Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

Верховний суд: дорога ''суддям Майдану'' відкрита!

24 травня 2017, 15:04

Ми вже звикли до того, що Вища кваліфікаційна комісія суддів під час співбесід із кандидатами до Верховного суду стабільно ігнорує негативні висновки громадської ради доброчесності. За даними останніх опублікованих підрахунків, лише 20% кандидатів визнано комісією недоброчесними, решта 80% – продовжують участь в конкурсі, попри "вето" ради доброчесності.

Однак, виявляється, так само Вища кваліфікаційна комісія суддів ігнорує і повідомлення Департаменту люстрації Міністерства юстиції України.

Так 30 січня 2017 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів надійшов лист із Міністерства юстиції України про те, що двоє кандидатів на посаду суддів Верховного суду підпадають під дію Закону України "Про очищення влади" та мусять бути звільнені з посади суддів. Відповідний лист також було направлено і до Вищої ради правосуддя. Міністерство юстиції закликало ВККС врахувати, що, зокрема, суддя Деснянського районного суду міста Києва Лісовська Олена Володимирівна та суддя Дніпровського районного суду міста Києва Яровенко Наталія Олегівна підлягають люстрації, оскільки ухвалювали рішення позбавити прав керування активістів за поїздку до Межигір'я у грудні 2013 року.

Надісланих матеріалів, які чітко вказують на порушення кандидатами Верховного суду Закону України виявилося замало для Вищої кваліфікаційної комісії, аби припинити їх участь в конкурсі на етапі спец перевірки, не допустивши до наступних етапів.

Суддя Яровенко Н.О. вибула з конкурсу після першого етапу анонімного тестування, не набравши достатню кількість балів. Однак її колега спромоглася пройти далі...

Знайомтесь, суддя Деснянського районного суду міста Києва та кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду – Лісовська Олена Володимирівна.Якщо ви думаєте, що в першу чергу члени ВККС поцікавились у судді Лісовської про незаконно ухвалені нею рішення відносно учасників мирних протестів – то глибоко помиляєтесь. У своїй доповіді член ВККС Тетяна Шилова навіть не згадала про лист від Мінюсту і жоден із членів комісії також не захотів розпитати кандидатку на цю тему. Питання про навики роботи в колективі, про те, чи стежить за перебігом співбесіди дочка судді – ось що цікавило комісію з відбору суддів найвищої інстанції.

Подивитися всю співбесіду можна за лінком починаючи з 2:13:30 хвилини: https://www.youtube.com/watch?v=Yc9Ns_hbqDI

Питання щодо порушення Закону України "Про очищення влади" та несумісності поставив представник Громадської ради доброчесності. Суддя Лісовська пояснила, що під час подій Революції гідності позбавила водійського посвідчення одну особо та наклала штраф на іншу, однак, вона не знала, що дані особи були учасниками масових протестів і ніхто з них про це не повідомив. Дане твердження є відвертою брехнею, адже, у своєму ж рішенні, де вона позбавила особу водійського посвідчення говориться про те, що на судовому засіданні він повідомив, що 29 грудня 2013 року прямував разом з друзями до резиденції Президента України Віктора Януковича в Межигір'ї, рухаючись в колоні автомобілів. Якщо рух в колоні автомобілів, який за різними підрахунками налічував від 2 до 4 тис. авто не вважається участю в акції протесту, то судді Лісовській, очевидно, необхідне ще одне тестування – на логіку.Більше того, в судовому засіданні було заслухано ще двоє свідків, які підтвердили, що разом з особою рухалися в колоні до резиденції Президента і жоден працівник ДАІ не зупиняв автомобіль.Однак показів свідків виявилося недостатньо, аби не позбавляти особу прав та зрозуміти, що ці люди є учасниками акцій протесту.

Ще однією брехнею Олени Лісовської стали її данні в декларації доброчесності, яку вона заповнювала власноруч. В ній вона повідомила, що не ухвалювала рішення, передбаченні статтею 3 Закону України "Про відновлення довіри до судової системи", а також не застосовувала заборони, визначенні Законом України "про очищення влади". А отже, навіть через 3 роки суддя Лісовська так і не зрозуміла (або – не захотіла визнати), що ухвалила незаконне рішення щодо учасників мирних акцій протестів.

Відверта брехня кандидатки, лист від Міністерства юстиції, негативний висновок Громадської ради доброчесності – все це було проігноровано колегією Вищої кваліфікаційної комісії,
яка пропустила Олену Лісовську далі та незабаром розглядатиме її кандидатуру на загальному пленарному засіданні.

І це вже не вперше, коли ця колегія ВККС пропускає суддів Майдану. 26 квітня члени ВККС – А. Василенко, Т. Шилова, В. Бутенко, Т. Лукаш співбесідували суддю Солом'янського суду м. Києва Кізюн Л.І., яка ухвалила взяти під варту учасника акцій протестів.Тимчасова спеціальна комісія вирішила, що Л. Кізюн порушила присягу та має бути звільнена. Вища рада юстиції погодилась, що порушення у її діях було, проте не звільнила суддю. 4 члени ВРЮ написали окрему думку, де вказано наступне:

"причетність до явно незаконного позбавлення особи особистої свободи, тобто грубого порушення одного із основоположних прав людини, на наш погляд, є несумісною із зайняттям посади судді. Дії судді Кізюн Л.І. при обранні запобіжного заходу Т. за відсутності обґрунтованої підозри щодо нього у вчиненні конкретних злочинних дій істотно підривають авторитет правосуддя і судових органів".

Громадська рада доброчесності також зробила негативний висновок щодо цієї судді. Але ВККС вирішила, що такі судді є доброчесними і потрібні у новому Верховному суді, а тому відкинула висновок ГРД. Відео співбесіди тут.

Отже, тепер обидві ці судді мають непогані шанси опинитися в новому Верховному суді. Але для подолання висновків ГРД Вищій кваліфікаційній комісії знадобиться мінімум 11 з 16 голосів її членів.

Чи додасть довіри судовій системи той факт, що до нового Верховного суду можуть потрапити судді, які ухвалювали незаконні рішення щодо активістів і продовжують відверто брехати про це – питання риторичне. А от як саме і коли члени ВККС долатимуть "вето громадськості" – поки залишається загадкою. Однак, якщо і цей процес триватиме без подальших поіменних результатів голосування, доведеться констатувати: судова реформа впевнено крокує в протилежному від обіцяної відкритості та прозорості напрямку.

powered by lun.ua
Коментарі — 12
center2 _ 25.05.2017 15:01
IP: 195.230.128.---
Viktor Oponasenko:
ну не ты же, малограмотный ватоголовый козломордый ушлепок
Logic2009 _ 25.05.2017 14:48
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (ник Viktor Oponasenko) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Тупое безмозглое существо, неспособное зарабатывать руками или головой,
зарабатывет у кровожадного пигмея Путлера.
Дебила банили, банят, и будут банить

================================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
Logic2009 _ 25.05.2017 12:33
IP: 91.196.177.---
mihaylenco:
Кругову поруку суддівської мафії можна розірвати лише одним законним способом – виборність суддів всіх рівнів на всенародних виборах.
І лікарів, і вчителів...
Теза абсурдна.
Суддів не вибирати потрібно, а відбирати на відкритих конкурсах
комісіями з фахівців і компетентних представників громадянського
суспільства.
mihaylenco _ 25.05.2017 09:33
IP: 93.171.74.---
Emill Zoliy
Если судьи должны быть независимы, то и над ними кроме государства, никого не должно быть.

Судді повиннні бути залежними. Від громади. Це не якась особлива каста. Вони звичайні наймані працівники.
Віктор Остафійчук _ 25.05.2017 08:21
IP: 212.80.43.---
Emill Zoliy:
Если судьи должны быть независимы, то и над ними кроме государства, никого не должно быть.
гос-во – это чиновники. По вашему получается, что чиновники создают свою мафию и народ не может их уволить
Сергей Папков _ 24.05.2017 22:13
IP: 104.155.46.---
Давно вже було потрібно створити суди присяжних по всім справам (адміністративним, кримінальним, господарським, цивільним). При цьому формувати палату присяжних за американським принципом: випадкові особи, що проживають в окрузі і відібрані еомпьютерним лототроном. За цим принципом правоту сторін визначають присяжні, а суддя лише модерує процес і технічно забезпечує, щоб прийняте рішеня відповідало чинному законодавству.
Сергей Папков _ 24.05.2017 22:04
IP: 104.155.46.---
Тому й абсолютно праві ті політики та громадські активісти, які наполягають на необхідності обрання та відкликання суддів не власною кастою, а громадою. І робити їх суддями не пожиттєво, а лише на 5 років, а потім перевибори. До того ж непогано було б ще реалізувати принцип, що якщо суддю громада відкликала достроково (а значить цей суддя досить напартачив), він не лише втрачає посаду, а й диплом про вищу юридичну освіту.
Vyacheslav Panchuk _ 24.05.2017 19:14
IP: 188.190.171.---
Andrey Vorobey:
Бутафория эти все комиссии. Взяточники и уголовники оценивают взяточников и уголовников.
+++
mihaylenco _ 24.05.2017 17:09
IP: 93.171.79.---
Кругову поруку суддівської мафії можна розірвати лише одним законним способом – виборність суддів всіх рівнів на всенародних виборах.
mihaylenco _ 24.05.2017 16:48
IP: 93.171.79.---
На які кошти утримуються люстраційна комісія, та рада доброчинності? Якщо на бюджетні, то це вже злочин. Ні люстраційна комісія, ні рада доброчесності фінансуватися не повинні. Вони зобов'язані саморозпуститися. Через власну неспроможність до виконання прямих обов'язків.

Якщо хтось може не звертати уваги на рішення цих органів, то вони не потрібні.
Andrey Vorobey _ 24.05.2017 15:25
IP: 82.193.100.---
Бутафория эти все комиссии. Взяточники и уголовники оценивают взяточников и уголовников.
Logic2009 _ 24.05.2017 15:13
IP: 91.196.177.---
"суддям Майну"
========================
А може "суддям Майдану"?
Корупція1408 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Зеленський60 Мовне питання187
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter