Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

Конкурс до Верховного суду. Результати перших пленарних

12 червня 2017, 13:23

Наприкінці квітня, після першого дня співбесід до Верховного суду, я публікувала інформацію про одіозних кандидатів, які, незважаючи на негативний висновок громадської ради доброчесності, продовжили участь у конкурсі. Тоді було не зрозуміло: таке ігнорування думки громадськості – прикра помилка чи відкритий саботаж?

Однак по закінченню етапу співбесід виявилося, що проходження далі кандидатів з негативним висновком ГРД – яскраво виражена тенденція. Лише 20% кандидатів, які мали "вето" громадськості залишили конкурс на етапі співбесід, 80% – продовжили участь до пленарних засідань Вищої кваліфікаційної комісії, коли їх кандидатури буде розглядати повний склад ВККС. Нагадую, що "вето" громадськості буде вважатися подоланим, якщо за доброчесність кандидата проголосують щонайменше 11 членів ВККУ.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков пояснював такий великий відсоток пропусків кандидатів з червоною карткою від ГРД тим, що комісії потрібно ретельніше вивчити факти вказані у висновку та пояснення кандидата. Однак, судячи з голосувань членів ВККС у перші три дні пленарних засідань, більше схоже, що членів комісії повністю влаштовує те, що суддям нового Верховного суду стануть особи, які не можуть пояснити походження своїх статків, причетні до винесення сумнівних рішень та багаторазових порушень суддівської етики.

За три дні ВККС розглянула 23 висновки. У результаті – 14 кандидатів продовжили участь у конкурсі, а 9 не змогли набрати необхідної кількості голосів.

Наведемо лише декількох з тих, хто успішно подолав "вето" громадськості. До речі, за деяких з них ВККС проголосувала ОДНОГОЛОСНО, тобто жоден з членів ВККС не засумнівався у їх доброчесності.

Забороняв мирні зібрання у часи Революції гідності? Хто, я? Ой, забув!Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Олександр Золотніков одноголосно подолав "вето" громадськості та продовжує участь у конкурсі до Верховного суду, не дивлячись на те, що у період з 24.11.2013 до 31.12.2013 саме суддя Золотніков залишив у силі рішення щодо заборони проведення масових заходів у центрі Одеси. Тим самим Золотніков фактично підтвердив "законність" розгону силовиками людей на акціях протесту в Одесі під час Майдану.

Більше того, Олександр Золотніков "забув" про це рішення та не вніс інформацію про нього до свої декларації доброчесності. Саме відверта брехня кандидата в декларації доброчесності і стала основною причиною негативного висновку щодо нього. Чи не є брехня в "декларації доброчесності" очевидним фактом недоброчесності даного кандидата? Для 15-ти членів ВККС – ні.

Дуже показовим був сам процес розгляду кандидата та голосування за нього. Справа у тому, що двоє членів ВККС – Весельська Т.Ф. та Бутенко В.І. як судді Вищого адміністративного суду України також залишали в силі рішення про заборону мирних зібрань. Очевидно, що їх тяжко назвати об'єктивними при розгляді цього питання. Тому член ГРД заявив про необхідність вирішити питання про наявність питань для відводу цих членів ВККС, щоб усунути будь-які сумніви у результатах голосування. Ми же писали про таку необхідність раніше, офіційну заяву з цього приводу робила і Громадська рада доброчесності. Однак ця заява наскільки обурила членів ВККС, що більшість часу пішло на питання до члена ГРД, а не судді. У нарадчій кімнаті члени ВККС радились лише 9 хв., тоді як по інших кандидатах – від 30 хв, до 1,5 години. Таке враження, що це миттєве та одноголосне рішення було більше намаганням продемонструвати ГРД силу ніж об'єктивною оцінкою кандидата.

Відпочинок у країні-агресорі під час війни – нічого страшного.Основною причиною негативного висновку щодо судді господарського суду Харківської області Наталії Калініченко став факт відвідування суддею території Російської Федерації та окупованого Криму в 2014 році з метою відпочинку. Чи є відпочинок у країні з якою іде війна причиною, щоб сумніватися в незалежності судді та дотримання нею кодексу моральної етики? На думку членів ВККС – ні, адже, вони одноголосно проголосували за подолання негативного висновку судді Калініченко.

Члени ВККС сльозам – вірять.Суддя Вищого Господарського суду Тетяна Дроботова вже була фігурантом розслідування PROSUD. Суддя Дроботова може похвалитися надзвичайно стрімким кар'єрним ростом, їй знадобився всього рік, щоб перейти з суду першої інстанції до найвищої та стати суддею Вищого господарського суду.

Працюючи суддею ВГСУ більше 14 років Тетяна Дроботова не помітила ніяких зловживань головою суду часів Януковича Віктора Татькова та його заступника Артура Емільянова , щодо яких зараз розслідується кримінальне провадження. На думку Громадської ради доброчесності Кандидат протягом тривалого часу не лише не вчиняв активних дій з метою припинення системного незаконного впливу на процеси розподілу справ, але й щонайменше пасивно сприяв цим процесам. А коли ці факти було викрито, не вживає активних дій з метою сприяння ефективному розслідуванню

цих справ.

Незважаючи на анексію Криму чоловік судді Дроботової продовжує регулярно відвідувати півострів та вести там бізнес, часто буває там і сама суддя. Не відрізняються патріотизмом також й інші члени родини судді. Так, падчерка Тетяни Дроботової працюючи суддею Господарського суду Автономної республіки Крим залишилася там після окупації, прийняла російське громадянство та зараз є суддею "Арбітражного суду Республіки Крим". Аналогічно вчинив і чоловік падчерки, суддя районного суду міста Сімферополь.

Даючи пояснення комісії Тетяна Дроботова так розхвилювалася, що навіть розплакалася. Своє відвідування окупованих територій вона пояснила тим, що провідувала матір, при цьому суддя не змогла прокоментувати факт ведення бізнесу в Криму її чоловіком. Ніяких зловживань та втручання в роботу автоматизованої системи керівництвом суду за часів Януковича пані Дроботова не помічала, а з родичами, які зрадили присязі судді – вона не спілкується (навіть не дивлячись на численні відвідини Криму). Невпевнених пояснень і сліз кандидата стало для членів ВККС достатньо, щоб одноголосно затвердити подальшу участь в конкурсі судді Дроботової.

10546 "випадкових" розподілів справ.Колега Тетяни Дроботової суддя Вищого господарського суду Світлана Бакуліна не тільки тихо спостерігала за ймовірним втручанням в автоматизовану системи розподілу справ Татьковим і Ємельяновим, але й була, на думку слідства, учасником цього процесу. Так, кандидата віднесено слідством до групи суддів Вищого господарського суду України на яких здійснювався розподіл справ з порушенням порядку встановленого законом.

У негативному висновку Громадської ради доброчесності також міститься інформація і щодо можливого неправдивого внесення даних до декларації. В майновій декларації судді Бакуліної можна побачити лише її двох синів, при цьому, згідно досьє кандидата вона регулярно здійснює закордонні подорожі разом з колишнім чоловіком, що може свідчити про фіктивність розлучення. Не зважаючи на всі факти 13 членів Вищої кваліфікаційної комісії вирішили, що Світлана Бакуліна гідна і далі боротися за крісло верховного судді.

Запорука успіху – щедра теща.Судді Ковпаківського районного суду міста Суми Олегу Чернобаю як нікому іншому пощастило з тещею. Адже починаючи з 2009 року теща судді практично КОЖНОГО року купувала нову модель автомобіля і передавала її в користування своєму зятю. Так, за цей час теща Олега Чернобая, яка зараз є пенсіонеркою, а в минулому робітницею цеху Шостинського заводу "Імпульс" придбала:

- MITSUBISHI Outlander XL, 2009 р. в. з нм 3338

- VOLKSWAGEN Passat 2010 р.в. з нм 0333

- VOLKSWAGEN Touareg, 2011 р. в. з нм 8008

- TOYOTA Land Cruiser Prado 3.0, 2013 р.в. з нз 8000

- TOYOTA Land Cruiser Prado 150, 2015 р.в. з нз 1555

- TOYOTA Land Cruiser 150, 2016 р.в. з нз 5558

При цьому, згідно з офіційною відповіддю з поліції, теща судді навіть НЕ МАЄ водійського посвідчення.

На співбесіді Чернобай визнав, що насправді автомобілі придбаваються за рахунок коштів дружини, яка раніше працювала у Москві, а зараз систематично отримує кошти від колишнього чоловіка. От тільки у деклараціях дружини цих доходів немає – лише скромна зарплата працівника суду. Але 12 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів таке пояснення цілком задовольнило і висновок ГРД був подоланий. З таким везінням тещі точно скоро доведеться передавати новеньке авто улюбленому зятю уже до Києва, як судді новенького Верховного суду.

За 3 дні ВККС подолала 60 % негативних висновків Громадської ради доброчесності. Раніше з ВККС лунали звинувачення, що висновки ГРД базуються на припущеннях, а тому їм потрібен час, щоб розібратись. Але виявилось, що чітко встановлені факти неправди у деклараціях доброчесності, деклараціях родинних зв'язків, порушення фундаментальних прав на мирні зібрання, сприяння Ємельянову та Татькову у втіленні корупційних схем у Вищому господарському суді та оформлення елітних авто на улюблену тещу на думку ВККС не є ознаками недоброчесності. На їх переконання усі ці кандидати є цілком достойними, щоб продовжити участь у конкурсі.

Насправді, ці три дні можна назвати лише розминкою. "Важковаговики" серед кандидатів будуть проходити цю процедуру пізніше, і складається враження, що ВККС не поспішає з їх співбесідою, однак, якщо подолання "вето" громадськості буде проходити таким ж темпами як і в перші дні, навряд чи, відібрані кандидати матимуть більше довіри суспільства ніж їх попередники. Вже зараз очевидно, що обіцяна прозорість конкурсу – просто ширма, а відповідальність за недоброчесний склад нового Верховного суду лягає вже не тільки на членів ВККС, але й на президента, який виступав гарантом чесного та справедливого конкурсу.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Евген Мацький _ 12.06.2017 14:34
IP: 35.185.45.---
побачимо по результатах... оптимизм поки ще є...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

6
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter