримання та... Ігоря до Києва залишиться лише процесуальним моментом, який не обернеться арештом та ув'язненням...
Взагалі, був нейтральним до цього 3,14здолога – кожен чеше, що хоче – свобода.
Але після перегляду сьогодні Ю2В та цитованого вислову, дав би не задумуючись в цю жирну xарю. Ще й харкнув би. За всіх тих жінок, хлопців та дідусів з відео.

ТИ – CYКА.
Josef Svejk _ 24.10.2013 00:19
IP: 68.38.122.---
Як завжди Костя написав "щось не про що"...
яцек _ 23.10.2013 22:15
IP: 109.87.95.---
Кость, я – проросійський протестний електорат, який у першому турі голосуватиме НЕ за Віктора Януковича,
и во втором – тоже.
с януковичами пора кончать.
Ipa Poca _ 23.10.2013 20:41
IP: 37.55.205.---
Ось відео на якому Марков (в червоній футболці з написом СССР) калічить людей.
набрати у google

Українофобія якою вона є – YouTube

СБУ перевірила причетність лідера об'єднання Антифашистська Дія – Родины (Антифа)
"Матеріали (які є в СБУ) свідчать що діяльність партії об'єднання Антифашистська Дія – Родины (Антифа) шкодить основам національної безпеки Держави, суспільному порядку – дотримання прав і свобод громадян"
Щоб повернути демократію в Одесі, до суду потрібно запросити організацію, а не лише Маркова.
Сергей Мельник _ 23.10.2013 19:59
IP: 194.50.9.---
Какая трогательная тревога у "противника Помаранчевой революции" за сгоревшего "пацана" Ай да "политолог" из тех.кто не отбрасывает тени!
ghjnjy _ 23.10.2013 19:10
IP: 46.98.140.---
Елена Аитова:
Костичк Бгандаренка – Халуй Овоща Конкурент Писевчика и Янины Израильевны Сокаловской
++++++++++++++++++
И как то так получилось, что все эти Костики, марковы и прочая... УКРАИНСКИЕ, а может уже
и ИЗРАИЛЬСКИЕ!!!
draskold _ 23.10.2013 19:08
IP: 82.193.101.---
у донбаренка явно бугурт.
якшо дядьо марко розколеться, то для сізо визріє отакеееенний перелік донбаренків.
Demyan _ 23.10.2013 18:33
IP: 194.187.216.---
Який брєд несуть ці проплачені "професійні" політологи... То Янукович "смертельно" боїться Тимошенко, то – Луценка, тепер вже й Маркова. Та нікого з них він не боїться! Він двічі йшов на президентські вибори, піде й утретє без страху, бо реального суперника ще немає. Що ж до "репресій влади", то чого вони мають поширюватися тільки на бідних і україномовних, треба й інші категорії населення зачепити. Для правильного формування громадської думки та симпатій Європи...
Дмитро Купач _ 23.10.2013 17:17
IP: 95.135.109.---
Не читав
Wolfram _ 23.10.2013 17:12
IP: 77.121.108.---
Арешт маркова є свідченям реального страху головного імбіцила країни Уяковича і його бригади за свій рейтинг... Який він? – ви самі можете оцінити через сам факт арешту такого смердючого шматка лайна як марков...
Елена Аитова _ 23.10.2013 16:12
IP: 46.98.43.---
Костичка Бгандаренко лизун власти
Продул все избирательные компании
Его удел лизать безудержно лизать жо...у дарагому гениальному Овощу
Елена Аитова _ 23.10.2013 16:11
IP: 46.98.43.---
Костичка а ну напиши как там Европа готова закрыть глаза на то что Тимошенко в тюрьме. Тебеж это по серету уже 2 года в Брюсселе говорят
Елена Аитова _ 23.10.2013 16:09
IP: 46.98.43.---
Костичк Бгандаренка – Халуй Овоща Конкурент Писевчика и Янины Израильевны Сокаловской
kren _ 23.10.2013 15:40
IP: 194.0.206.---
mervin:
Цікаво, що відчувають люди, коли тиснуть руку "ігорю", знаючи, що ця людина бандит, а, можливо, й зрадник?
Невже шляхетність всього лише рудимент старожитньої совісті?
Як на мене,шляхетність є явищем виховання в кожному окремому випадку і явищем пануючої в сус пільстві системи цінностей в цілому.Коли звернутися до історії і літератури,побачимо,що таке достоїнс
ство особистості завжди використовувалося як приклад чесноти.Таким чином можна зробити
висновок,що дана чеснота у всі часи була дефіцитною.А за ниішньої парадігми цінностей і говорити
нема чого.Той беззаперечний факт,що цінності як моделі поведінки,успіху,неуспіху...є явищем якостей культурного капіталу належного пануючій групі,пояснює ріст кількості маркових,бондаренків,колесні
ченків...і таких,що тиснуть ім руки.У тих сферах ознак шляхетності шукати неварто,даремна витрата часу.Там зібрані індивіди позбавлені рудиментів старожитної совісті.
AlteMeister _ 23.10.2013 15:29
IP: 77.52.88.---
Ну, узагальнення на кшалт "марковщини" – це занадто.
Не вражає ні масштабами, ні ідеями, ні харизмою. Звичайний собі локальний проект з підривної діяльності на користь сусідньої держави. Яка там "самостійну постать"? Навіть на роль поводиря пїятої колони під гаслами на кшалт "Україна без українців", "Не можемо вчити бидлячу мову" – слабувато. Герой тільки тому, що влада почала його переслідувати? так, дії влади шахрайські.
Але це зовсім не означає, що об'їкт переслідування – автоматично став героєм. Ліліпут не стане велетнем, навіть якщо вилізе на шафу і дивитиметься на всіх згори.
Маштаб ідеї визначає масштаб особистості. Така собі пліснява ідея – такі ж і "герої". Цей масштаб є визначальним і також і для автора. Так собі. Плюнути на "соратника" якого зливають. Плюнути на "помаранчеву революцію" (і до чого тут вона??). Звичайний собі манкурт. З ураженнями інтелекту внаслідок лоботомії при манкуртизації.
RRRRR61 _ 23.10.2013 15:28
IP: 95.132.190.---
Щось я не пам"ятаю, що б К.Бондаренко був "палким противником "Помаранчевої революції" і помаранчевої команди" у 2005 році...Так, він не був "палким прихильником", але й противником, тим більш "палким" його назвати було не можна. А взагалі я його пам"ятаю, як досить лояльного до "помаранчевих" політолога десь до 09 року. Бреше...З ким поведешся відтого й наберешся
mervin _ 23.10.2013 15:08
IP: 46.173.73.---
Цікаво, що відчувають люди, коли тиснуть руку "ігорю", знаючи, що ця людина бандит, а, можливо, й зрадник?
Невже шляхетність всього лише рудимент старожитньої совісті?
Pictus _ 23.10.2013 15:01
IP: 188.230.123.---
Юрий Малер:
"ФФУ закликає FARE вилучити червоно-чорний прапор зі списку заборонених". Вот и я вас заклыкаю не писать ерунды, а говорить по существу, если конечно хотите. А нет, так считайте "червоно-чорний прапор вилученим зі списку заборонених". И точка. Но не обижайтесь, когда вас "вылучат" из ФИФА – УЕФА.
- – - – -
Форумчане, это г-н Малер разговаривает сам с собой. При этом очень просил не беспокоить.
Юрий Малер _ 23.10.2013 14:58
IP: 178.208.255.---
"ФФУ закликає FARE вилучити червоно-чорний прапор зі списку заборонених". Вот и я вас заклыкаю не писать ерунды, а говорить по существу, если конечно хотите. А нет, так считайте "червоно-чорний прапор вилученим зі списку заборонених". И точка. Но не обижайтесь, когда вас "вылучат" из ФИФА – УЕФА.
Юрий Малер _ 23.10.2013 14:58
IP: 178.208.255.---
"ФФУ закликає FARE вилучити червоно-чорний прапор зі списку заборонених". Вот и я вас заклыкаю не писать ерунды, а говорить по существу, если конечно хотите. А нет, так считайте "червоно-чорний прапор вилученим зі списку заборонених". И точка. Но не обижайтесь, когда вас "вылучат" из ФИФА – УЕФА.
Pictus _ 23.10.2013 14:57
IP: 188.230.123.---
Юрий Малер:
Как бы вы ни ругались, по существу вам сказать нечего. Значит автор правдив, это как минимум. И честен, в отличие от вас, которые ругают его неизвестно за что. Аргументов-то не приводите! Так что правильно, Кость! Ты в глотке у фашистов как кость.
- – - – -
О, родился ещё один бесстрашній украинский антифашист! Поздравляю! Лишь бы этот Бондаренко не начал краситься и покачивать бёдрами на ходу, как главный антифаш Вадик Колесниченко.

Друзья! Вот вам ясное как солнце доказательство, что Россия не может "по определению" быть успешным государством. Выбрасывают бюджетные деньги, т.е. деньги граждан своей страны, на финансирование хрен знает чего.

Спонсоры! Одумайтесь! У вас во Владивостоке паровое отопление ржавое!
Україна та Європа1085 Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter