Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

ГенPRокурор та фейкова реформа

21 лютого 2018, 11:10

Кінець травня 2016 року... тільки що призначений Генеральний прокурор Юрій Луценко гучно анонсує "велику чистку прокурорів". Для того, щоб розпочати цю "чистку", Генпрокурор затверджує спеціальний наказ про проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів. Вона включала в себе щорічне заповнення прокурорами так званої "декларації доброчесності", однак, якщо ж інформація у даній декларації буде не повна або не відповідатиме дійсності – прокурора можливо навіть звільнити.

Юрій Віталійович так само гучно представив і "головного чистильщика" прокурорів. Ним став колишній боєць АТО з чудовою репутацією Петро Шкутяк.Відповідальними за перевірку декларацій доброчесності від громадськості стали також колишні бійці АТО.

Саме з анонсом великого очищення в прокуратурі, прикрившись підтримкою учасників бойових дій, Юрій Віталійович застрибнув на крісло Генерального прокурора. До того ж, представляючи Петра Шкутяка, він навіть поспішив зазначити, що буде самостійно, власним наказом, звільняти прокурорів за брехню в декларації доброчесності.У листопаді "головний чистильщик" прокуратури звільнився з посади так і не продемонструвавши гучних звільнень через брехню в декларації доброчесності. Однак натомість була обрана та повноцінно запрацювала Генеральна Інспекція прокуратури, в повноваження якої входить саме перевірка декларацій доброчесності.

І ось через 2 роки перевірок декларацій доброчесності, очищення прокуратури та перемог ім. Ю. В. Луценка в реєстрі декларацій доброчесності знаходимо скромну анкету начальника відділу забезпечення державного обвинувачення в суді прокуратури м. Києва Віктора Клименка. У ній він, як і всі інші його колеги, зазначає, що ним не вчинялось дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності.І тут важливий нюанс: прокурор Віктор Клименко у 2012 році представляв обвинувачення проти тодішнього міністра МВС Юрія Луценка, тобто вів справу, яка вважається нічим іншим ніж політичною помстою та ніяк не може свідчити про незалежність та об'єктивність прокурора. А отже, Віктор Клименко збрехав у декларації доброчесності.

Після публікації розслідування щодо Віктора Клименка прес-секретар Лариса Сарган встигла заявити про те, що Генпрокурор не буде мститись своїм кривдникам, не підвищував на посаді Віктора Клименка та немає нікого звільняти.Однак справа не в помсті Генерального прокурора своїм кривдникам. Справа в тому, що Юрій Луценко запровадив "таємну перевірку декларацій доброчесності", анонсував "велику чистку" органів прокуратури, пропіарився призначенням в органи внутрішньої безпеки бійців АТО, створив спеціальну Генеральну інспекцію ГПУ, завданням якої є перевірка декларацій доброчесності і при цьому за 2 роки заповнення декларацій доброчесності НЕ було звільнено тих, хто відверто в ній збрехав.

Наприкінці січня цього року журналісти Bihus.info виявили прокурора тієї ж прокуратури міста Києва Павла Головка, який обвинувачував активістів Майдану і при цьому також у своїй декларації доброчесності підтвердив, що не вчиняв дій, які порочать звання прокурора.То де ж "велика чистка" генпрокурора Юрія Луценка?! Де результати від введення такого "інноваційного методу" як декларації доброчесності та створення спеціального органу для їх перевірки?! Де реформована прокуратура пана Луценка, якщо, як виявляється, у ній досі працюють прокурори на зразок Віктора Клименка та Павла Головка?

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Святослав Богданов _ 22.03.2018 22:44
IP: 35.195.81.---
Можливо вибори змінять ситуацію. Кого з кандидатів підтримає США, як думаєте?
Тарас Купрієнко _ 21.02.2018 16:13
IP: 77.123.62.---
Потрібно Державу Україна від такої погані чистити!!!
tech _ 21.02.2018 14:26
IP: 195.200.245.---
Зате, які листи він пише. Жалісні такі, аж щемить. В людині гине видатний лірик. Не має він умов для праці...
TikiTak _ 21.02.2018 13:33
IP: 188.163.26.---
- И где она, "велика чистка"? Я вас спрашиваю: Где?
- Я бы ответил, но как сказал знакомый гинеколог – там её тоже нету.
Mykola Bratiichuk _ 21.02.2018 13:21
IP: 35.205.169.---
Яка чистка! Не смішіть мене! Луценко-це корумпована продажна скотина. А Ви про чистку!
Сергій Захар _ 21.02.2018 12:34
IP: 176.104.63.---
В грудні 2010 на початку 2011 р. Віктор Клименко підтримував обвинувачення в Шевченківському суді м. Києва в справі Сташука Я.М. Незважаючи на очевидні факти незаконного утримання Сташука Я.М. під вартою цей прокурор не тільки не погодився звільнити особу з під-варти, але й категорично був проти звільнення Сташука Я.М.під заставу. 5 жовтня 2017 р. Європейський суд поставив крапку в цій справі та визнав факт незаконного тримання цієї особи під час слухання справи в судах України. Дякуючи Мінюсту компенсація громадянину Польщі пану Сташуку Я.М. вже сплачена, але хто відшкодує бюджету витрачені кошти, може це зробить пан Клименко?
Володиир Корчик _ 21.02.2018 11:34
IP: 35.187.76.---
Велика чистка знаходиться в сумочці жінки тисячоліття за 100 000 гривень. яка лежить в приватному "будиночку " та інколи пересувається в мерсіку за 2 млн. купленому під час війни і напевно чистка і їздила на відпочинок на Сейшели – а то як?
Сергій Гаврилюк _ 21.02.2018 11:29
IP: 212.90.61.---
відповідь на даний блог почуєте на провідних радіостанціях країни:)
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter