Сергій Бубка Олімпійський Чемпіон, 35-разовий рекордсмен світу, шестиразовий чемпіон світу, володар Кубку Європи і Кубку Світу, чемпіон Європи, майстер спорту міжнародного класу, заслужений майстер спорту України

Геній епохи

23 квітня 2010, 10:29

"Тебя хоронили, как-будто ты гений.

Кто – гений эпохи. Кто – гений мгновений."

Так писав поет Євгеній Євтушенко. Написано давно, але правда. В середу у Барселоні пішов з життя справжній геній епохи.

На превеликий жаль, живучи в один час із видатною людиною, ми часто не розуміємо значимості цього факту. У вічній метушні забуваємо послухати спогади, спитати поради. Забуваємо сказати дітям: подивіться, хто поруч із вами. Це людина, чиє прізвище писатимуть в підручниках з історії. А потім, коли людина іде з життя, картаємо себе за це. Дуже шкода, що по-справжньому цінують тільки тих, кого втрачають...

Ім'я П'єра де Кубертена згадують поруч із іменами його сучасників Бісмарка, Столипіна, Черчілля, Пілсудського. Тому що відроджені ним Олімпійські Ігри змінили всю світову цивілізацію. Я впевнений, що в одному ряду із прізвищами Тетчер, Міттерана, Рейгана, Горбачова, Фіделя Кастро буде стояти прізвище Хуана Антоніо Самаранча.

Зараз мало хто пам'ятає: у сімдесятих в олімпійському русі була страшна криза. 1980 року, коли Самаранч обійняв посаду Президента МОК, на рахунках комітету були копійки, міста-господарі Ігор залишалися зі боргами (Монреаль ще досі віддає борги за Олімпіаду 1976 року). Ніхто вже не хотів приймати Ігри – а це, фактично, означало смерть олімпійського руху.

Глобальні маркетингові програми для Міжнародного Олімпійського комітету (те, про що в Україні починають говорити тільки зараз, Хуан Антоніо Самаранч реалізував двадцять років тому), продаж прав на трансляції, організація змагань під телебачення – так, щоб зручно було дивитися глядачам – це все він, Самаранч. Це він придумав програму "Олімпійська солідарність", на якій зараз тримаються всі національні комітети та міжнародні федерації. Кошти, які роздав МОК за цією програмою роздав у різні країни на підтримку і розвиток спорту – це мільярди доларів. Фактично, таких глобальних інвестицій у спорт по всьому світу ніколи раніше не було... Запрошення на Ігри професіоналів, завдяки чому було завойовано американський ринок – це не зрада олімпійським ідеалам. Навпаки, ідеали чесної боротьби, красивого спорту через популярність Олімпійських змагань стали справді відомими всій планеті. Це він позбавив спорт політики. Якщо 1984 року уникнути бойкоту було просто неможливо, то далі, в 90их про політику на Іграх забули, як про страшний сон. Це менеджерський геній Самаранча, помножений на неймовірну відданість спорту.

Про відданість – це не порожні слова. Він був заможною людиною із заможної родини і міг ці тридцять років спокійно прожити на відсотки з капіталів. Але Самаранч прагнув бути корисним людям і залишити слід в історії... Варто було подивитися на обличчя Самаранча, коли він спілкувався зі спортсменами – на нього ніби сходило просвітління. Це він наполягав на тому, що спорстмени мають бути присутні у МОК, брати участь у вирішенні найсерйозніших питань – так виникла Комісія атлетів.

Він дуже цінував Україну за її спортсменів. Кілька разів на моє запрошення приїжджав на наші заходи, відмовляючи іншим. Востаннє це було у лютому 2010 року – Хуан Антоніо святкував із нами День України в нашому олімпійському домі у Ванкувері. Мої колеги записали інтерв'ю, яке, можливо, стало останнім в його житті.

http://www.youtube.com/watch?v=ybSU7d54sP4

Я почуваю себе винним перед Хуаном Антоніо Самаранчем, тому що не зміг здійснити одну його мрію. На всіх Олімпіадах, де я виступав, Самаранч завжди наполягав, щоб його поставили на нагородженя чоловічої жердини. Усі знали, що він мріяв вручити мені золоту олімпійську медаль. Тільки одного разу – 1988 року – Самаранч поступився місцем Прімо Небіоло, президенту ІААF... А в Барселоні, Атланті та Сіднеї ми так і не зустрілися біля олімпійського п'єдесталу. Зустрілися тільки раз – в Пекіні, де ми разом нагороджували Хукера, Лукьяненко і нашого Дениса Юрченка...

Я вважаю його своїм хрещеним батьком – і в спорті, і в подальшому житті. Ми були справді близькі. Дуже важко втрачати близьку людину. Але я не думав, що буде настільки важко...

powered by lun.ua
Коментарі — 13
Ігорян _ 25.04.2010 00:02
IP: 212.111.203.---
AntiXam _ 23.04.2010 10:42
Сергей, Вы тоже гордость и нации и страны.
Постарайтесь дистанцироваться от ПРиматов.

Я повністю підтримую вищесказане. З вашим ім'ям не потрібно себе прив'язувати із ЖОДНОЮ політичною силою, а тільки з Україною. Я нещодавно дізнався, що ваш родич славетний український громадський, релігійний діяч І.Огієнко. Я був дуже вражений. Є на кого рівнятися. Хай щастить! Самаранчу нехай земля буде пухом...
Донна Тетяна _ 24.04.2010 21:35
IP: 77.122.46.---
АВТОРУ!!! Лучше выскажитесь по злободневной теме, батенька!
Olegkolpakchi _ 24.04.2010 07:00
IP: 178.93.248.---
"Глобальні маркетингові програми для Міжнародного Олімпійського комітету (те, про що в Україні починають говорити тільки зараз, Хуан Антоніо Самаранч реалізував двадцять років тому), продаж прав на трансляції, організація змагань під телебачення – так, щоб зручно було дивитися глядачам – це все він, Самаранч. Це він придумав програму "Олімпійська солідарність", на якій зараз тримаються всі національні комітети та міжнародні федерації. Кошти, які роздав МОК за цією програмою роздав у різні країни на підтримку і розвиток спорту – це мільярди доларів. Фактично, таких глобальних інвестицій у спорт по всьому світу ніколи раніше не було..."

Есть пример почему ему не следовать?
Fist _ 23.04.2010 16:29
IP: 77.52.23.---
Все вірно. За статтю – спасибі!
Не переживайте, Сергію, Ви – на своєму місці і робите потрібну Україні справу.
yvn _ 23.04.2010 12:58
IP: 217.196.166.---
Дякую за статтю.
Заставляє задуматись про швидкоплинний час. Мало про кого так гарно напишуть.
Не звертайте увагу на недобрі дописи. Деякі дописувачі всіх мабуть рівняють по собі...,самі обманом "беруть перешкоди" життєві і думають, що всі так.
hvostov _ 23.04.2010 12:48
IP: 77.120.16.---
после высказываний о паролимпиаде...я вообще этого литуна перестал уважать...видители у инвалидов дистанции меньше...видов спорта мало а наши олимпийци круто выступили...!!! В ноль но круто...!!!...Сереженька...ваш бы шест на экспертизу и инфу в каком НИИ его сделали из космических материалов... Литун региональный...!!
luko _ 23.04.2010 12:25
IP: 93.127.101.---
NovorosOdessa _ 23.04.2010 11:57
"...никогда не дистанцируется от ПР. Он... решает сам. А...написал по-украински, то наверное со словарем и кто-то проверил..."

За самостійну людину поважаючі її люди не беруться диктувати що вона робитеме і зверхньо оцінювти, що вона може чи не може. Пан Сергій вільно володіє українською, мова його рідна, пише пан Сергій так, як і говорить, те, що думає, щиро. А до словника не гріх звертатися завжди, коли пишеш, особливо новоросам.
NovorosOdessa _ 23.04.2010 11:57
IP: 194.44.7.---
stanukr:
Шановний Сергію! Вас поважають із застереженнями. Не зрозуміла Ваша привязка до антиукраїнської так званої партії. Дистанцюйтеся негайно!
Ошибаетесь, Сергей никогда не дистанцируется от ПР. Он самодостаточный человек и решает сам. А то что он написал по-украински, то наверное со словарем и кто-то проверил...
А писал он не о политике, а о дипломате в политике-Самаранче.
Светлая память ему!
stanukr _ 23.04.2010 11:45
IP: 77.123.78.---
Шановний Сергію! Вас поважають із застереженнями. Не зрозуміла Ваша привязка до антиукраїнської так званої партії. Дистанцюйтеся негайно!
Lobo _ 23.04.2010 11:31
IP: 193.24.30.---
Так, Самаранч врятував брєжнєвську олімпіаду у Москві. Найяскравіші спогади юності, ведмедик у небі... Але завдяки професійності спорту він став справою Ахметових, Суркісів та Ярославських. Тобто, люди окремо, спорт окремо і нікому немає справи до олімпійських ідеалів. Ну що-ж, рахуйте гроші, гендлярі...
Нічлава _ 23.04.2010 10:54
IP: 91.124.166.---
Світла память! Велика була людина
Leprechaun1980 _ 23.04.2010 10:43
IP: 77.90.244.---
Сейчас спортсмены будут комментировать...
AntiXam _ 23.04.2010 10:42
IP: 88.81.234.---
Сергей, Вы тоже гордость и нации и страны.
Постарайтесь дистанцироваться от ПРиматов, чтобы и о Вас после Вашего ухода в мир иной могли сказать только хорошее
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

5
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter