Олена Бондаренко Народний депутат

Снять с рассмотрения одиозный 7132: ПР – 184, БЮТ – 0, НУНС – 2, КПУ – 0, НП – 20, Реформы – 19.

26 червня 2012, 11:09

Устранение угроз для украинских медиа в виде законопроекта 7132 украинские медиа встретили стыдливым молчанием. Стыдно им было не за себя, а за своих "ангажементщиков" – НУНС и БЮТ. А все потому, что БЮТ и НУНС сели в лужу: они не дали голосов.

В четверг, 21 июня, в парламент на второе чтение был вынесен один из самых скандальных за последний год законопроектов – N7132 "О внесении изменений к Закону Украины "О защите общественной морали". Он снискал себе "славу" мечты инквизитора, породил митинги, сбор подписей против, всколыхнул Фейсбук, стал темой вечерних общественно-политических программ на различных каналах.

И поскольку сейчас очень модно и совсем не страшно (и, слава Богу!) ругать и поносить власть, то первая критика неразобравшихся или попросту ленивых экспертов и журналистов незаслуженно досталась представителям власти и парламентского большинства. Опомнились лишь после того, когда взглянули на список авторов сего документа – депутаты от БЮТ, НУНС, ПР, КПУ, НП и Реформ.

Вот что писали осенью прошлого года об этой неудачной инициативе:

"На думку медійної індустрії і громадськості, цей законопроект під гаслами захисту моралі створює передумови для антиконституційного тиску на ЗМІ, значно розширює повноваження НЕК, суперечить європейській практиці розвитку гуманітарного суспільства, містить ряд вимог, що є технічно нездійсненними, а деякі новації документу є абсурдними. Окрім цього, документ обмежує конституційне право громадян на свободу слова та інформацію шляхом накладання на операторів і провайдерів комунікацій обов'язку за вказівкою НЕК без рішення суду обмежувати доступ до інформаційних ресурсів, які визнані нею еротичними...Автори відкритих листів вважають законопроект неприйнятним через те, що він "повністю суперечить правовій практиці демократичних країн світу, створює передумови для впровадження цензури, порушує конституційні права громадян України, загрожує свободі слова та інформації, впроваджує нові можливості для корупції, збільшує витрати державного бюджету у цей складний для країни час".

http://www.telekritika.ua/news/2011-11-01/66865

"Громадський рух "Стоп цензурі" виступив проти законопроекту "Про захист суспільної моралі", який Верховна Рада прийняла в першому читанні 18 жовтня...

"Ми, українські журналісти, висловлюємо рішучий протест проти законопроекту "Про захист суспільної моралі", який Верховна Рада прийняла у першому читанні 18 жовтня. В результаті прийняття цього законопроекту в Україні може з'явитись надзвичайно сильний інструмент цензури. Під приводом захисту суспільної моралі у законопроекті подаються технології, за якими можна буде закрити фактично будь-який український ЗМІ та он-лайн ресурс, а також обмежити доступ українських користувачів до зарубіжних веб-сайтів.

Крім того, правила, що нав'язуються цим законопроектом, і досить суттєві санкції, передбачені в ньому, є неприпустимими для демократичних країн. Якщо закон буде ухвалено, це матиме серйозні наслідки для свободи слова в Україні, і остаточно поставить її на один щабель з такими країнами, як Білорусь чи Казахстан.

Ми протестуємо проти цього законопроекту, прийняття якого означатиме створення на законодавчому рівні органу контролю над ЗМІ, що зможе дуже легко використовуватись для тиску, цензури, репресій, а також для обмеження конституційного права громадян на свободу слова і інформацію".

http://www.telekritika.ua/cenzura/news_cenzura/2011-10-27/66762

"Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) закликають український парламент не приймати законопроект про суспільну мораль. Про це вони повідомили у своїй спільній заяві...На думку міжнародних організацій, законопроект представляє серйозну загрозу для свободи преси: "Цей законопроект може підштовхнути журналістів до замовчування або самоцензури. Українська влада апелює до цінностей, в односторонньому порядку покладаючи їх дотримання на медіа, з метою контролювати контент та погрожувати журналістам несумірними заходами. ЄФЖ вкрай стурбована цим законопроектом, який може призвести до такої ж ситуації, як в Угорщині, де також державний орган через нечіткі критерії може накласти суворе покарання на засоби масової інформації...Як зазначається в заяві, відповідно до законопроекту, друковані засоби масової інформації можуть бути закриті, електронні ЗМІ – втратити свою ліцензію, а доступ до веб-сайтів – заблоковано за нібито сприяння у "війні, тероризмі, інших проявах злочинної діяльності", "українофобію", "приниження чи образу нації або особистості за національною ознакою" або за "неповагу до національних та релігійних святинь...МФЖ попереджає, що законопроект ставить свободу преси під загрозу, оскільки дискурс громадського інтересу в ЗМІ буде придушений через страх порушити "суспільну мораль" і санкцій комісії. Федерація підтримує критику ЄФЖ: довільні повноваження, надані політично контрольним органам, представляють серйозну загрозу для свободи преси".

http://www.telekritika.ua/news/2011-10-27/66766

"Міжнародна організація "Репортери без кордонів" висловлює свою стурбованість з приводу ухвалення в першому читанні 18 жовтня законопроекту N7132...цей законопроект стосується дуже широкого спектру засобів масової комунікації, не обмежуючись лише ЗМІ. Проект не порівнює законне право боротися з тероризмом і порнографією і право громадян на інформацію, яка становить суспільний інтерес. А подібні до нього норми законодавства в інших країнах використовуються для придушення будь-яких форм критики".

http://www.telekritika.ua/news/2011-10-28/66797

Обещания авторов усовершенствовать его ко второму чтению оказались невыполнимыми, поскольку проект закона был настолько плох, что легче было его переписать заново, чем что-то подправлять или переделывать.

21 июня проект законопроекта был отправлен в небытие голосами ПР, НП и Реформ. А вот БЮТ и НУНС "назло маме отмораживали уши", то есть не голосовали.

Что показательно: интернет-пространство, которое оперативнее других реагирует на любые события, к этому долгожданному (судя по негодованиям, заявления, митингам и прочим формам протеста) моменту отнеслось более чем безразлично. Единственной, кто в этот день дал новость с подробной предысторией, оказалась "Телекритика".

Такими же безразличными оказались и некоторые парламентские корреспонденты. Выйдя минут через 40 после голосования из зала, я поинтересовалась у них "довольны ли они результатом". На что в ответ получила массу вопросов – "А че голосовали?", "А шо за законопроект?", "Ну и шо?", "Да??? А я не знал/а!". Как вы понимаете, спрашивала я у наиболее активных персон из тусовки парламентских корреспондентов, людей, входящих во все возможные и невозможные "группы по интересам", в том числе и стопцензурщиков. Комментарии по этому вопросу интересовали только канал ICTV.

... В итоге, сложилось впечатление, что вся эта история с 7132 со стороны журналистов была протестом ради протеста: поорать, покричать, попиарится, сказать свое "фэ", вылить ушаты какашек на депутатские головы и получить от этого порцию гормонов счастья. Но эта версия гораздо слабее, чем та, которой поделился со мной один очень уважаемый всеми мэтр украинской политической журналистики. Он сказал: "Знаешь, это все потому, что не голосовала правая часть зала. Они обос...лись в этом вопросе. А в украинской журналистике, как ты когда-то говорила, до сих пор преобладает деление на своих сукиных детей и чужих. Вот и молчат. На одном гектаре ведь..."

powered by lun.ua
Коментарі — 79
Molder _ 27.06.2012 19:46
IP: 176.8.54.---
О ЕБ обьявилось и не запылилось... ЕБ: ЕБі себе Украину и народ и получай садо мазо удовольствие раз с мужем у тебя не получается это...
Alesha09 _ 27.06.2012 14:29
IP: 93.75.53.---
СНЯТИЕ ЭТОГО ГОВНА С РАССМОТРЕНИЯ – ЭТО НОРМА. ПОЭТОМУ И НЕТ РЕАКЦИИ.
А ВОТ ЕГО ВНЕСЕНИЕ – ЭТО БЫЛ НОНСЕНС.
OlegFeo _ 27.06.2012 10:31
IP: 195.189.16.---
Ленка,это про тебя имела ввиду Инка-кастрюльщица, когда писала про ухоженную корову с огромным выменем?
харківський _ 27.06.2012 08:31
IP: 46.118.233.---
Судячи з вашого, Олено, "письма" суспільна мораль в країні край необхідна.
Анчар _ 27.06.2012 06:57
IP: 94.153.241.---
Написане народною депутаткою в останньому абзаці – це, даруйте за тавтологію, повний абзац.
Рівень каналізації. І не знає, що в неозначеній формі дієслова російською пишуться з м"яким знаком (попиаритЬся, а не попиарится))). Не соромно, Олено Анатоліївно? Чи послуги грамотного коректора народному депутату не по кишені?;) Щодо корекції Ваших думок – це не під силу ніякому редактору. Рожденный ползать летать не может (с)
T R U S E L Y A _ 26.06.2012 23:03
IP: 85.24.189.---
Vik Nov:
/
Гавно! Полное ушастое Гавно эта Олэна!!! И ёщё с кривыми ногами!
.
ну... ноги при этом деле отбрасываются, а все остальное...

вопчим, сладкая телочка.)))
.
свій карпатський _ 26.06.2012 22:55
IP: 95.135.221.---
Олена ви та ще стара лєрва, яка здатна лягти під кого небуть, лиш би оплатив добре. Скільки вам потрібно ще? У вас там прекрасна компанія троїх, одна одну вартуєте.
свій карпатський _ 26.06.2012 22:53
IP: 95.135.221.---
НАГАДУВАННЯ:
Росія за допогою своїх лакеїв- емісарів тут на Україні все робить по розвалюванню, занепаду, Держави як такої. Ця владна мерзота, ще має право про щось базікати, але чого ми хочемо коли ми самі дозволили щоб нами управляли такі такі українофоби, особи які від слова Україна здригаються. Проаналізуйте: Президент, Премєр, Гол. Конст. Суду, Три Віцепримєри, Гол. През. Адміністрації, Міністри Оборони, УМВС, Освіти, Гол. СБУ, Сек. Нац, Безпеки, Гол. Сл. Розвідки, Нач. УДО, Нач КРУ, Нач.Укрспецекспорту є не українцями за походженням,люди взагалі які ненавидять цю Державу.В якій державі Європи, Америки ви побачите аналогічне. Може в Росії? В нас зараз при владі,як ніколи не видно тих, хто здатний відкрито заперечити, заявити що діється всередин владного і цього чужого багна. Страх за свої маєтки, за свою сімю робить з тих навіть і українців, які ще себе вважають ними, добравшись (отримавши з "щедрої" руки Януковича і Ко) до керівництва робить їх лакеями Януковича- Азарова і Ко
ym _ 26.06.2012 22:16
IP: 93.73.121.---
Олена Бондаренко:

Елена, у Вас с Колесниченко какая-то общая болезнь. Ну, какой смысл писать в блоге на УП такое количество слов? Все-таки так долго уже не было Ваших постов, и надо сказать, что это производило очень даже неплохое впечатление И тут вдруг!... В чем вообще суть этого грома среди ясного неба? Вы можете написать еще один пост из трех коротких абзацев, чтобы стало бы понятно, что такого экстраординарного случилось с этим законом, и почему это настолько важно, что Вы разразились таким текстом? Или это просто из серии – ну, уже никак не смогла и дальше не писать?
T R U S E L Y A _ 26.06.2012 20:01
IP: 31.172.30.---
Balkan Tavra:

Лена – иди на) к (уй...
.
да она ходит туда регублярно.

то на один подсядет, то на другой.

еб ондаренко, одним словом.

шо исчо узять с...сосочки.
.
T R U S E L Y A _ 26.06.2012 20:01
IP: 31.172.30.---
Balkan Tavra:

Лена – иди на) к (уй...
.
да она ходит туда регублярно.

то на один подсядет, то на другой.

еб ондаренко, одним словом.

шо исчо узять с...сосочки.
.
Бора_бора _ 26.06.2012 19:33
IP: 178.95.12.---
Поіменне голосування про включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (N7132) 18/жовтень /2011 11:32 За:263 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:127 Всього:390
1.Фракція Партії регіонів у Верховній Раді України За:188 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:3 Відсутні:2
Так питається, які "сучі діти" за цей закон голосували, "обос...лись в этом вопросе" і тепер шукають винних? Бондаренко О.А. "суча дочка" голосувала "ЗА" прийняття "угрозы для украинских медиа в виде законопроекта 7132"
харківський _ 26.06.2012 19:00
IP: 46.118.233.---
І не треба локшину на вуха вішати. Коли вам щось треба в Раді прийняти – ви приймаєте. Карточки "тушок" у вас, так що заважало кнопкодавам-гавнодавам натиснути зайвих 20 кнопок? Все одно, 184 регіоналів в залі не було.
харківський _ 26.06.2012 18:57
IP: 46.118.233.---
Олено! Вашп ПРоклята влада так вже дістала, що однією пакостю більше чи менше – вже нікого не цікавить. Мустафа все прекрасно пояснив на фактах, при одному і тому ж законодавстві відношення до людей різне.
svojak _ 26.06.2012 18:44
IP: 46.149.188.---
Lvgd:
Бандарєнка, чекає на тебе гіляка, ой, чекає...
Зачем гиляку.? Суд её ждёт, если не успеет убежать... Муж как никак у неё вроде замминистра а значит априори вор...
Людмила Королёва _ 26.06.2012 18:20
IP: 195.189.16.---
Какие вы хотите принять законы,то у Вас голоса есть. Значит,так вы хотели принять этот закон. А вы голосовали,когда были в оппозиции. Вы два года не давали назначить министров. Всё делали во вред стране. А теперь Вы белые и пушистые. Не могу эту Бондаренко ни слушать,ни читать. Хорошо её тогда у Шустера и у Куликова посадили.
gprs _ 26.06.2012 17:59
IP: 95.81.1.---
hot80022:
Навіть не читаючи,можу стовідсотково стверджувати-повна маячня!
Висновок зробив виходячи з власника цього блогу.
100%
Осмомисл _ 26.06.2012 17:47
IP: 91.124.176.---
Олено. написане вами просто епічно!!!!))) Довго сміявся))) Хто влане цей закон висунув у ВР? невже опозиція? Написане ваме така ж маячня як ваші посилання на вікілікс і мовчання після допису Лещенка)))
Lvgd _ 26.06.2012 17:43
IP: 96.246.71.---
Бандарєнка, чекає на тебе гіляка, ой, чекає......
hot80022 _ 26.06.2012 17:39
IP: 213.238.9.---
Навіть не читаючи,можу стовідсотково стверджувати-повна маячня!
Висновок зробив виходячи з власника цього блогу.
european _ 26.06.2012 17:31
IP: 93.72.169.---
Олена, я не розумію, що ви понаписували. перекладіть, будь ласка, зрозумілою мовою. бажано державною, або хоча б англійською чи німецькою.
Underwearingly_SBU_has_strangulated_a_squirrel_on_ _ 26.06.2012 17:25
IP: 91.19.61.---
Пазухяка = topless
Безголівно = headless
Ігор_з_Києва _ 26.06.2012 16:48
IP: 193.93.185.---
Лєначка, тєбє луччє сасать, чєм гаваріть
DFS 70 _ 26.06.2012 16:47
IP: 77.52.195.---
ОЙ-ВЕЙ!!!Меня таки выпустили из самашеччого дома! А теперь по сути-Ленка-побрей киску!!!
Олексій Голярчук _ 26.06.2012 16:14
IP: 94.248.16.---
Vladislav Namram:
Что может написать эта секретутка? Передернуть факты, соврать, на черное сказать белое и наоборот.
Поправочка: секретутка Колесникова, в часи коли він з м"ясника, будучи геніальним бізнесменом, на ряду з Ахметовим, котрий взагалі тільки школу закінчив, – стали власниками заводів-параходів)))
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter