Олексій Братущак журналіст

Пане Яценюк, поговоріть зі студентами. Бо замість Вас це роблять "кукловоди"

22 грудня 2014, 04:50

15 лютого 2012 на сайті Корреспонден.нет я написав блог під заголовком "Янукович у позі страуса".

У дописі я описував, як Янукович ховався від чергової проблеми – корупційного скандалу.

Сьогодні подібним чином, на жаль, діють представники уряду.

Україна знаходиться на краю економічної прірви. І замість того, щоб у режимі он-лайн пояснювати, яка складна нині ситуація, і як влада намагається її вирішити, урядовці так само, як попередники, намагаються сховати голову "у пісок".

Кілька днів тому я писав, як студентів намагаються підбурити на чергову "революцію".

Ще раніше кільком представникам влади намагався пояснити: ситуація в економіці дійсно надскладна, але це потрібно пояснювати громадянам, у тому числі студентам. Нажаль, ніхто на відверту розмову зі студентами не вийшов.

Будь яка реформа потребує суспільного діалогу. Реформатори мають пояснювати громадянам цілі та засоби реформ.

Коли йдеться про непопулярні реформи, то це має бути не правило, а аксіома. Міністри, заступники, депутати-коаліціанти мають не лише не вилазити зі студій телеканалів, а й збирати зацікавлені групи та проговорювати, що і як потрібно і можливо змінювати.

Коли Україна підійшла до економічної прірви, коли уряд вирішив піти на непопулярну, але необхідну бюджетну економію, то не виявилося жодної людини, яка б прямо наважилася про це розповідати людям. "Прем'єр-камікадзе" сховався десь у застінках будівлі Кабміну.

Замість того, щоб відверто спілкуватися з громадянами та спільно вирішувати, як вийти зі складної ситуації, вирішили кулуарно домовлятися про затвердження бюджету-2015.

"Свято место пусто не бывает". Якщо уряд вирішив не спілкуватися зі своїми громадянами, то місце урядовців зайняли інші. Популісти, реакціонери, контрреволюціонери.

От взяти питання вищої освіти.

У мережі поширили документ щодо економії на вищій освіті – скасування академічних стипендій для студентів.

В умовах інформаційного вакууму від влади популісти пояснили студентам: влада, за яку ви стояли на Майдані, вас кидає, тож гайда на чергову революцію.

На самому початку цієї інформаційно-провокативної кампанії уряд замість відвертої розмови зі студентами зайняв позу страуса. Тобто уникнув будь якого діалогу.

Нажаль студенти так само не прагнули діалогу. Одним з негативним наслідком участі молоді у ЄвроМайдані є те, що студенти не спромоглися організуватися у єдину потужну організацію. По суті вони повторили помилку Помаранчевого Майдану 2004-го року. Вони вирішили, що свою справу зробили, і розійшлися по домівках.

І нині не існує жодної структури національного масштабу, яка б могла представляти інтереси студентів на всеукраїнському рівні. Тобто лобіста студентських інтересів на рівні уряду немає.

Одному львівському лідеру студентів, який публічно закликав урядовців сісти з акруглий стіл, я запропонував допомогу. Маю телефони кількох урядовців та депутатів, готовий допомогти зустрітися з ними. У відповідь – тиша, наче і не почув...

Ще одна проблема у ситуації, що склалася з розробкою бюджету вищої освіти на 2015 рік, це українська журналістика. Національні ЗМІ майже проігнорували суспільну проблему. Коли з'явилася інформація про наміри радикально скоротити видатки на вищу освіту, коли зародилася хвиля невдоволення радикальних намірів уряду, редакції національних ЗМІ не відреагували відповідними дискусіями у прямому ефірі.

Тут мені пригадується досвід Польщі. Коли наш сусід лише планував приєднатися до ЗВТ, на національних телеканалах організовували купу дискусій. У ток-шоу обговорювали, як європейські стандарти вплинуть на економіку Польщі. "Вєрхом маразму" у нас сприйняли дискусію: які негативні наслідки для сільгоспвиробників нестимуть стандарти ЄС, як визначені у Брюсселі розміри огірків позначаться на доходах польських фермерів.

У нас ЗМІ майже проігнорували важливіше питання: як скорочення фінансування вищої освіти може вплинути на якість освіти та на розвиток України.

Отже маємо відповідальність трьох сторін. Суспільну дискусії щодо майбутнього вищої освіти проігнорували урядовці, журналісти та студенти. Хоч до останніх найменше претензій. У соціальних мережах та своїх локальних медіа вони обговорювали цю проблему.

Ось, наприклад, як це зробили у КПІ.Майже півтори години прямого ефіру. Жоден телеканал подібного собі не дозволив. На жаль.

Я продивися повністю. Цікаво було почути думки сторін.

Нажаль, ведучи запросили нерівноцінну пару опонентів.

Позицію студентів, які вимагають залишити стипендію недоторканою, озвучував голова студентської профспілки Андрій Гаврушкевич. Чоловік років під 40, який закінчив школу у 1994-му і вже більше 10 років є "студентським лідером". Більше того, останні роки студенти КПІ мають значні претензії до його організації – студентської профспілки. Величезні питання викликають фінанси профспілки: скільки грошей організація має і на що витрачає. Отже, людина з негативним сприйняттям серед студентства КПІ висловлює "інтереси студентів".

Він маніпулює фразами а-ля "Бідні стають біднішими, багаті – багатшими". При цьому посилається на рейтинги найбагатших українців, які складає журналі Форбс. Будь який читач періодично преси міг би спростувати слова цього 40-річного дядька. Цьогорічні рейтинги 100 найбагатших українців вказують, що за останній рік більше 90 з них втратили свої капітали.

Існує безліч інших прикладів, коли "бідні збагачувалися". Ще 20 років тому американець Марк Цукерберг та українець Єгор Анчішкін були бідними. Тепер – одні з найбагатших у своїх країнах.

Опонентом Гаврушкевича став 20-річний студент КПІ Богдан Нановський. Він отримує стипендію 9 семестрів, але разом із цим підтримує скасування академічних виплат для студентів. Ось його тези:

Скасування стипендії це шанс для освіти стати адекватною за якістю. Я бачу це як один з факторів ідеї розвитку освіти. Більшість отримує вищу освіту, щоб відкосити від армії, або тому що мама-папа сказали. І не отримуємо ми в данні моделі спеціалістів. І так багато випускників мають не профільну роботу. В гіршу сторону це навряд чи зміниться.

Маю ще один невтішний для студентів висновок з дискусії "одвічного" студентського лідера та успішного студента. У КПІ на гуманітарних факультетах стипендію отримують 90% студентів, на "технічних" факультетах – 55%. І це – у технічному виші. Чи не є ці цифри приводом переглянути підхід до нарахування стипендій?

Про це зі студентами мали б говорити урядовці. Але через позицію і урядовців, і студентів, і національних ЗМІ такої дискусії не відбувається.

Тож місце тих, хто роз'яснює "політику партії" займають популісти. У нашому випадку це яскраві представники попереднього режиму.

Кукловоди "студентського протесту" 23 грудня

Уже широко відомо, що 23 грудня у Києві очікується масштабна акція протесту проти скорочення бюджетних видатків на 2015 рік.

Студенти вважають (а сепаратисти з цього тішаться), що саме вони виходять проти антисоціальної політики уряду.

Насправді це зовсім не так. Студентів намагаються використати їхні "старші партнери".

Серед різних ініціаторів протесту 23 грудня провідне місце посідає Федерація профспілок. Ця організація анонсує виведення на вулиці столиці 10 тисяч осіб. Саме вони використовують студентів.

Яким чином?

Варто подивитися на організаційну структуру профспілок. Візьмемо за приклад студента КПІ, щоб пояснити, яким чином він належить до акції Федерації профспілок.Отже, студент КПІ є членом студентської профспілки КПІ. Ця профспілка входить до профспілки освітян Києва та України. І вже остання – до Федерації профспілок України.

Саме остання анонсує "масштабну акцію" на 23 грудня. Про це прямо вказує заклик профспілки студентів КПІ.От тільки Федерація профспілок організовує не акцію протесту студентів, а Всеукраїнську акцію протесту профспілок. Бо уряд "наступає на конституційні права працюючих".

