Олексій Братущак журналіст

Гандзюк. До чого тут Порошенко, Тимошенко і Медведчук?

04 листопада 2018, 17:44

Ми познайомились 29 липня. Я був в Херсоні, побачив один ФБ-пост Катерини Гандзюк, хотів дізнатися більше.

Зустрілися в кафешці "Мускат", замовили напої. Спекотного літнього дня Катя так раділа лимонаду, наче дитина. Уже пізніше я зрозумів, наскільки вона була життєрадісною.

Наступного разу ми перетнулися на мить. Її перевозили з херсонської лікарні до Києва. Вона вже була у критичному стані, але раділа знайомим та друзям, які прийшли її провести. "Життєрадісна і незламна", – такі враження залишилися про Катю з Херсона.У "Мускаті" ми проговорили дві години. Зазвичай на подібні розмови я планую десь до півгодини. Цього цілком достатньо, щоб людина розкрила журналісту якесь питання.

Але з Катєю розмова затягнулася. Ми обговорювали усе: від місцевої політики до місцевого футболу. Вона була однією з тих, завдяки кому у Херсоні відродилася місцева команда "Кристал". Зараз клуб грає у другій лізі, бореться за друге місце.

"Кристал" – це не просто про футбол, пояснювала Катя. Це про місцевий патріотизм. Навколо команди, в якій грають місцеві хлопці, можна взрощувати любов до міста.

Аби відчути це за пару днів я пішов на матч. На стадіоні відчувалась якась домашня атмосфера, багато глядачів були з дітьми. Після матчу гравці дякували за підтримку, кожен охочий міг потиснути руку футболістам.Наступного дня я впізнав цих футболістів на зупинці громадського транспорту, їхав з ними в одній маршрутці. Звичайні "наші хлопці".

Ось така близькість виховує патріотизм і до команди, і до міста. Це той патріотизм до Херсона, яким жила і надихала Гандзюк.

Але більша частина нашої розмови стосувалась не футболу. А загроз, які стоять перед Херсоном. І від місцевої політичної еліти, і від сепаратистських рухів.

"Олексію, за рік Медведчук буде в парламенті! Ти можеш це уявити? Як? Як таке може бути після всього?", – щиро обурювалася Гандзюк.

Ось тоді я замислився про загрозу Медведчука. Далі він лише посилював свою присутність у публічній сфері...

Ми говорили і про місцевих "мусорів", і про СБУ, і про "Нових лідерів", і про місцевих патріотів, і про сєпарів. Катя особливо не підбирала слів у гострих темах. І це все могли чути люди, які сиділи за сусідніми столиками.

Коли за два дні відбувся напад на Гандзюк, я був шокований. Чи не має зв'язку між нападом та нашою зустріччю? Чи міг хтось помститися їй за те, що почув під час нашої розмови? Чи немає моєї провини у тому, що сталося?

Останнє питання я часто задавав собі під час відряджень в АТО. Коли ти знімаєш військових, видаєш в ефір сюжет, а потім вони гинуть. І ти їдеш додому, а їх везуть... Це страшні думки...

Минуло три місяці, а ми досі не знаємо, хто і чому замовив вбивство Гандзюк. Слідчі херсонської поліції не особливо переймаються питанням замовників. Довгий час відмовчувався Порошенко. А от сьогодні відбувся заявою.

Ця заява така цинічна.

Чому?

Одне з питань, яке я задавав Гандзюк у липні, стосувалося президентських виборів. Катя працювала з мером Херсона. А, як відомо, на президентських виборах команда Порошенка робить ставку на підтримку мерів.

- Кого ви будете підтримувати? – запитав я Катю.

- Порошенка.

- Порошенка? – буде дуже легко сказати, що я здивувався. У мене просто не складалося "2+2".

Далі вона пояснювала, чому саме Порошенка. Зараз це не важливо.

Важливо те, що людина готова була працювати на перемогу Порошенка. А той тупо відмовчувався після нападу на неї...

Відмовчувався не він один.

Якийсь час Катя перебувала у місцевій молодій "Батьківщині". Пішла разом із мером Херсона. Соратники Тимошенко так образились, що довгий час публічно жодним словом не згадували про напад на неї.

У серпні до Херсона приїжджала Юлія Тимошенко. Виступала на сцені у центрі міста. Розповідала про проблеми місцевих жителів. Про напад на Гандзюк – ані слова.

І тільки після її смерті вони всі повилазили зі своїми заявами. Але їхні "вирок системі" – це такий самий вирок і їм. Бо трагедію, смерть людини, вони використовують у своїх політичних іграх.

А насправді усі вони є будівельниками системи, в якій безкарно нападають і вбивають українців, які хочуть зробити своє село, своє місто, свою країну краще.

PS Я знаю, що в Херсоні по-різному ставилися до Катерини Гандзюк. Спілкувався з різними людьми. Але сьогодні не той день...

powered by lun.ua
Коментарі — 47
Viktor Ostafeychuk _ 16.12.2018 23:48
IP: 212.80.43.---
Oleksii Bratushchak:
Прихильникам Тимошенко
Читайте уважно. Про Тимошенко я написав про конкренту подію. Це 28 серпня, її виступ на центральній площі Херсона.
По соратникам Тимошенко. У Херсоні це Мангер та Одарченко. З Мангером у Гандзюк був відкритий конфлікт.
Хто такий Мангер я писав ще 2 роки тому, а саме 29 вересня 2016-го. Той блог мав назву "Чи не "консерва" Медведчука/Путіна під прапором "Батьківщини" очолила Херсонську облраду?"
Почитайте, вам буде цікаво дізнатися більше.
1. ви не писали про конкретну подію. Ви зробили загальне твердження, а тепер пост-фактум намагаєтеся викрутитися. Через місяц після події ЮВТ могла про неї і не згадати
2. чи уповноважувала вас Катерина Гандзюк сповіщати про її політичну позицію щодо Порошенка, яку вона не афішувала? Певен, що ні. То яке ви право мали про це писати?
lohik _ 08.11.2018 15:00
IP: 46.133.90.---
Політиків та партій багато...Але підбурювач братущак, як і раніше на минулих виборчих перегонах, далі продовжує пропаганду паплюження та гоніння саме на Тимошенко та Батьківщину...Від чого б це?...Тому що Тимошенко далі залишається фаворитом і сьогоднішніх виборчих перегонів...
lohik _ 08.11.2018 14:47
IP: 188.163.32.---
Не звертайте увагу...Цей братушка тут давній хронічний юлененависник...Ще від часів Януковича...
Викуля Вешнякова _ 07.11.2018 14:00
IP: 35.235.227.---
Загинула людина, яка по суті у цій справі не приймала ніякої участі.Що після першого нападу, що після вбивства над цим не припиняють піаритись команда президента, може годі вже ходити по трупах?
Андрей Красуненко _ 07.11.2018 13:45
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Log Log:
Андрей Красуненко:
Log Log:
Я б його Президентом і не назвав
Ю.В. заборонила?
До чого тут Ю.В? у нас в країні свобода слова чи ні? це сугубо моя думка.Якщо тобі солодко живеться,тоді дядя Петя знайшов собі гарного раба.
Андрей Красуненко _ 06.11.2018 14:54
IP: 35.235.226.---
Останнє опитування українців показав, що народ не хоче вибирати Порошенко вдруге і турбується через війну і погіршення економічного положення. Дурний не бачить то що відбувається зараз в нашій країні.Я буду з нетерпінням обирати нового Президента бо вона краще, вона це Юлія Володимирівна.
Андрей Красуненко _ 06.11.2018 14:44
IP: 35.235.226.---
Сліваються потроху куми Президента, Луценко подав у відставку. Так і у Президента тепле містечко з сім'єю мається. А ми тут зі своїми дітьми залишимося, у бруду й убогості, а ви й далі пестить Петра, може поліпшення з'явитися нарешті.
Андрей Красуненко _ 06.11.2018 14:30
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Я б його Президентом і не назвав
Індра _ 05.11.2018 16:53
IP: 94.76.81.---
Oleksii Bratushchak:
... вам буде цікаво дізнатися більше.
дізнатися = дізнати себе, отже: вам буде цікаво дізнати себе більше, або синонім: вам буде цікаво знати себе більше. ПРАВИЛЬНО ТАК: вам буде цікаво дізнати більше (про інші речі, а не про себе).
Oleksii Bratushchak _ 05.11.2018 16:24
IP: 188.163.2.---
Прихильникам Тимошенко
Читайте уважно. Про Тимошенко я написав про конкренту подію. Це 28 серпня, її виступ на центральній площі Херсона.
По соратникам Тимошенко. У Херсоні це Мангер та Одарченко. З Мангером у Гандзюк був відкритий конфлікт.
Хто такий Мангер я писав ще 2 роки тому, а саме 29 вересня 2016-го. Той блог мав назву "Чи не "консерва" Медведчука/Путіна під прапором "Батьківщини" очолила Херсонську облраду?"
Почитайте, вам буде цікаво дізнатися більше.
Viktor Ostafeychuk _ 05.11.2018 14:59
IP: 212.80.43.---
ключова теза – всі мери на виборах будуть підтримувати Порошенка. Фактично це є визнанням, що вибори відбуваються за потужнього використання адмінресурсу. Із чим всіх нас не вітаю. Те, як прибрали Семеніхіна та Мамая, ви знаєте.
Viktor Ostafeychuk _ 05.11.2018 14:49
IP: 212.80.43.---
Льоша, коли вам дуже треба, то можна і збрехати?
"У серпні до Херсона приїжджала Юлія Тимошенко. Виступала на сцені у центрі міста. Розповідала про проблеми місцевих жителів. Про напад на Гандзюк – ані слова."
12:10 01.08.2018 "... Председатель Партии ВО "Батькивщина" также добавила, что в Херсоне облили кислотой общественную активистку Екатерину Гандзюк, что является очередным свидетельством того, что "в Украине никто и нигде не может чувствовать себя в безопасности".
Viktor Ostafeychuk _ 05.11.2018 14:45
IP: 212.80.43.---
Єдине, що хотів спитати в Катрі, як вона могла одночасно обурюватися зростаючим впливом Медведчука і разом з тим підтримувати Порошенка, який цей вплив забезпечив. На жаль, вона вже не скаже. Думаю, вона стала заручницею в цьому питанні боротьби Миколаєнка і Одарченка
Tania Ariadna _ 05.11.2018 13:41
IP: 212.90.63.---
Сьогодні приблизно об 11.45 у прямому ефірі 112 телеканалу прозвучав коментарій відомого народного депутата, а за сумісництвом ведучого однієї з авторських програм на 112-му телеканалі, щодо відсутності свободи слова в Україні та можливості ГОВОРИТИ ПРАВДУ. При цьому він заявив, що МЫ ВЧЕРА ПОХОРОНИЛИ К.ГАНДЗЮК... Можливо я і мої друзі щось пропустили? Невже вже було поховання? Невже похорони організовував саме цей депутат? Невже подібні депутати не розуміють, що їхні маніпуляції на трагічній смерті порядної людини ШИТІ БІЛИМИ НИТКАМИ і ПОМІТНІ для будь-якого нормального громадянина України? Я дуже добре знаю, что ціла група фахівців з інформаційної безпеки вже давно відстежує антиукраїнські висловлювання згаданого народного депутата, які він тиражує через свою авторську програму. Результати цього дослідження ось-ось будуть представлені громадськості... ТА Й БОГ ВСЕ БАЧИТЬ І ЧУЄ...
Викуля Вешнякова _ 05.11.2018 13:29
IP: 35.235.227.---
Рома Тупов:
Коли президент буде обіцянки свої виконувати?Чи пора б вже змінювати владу.Вірю в те що коли вона прийде настане порядок в країні
Андрей Красуненко _ 05.11.2018 13:22
IP: 35.235.228.---
Николай Хомяков:
Я б не став порівнювати одне з Ю.В.Це дві величезні різниці й про це пора б знати кожному
Андрей Красуненко _ 05.11.2018 13:13
IP: 35.235.228.---
Дуже жаль дівчину, але робити піар на чому це вже ні в які рамки.Те що мов батьківщина замовчувала про цей випадок це зрозуміло брехня.А команда президента це суміш з брехнею та ненавистю свого ж народу.
Николай Хомяков _ 05.11.2018 13:09
IP: 35.235.227.---
Не розумію на кого працює братущак. Якщо Порох і люля- лайно, то хто ж тоді, цяця?
САНДРО _ 05.11.2018 13:04
IP: 176.115.103.---
Індра:
Я використовую право на мовні квоти -75% українською а решта російською.
Маю право як громадянин і як українець.

Невже ви думаєте, що коли ви смердите українською, то це вас прикрашає?

А про що пише товарисч Братущак, -"У серпні до Херсона приїжджала Юлія Тимошенко. Виступала на сцені у центрі міста. Розповідала про проблеми місцевих жителів. Про напад на Гандзюк – ані слова."- то я і без вас знаю
ТОму краще б йшли та погодували гусей та курей.
al_mich _ 05.11.2018 12:56
IP: 188.163.20.---
Замовники та кукловоди виконавців всіх гучних та нерозкритих кримінальних справ проти активістів та громадських діячів, сидять у владних структурах різних рівнів та впливу під патронатом пРезидента. "Недержавних свиней (на сьогодення Б-анду П-ройдисвітів П-оросенків) не переробити у державних орлів...". І ім'я жодного замовника не буде викрито, тому що вони на гачку у говного. Все це сміття і провладні покидьки (нелюди) через той самий гачок, зобов'язані дарувати другий термін діючому "гаранту". Стихія майбутніх виборів вже набуває очевидних рис такого сценарія.
Ольга Христиченко _ 05.11.2018 12:33
IP: 109.87.10.---
Cтанислав Трошин _ 04.11.2018 20:23IP: 93.79.229.--
Можно было бы пропустить это мимо ушей. Но я терпеть не могу циничное вранье. Заявление по Кате было опубликовано Юлией Тимошенко, всеукраинской и херсонской "Батькивщиной" и "Батькивщиной молодой" в день нападения на нее. А несколько лет в "Батькивщине" – это десять!
Ольга Христиченко _ 05.11.2018 12:29
IP: 109.87.10.---
Олексію, Вам не соромно? Це ж маніпуляція, кисельовщина чистої води. Я не симпатик Тимошенко, але подібні "висери" (прошу вибачити, але інше слово до змісту Вашого допису не можу підібрати) – це занадто. Не вірю, що Ви б танцювали на кістках за просто так. То ж скільки коштує Ваша репутація?
Dercu _ 05.11.2018 12:07
IP: 35.235.228.---
Вбивць в Україні дуже рідко знаходять. Бо не надто сильно цим переймаються. Це проблема не стільки пересічних слідчих, скільки чиновників вищого рівня. Досить часто, напередодні великих виборів чути негативні історії в парі Бойко і Тимошенко, Порошенко і Тимошенко, Медведчук і знов Тимошенко. Мені не подобається це "впіхування в невпіхуємоє". Тимошенко не має нічого спільного з цими людьми у своєму політичному світогляді. Мені здається це "вплітання" робиться навмисно. Тимошенко в минулому сильно помилялася в кадрових питаннях, але було видно, що концентрувала увагу на самому основному: економіці. Це б вирішило або б сильно допомогло б вирішити дуже багато чого і подібні злочини, як страшний випадок з Катериною Гандзюк, Гонгадзе, Шереметом. За такі злочини треба карати максимально: довічно. Цьому нема і не може бути виправдання. Переконаний, що саме за це її (Тимошенко) ставлять у ці рядки і поширюють чутки про якусь спільність с Опоблоком, Медведчуком і іншою промосковщиною.
Індра _ 05.11.2018 11:49
IP: 46.133.8.---
САНДРО:
Ну, что будем делать товарищ Братущак?
Ну і для чого ото смердіти на загал по-московськи? Братущак мав розмову з загиблою за 2 дні до нападу на неї, він про це написав. Тому у людині все в середині свіже і його колотить. Нащо ви Братущаку душу ятрите? Зранку не з тої ноги встали, чи що?
Андрій Петровський _ 05.11.2018 11:19
IP: 92.253.236.---
Ось тоді я замислився про загрозу Медведчука
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter