29 жовтня 2019, 08:14

Нові судді Конституційного суду знову погодженні до початку з'їзду суддів

Рік тому, за день до з'їзду суддів на якому мали ОБРАТИ 4 членів Вищої ради правосуддя, мені вдалося назвати всіх переможців на ці посади. А все тому, що переможці були погодженні в адміністрації президента ще до того як судді зі всієї України приїхали до Києва.

І ось минув рік... ми маємо нового президента та нову назву Адміністрації, а ось методи, як проходять "обрання" на високі суддівські посади, схоже, залишилися колишніми.

Сьогодні, 29 жовтня, о 10:00 має розпочатися Всеукраїнський з'їзд суддів на якому, з-поміж 16 кандидатів, мають обрати трьох суддів Конституційного суду. Проте імена цих 3 переможців були відомі ще вчора ввечері. Тому що, як і минулого року, обираються вони не 277ма делегатами з'їзду, а кількома особами в Офісі президента напередодні.

Отже, знайомтеся, погодженні напередодні кандидати до Конституційного суду:

Тагієв Садіг Рза Огли – ексголова Апеляційного суду Чернігівської області, а нині суддя у відставці.Стрімкій суддівській кар'єрі Тагієв зобов'язаний одіозному Андрію Портнову. У 2010 році, під час роботи Портнова в АП, Садіга Тагієва перевели з Апеляційного суду Луганської області в Апеляційний суд Чернігівської області. Вже через місяць після переведення Тагієв очолив суд у Чернігові. Нагадаю, що в той період голови суддів не обиралися, а призначалися Вищою радою юстиції членом якої був Андрій Портнов і ніколи головою суду, тим більше апеляційної інстанції, не ставала випадкова людина.

Садіг Тагієв публічно виступив проти проведення оцінювання суддів і саме небажання проходити оцінювання стало однією із причин його відставки у 2018 році.

Тагієв має на банківських рахунках мільйони гривень та сотні тисяч доларів, хоча все життя працював у судових та правоохоронних органах.

Юрій Цвіркун – суддя Вищого адміністративного суду, який було ліквідовано після створення нового Верховного суду у 2016 році.Кар'єра Юрія Цвіркуна також стрімко пішла вгору в час коли головним з питань судоустрою був Андрій Портнов. Ставши суддею Київського апеляційного адміністративного суду у 2010 році уже через рік, у 2011 році, Юрій Цвіркун отримав підвищення до судді Вищого адміністративного суду. Загалом, кар'єру від судді першої до касаційної інстанції Цвіркун подолав за 6 років. На той час, в наявних умовах, чесного шляху для такого злету практично не існувало.

На останнє трете місце до Конституційного суду, станом на вчорашній вечір, претендувало 2 кандидати: голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко та суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Єлизавета Євграфова.

Найбільш вірогідний переможець цієї "дуелі" – Олександр Коровайко.Як і випадку з попередніми погодженими кандидатами, важливу роль у суддівській кар'єрі Коровайка зіграв Андрій Портнов . У 2012 році Вища рада юстиції, до якої тоді входив Андрій Портнов, зробила Коровайка головою суду. Детальніше про суддю Коровайка у розслідуванні PROSUD.

Єлизавета Євграфова також може похизуватися надзвичайно швидкою суддівською кар'єрою.Як і її колега Юрій Цвіркун Євграфова змогла подолати шлях від судді першої до касаційної інстанції за 6 років. Можна припустити, що такій стрімкій кар'єрі Євграфова завдячує батькові, який був суддю Конституційного суду. Детальніше про Єлизавету Євграфову також можна дізнатися в окремому розслідуванні.

Під час прес-марафону президент Володимир Зеленський запевняв, що "ручні судді йому не потрібні" і дуже хотілось, щоб це було правдою. Адже "ручні суди" – те, чим активно користувалися попередники Зеленського.

Навряд чи сам Володимир Зеленський знає прізвища названих мною вище кандидатів. Схоже, що люди яким президент Зеленський довірив питання судової реформи, а саме Андрій Смірнов та Андрій Богдан, продовжують використовувати старі методи контролю за судами. Ті методи, які ще рік тому використовував Петро Порошенко. Очевидно, все це може повністю нівелювати будь-які спроби президента Зеленського провести судову реформу на яку так чекають українці. Тому що всі спроби очищення судової системи будуть марними поки оточення президента проводжуватиме викликати до себе голів суддів апеляційної інстанції та передавати через них списки погоджених кандидатів на найвищі судові посади країни.

Що роблять члени ВРП за понад 4 млн грн на місяць?

На початку серпня Вища рада правосуддя заявила про те, що припиняє розгляд дисциплінарних проваджень щодо суддів. Це сталось після вступу в силу Закону щодо ВРП, яким передбачається створення інституту незалежних дисциплінарних інспекторів, які будуть розглядати скарги на суддів та презентувати їх членам ВРП після очищення цього органу...

Хто претендує на посаду головного податківця країни?

Минулої п'ятниці, 24 квітня, Кабмін несподівано та без жодних особливих пояснень звільнив призначених минулого літа очільників податкової та митної служби – Сергія Верланова та Максима Нефедова...

Членом Вищої ради правосуддя від президента має стати агент змін

Оголошення конкурсу на дві посади членів Вищої ради правосуддя (ВРП) стало першим кроком новообраного президента Володимира Зеленського на посаді саме з питання судової реформи...

Нові судді Конституційного суду знову погодженні до початку з'їзду суддів

Рік тому, за день до з'їзду суддів на якому мали ОБРАТИ 4 членів Вищої ради правосуддя, мені вдалося назвати всіх переможців на ці посади. А все тому, що переможці були погодженні в адміністрації президента ще до того як судді зі всієї України приїхали до Києва...

Які суди обіцяють нам кандидати у президенти?

Передвиборча програма кандидата у президенти – те, що грає важливу роль в оцінці планів кандидатів у цивілізованих країнах і те, на що практично не звертають уваги виборці в Україні...

̶ ̶Н̶о̶в̶і̶ старі члени Вищої ради правосуддя від адвокатів

Наприкінці минулого року я вже розповідала про те, як обирають нових членів до Вищої ради правосуддя на Всеукраїнському з'їзді суддів та Конференції прокурорів...