До чого тут студенти, запитає уважний читач. Відповідь – для масовки.

Хоча Федерація профспілок звозить учасників акції зі всієї України, в авангарді мають бути студенти. Бо основна мета продемонструвати: ті, хто рік тому ініціював Євромайдан, сьогодні витупають проти чинної влади.

Тож чисельність і "якість" акції 23 грудня мають забезпечити саме студенти. Ось лист, який отримали у студентській профспілці КПІ:Але у всій цій історії найцікавішим є постаті "лідерів протесту".

Знову ж таки будемо відштовхуватися від КПІ.

Голова студентської профспілки – вже згаданий майже 40-річний дядько. "Професійний студент" цієї осені зі складнощами переобрався на черговий термін. КПІшники прагнули змін, бо кілька років публічно виловлюють невдоволення діяльністю цієї організації. Зокрема отримати інформацію щодо фінансів студентської профспілки їм надскладно. І це при тому, що основні надходження профспілка має від внесків самих студентів.

Профспілковий лідер освітян Києва та тітушек

Ідемо далі. Профспілка освітян Києва. Очолює її 49-річний Олександр Яцунь.

Пам'ятаєте студентську кампанію "Проти деградації освіти"? У 2011-му студенти виступили проти ініціатив міністра Табачника щодо "реформи вищої освіти".На чий стороні тоді був пан Яцунь? Правильно, на стороні Табачника.

Ось уривок з його інтерв'ю Комсомольській правді від 16.03.2011. У ньому профспілковий діяч відверто казав, що підтримує міністерський законопроект – нову редакцію про вищу освіту. Бо міністр Табачник для нього був "соціальним партнером".Хтось згадає, що того ж таки березня 2011-го профспілка освітян проводила мітинг під Кабміном? Було. Ось, як про це писали у Дзеркалі тижня: "Акція, на яку скликали педагогів столиці та регіонів, була заздалегідь спланована і підготовлена... самою владою. Тобто освітяни взяли участь у добре зрежисованому спектаклі"."Засвітився" Яцунь і у серпні 2013-го. Коли тодішня опозиція виступала проти "нелегітимної Київради" цей профспілковий діяч "організовував" освітян на підтримку Попова-Гереги.

"Українська правда" у матеріалі "Київрада відсвяткувала річницю ГКЧП" так описувала тодішні події:

...нелегітимна Київрада освятила свою діяльність начебто праведною метою – видачею 100 мільйонів на потреби соціальних працівників. Для Партії регіонів – це єдиний спосіб управляти містом, яке ніколи не віддасть їй свої голоси.

Через тиск на профспілки під стіни КМДА було виведено понад 2 тисячі медиків, вихователів і вчителів, які вимагали видати їм гроші.

"Тітушки" на питання, що вони тут забули звісно нічого не кажуть.


А голова КМДА Олександр Попов проведення сесії Київради називав "перемогою всіх киян над деструктивними силами політики". Серед "деструктивних політиків" були сьогоднішній прем'єр Арсеній Яценюк та депутати Ігор Луценко, Єгор Соболєв і Тетяна Чорновіл.

Хтось тепер здивується, що Яцуню подобалося за попереднього режиму засвітитися у кампанії Табачника?Яцунь – крайній зліва

Соціальний партнер Табачника

Голова профспілки освітян України 59-річний Георгій Труханов є автором листа, який надійшов до студентської профспілки КПІ.

У 2011 він не був помічений на акціях студентів "Проти деградації освіти".

Чому? Бо того року він підписував Галузеву угоду зі своїм "соціальним партнером" – Дмитром Табачником.

Антимайдан кличе на майдан

Федерацію профспілок очолює 66-річний Григорій Осовий. Ще 12 грудня він попередив про акції протесту проти "бюджету щастя" від уряду.І все б нічого, якби не "історія успіху" цього профспілкового діяча.

Ще у 2012 році журналісти "Радіо Свобода" писали про Осового наступне: "Заступник голови Федерації Григорій Осовий, якого вважають близьким до Партії регіонів, залежність від олігархів заперечує".

У цьому ж матеріали вже чинний міністр соцполітики Павло Розенко казав:

Останні 7 років Федерація профспілок фактично є філією провладної партії, і спочатку цю структуру очолювали народні депутати України, які представляють зокрема Партію регіонів, а сьогодні очолює людина, яка занадто лояльна до цієї партії. Тому опонувати владі Федерація профспілок сьогодні не може, та й не хоче.

Справжня роль Осового та Федерації профспілок проявилася під час ЄвроМайдану.

Тоді одним з найважливіших пунктів опору був Будинок профспілок, який належить Федерації профспілок. Влада під будь яким приводом намагалася прибрати звідти штаб спротиву. Чим закінчилося – усі знають. А як починалося – пам'ятають не усі.

Штаб майданівців з'явився у Будинку профспілок 1 грудня 2013 року. За 2 тижні Федерація профспілок "поскаржилася" Азарову: "фактично профспілки усунуті тими, хто захопив їх будинок, від соціального діалогу щодо обговорення, внесення зауважень та пропозицій стосовно законопроектів".

Як далі розвивалися події у тавленні Федерації профспілок до майданівців можемо пригадати зі стрічки новин сайту tyzhden.ua:У результаті 28 грудня в.о. першого заступника голови ФПУ Григорій Осовий заявив:

Будинок профспілок майже місяць використовується у якості готелю та лікувального закладу – не за призначенням, а господарюючі суб'єкти ФПУ отримують значні збитки. Все це, підкреслив він, змушує ФПУ, як господаря Будинку профспілок, не продовжувати угоду про оренду його окремих приміщень учасниками акції Євромайдан.

Чи по дорозі студентам з профспілками?

Отже, одними з головних організаторів акції 23 грудня є гвинтики авторитарної машини Януковича. Люди, які не мають нічого спільного з боротьбою студентів проти "реформ Табачника". Профспілкові діячі, які надто далекі від сучасних проблем студентів хоча б через свій вік:

• 49-річний Олександр Яцунь;

• 66-річний Григорій Осовий;

• 59-річний Георгій Труханов.

Чи є проблеми у студентів? Дійсно є. І вирішувати їх мають студенти. От тільки не сліпим слідування за своїми "старшими братами".

Студенти мали б зробити дві справи:

Зорганізуватися у єдиний студентський національний рух. Це має бути організація, яка була б представником інтересів студентів на національному рівні. Бо наскільки б студенти КПІ (НаУКМА, КНУ ШЕвченка) не вважали себе найкращими в Україні, окремо від інших вони і надалі залишатимуться слабкими та банальними іграшками у грі дядьків.

Нарешті ліквідувати радянський спадок у вигляді студентських профспілок. До якої структури ці студентські профспілки втягують я вже докладно описав. Але є і світоглядні суперечності. Профспілка – це об'єднання професіоналів, яка представляє інтереси найманих працівників перед роботодавцем. Студент не є професіє. Студент не є найманим працівником. І студент є роботодавцем в університеті. Бо так звана "безкоштовна освіта" лише вводить в оману. Насправді усі "безкоштовна вища освіта" оплачується студентом напряму (контрактник) або через державний бюджет (податки батьків). То може після акцій проти "антисоціальної політики уряду" студенти позбудуться неприродних утворень у своїх вишах?

Ну і замість чергових майданів студенти мали б самі виходити на Кабмін: Яценюка, Яресько, Квіта. І разом вирішувати, як виходити з економічної кризи, на чому економити у вищій освіті.

До дискусії запрошую на свою ФБ-сторінку.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
Ваня Дзіковський _ 23.12.2014 02:16
IP: 74.125.18.---
Ти з Яцуня такого воротилу зробив.
З ним все просто: він популіт і піде туди де бабло.
Тому при попередній владі він дружив з Табачником.
Тому зараз профспілки не задумуючись виступають проти відміни стипендій (стипендія – джерело їх фінансування).
Роман Надточий _ 22.12.2014 22:00
IP: 74.125.18.---
У більшості студентів немає реального стимулу навчатися (окрім кирзових чобіт у випадку відрахування). Відсоток тих, хто ще ПОСТУПАЮЧИ в вуз, особливо на технарів, думає по закінченню працювати за спеціальністю дуже низький, а в процесі навчання їх стає ще менше. Власне, в результаті кількість кваліфікованих спеців на момент випуску не сильно відрізняється від потреби в них на ринку праці. А ревуть про то що ніде працювати – як раз некваліфіковані. Те ж саме стосується викладачів. В КПІ їх океан. І з них професіоналів, а не пиявок на ср*ці вузу, що пасують свої ж пари, або ж читають з листочка щойно скачаний реферат – не так вже й багато. Ситуацію треба змінювати. Реформа хоч і не ідеальна, але це крок в вірну сторону її б напільніком (кредитуванням освіти, та скасуваням держзамовлення) ще трохи і було б норм. Держзамовлення – то взагалі розпіл і откат на 100%. Вуз випрошує у міносвіти місця (бабло) для навчання спеціалістув у кількості, котру, завідомо неможливо буде працевлаштувати...
Михаил Ведич _ 22.12.2014 20:12
IP: 95.215.36.---
Kulish:
Навіть не хочу влазити в дискусію із цим паном. Який замість обговорення суті проблеми розминається на персоналіях.
Пригадую от що. Коли я в совєцькі часи був студентом, то саме моя підвищена стипендія дозволила мені вивчитись і навіть отримати червоного диплома. Якби я розраховував на батьківські гроші або десь підробляв, то не отримав би такої освіти, а потім не захистив дисертацію і не працював би (і працюю) в науці.
Висновок. Якщо держава хоче отримати спеціалістів, вона має забезпечити можливість молоді саме вчитись, а не перебиватись з хліба на воду. Якщо не хоче, то хай все по-відмінює і взагалі розпустить виші. Панам вчені не потрібні. Їм вистачить двірників та консьєржок. Ото буде економія!
Так с самого начала, с 1991г в Украине строят second hand страну. Достаточно посмотреть на утечку мозгов тогда! Строят страну ДЕШЁВОЙ раб силы. Зачем тут тратить деньги на ВУЗы? рабы должны вкалывать с 15 лет и до самой смерти!
Михаил Ведич _ 22.12.2014 16:56
IP: 95.215.36.---
Александр 1:
"Єдиний аргумент, на який може розраховувати влада, щоб втримати народ від протестів, то є власний приклад"
Ага, уменьшать зарплаты чиновникам до 200 долл в месяц, чтобы больше брали взятки.
Кроме того, есть гораздо эффективнее способ: это вешать лапшу на уши в СМИ. А тем которых не устраивает бить по голове дубинками. Беркут-то никуда не делся.
Читаю я Ваш пост, и удивляюсь...
ТАКАЯ НАИВНОСТЬ...
Вы что, в самом деле думаете что аваков будет показательно сажать в тюрьму самого себя: "показово жорстока реальна боротьба з корупцією"????
Петр Иванов _ 22.12.2014 16:50
IP: 213.179.252.---
Завтра будем мочить таких,как ты.
Петр Иванов _ 22.12.2014 16:48
IP: 213.179.252.---
Слышь,умник.Есть идея-напиши про колеса (шины) Яйценюка по 42 куска за одно.
Михаил Ведич _ 22.12.2014 16:47
IP: 95.215.36.---
Україна знаходиться на краю економічної прірви. І замість того, щоб у режимі он-лайн пояснювати, яка складна нині ситуація, і як влада намагається її вирішити..."

"За дев'ять місяців 2014 року обсяг рефінансування становив 142,1 млрд грн"
Т.е. банкам подарили 142 млрд грн.
это толко ОДИН факт!!!
Интересно, чем так ценны наши банки, что им за 9 месяцев подарили 142 млрд грн?!
Может быть лучше было бы сократить число банков до 10, продать имущество остальных. А на эти 142 млрд грн уменьшить налоги, например?
Кстати, это одна из причин падения гривны и резкого обнищания украинцев.
Як бачите, "ситуацiю вирiшують"!
Валентина Шолуденко _ 22.12.2014 13:04
IP: 130.185.63.---
Як бачи наша влада лише те і робить що "говорить" з народом... Мені чогось згадались закони 16 вересня... та ж сама історія... але чогось ми їм це все прощаємо... в який вже раз?
hrim _ 22.12.2014 11:31
IP: 74.125.18.---
Богдан Малиняк:
...і студенти вимагають радикального реформування стипендій... реформа назріла...
......

Ще у 90-х обговорювалось питання платної вищої освіти для усіх, оскільки держава не може забезпечити ні справедливості, ні сучасного рівня навчання. Схема проста, успішно діє в багатьох країнах.
1. Усі платять за навчання у ВИШах, а рівень оплати залежить від рейтингу останніх.
2. Усі мають право на довгостроковий кредит, що перекриває плату за навчання та проживання (мінімальний прожитковий мінімкм).
3. Відмінники отримують академічні стипендії.
4. Передбачені соціальні стипендії.
5. Кредити виплачуть випускники (чи фірми, в яких вони працюють) протягом декількох років після закінчення.
6. Випускники, які не сплатили кредиту, не мають права проживання за кордоном

П.С. Із багатьох природничих і технічних спеціальностей у дежавних ВИШах щорічно є недобір, зате на "модні" та платні (економічні, юридичні, ...) – перебір
Александр 1 _ 22.12.2014 11:20
IP: 92.113.13.---
На мій погляд неможливо ніякою дискусією пояснити будь-кому що відбір частки його доходів (стипендій, пенсій, пільг) то є добра річ, навіть, мотивуючи інтересами держави. Єдиний аргумент, на який може розраховувати влада, щоб втримати народ від протестів, то є власний приклад: реальне та дуже різке скорочення коштів на своє утримання (у рази, а не на відсотки, у т.ч., відміна ганебної "матеріальної допомоги" заможнім службовцям), податковий прес на олігархічний капітал, введення вагомого податку на розкіш (замість податку на нерухомість) та показово жорстока реальна боротьба з корупцією. Замість балаканини – лише зрозуміли рішучі та чесні дії.
Юрий Иванов _ 22.12.2014 11:08
IP: 94.178.208.---
наверное власть при прведении реформ должна быть авангардом реформ и начинать с себя а за год плодотворной работы профессионалов кризис стал больше и никто за это кроме народа Украины не понесет отвественности
Radist2010 _ 22.12.2014 11:07
IP: 94.153.230.---
Дійсно, дивна риторика, наче взяли чернетки Януковича поміняли ГосДеп на ФСБ, а по суті теж саме. Знову замісь конкретики пошук ворогів. Демократична країна не боїться демонстрацій. Чесній уряд не боятиметься протестів. Колись, на початку 90-х, відсутність з/п пояснювали реформами, тепер кажуть що реформ не було і треба ще реформувати. Проблемма у тому що окрім урізання бюджету нічого не міняється. НАвіщо постачати задурно елекртику на Донбасс коли самі не можете запезпечити її на підконтрольних територіях і є відключення по 8 годин на добу. Проблемма не у студентах а у уряді який чогось вирішив зекономити на найбільш бідних, при цьому апсолютно не реформує нічого, залишивши всі коррупційнй схеми минулого.
Богдан Малиняк _ 22.12.2014 11:02
IP: 5.58.2.---
До речі. Самі студенти вимагають радикального реформування стипендій. Крім великої несправедливості у призначеннях, велика проблема полягає у тому, що право на стипендію мають лише "державники", які і так одержують безкоштовну освіту. Платники, які самостійно шукають великі кошти для оплати навчання, навіть якщо показують блискучі результати у навчанні права на освіту позбавлені. Крім цього існують "важчі" і "легші" факультети. На першому одержують 25-30% на легших таке право має 75%. Дискусійна теза про врахування матеріального статку. Насправді чимало молодих людей одержують стипендію, якої не вистачає їм навіть на одну вечірку. В той час інші, які могли б півмісяці жити за рахунок стипендії її не одержують. Одним словом – реформа назріла. Хоча позбавляти всіх – неправильно. Те, що будуть використовувати студентів – навіть сумніву немає, але треба всім зрозуміти, що відстоюватимуть вони не інтереси студентів, а інтереси "кукловодів".
Kulish _ 22.12.2014 10:34
IP: 195.69.86.---
неофит:
Kulish:
===
Не дуже гордися, Я також вчився в радянські часи, також отримував підвищену стипендію і отримав червоного диплома. Також працюю в науці. І що? Ясно бачу і бачив ще в ті часи, що "вчених" надто багато – надлишок. Як класик казав – Лучше меньше да лучше. А ще в радянські часи казали – Все профессии нужны, все профессии важны. Тому, не потрібно так зверхньо про двірників та консьєржок.
То ви, пане, не за адресою. Із зарплатою ст.н.співр. на рівні двірника не дуже загордишся. Я написав зовсім про інше. Якщо Вам Ваш вищий рівень освіти не дозволяє зрозуміти, це не моя проблема.
Yuri Yurieff _ 22.12.2014 10:28
IP: 46.200.150.---
"Україна знаходиться на краю економічної прірви. І замість того, щоб у режимі он-лайн пояснювати, яка складна нині ситуація, і як влада намагається її вирішити, урядовці так само, як попередники, намагаються сховати голову "у пісок"."

Болтуны от власти могут оправдать и объяснить любой
свой идиотизм, прикрываясь заботой об обществе и "государственной необходимостью".
Кто создал те проблемы, перед которыми оказалась Украина?
Студенты с их стипендиями? Нет! Так почему эти проблемы должны
решаться за счет студентов, пенсионеров и неимущих?
Те, кто призывает "затянуть пояса" должны подавать пример,
тогда можно будет что-то "пояснюваты".
Олигархи, приближенные к власти, продолжают получать сверхприбыли,
идет грабеж населения за счет манипуляции курсом, украденные
предыдущим режимом миллиарды не возвращаются, интересы громадной своры
чиновников не затрагиваются.
Зато экономим на образовании, медицине, науке.
А "поясныты" они, конечно, сумеют. Язык без костей.
Мыкола Афанасиев _ 22.12.2014 10:26
IP: 80.64.82.---
Hrytsko:

Так отож – про сьогодні – кому гешефти йдуть за рахунок населення.

А про звитяги кулявлобича та львівського комсомольця шлапака, яких сам тигипок до НБУ взяв, що "чесними виборами" завгара 2004 керував – є ще багато цікавих історій – з яких чому "юний банкір" своє елітне житло на Панаса мирного забув у декларацію включити ua.comments.ua/politics/32913-YAtsenyuk_zadeklaruvav_3937_tis.html далеко не сама цікава
Desu Cat _ 22.12.2014 10:24
IP: 91.208.138.---
неофит:
Справа не в професіях. Освіта потрібна для того, щоб мозок в людини був розвинений, розум – швидкий, щоб могла приймати самостійні рішення. В нашій системі це є тільки в інститутах. Школа, навпаки, пресує діти в брикети слухняності. Якщо освіту залишити на рівні 9 класу, а далі надавати лише професійну – не розвинеться особистість повноцінно, а буде лише гвинтик до системи. Кваліфікований, слухняний, корисний.
неофит _ 22.12.2014 10:04
IP: 91.142.167.---
Kulish:
===
Не дуже гордися, Я також вчився в радянські часи, також отримував підвищену стипендію і отримав червоного диплома. Також працюю в науці. І що? Ясно бачу і бачив ще в ті часи, що "вчених" надто багато – надлишок. Як класик казав – Лучше меньше да лучше. А ще в радянські часи казали – Все профессии нужны, все профессии важны. Тому, не потрібно так зверхньо про двірників та консьєржок.
Hrytsko _ 22.12.2014 09:54
IP: 74.125.18.---
Мыкола Афанасиев:
Дійсно – нехай кулявлоб студентам розповість навіщо його господарі у 2001 році до АР Крим направили, або за чим він у Нацбанку з 2003 по 2004 "наглядав", кого рефінансував під "чесні вибори 2004" – або кому гешефт забезпечує за рахунок "дитячих" та стипендій
==================
Мыколо, ти звідки звалилося, вбоге? Не можеш своє ім'я українською написати, а лізеш на "Українську правду". Сиди вже в Мордовії, шукай там крадіїв.
неофит _ 22.12.2014 09:51
IP: 91.142.167.---
Мыкола Афанасиев:
Дійсно – нехай кулявлоб студентам розповість навіщо його господарі у 2001 році до АР Крим направили, або за чим він у Нацбанку з 2003 по 2004 "наглядав", кого рефінансував під "чесні вибори 2004" – або кому гешефт забезпечує за рахунок "дитячих" та стипендій
===
Ти ще про Адама і Єву згадй. Яценюк повинен говорити з студентами про СЬОГОДНІ. А проспілки геть. І будинок профспілок на МАЙДАНІ НЕ відбудовувати. Там він не потрібен. За його рахугок збільшити полощу.
Hrytsko _ 22.12.2014 09:50
IP: 74.125.18.---
koine:
У автора дивна позиція, бо коли була революція і студенти були головною рушійною силою, то кукловодів не було... Зараз коли знову підбурюють студентів на дії, то вже є кукловоди і студенти такі вразливі і та необдумані... Виникає просте питання, або були кукловоди і під час революції, або студенти праві і зараз захищаючи свої права, що вибирає автор? п.с. У Львові серед студентів провели опитування і 80 відсотків бажають виїхати з України. Раніше говорили злочинна влада, а зараз що мішає цій молоді?
=======================
А ви назвіть – хто був кукловодами в революцію? Зараз вам написали, хто саме, і документи показали.
Ви просто патякаєте на користь колишньої банди. Хочете і далі жити в лайні, еге ж?
Ми це все вже проходили в 2005-му – такі ж "захисники пригноблених та демократії" тоді таки задушили революцію. Нумо ще раз продаватися за 30 срібників. Пуйло заплатить, не сумнівайтеся. Тільки не вам, а отим осовим з компанією.
Cortomluk _ 22.12.2014 09:44
IP: 93.73.238.---
В Національному університеті харчових технологій (НУХТ), зі слів студентів, жирні профкомівські боси протягом останніх 5 років розкрадала матеріальну допомогу, виділену державою для студентів. Студентів примушували розписуватися у відомостях, що вони отрмали кошти, а потім кошти відбирали для надумагних пожертв. Керівники вказаного наукового закладу (при всіх владах) також не пасли останніх – вони успішно розпродали наукові бази та бази відпочинку. В даний час, одного із керівників НУХТУ – махрового казнокрада (а по сумісництву ще й кума Табачника) вигнали, натомість на його місце призначили іншого злодія, який успішно розкрадав майно вузу із 2003 по 2010 рр.
Мыкола Афанасиев _ 22.12.2014 09:20
IP: 80.64.82.---
Дійсно – нехай кулявлоб студентам розповість навіщо його господарі у 2001 році до АР Крим направили, або за чим він у Нацбанку з 2003 по 2004 "наглядав", кого рефінансував під "чесні вибори 2004" – або кому гешефт забезпечує за рахунок "дитячих" та стипендій
Юрій Шеляженко _ 22.12.2014 09:05
IP: 93.73.98.---
Студенти мають ходити строєм і співати ла-ла-ла. Якщо ходять не на футбол, а протестувати проти диктатури "трьох товстунів" Порошенка-Коломойського-Пінчука, їх відправлять воювати з Росією. Зачинщиків протестів арештує СБУ як російських шпигунів. І ніякого нового тренду можновладці-ходять-до-студентів чи збільшення-грантів-кишеньковим-"чесним"-змі-агіткам-на-роз'яснювальну-роботу-серед-студентів не буде. Проблему дешевше вирішити через адмінресурс, перевірено при Кучмі. Тим більше що батьки бояться за дітей і більшість студентів отримають вдома жорстке навіювання "не бути, не брати участь".
koine _ 22.12.2014 09:02
IP: 77.123.14.---
У автора дивна позиція, бо коли була революція і студенти були головною рушійною силою, то кукловодів не було... Зараз коли знову підбурюють студентів на дії, то вже є кукловоди і студенти такі вразливі і та необдумані... Виникає просте питання, або були кукловоди і під час революції, або студенти праві і зараз захищаючи свої права, що вибирає автор? п.с. У Львові серед студентів провели опитування і 80 відсотків бажають виїхати з України. Раніше говорили злочинна влада, а зараз що мішає цій молоді?
ONLINE
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter