Олексій Братущак журналіст

Неявка в Маріуполь. У яку гру грає "Динамо", Суркіси та Ахметов

28 серпня 2017, 18:28

"Боягузи", "футбольні сєпари", "ряджені патріоти". Останніми днями подібні слова лунають на адресу "Динамо". Це необ'єктивно по відношенню до 99% динамівців.

Українські клуби є іграшками в руках олігархів. Автори образ на адресу динамівців мали б це зрозуміти на прикладі ти х же "Дніпра" та "Металіста". Не зрозуміли.

Тренери та футболісти є заручниками обставин. Вони залежні від волі керівництва клубу. І їм доводиться грати не в футбол, а в іншу гру. Гру олігархів.Небезпека – лише прикриття


Питання безпеки-небезпеки матчів у Маріуполі – це лише прикриття для справжньої гри.

Дійсно, у Маріуполі – червоний рівень безпеки. Дійсно, його визначає СБУ. Але СБУ не забороняє проводити масові акції у місті. Останній приклад – День Незалежності.День Незалежності у Маріуполі (фото Evgeny Sosnovsky)Ті ж вибори у 2015-у у Маріуполі відбулися. На відміну від інших "небезпечних" місць у зоні АТО.

Перед "Динамо" до Маріуполя приїжджали грати три команди Української прем'єр ліги. Чи є це доказом, що їздити до міста небезпечно? Ні. У 2014-му у луганському аеропорту приземлялися борти з десантниками. Літали до того часу, допоки черговий транспортний літак не збили.

Тобто де-юре у Маріуполі небезпечно, де-факто на це закривають очі.

З іншого боку останніми роками в українському футболі складається така ситуація, що кожен стадіон є потенційно небезпечним.

Агресивна поведінка фанатів загрожує кожному, хто приходить подивитися футбол вживу. Потрапити під кинутий в натовп файєр або опинитися на шляху розлюченого натовпу фанатів – це реальність наших стадіонів.ЧИТАЙТЕ: "Наші" наці. Агресивні фанати з нацистською символікоюНе на маріупольському стадіоні, а на столичному харківські фанати побили віце-президента ФФУ. Цікаво, чи гарантував йому хтось безпеку на "Олімпійському"? Чи може хтось його попереджав про небезпеку? Нагадаю, що "отримав" цей футбольний функціонер на очах президента ФФУ Андрія Павелка та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Підсумовуючи: де-факто кожен український стадіон небезпечний, але де-юре на це закривають очі.

Кожен на свій страх та ризик визначає, чи бути йому у небезпечному місці, чи ні.

Геть інша справа, що усі сторони конфлікту "Динамо не хоче грати у Маріуполі" маніпулюють питанням безпеки.Маніпуляції Ахметова


"Маріуполь", з яким мало грати "Динамо", є фарм-клубом "Шахтаря". Не дивно, що фронтменом кампанії "кияни-мудаки" виступила команда Ахметова. І не лише футбольна.Навіть сам Ахметов не втримався, щоб жбурнути каміння в бік киян.

- А для полумиллионного населения города не опасно там жить? Это мирные люди. И если для них находиться в городе не опасно, значит и нашим футболистам бояться нечего, – процитували Ахметова в ефірі його телеканалу "Футбол-1"

Але ось тут – чий би гудок гудів.

Сам Ахметов з Донецька не в Маріуполь втік, а до Києва. Та й увесь клуб забезпечив житлом у Києві (за виключенням хіба що тих, хто поїхав "руській мір" шукати в Росії, і знайшов його там на свою *упу). Чому ж він не зупинився у "небезпечному півмільйонному місті"? Бо в столиці безпечніше.

Якщо Ахеметов так піклується про "своїх" вболівальників у Маріуполі, то міг би матчі "Шахтаря" не у Львові та Харкові проводити, а у Маріуполі. Звести там невеличкий стадіон (три роки для цього достатньо). І "чтобы подарить нашим землякам большой футбольный праздник" привезти цього року до Маріуполя "Наполі", "Манчестер Сіті" та "Фейеноорд". Показати "своїм", що "Роттердам" – це не лише чергова схема збагачення олігарха на вугіллі, а й футбольне місто.

