Сергій Бубка Олімпійський Чемпіон, 35-разовий рекордсмен світу, шестиразовий чемпіон світу, володар Кубку Європи і Кубку Світу, чемпіон Європи, майстер спорту міжнародного класу, заслужений майстер спорту України

Всі на олімпіаді

20 серпня 2010, 13:16

У Сінгапурі іде юнацька олімпіада. Кожен день приносить нові враження, нові яскраві події. Через насиченість подій, через ажіотаж, який панує у цій маленькій країні складається враження, що тут – справжні дорослі Ігри.

Хоча, коли придивитися, відмінностей дуже багато.

Якщо говорити в цілому, для мене і абсолютно очевидно: проект "Юнацькі Олімпійські ігри" вдався. Було багато скептиків, які говорили: ці ігри нікому не потрібні, юні спорстмени почнуть гнатися за результатом і підривати своє здоров'я, а культурна програма сучасним "просунутим" підліткам нецікава. Але зараз скептики затихли, а сумніви розвіялися.

По-перше, справді цікаво дивитися змагання. Хай імена невідомі, а результати нижчі, ніж у дорослих. Але ви навіть не уявляєте, який азарт викликає у 15-16річних хлопців і дівчат можливість стати олімпійським чемпіоном. Згадайте себе в цьому віці. Уявіть, що вам у 15 років, наприклад, запропонували головну роль в кіно, посаду директора банку чи навколосвітню подорож – хто про що мріяв. А ці діти так само завзято мріють стати олімпійськими чемпіонами... Уявили? Це до питання про мотивацію.З іншого боку, ніхто тисне на спортсменів і тренерів за результат. Принаймні, у нашій команді навіть якщо такі розмови з'являються, я особисто прошу "Не навантажуйте їх". Позиція МОК і моя як голови координаційної ради Юнацьких Ігор: ніяких перемог будь-якою ціною. Ця Олімпіада – передусім щоб навчитися, поспілкуватися, пізнати світ. А перемагають ці діти хай в Лондоні, в Ріо і на наступних Іграх. Завдяки цій ідеології спокійні тренери і спокійні спортсмени.

І нарешті з приводу культурно-освітньої програми, так званої СЕР. Багато дорослих екс-спортсменів, які на Олімпіадах звикли у вільний час або ходити по магазинах, або сидіти в номері і гризти себе психологічно, говорили: ніхто на ті заходи не прийде. Тим більше сучасні циніки-підлітки. А вийшло, що на всі подібні "активності" вже немає вільних місць.Здавалося б, дитячі забавки, які нагадують часи піонерських таборів: фестивалі, що представляють культури різних країн, зустрічі з чемпіонами, культпоходи, майстерні та семінари. Що цікавого для покоління комп'ютерних ігор? Але все організовано настільки добре і, головне, щиро, без фальші та пафосу, що викликає шалений інтерес у цього покоління.

Можливо, ви бачили на відео нашу з Єлєною Ісинбаєвою зустріч із учасниками Ігор в рамках проекту Chat with The Champions. (Якщо не бачили, дивіться: http://www.youtube.com/watch?v=fOsBXGM13CU) В університетській аудиторії зібралося 450 людей, діти стояли в проходах. Нас довго не відпускали... Я ще раз переконався: майбутнім поколінням планети справді цікавий спорт, і це зацікавлення треба культивувати – заради нашого і їхнього майбутнього...

Єдині, хто страждають від культурної програми – це працівники офісів у селищі спорстменів. Там зараз тиждень Африки – діти сінгапурських шкіл представляють культуру цього континенту. Представляють дуже активно – тамтами і трещотки не стихають ні на мить. Тому в офісах зараз радіють кожному дощу – тоді сінгапурські "африканці" ховаються в намети, і шум ненадовго припиняється...А якщо серйозно, то вражень справді багато. Найясравіше – від церемонії відкриття. Я був у групі, яка виносила олімпійський прапор. Попри те, що я звик до офіційних церемоній, все-одно мить дуже хвилююча... Одне нововведення – на церемонії відкриття, крім клятви атлетів та суддів, вперше лунала клятва тренерів. Похвалюся – це моя ідея. Я вважаю, дуже важливо, щоб в усьому світі гідно оцінювали роль тренерів. На них – велике навантаження і велика відповідальність. Тренер у спорті – як режисер у кіно. Тільки от режисерам вручають Оскара і Пальмову гілку, а тренери залишаються в тіні...І ще одне яскраве враження – бездоганна організація Ігор. Спортивний світ давно не бачив такої чіткої координації процесу, такого розуміння, що і навіщо потрібно робити. Звичайно, у перші два дні були деякі питання, пов'язані з транспортом та харчуванням – таке завжди трапляється на великих спортивних форумах. Але все налагоджено з такою швидкістю, що ніхто не встиг навіть поскаржитися... Координаційна Рада, яка зазвичай на Олімпіадах збирається ледь не щодня, у Сінгапурі провела два засідання – і поки-що більше не збираємося. Просто немає потреби.

Отож, Юнацька Олімпіада в Сінгапурі триває. У нас 12 медалей після п'яти днів змагань. Три золота – у двох дуже талановитих плавців, Даші Зевіної та Андрія Говорова. Але не питайте, на якому ми місці в медальній таблиці. Це не має принципового значення. Суть цієї Олімпіади – трохи в іншому.І наостанок – для тих, кому видається дивним мій спортивно-оптимістичний меседж серед напружених соціально гострих текстів на цьому сайті. Я роблю це свідомо.

Спорт – єдина сфера, в якій немає політичних суперників. Тут всі – наші. Змінюються уряди, переписуються підручники історії – а олімпійський чемпіон назавжди залишається гордістю країни.

Якщо ми будемо частіше це згадувати, в нашому суспільстві буде більше злагоди.

powered by lun.ua
Коментарі — 13
Prescience _ 19.04.2011 09:49
IP: 195.28.0.---
Неюля:
Донецкий_Я:
Это я.:
Сергей Бубка единственный блогер на этом сайте, который пишет конструктивно и позитивно.
Если бы ещё писал на нормальном языке!
А какой нормальный? Английский, китайский, иврит?

Oh, brainless caw pizduj z Ukrainy cham
VADLynnyk _ 07.04.2011 16:11
IP: 78.25.17.---
Спорт – это престиж государства, чем лучше развиты разные виды спорта тем более узнаваемая страна в мире.
shtourman _ 12.01.2011 21:52
IP: 82.207.14.---
На Олімпіаду у Ванкувері я написав пісню "Моя улюблена команда" і відправив її у прес-центр нашої збірної. До честі керівників прес-центру хочу сказати, що вони передали цю пісню на україномовну радіостанцію і вона звучала в ефірі під час Олімпіади. Також цю пісню розмістили на сайті НОКУ,
за що я щиро вдячний працівникам сайту.http://www.noc-ukr.org/files/OfficialDocuments/myteam.mp3
До Юнацьких ігор в Сінгапурі я написав пісню "Олімпійське свято" і відправив її на сайт НОКУ, але напевно через об*єктивні причини
ця пісня не знайшла своїх слухачів.http://poezia.org/ua/id/26507/
Я людина небагата і не маю достатніх
можливостей, щоб записати ці пісні в студії у виконанні знаних майстрів
вокалу.
Можливо Ви будете зацікавлені у нашій подальшій співпраці на цій ниві,
бо пісні як мені здається непогані! І така серія пісень про спорт може бути продовжена!
Маю надію, що Ви коли-небудь заглянете на свій блог!
Моя адреса:shtourman@inbox.ru
З повагою, Сергій Руденко!
shtourman _ 12.01.2011 21:33
IP: 82.207.14.---
Вельмишановни Сергій Назарович!
З великою повагою відношусь до Ваших спортивних досягнень, а також
ціную Ваші намагання як Голови НОКУ, не зважаючи на далеко не ідеальне
фінансування, вивести наших українських спортсменів на достойний міжнародний рівень.
Вам, як видатному спортсмену вихованому ще потужною "радянською"
школою добре відомо, що матеріальна база вирішує дуже багато, але не все.
І спортсмени навіть матеріально забезпечені без хорошої морально-психологічної підтримки приречені на поразку.
Люди, які відчувають моральну підтримку вболівальників, фанів, громадян своєї держави мають потужну морально-психологічну мотивацію до перемоги!
На цих принципах виховувалось не одне покоління видатних олімпійців з бувших республік Союзу. На підтримку наших спортсменів були направлені
зусилля творчих людей: артистів, співаків, композиторів і поетів...
Зараз все це якось знівелювалось, зникло...
Я собі подумав, чомуб не відродити таку співпрацю! (продовження далі)
yurkovola _ 21.08.2010 22:17
IP: 80.13.126.---
Пане Сергію, дякую за вашу лрацю, добре серце і гарні матеріали. Ви велика ліудина вже тому шчо в умовах тотальноі московізаціі залишаєтеся українцем. Лише завдяки таким пюдям як ви більшість галичан говорять не Східна Україна, а Схід Украіни, тобто Вона у нас єдина, А за наших дітей сердечно дякую. Вам би бути міністром фізкультури і спорту.
Донецкий_Я _ 21.08.2010 07:55
IP: 95.135.102.---
Неюля:
Донецкий_Я:
Это я.:
Сергей Бубка единственный блогер на этом сайте, который пишет конструктивно и позитивно.
Если бы ещё писал на нормальном языке!
А какой нормальный? Английский, китайский, иврит?
Тот, на котором Вы написали!
Неюля _ 20.08.2010 23:59
IP: 77.52.227.---
Донецкий_Я:
Это я.:
Сергей Бубка единственный блогер на этом сайте, который пишет конструктивно и позитивно.
Если бы ещё писал на нормальном языке!
А какой нормальный? Английский, китайский, иврит?
Донецкий_Я _ 20.08.2010 19:39
IP: 212.87.167.---
Это я.:
Сергей Бубка единственный блогер на этом сайте, который пишет конструктивно и позитивно.
Если бы ещё писал на нормальном языке!
Это я. _ 20.08.2010 17:53
IP: 188.163.90.---
Сергей Бубка единственный блогер на этом сайте, который пишет конструктивно и позитивно.
uaixovich _ 20.08.2010 15:03
IP: 82.193.101.---
"Якщо...частіше це згадувати"
это равносильно закапыванию минеральной воды из пипетки в цистерну дерьма.

Серёжа, спорт – развлечение могут себе позволить либо богатые и здоровые страны, либо режимы идиотов.
не припомню случая, когда за последних 20 лет Украину называли хотя бы здоровой.
проза _ 20.08.2010 14:03
IP: 92.242.99.---
І наостанок – для тих, кому видається дивним мій спортивно-оптимістичний меседж серед напружених соціально гострих текстів на цьому сайті. Я роблю це свідомо.

Спорт – єдина сфера, в якій немає політичних суперників. Тут всі – наші. Змінюються уряди, переписуються підручники історії – а олімпійський чемпіон назавжди залишається гордістю країни.

Якщо ми будемо частіше це згадувати, в нашому суспільстві буде більше злагоди.
====================================
відверта брехня.
Дитяча олімпіада, в українських реаліях, це розвага для мажорів.
Kether _ 20.08.2010 13:55
IP: 109.86.42.---
show must go on! (c)
Нічлава _ 20.08.2010 13:29
IP: 178.93.160.---
МОЛОДЦІ!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter