22 вересня 2014, 18:32

"Підрахуї-2014" у списку Яценюка

"Підрахуй". Це слово у політичному словнику України з'явилося у 2004 році. Таким чином у розпал Помаранчевої революції українці визначили своє ставлення до Голови ЦВК Сергія Ківалова, який попри численні фальсифікації оголосив переможцем президентських виборів Віктора Януковича.

Ківалов став першим та головним "підрахуєм" країни. Переплюнути масштаби фальсифікацій зразка 2004 року нікому не вдавалося.

Але підрахуї меншої величини все ж були і є. Список "заслужених підрахуєв" поповнюється щороку.

Серед них і народні депутати-кнопкодави, які по суті займаються тими ж самими фальсифікаціями в менших масштабах. Серед них так само є більш успішні "підрахуї", є менш успішні "підрахуї".

У 2014-му році рейтинг кнопкодавів-підрахуєв очолив нардеп Андрій Іванчук. У травні мені разом із оператором Іллею Шинкаренком вдалося зловити його на голосуванні одразу за 5-х. За такі здібності Іванчук отримав звання "Фальсифікатор року". Або "Підрахуй-2014". Зараз Іванчук – 16-ий у списку Народного фронту Яценюка-Турчинова.Ось на кнопкодавсті спіймали 12-ий номер списку Народного фронту Сергія Пашинського:Ось Рух Чесно зафіксував парне кнопкодавство Олени Ледовських та Олени Колганової. Вони на 27-му та 28-му місцях у списку Народного фронту.А ось рух Чесно зафіксував кнопкодавство Лідії Котеляк – кандидата-мажоритарника у 123 виборчому окрузі (Львівська область):Зміна влади у 2014-му загалом відзначилася зростанням кнопкодавства-підрахуйства у Раді. Учорашні опозиціонери перевершили регіоналів на чолі із ще одним "підрахуєм" – Чєчєтовим.

Дійшло до того, що регіонали з тим же Чєчєтовим почали повчати учорашніх опозиціонерів: "нє гожє кнопкодавіть". Але на соратників Яценюка ці заклики не діяли. Ба більше, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов просто заплющував очі на усі ці факти фальсифікацій. Чим не "Підрахуй-Ківалов" зразка 2004-го?

Усі ці кнопкодави-"підрахуї" мають реальні шанси отримати 5 років роботи у Раді восьмого скликання.

Натомість якби Яценюк був принциповим, послідовним та відповідальним політиком, то депутатство їм більше не світило б. Ба більше, наступні 3-8 років згадані соратники прем'єра могли б провести не в Народному фронті, а "в местах не столь отдаленных".

Двічі Яценюк виступав із законодавчою пропозицією ввести кримінальну відповідальність за кнопкодавство.


Законопроект від 2011 року передбачав від 5 до 7 років позбавлення волі за неособисте голосування депутата.

Законопроект від 2013 року передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі за голосування за іншого народного депутата. Новела другого законопроекту: покарання за кнопкодавство ще й того депутата, хто віддав іншому свою картку для голосування. Теж від 5 до 8 років.

Другий законопроект досі знаходиться у Верховній Раді. От тільки голосів на включення до порядку денного не знаходиться.Доки Рада не спромоглася ввести кримінальну відповідальність за кнопкодавство-підрахуйство, депутати могли б нести політичну відповідальність за ці фальсифікації. Спіймали на кнопкодавсті – складаєш депутатський мандат, йдеш геть з політики.

Але в Народному фронті інші правила. У ставленні до своїх "підрахуїв" Яценюк може перевершити регіоналів.

Після ганебної відставки з посади Голови ЦВК, яка сталася восени 2004-го, "Підрахуй-2004" повернувся у політику у навесні 2006-го. Після парламентських виборів.

"Підрахуї-2014" не матимуть навіть такої невеличкої перерви, як Ківалов. І вже невдовзі зможуть претендувати на звання "Підрахуй-2015".

Чи може Яценюк встигне очистити від "підрахуїв" список Народного фронту до 26 жовтня?

powered by lun.ua

Путін і "Іскандери". Головні загрози для України

Українська розвідка опублікувала мапу з розташуванням російських підрозділів на кордоні та можливими напрямками наступу. На цій мапі окупованою позначена майже уся лівобережна Україна, а також столиця – Київ...

Нова "людина Ахметова" у Зеленського. Що не так?

Чувак ліворуч від сьогодні працює на Зеленського. Це Ростислав Шурма. Він був одним із ключових менеджерів Ахметова. І цілий ряд фахівців написали, що це – людина Ахметова в команді Зеленського...

Путін готує війну. Усе найважливіше про це

Усе більше розмов та запитань щодо можливості масштабного вторгнення Росії в Україну. Ось тут можна знайти частину відповідей: Американці попереджають про загрозу масштабного наступу Росії на Україну...

"Гордони" майбутнього. Хто є лідерами "антиваксерів"

Хто є лідерами українських антиваксів? Я б їх назвав умовно "гордонами". Так-так, за аналогією з одним улюбленцем головного олігарха країни. Свого часу цей "улюбленець" починав з того, що рекламував та просував різних "віщунів" та "цілителів"...

"Велика цензура" країни мрій Зеленського

Зробів собі таку футболку минулого тижня. Саме готував матеріал hromadske.ua про те, як телеканали один за одним за вказівкою, ой, листом з Банкової видали в ефір піарний фільм про Єрмака і К...

Країна в сматфоні, Рада – "в заборе"

Спікер Разумков обіцяв відкрити для журналістів роботу у кулуарах Ради. А замість цього вигадава нові обмеження. Нагадаю. Під приводом коронавірусу журналістам заборонили працювати у кулуарах Ради...