А Павелко допоможе переконати УЄФА, що в Маріуполі грати безпечно. Може, навіть, пообіцяє "Фейеноорду" летіти з ними з Нідерландів одним бортом.

Якщо подивитися мас-медіа Ахметова, то може скластися враження, що його працівникам і на окупованій території безпечно знаходитися. Там ще півроку тому вільно працювали його підприємства, на Донбас-Арені діяв "гуманітарний штаб Ахметова", до Донецька їздив Гендиректор Шахтаря.

Сотні тисяч українців продовжують жити у Донецьку. Отже, за логікою Ахметова, якщо цим жителям Донецька залишатися у місті безпечно, то "значит и нашим футболистам бояться нечего"? Скільки матчів у цьому чемпіонаті "Шахтар" проведе у Донецьку? Нуль. Це і є справжня ціна маніпуляціям Ахметова.Маніпуляції Суркісів


Суркіси ображені. Їх посунули в футбольних справах, політичних, бізнесових. Ледь вдалося зберегти гроші від Приватбанка.ЧИТАЙТЕ: "Динамо хочет платить зарплаты за счет кредитных денег от Приватбанка и очень возмущается, что банк денег не дает", – Сергій ФурсаПоказова історія дворічної давнини. "Нова поліція" зупиняє "Мерседес" віце-президента УЄФА Григорія Суркіса, виписує порушнику протокол, а той бідкається, йому "подзвонити нема кому, що з цією країною стало".

І от коли "подзвонити нема кому", Суркіси вирішують використати останній аргумент – свій клуб "Динамо".

Відкрито б'ють по президенту ФФУ Павелку (Григорій Суркіс є "почесним президентом" ФФУ). Але справжня ціль може бути прихованою.

У червні цього року на Конгресі ФФУ Суркіс-старший увесь свій виступ присвятив безпеці на стадіонах:

- Будь-які можливі промахи ФФУ, УПЛ та правоохоронців в організації безпеки матчів лише будуть збурювати зайві розмови про спроможність нашої країни прийняти головний матч європейського сезону (фінал Ліги чемпіонів, який у травні має гратися на "Олімпійському"), а також можуть відвадити частину вболівальників, що хотіли б приїхати на фінал до Києва, та болюче вдарити по іміджу всього українського футболу. Логіка – проста. Де безпечно – там граємо. Де ризики занадто високі, де є серйозні неконтрольовані фактори – там не граємо.

Закидаючи Павелку та ФФУ безпорадність у питаннях безпеки, Суркіси відверто маніпулюють. Бо "неконтрольовані фактори" постійно проявляються на матчах "Динамо", у тому числі на "Олімпійському". За логікою Суркісів, "Динамо" і в Києві мало б не грати. Але це логіка для публічної площині. Логіка не публічної: використати клуб та футбол для отримання певних преференцій.ЧИТАЙТЕ: "Стадіони ненависті – 2". Гітлер, свастика та кидання фаєрів у людейСуркіси розігрують не просто карту з виїзним матчем у Маріуполі. Джокером у їхніх руках є фінал Ліги Чемпіонів. Це іміджевий проект не лише для Павелка, а й для Порошенка.

За відсутності мега-проектів президент шукає можливості, щоб засвітитися на відкриті мосту, парку, школи. На цьому фоні фінал європейського футбольного турніру – справжній джек-пот. І це – напередодні футбольного Чемпіонату світу в Росії.

Можлива втрата цього Фіналу – гарний фактор впливу для Суркісів. І вони будуть на це тиснути.

Усе це відбувається на фоні безпорадних дій ФФУ, яка не здатна вести рішучу роботу з агресивними фанатами.

Хіба можна вважати адекватною реакцію Павелка на безлад на "Олімпійському", коли президент ФФУ потрапляє на телекамеру зі словами "а где Беркут?". Можна повернути "Беркут" на стадіони (якраз серед київських спецпризначенців поліції залишилося багато тих, хто Майдан "пройшов"), але за кілька матчів на трибунах будуть вже не файєри, а палаючі шини.

Нажаль, якщо Суркіси своє не відіграють, то питання безпеки/небезпеки в українському футболі буде лише загострюватися."Якщо не Суркіс, то хто?"


Можна було б казати, що "Динамо" повторює долю "Дніпра" та "Металіста". Ці клуби так само були іграшками у руках власників. Коли іграшка перестала приносити задоволення її просто кинули.

Насправді, "Динамо" і Суркіси не повторюють, а задають цей тренд: клуб – іграшка олігархів.

Ще у 90-х найтитулованіший український клуб приносив іміджеві та політичні бонуси. Напередодні чергових парламентських виборів "усі гравці Динамо вступили в лави СДПУ (о) ". Мало хто пам'ятає, але тоді молодий хлопчина Андрій Шевченко брав участь у партконференціях СДПУ (о). А за кандидата в мери Києва Григорія Суркіса агітував Валерій Лобановський. "Якщо не Суркіс, то хто?", – гасло тих виборів.

Нині іграшкою знову вирішили пограти. Наївно закликати гравців та тренерів "Динамо" висловитися щодо скасування виїзду до Маріуполя. Вони зможуть про це говорити значно пізніше. Згадайте, як багато відкрито говорили за часів Союзу про договірні матчі? Нині тогочасні футболісти відверто розповідають про договірні матчі чемпіонату СРСР у своїх інтерв'ю. і про Маріуполь розкажуть.

А поки лише констатуємо. Такими історіями, як "Динамо не їде до Маріуполя" завдають шкоди українському футболу. Тільки ляльководи з двох сторін про це мало піклуються. Кожен думає лише про свій сьогоднішній інтерес. Бо "завтра" може не бути ані у власників клубу, ані у самих клубів.

Загрузка...
Коментарі — 47
Олександр Лагутін _ 01.09.2017 11:13
IP: 82.207.40.---
терористи, кажете? site.ua/peter.andryushchenko/9250-tutnevartodihati-kak-zavody-ubivayut-mariupol/
Anatoly Gerasimenko _ 30.08.2017 17:32
IP: 35.187.18.---
На самом деле ни сам город Мариуполь, ни футбольный его клуб тут ни при чем! И не надо раздувать какие-то антисепарские слюни. Проблема гораздо глубже и серьезнее. Кто следит за событиями, тот понимает, что Динамо не в ладах с нынешним руководством ФФУ. Потому, что нынешнее ФФУ занимается беспределом и футбольным рейдерством. После истории с недопуском в высшую лигу черниговской Десны, которая выборола путевку по спортивному принципу, а ее зарубили чинуши из ФФУ, всем понятно, что футбол в этой стране умер. Одно киевское Динамо пыталось вернуть справедливость, но их никто не стал слушать. Так что же теперь вы хотите!? Я поддерживаю Динамо Киев двумя руками и считаю, что теперь, когда ФФУ само разрушило все правила и принципы, можно беспредельничать всем! Футбола ведь в этой стране уже нет!!!
Василько Кожем'яко _ 30.08.2017 07:43
IP: 35.189.208.---
Anatol Zubenko:
Василько Кожем'яко:
Anatol Zubenko:
Сергій Комар:
Рейдери Ахметов і Калесніков знищили Дніпро, Кривбас, Металіст, Металург Запоріжжя, Волинь. На черзі Карпати і Чорноморець. Також ці душогуби намагаються атакувати київське Динамо. Рейдери Ахметов і Калесніков здійснюють рейдерське захоплення українського футболу з метою залишити Шахтарі його фарм клуби які будуть зливати йому матчі. Так що схаменіться, юродиві, ті що травлять Динамо, ви не розумієте, що відбувається насправді.
Ну, и нахрен нам такой футбол? Пусть он им и остается...
Все футболисты бегут с Украины как тараканы от дуста.
Посмотри на снимок...Мариуполь, приятно, а тебе?
Тебя уже радует нормальная фотка, с простого ни чем выдающегося городка, что там нет мусора, нет полуразрушенных и неухоженных зданий.
– скоро дойдёт до того, что ты будешь радоваться, тому что в ваших городах есть свет и хлеб.
Anatol Zubenko _ 30.08.2017 00:20
IP: 94.153.158.---
Василько Кожем'яко:
Anatol Zubenko:
Сергій Комар:
Рейдери Ахметов і Калесніков знищили Дніпро, Кривбас, Металіст, Металург Запоріжжя, Волинь. На черзі Карпати і Чорноморець. Також ці душогуби намагаються атакувати київське Динамо. Рейдери Ахметов і Калесніков здійснюють рейдерське захоплення українського футболу з метою залишити Шахтарі його фарм клуби які будуть зливати йому матчі. Так що схаменіться, юродиві, ті що травлять Динамо, ви не розумієте, що відбувається насправді.
Ну, и нахрен нам такой футбол? Пусть он им и остается...
Все футболисты бегут с Украины как тараканы от дуста.
Посмотри на снимок...Мариуполь, приятно, а тебе?
Василько Кожем'яко _ 29.08.2017 22:06
IP: 35.195.231.---
Anatol Zubenko:
Сергій Комар:
Рейдери Ахметов і Калесніков знищили Дніпро, Кривбас, Металіст, Металург Запоріжжя, Волинь. На черзі Карпати і Чорноморець. Також ці душогуби намагаються атакувати київське Динамо. Рейдери Ахметов і Калесніков здійснюють рейдерське захоплення українського футболу з метою залишити Шахтарі його фарм клуби які будуть зливати йому матчі. Так що схаменіться, юродиві, ті що травлять Динамо, ви не розумієте, що відбувається насправді.
Ну, и нахрен нам такой футбол? Пусть он им и остается...
Все футболисты бегут с Украины как тараканы от дуста.
Anatol Zubenko _ 29.08.2017 22:00
IP: 35.195.125.---
Сергій Комар:
Рейдери Ахметов і Калесніков знищили Дніпро, Кривбас, Металіст, Металург Запоріжжя, Волинь. На черзі Карпати і Чорноморець. Також ці душогуби намагаються атакувати київське Динамо. Рейдери Ахметов і Калесніков здійснюють рейдерське захоплення українського футболу з метою залишити Шахтарі його фарм клуби які будуть зливати йому матчі. Так що схаменіться, юродиві, ті що травлять Динамо, ви не розумієте, що відбувається насправді.
Ну, и нахрен нам такой футбол? Пусть он им и остается...
Сергій Комар _ 29.08.2017 21:49
IP: 193.107.247.---
Рейдери Ахметов і Калесніков знищили Дніпро, Кривбас, Металіст, Металург Запоріжжя, Волинь. На черзі Карпати і Чорноморець. Також ці душогуби намагаються атакувати київське Динамо. Рейдери Ахметов і Калесніков здійснюють рейдерське захоплення українського футболу з метою залишити Шахтарі його фарм клуби які будуть зливати йому матчі. Так що схаменіться, юродиві, ті що травлять Динамо, ви не розумієте, що відбувається насправді.
Василько Кожем'яко _ 29.08.2017 21:10
IP: 35.190.198.---
Anatol Zubenko:
Для меня украинский футбол умер 20 лет назад... И мне насрать на их безопасность.А вот гибель 59 молодых десанткников-это трагедия...
Они хотели убивать мирных украинцев, почему тебе их жалко!?
Anatol Zubenko _ 29.08.2017 21:01
IP: 94.153.158.---
Для меня украинский футбол умер 20 лет назад... И мне насрать на их безопасность.А вот гибель 59 молодых десанткников-это трагедия...
-Vesna- _ 29.08.2017 20:18
IP: 104.155.11.---
... не читала этот эпос – но с футболлерами все дело в космической страховке – которую придется выплачивать Суркису в случае чего.
kren _ 29.08.2017 17:37
IP: 188.0.104.---
Andrey Kononenko:
Мы же про футбол говорили. В футболе угроз нет.
ну,п.Андрію,Ви б хоч переді мною не *прікідивайтєсь*.Футбол зараз це багатомільйонні оборудки у
ВКВ,де зав*язані в тому числі і держструктури.
Це по 1.А по 2.Про шо б Ви не говорили в державі,Ви завжди говоритимете про умови,в яких все відбу
вається.А умови в державі-це право і закон.
Що є сферою,у всякому разі зазначеною в правовому кодексі-державних інтересів,а не приватного
підприємництва.
Andrey Kononenko _ 29.08.2017 17:24
IP: 188.163.73.---
kren:
Andrey Kononenko:
kren:
ну що може президент? він же простий президент! правда ж п.
Андрію?А що може прем*єр,котрому підпорядковуються всі виконавчі служби в державі-
Ни президент, ни премьер не могут (и не должны) вмешиваться в частный бизнес, если там не нарушается закон и не подвергается угрозе государственная безопасность.
...єслі,а єслі подвєргаєтця?
Напр,ціноутворення це "часний" бізнес",ціни на автогаз-це загроза чи ні?
І скажімо,захоплюючий сюжет що...гм чомусь не має подальшого розвитку,
Зберігання прокурорами,нехай і справді важким трудом здобутих,персональни валютних запасів
і коштовностей в сейфах голвного офісу нагляду за правочинністю-це,державна спрва,чи...приватне
хоббі держ посадовців?
І як тут показав себе гарант?
Мы же про футбол говорили. В футболе угроз нет.
kren _ 29.08.2017 16:59
IP: 188.0.104.---
Andrey Kononenko:
kren:
ну що може президент? він же простий президент! правда ж п.
Андрію?А що може прем*єр,котрому підпорядковуються всі виконавчі служби в державі-
Ни президент, ни премьер не могут (и не должны) вмешиваться в частный бизнес, если там не нарушается закон и не подвергается угрозе государственная безопасность.
...єслі,а єслі подвєргаєтця?
Напр,ціноутворення це "часний" бізнес",ціни на автогаз-це загроза чи ні?
І скажімо,захоплюючий сюжет що...гм чомусь не має подальшого розвитку,
Зберігання прокурорами,нехай і справді важким трудом здобутих,персональни валютних запасів
і коштовностей в сейфах голвного офісу нагляду за правочинністю-це,державна спрва,чи...приватне
хоббі держ посадовців?
І як тут показав себе гарант?
Andrey Kononenko _ 29.08.2017 16:14
IP: 188.163.73.---
kren:
ну що може президент? він же простий президент! правда ж п.
Андрію?А що може прем*єр,котрому підпорядковуються всі виконавчі служби в державі-
Ни президент, ни премьер не могут (и не должны) вмешиваться в частный бизнес, если там не нарушается закон и не подвергается угрозе государственная безопасность.
Olexandr Chiba _ 29.08.2017 15:31
IP: 77.122.23.---
Федор Микула:
Зараз через ЗМІ Антоном Геращенко йде травля Димінського зі Львова, який утримує опозційний телеканал ZIK...Тому може зникнути цей телеканал і ще одна украінська команда "Карпати", почесним президентом якоі є Димінський...
Дійсно, на превеликий жаль існує така ситуація. Геращенко перебрав на себе компетенцію слідчих органів і роздає вироки на право і на ліво. Сину Шуфрича, вже видав умовний термін. За Коломойського маю іншу точку зору, Бєня робив те що йому на той час було вигідно. І слава богу, що його інтереси на той час збіглися з інтересами України. Ну а Порох – сучий потрох, тут і до Гройсмана не ходи)))
Федор Микула _ 29.08.2017 14:43
IP: 46.133.89.---
Зараз через ЗМІ Антоном Геращенко йде травля Димінського зі Львова, який утримує опозційний телеканал ZIK...Тому може зникнути цей телеканал і ще одна украінська команда "Карпати", почесним президентом якоі є Димінський...
Федор Микула _ 29.08.2017 14:33
IP: 46.133.89.---
Andrey Kononenko:
Сергій Комар:
При Порошенко банда ахметова через Павелко знищує український футбол. Рейдери ахметов і калесніков за 3 роки знищили Кривбас, Металіст, Дніпро, Волинь. Замість них з'явилися ахметівські фармклуби. зараз пішла фінансова і інформаційна атака на Динамо. А безграмотні журналісти не здатні написати нормальну аналітичну статтю. Платні ахметівські виродки травлять Динамо пресі. А при цьому сепар ахметов забороняє футболістам Шахтаря підтримувати українську армію в пресі. Горе вам, дегенерати.
Хаха. Вот уж то единственное, в чём Порошенко не виноват.
зате Порошенко винен, що знищив жидобандерівця Коломойського...ІБо той створив партію "Укроп" і став його критикувати...І разом з ним знищив топову украінську команду Дніпро (Дніпропетровськ)...
Федор Микула _ 29.08.2017 13:42
IP: 46.133.89.---
Алексей Дворецков:
Суркис – уничтожитель великого Динамо
Одеські маланці Суркіси взяли Динамо, щоб заробляти на його бренді
Федор Микула _ 29.08.2017 12:33
IP: 46.133.50.---
Сєпари обстрілюють блокпости, де стоять військові...Але вони ще ні разу не обстрілювали стадіони з тисячами болільниками, де проходили матчі...Але Суркісам давай гарантіі від СБУ, що з участю Динамо обстрілів маріупольського стадіону також не буде...Футболісти це підневільні люди...А керівництво законно заслужило 0:3...І європейський суд ім не допоможе
Віктор Петренко _ 29.08.2017 12:33
IP: 35.184.64.---
kren:
де ти навчалося хвілософ ср...ний?на початку стрічки переносиш текст,безліч дефісів.в школу йди неук!
kren _ 29.08.2017 12:12
IP: 188.0.104.---
Віктор Петренко:
kren:
як завжди ти Хрен пишеш повну маячню.ще й стиль написання такий дебільний.мабуть в школі не навчався...в нас парламентсько-президентська форма правління!!!
Ви,з Вашими кількома посвідченнями про освіти,мабуть не здібні прочитани такий простий текст,з
поясненнями-ексклюзивно для таких як Ви...з посвідченнями про освіту.
А в комент,іkren _ 29.08.2017 11:13,там же на самому початку зказано,що у нас все через народ.
А Всі інші...президент,парламент,прокуратура,суд,міліція...вони ж не можуть,бо-як,зазначте,віддаю Вам належне,Ви сказали " у нас форма правління",ну що вони,всі тут можуть зробити?
Думаю,Вам так зрозуміліше буде.
Ну-і ще,скажу Вам -по секрету-кількість посвідчень про освіту-ніяк не гарантує якостей,зазначених у
тих посвідченнях-їх носієві.
руслан49 _ 29.08.2017 11:58
IP: 35.189.215.---
Одне можна сказати. Вірити різним захарченкам і іншим чиновника, як показує досвід, не можна. Безпечний вихід з Іловайська теж гарантували і російські військові і українське командування. А що з цього вийшло, всі знають.
Віктор Петренко _ 29.08.2017 11:43
IP: 35.193.202.---
kren:
як завжди ти Хрен пишеш повну маячню.ще й стиль написання такий дебільний.мабуть в школі не навчався.звісно у нас за все відповідає президент:за порядок у під'їздах,за ціни на молоко у баби Галі,за гру збірної і т.д.а це нічого що в нас парламентсько-президентська форма правління і президент відповідає лише за оборону та зовнішню політику!!!
kren _ 29.08.2017 11:13
IP: 188.0.104.---
Andrey Kononenko:
Сергій Комар:
При Порошенко банда ахметова через Павелко знищує український футбол... А при цьому сепар ахметов забороняє футболістам Шахтаря підтримувати українську армію в пресі. Горе вам, дегене
рати.
Хаха. Вот уж то единственное, в чём Порошенко не виноват.
...ну да,ну да,У нас ніхто не віноват,крім народа звісно,це все через народ.
Бо коли так,тверезо поміркувати; ну що може президент? він же простий президент! правда ж п.
Андрію?А що може прем*єр,котрому підпорядковуються всі виконавчі служби в державі-він же прос
тий прем*єр.Що може мін.внутр.справ,він же простий міністр.А що може головпрокурор,він же прос
то головпрокурор,а що може верховний суд України? це ж просто верховний суд.А що може міністр
оборони? це ж просто міністр оборони...
Народ таку ото дурню клацає на своїх залізяках,хоч би подумали-що та держава може? це ж просто
держава.
Олексій Логвиненко _ 29.08.2017 10:48
IP: 194.146.228.---
САНДРО: Погоджуюся з вами повныстю.
тітушки10 Корупція1083 Україна та Європа902 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter