27 травня 2022, 13:52

Важкий тягар лідера: взяв відповідальність – неси

Журнал ТІМЕ зробив Зеленському подарунок на третю річницю каденції. Три роки Президента і три місяці реального Головнокомандувача. Його перемога на виборах ознаменувала початок нової політичної "ери", адже вперше главою української держави став шоумен у прямому сенсі слова.

За цей час Зеленський з командою втілив чимало хороших ініціатив. Разом запустили "Дію", перезапустили Агентство з питань запобігання корупції, розпочали ремонт інфраструктури, повернули 35 політв'язнів з російського полону. Попри певні успіхи, були провали. Найбільше болять кадрові рішення, як-от постійні зміни міністрів під час пандемії, невдалі спроби реформ і політичні скандали. Чого вартує тільки історія з заступником Офісу Президента Олега Татарова.

Із самого початку президентства Зеленського стало очевидним: всі рішення приймаються в Офісі. Централізація посилювалася з кожним роком, а парламентсько-президентська форма правління дедалі більше ставала декларативною. Зараз ситуація змінилася. Централізація у прийнятті рішень абсолютно виправдана, це консолідує парламентарів, громадян і міжнародну спільноту. Утім у мирний час так бути не може. Повинна працювати система стримувань і противаг. Президент має виконувати свою роль відповідно до Конституції.

Журнал TIME вже назвав Зеленського найвпливовішою людиною року. Не за відбудовані дороги чи судову реформу. Колишній комік у часи війни взяв на себе відповідальність за країну і разом з командою знаходить нові та ефективні важелі впливу на західних партнерів. Як Президент України об'єднує світ і як Головнокомандувач протистоїть імперії зла. Поки що успішно.

Його публічні позиції та звернення дійсно влучають у цільові аудиторії та "відгукуються" багатьом. Те, що і як говорить глава держави, відображається у швидкості наданої нам фінансової чи збройної підтримки (хоч і хотілося б ще швидше), а також риториці політиків. Якщо до початку війни деякі американські посадовці вважали, що росія може захопити Київ за 72 години, то в травні США відновили програму ленд-ліз, яка має змінити перебіг війни.

Звісно за спиною зеленого флісу – армія з дипломатичного корпусу, посадовців і лідерів думок. А ще – героїчні воїни, що не дають русні рухатись.

Три місяці воєнних дій змінили Володимира Зеленського більше, ніж три роки президентства. Якщо на початку каденції західні партнери взагалі не розуміли, хто він, то сьогодні – це лідер країни, про яку знає весь світ. Зеленський виконує ту роль, яку на нього поклала Конституція: відповідає за зовнішню політику та обороноздатність.

Зеленський не покинув ані Києва, ані України, попри політичні суперечки і електоральна протистояння, зміг об'єднати громадян, державні органи і парламент в єдину екосистему.

На міжнародній арені Президент продовжив тримати євроатлантичний курс та відстоювати інтереси України, артикулювати проукраїнські жорсткі наратив без напівтонів. Він відкрито заявляє, що ми не будемо йти на територіальні поступки у війні і повернемо своє.

Також вважаю вдалим рішенням президента у сфері оборони призначити Валерія Залужного Головнокомандувачем ЗСУ, є позитиви і в призначеннях очільників військових адміністрацій.

Утримати високий "воєнний злет" у мирному небі – окреме випробування. Суспільство потребуватиме швидких рішень і водночас системних підходів. Буде огида до популізму та прагнення результатів "тут і зараз". І тут важливо, аби Президента не винесло з його успішної конституційної ролі. Адже як не як – він один із найвпливовіших людей року.

Важкий тягар лідера: взяв відповідальність – неси

Журнал ТІМЕ зробив Зеленському подарунок на третю річницю каденції. Три роки Президента і три місяці реального Головнокомандувача. Його перемога на виборах ознаменувала початок нової політичної "ери", адже вперше главою української держави став шоумен у прямому сенсі слова...

Де більше корупції або про що ще набрехав Путін?

"Корупція квітла пишним цвітом і продовжує квітнути ще сильніше". Так Путін у своїй промові оцінив нашу історію з корупцією, та і загалом нашу історію оцінив теж...

Пандемія корупції. Подолати не можна скласти руки?

Корупція ​​- це соціальна хвороба, яка поступово вражає всі органи держави. І якщо захворювання пустити на самоплив, неконтрольовані поширення й ускладнення країні забезпечені...

Рік після: які проблеми оголила справа Татарова?

Минув рік відтоді, як генпрокурорка замінила групу прокурорів у резонансному розслідуванні НАБУ, фігурантом якого є заступник голови Офісу Президента Олег Татаров...

Коронавірусні закупівлі зараз містять більше ризиків, ніж навесні 2020

Замість скоротити перелік того, що можна купувати за прямими договорами, останні зміни в Закон лише заплутали правила. Наша країна не була готова до боротьби з COVID-19, як і більшість країн світу...

Завдання із зірочкою: антикорупційні домовленості Зеленського і Байдена

Незалежність і спроможність антикорупційної екосистеми – ось що я прочитав у стратегічному документі-зобов'язанні, підписаному президентами Україна та США...