Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

Нові судді Конституційного суду знову погодженні до початку з'їзду суддів

29 жовтня 2019, 08:14

Рік тому, за день до з'їзду суддів на якому мали ОБРАТИ 4 членів Вищої ради правосуддя, мені вдалося назвати всіх переможців на ці посади. А все тому, що переможці були погодженні в адміністрації президента ще до того як судді зі всієї України приїхали до Києва.

І ось минув рік... ми маємо нового президента та нову назву Адміністрації, а ось методи, як проходять "обрання" на високі суддівські посади, схоже, залишилися колишніми.

Сьогодні, 29 жовтня, о 10:00 має розпочатися Всеукраїнський з'їзд суддів на якому, з-поміж 16 кандидатів, мають обрати трьох суддів Конституційного суду. Проте імена цих 3 переможців були відомі ще вчора ввечері. Тому що, як і минулого року, обираються вони не 277ма делегатами з'їзду, а кількома особами в Офісі президента напередодні.

Отже, знайомтеся, погодженні напередодні кандидати до Конституційного суду:

Тагієв Садіг Рза Огли – ексголова Апеляційного суду Чернігівської області, а нині суддя у відставці.Стрімкій суддівській кар'єрі Тагієв зобов'язаний одіозному Андрію Портнову. У 2010 році, під час роботи Портнова в АП, Садіга Тагієва перевели з Апеляційного суду Луганської області в Апеляційний суд Чернігівської області. Вже через місяць після переведення Тагієв очолив суд у Чернігові. Нагадаю, що в той період голови суддів не обиралися, а призначалися Вищою радою юстиції членом якої був Андрій Портнов і ніколи головою суду, тим більше апеляційної інстанції, не ставала випадкова людина.

Садіг Тагієв публічно виступив проти проведення оцінювання суддів і саме небажання проходити оцінювання стало однією із причин його відставки у 2018 році.

Тагієв має на банківських рахунках мільйони гривень та сотні тисяч доларів, хоча все життя працював у судових та правоохоронних органах.

Юрій Цвіркун – суддя Вищого адміністративного суду, який було ліквідовано після створення нового Верховного суду у 2016 році.Кар'єра Юрія Цвіркуна також стрімко пішла вгору в час коли головним з питань судоустрою був Андрій Портнов. Ставши суддею Київського апеляційного адміністративного суду у 2010 році уже через рік, у 2011 році, Юрій Цвіркун отримав підвищення до судді Вищого адміністративного суду. Загалом, кар'єру від судді першої до касаційної інстанції Цвіркун подолав за 6 років. На той час, в наявних умовах, чесного шляху для такого злету практично не існувало.

На останнє трете місце до Конституційного суду, станом на вчорашній вечір, претендувало 2 кандидати: голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко та суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Єлизавета Євграфова.

Найбільш вірогідний переможець цієї "дуелі" – Олександр Коровайко.Як і випадку з попередніми погодженими кандидатами, важливу роль у суддівській кар'єрі Коровайка зіграв Андрій Портнов . У 2012 році Вища рада юстиції, до якої тоді входив Андрій Портнов, зробила Коровайка головою суду. Детальніше про суддю Коровайка у розслідуванні PROSUD.

Єлизавета Євграфова також може похизуватися надзвичайно швидкою суддівською кар'єрою.Як і її колега Юрій Цвіркун Євграфова змогла подолати шлях від судді першої до касаційної інстанції за 6 років. Можна припустити, що такій стрімкій кар'єрі Євграфова завдячує батькові, який був суддю Конституційного суду. Детальніше про Єлизавету Євграфову також можна дізнатися в окремому розслідуванні.

Під час прес-марафону президент Володимир Зеленський запевняв, що "ручні судді йому не потрібні" і дуже хотілось, щоб це було правдою. Адже "ручні суди" – те, чим активно користувалися попередники Зеленського.

Навряд чи сам Володимир Зеленський знає прізвища названих мною вище кандидатів. Схоже, що люди яким президент Зеленський довірив питання судової реформи, а саме Андрій Смірнов та Андрій Богдан, продовжують використовувати старі методи контролю за судами. Ті методи, які ще рік тому використовував Петро Порошенко. Очевидно, все це може повністю нівелювати будь-які спроби президента Зеленського провести судову реформу на яку так чекають українці. Тому що всі спроби очищення судової системи будуть марними поки оточення президента проводжуватиме викликати до себе голів суддів апеляційної інстанції та передавати через них списки погоджених кандидатів на найвищі судові посади країни.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
iip _ 29.10.2019 22:39
IP: 35.235.227.---
У матеріалі надана справедлива нищівна критика людей з Офісу Президента. Насправді Зеленський дійсно нічого не вирішує хоч би з тої причини, що для того щоб щось вирішувати – треба в тому розбиратися. Використовуючи його невігластво і довіру, процесом рулять названі в матеріалі особи.
Але "за кадром" залишилася одна "неувязочка". Читач мав би звернути увагу на те, що подія зветься: "Всеукраїнський з'їзд суддів на якому, з-поміж 16 кандидатів, мають обрати трьох суддів Конституційного суду".
З'їзд, панове! Суддів! СУДДІВ! А не стада баранів, чи не так?
Чому ці люди слухняно голосують за нав'язаних кандидатів?
Ото ж такі вони і судді?
Як кажуть – а судді ХТО?
Myro Huk _ 29.10.2019 19:04
IP: 35.235.227.---
Портнов – права рука Богдана?
Serr _ 29.10.2019 08:53
IP: 35.235.227.---
А Зеленський узагалі щось знає і вирішує? Зіц-голова Фукс з Ільфа й Петрова...
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter