Сергій Дацюк Філософ

ПРО МОЖЛИВІСТЬ СВІТОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

03 квітня 2014, 10:48

Українська революція 2014-го року, що бажає залишатися внутрішньодержавною і провінційною, не має жодного шансу залишатися такою.

Або українська революція стає світовою, або Україна припиняє своє існування як незалежна держава в найближчі роки.

Станом на квітень 2014-го року революція в Україні все ще залишається, по-перше, провінційною і керованою з-за кордону, а, по-друге, обмеженою і пригніченою контрреволюцією з Росії за потурання Заходу.

Український громадянський протест зробив фатальну помилку – він не зміг пробудити українських інтелектуалів до їх безпосередньої роботи: виявлення, оформлення та просування світових перспектив революції у вигляді теоретичних і публіцистичних уявлень про новий світ та нову людину.

Майдан безліч життів поклав, щоб скинути верхівку ненависного політичного режиму, але українські інтелектуали не доклали достатньо зусиль, щоб зрозуміти засновки цього політичного режиму.

Нова влада здійснила принципові помилки: 1) Не декриміналізувала адміністративний апарат, тобто відклала люстрацію, яку з кожним днем буде провести все важче і важче; 2) продовжила політику зовнішніх запозичень без публічного аналізу держбюджету і без надання плану виходу з зовнішнього економічного управління та проведення антиборгової політики; 3) уклала новий олігархічний консенсус під тиском російської загрози, тобто відклала деолігархізацію на невизначений термін.

Нікого в світі не цікавлять українські розбірки в місцевій політичній тусовці. Більше того, нікого в світі не цікавлять навіть територіальні втрати України.

Всіх в світі цікавить – чого коштує українська революція. Інакше кажучи, чи варта українська революція тих грошей, які Захід платить Україні з 2008 року?

Жити в борг і нібито робити незалежну революцію, як вважають наші деякі "революціонери", це дуже самовпевнено й нерозумно.

Питання, на які повинна відповісти революція:

1) Яким буде новий світ і місце України в ньому (структура корпоративно-кримінальних анклавів, набір архаїчних територіальних імперій, світова мережа громад і т.д.)?

2) Яка нова людина для цього нового світу (пропаща людина Заходу, архаїчна людина Росії, людина єдиного людства і т.д.)?

3) Яка доля держави України і на що можна сподіватися українському суспільству (розпад-розділ між геополітичними суб'єктами, збереження архаїчної держави, побудова україноцентричної мережі громад поверх держави тощо)?

Революція в будь-якому випадку дасть відповіді на ці питання, навіть якщо нам ці відповіді не сподобаються.

Зараз ми ще можемо вплинути на ці відповіді. Однак у нас залишилося місяця 4-5, поки ми ще можемо на це впливати.

При цьому питання з боку контрреволюції звучать зовсім інакше:

1) Чи потрібно знищувати кримінально-олігархічну систему в окремо взятій країні або – як нам жити в цій системі, якщо ми не готові її знищувати?

2) Як диверсифікувати викривлені металургійною та хімічною промисловістю бюджетні доходи української економіки, як зробити економіку України внутрішньо доходною за рахунок нових статей доходу, незалежно від експорту та імпорту або – як нам найбільш м'яко фрагментувати на окремі кластери українську державу, зруйнувавши центральну владу і повністю передати країну як банкрута в зовнішнє управління?

3) Як захистити територію держави України або – як нам найбільш безболісно віддати свою територію Росії і Європі (Німеччині)?

Стратегія української революції може бути виграшною, якщо тільки революція стане світовою. Перемогти в провінційній революції, націленій на внутрішній переділ влади, Україні не вдасться. Потрібно змінити баланс сил у світі.

Нам не можна брати ніяких боргів у Заходу. Нам не можна миритися з агресією Росії.

Квазіпрогресивний Захід не захистив територіальну цілісність нашої країни, тому ми нічого Заходу не винні вже і не будемо винні в майбутньому.

Росія архаїзується і опиняється в неадекваті, тому вона становить небезпеку своєю непередбачуваністю.

Стравити Захід і Росію Україні не вдасться. Оскільки держави вже нічого не вирішують. А корпорації (західні і російські) проти конфлікту Заходу та Росії.

Україні зараз безглуздо з ким-небудь домовлятися, тому що будь-які угоди не будуть виконані. Ми втратимо час і країну.

Україні не можна ставати на жоден бік – ні на бік Системи (Захід), ні на бік Контрсистеми (Росія). Валити потрібно обидві.

Панове лідери, активісти, інтелектуали, спробуйте зрозуміти, зробіть зусилля.

Якщо ми зараз не наважимося на світову революцію, Україну просто порвуть на частини.

Це ще ніколи не було так ясно, як зараз.

Ресурс згуртованої країни – нескінченний. Повірте у свій народ, відважтесь на світову революцію.

Почніть публічний процес розслідування обкрадання країни колишньою українською владою та українськими олігархами і приховування грошей на закордонних рахунках, розкрийте основи легалізації кримінальних капіталів на Заході, і ви отримаєте значно більше, ніж гроші в борг. Багато країн в цьому нам допоможуть, якщо ми тільки наважимося це зробити. Ресурс держави Україна достатній для такого світового процесу. Як тільки ми підемо проти Заходу, почнуть валити наших олігархів – проте це можна подолати через деолігархізацію.

Почніть публічний процес розслідування кримінальних схем поставок енергоносіїв з Росії в Україну, покажіть залученість російської влади в кримінальні схеми, і ви отримаєте значно більше, ніж нормальні ціни на російські енергоресурси. Багато країн в цьому нам допоможуть, якщо тільки ми почнемо це робити. Ресурс держави Україна достатній для такого світового процесу. Як тільки ми підемо проти російської влади, почнуть валити нашу владу – однак народна підтримка нової української влади не дасть цього зробити.

Відома нам міжнародна система фактично зруйнована. Росія анексією Криму просто показала, що ООН і ОБСЄ в принципі не можуть виконувати своїх функцій. Нинішні держави це лише неповороткі оболонки корпорацій.

Протистояння Заходу і Росії показало нам – неможливо за міжнародним договором ряду найсильніших держав забезпечити ніяких серйозних економічних санкцій проти окремої держави, якщо корпорації всіх держав проти таких санкцій, оскільки вони втрачають гроші. Це означає, що держави в світі більше ніяких важливих рішень не приймають. Рішення вже приймають корпорації.

Світ змінився. Корпорації потрібно вводити як суб'єктів міжнародного права в ООН нарівні з державами. Але для таких змін ООН, швидше за все, потрібна світова війна чи серйозна руїна на тлі світової кризи. Світ поки не в змозі усвідомити це. А для України ці зміни фатальні.

Україна може виступити ініціатором реформ ООН і ОБСЕ. Від нинішніх ООН та ОБСЄ для України користі ніякої.

Світова революція це тиск на цілий світ. Світова революція це окаянство і рішучість. Світова революція це наш останній шанс.

Світовий Майдан влаштований інакше – він робиться не стільки широкими масами, скільки лідерами країни за підтримки широких мас.

У нас є інтелектуальна позиція для Світової революції. Моя "Декларація громад людства" це інструмент Світової революції.

Я не знаю, як переконати політичних лідерів – вони зайняті звичними їм іграми, і абсолютно не розуміють рівня небезпеки. Я просто не знаю, як ще переконати мій народ. Я буквально фізично відчуваю, як ми котимося в прірву з нинішніми нашими обмеженими уявленнями про країну і світ.

У нас залишилося буквально 4-5 місяців, поки ми ще можемо щось зробити.

Або ми підриваємо весь світ і намагаємося побудувати новий світ. Або наявний кримінально-олігархічний світ поховає нас як незалежне українське суспільство.

powered by lun.ua
Коментарі — 73
Tim Vlasyuk _ 25.10.2014 09:51
IP: 95.158.49.---
минуло 7 місяців від публікації, як оцінюєте перебіг процесу?
Микола Злочевський _ 04.04.2014 18:56
IP: 46.185.58.---
Вит Ива:
Микола Злочевський:

Николай, Здравия желаю! Призрак революции бродит по Украине?
Здравия желаю, уважаемый Виталий! Не увидел Вашего коммента. Какие-то надежды, что будет лучше, появляются.
Volodymyr Parkhomenko _ 04.04.2014 11:55
IP: 82.207.122.---
Остапа понєсло...
Микола Лозовий _ 04.04.2014 11:21
IP: 74.125.18.---
Пане Сергію, добре, що Ви є, що кидаєте камінчики в стоячу воду українських інтелектуалів.
Справа в тому, що привид світової революції вже деякий час знову бродить по Європі.

Причому, що дивно, цього разу забродило в головах чи не найбільш консервативної частини
європейської еліти. Поштовх дала банківська криза 2008-2009 років. Але не тільки вона: наступним
поштовхом став саме наш Майдан, реакція на нього путінської Росії, офіціальної Європи, а також
справжніх хазяїв Європи – міжнародних промислово-банківських корпорацій.
Ioanna _ 04.04.2014 09:45
IP: 5.248.165.---
polyglot:
СТАТЬЯ ПРОИЗВОДИТ ТЯЖЕЛОЕ ВПЕЧАТЛЕНИЕ, ПОТОМУ ЧТО ЭТО ЯРКАЯ ИЛЛЮСТРАЦИЯ САМООПЬЯНЕНИЯ СОБСТВЕННЫМИ "ИДЕЯМИ".
ИДЕЙ ПО СУТИ ДВЕ, И ОБЕ – ЗАИМСТВОВАННЫЕ.

ИДЕЯ ПЕРВАЯ – МЕССИАНСТВО. Первичный источник – Библия. Идея многократно трансформировалась, например, Марксом в его ученими о ВЕДУЩЕЙ РОЛИ ПРОЛЕТАРИАТА, а также постоянно в той или иной форме существует в России – МОСКВА – ТРЕТИЙ РИМ, А ЧЕТВЕРТОМУ НЕ БЫВАТЬ. Автор предлагает Украине выполнить роль МЕССИИ ДЛЯ ВСЕГО ОСТАЛЬНОГО МИРА. Комментарии, как говорится, излишни.

ИДЕЯ ВТОРАЯ – МИРОВАЯ РЕВОЛЮЦИЯ. Автор – Л.Д.Троцкий. И хотя автор косметичеки обработал замысел Троцкого, сути это не меняет...
Ну так, а что? Без идей же – НИКАК!!!
Uruz _ 04.04.2014 08:53
IP: 94.153.48.---
не знаю, как мировая революция, но если мы не поможем уйти путлеру, то он точно никогда не даст нам стать на ноги.
Ігор Бурдяк _ 04.04.2014 08:53
IP: 188.230.47.---
Slivka Ret:
Дацюк, вітаю. Ви стали справжнім українським націоналістом.
Світова революція – не націоналістична, а інтернаціональна ідея.
Я за націоналістичний варіант. Майдан – це наше, українське. Бо світ його не зрозуміє, на жаль.
Ігор Бурдяк _ 04.04.2014 08:47
IP: 188.230.47.---
Петр Иванофф:
Большевики тоже считали Октябрьский переворот началом мировой
революции.
Дацюк мыслит в мировом масштабе, по крупному!
Чего там мелочиться. Берет, так сказать, быка за рога.
Молодец!
Маєте рацію. В Петрограді був переворот, а в нас – революція.
Gonsales _ 04.04.2014 08:07
IP: 93.77.16.---
Революцію треба поширити на всю сонячну систему і потім на всю галактику.
Slivka Ret _ 04.04.2014 01:52
IP: 74.125.181.---
Дацюк, вітаю. Ви стали справжнім українським націоналістом.
polyglot _ 03.04.2014 23:34
IP: 94.248.52.---
СТАТЬЯ ПРОИЗВОДИТ ТЯЖЕЛОЕ ВПЕЧАТЛЕНИЕ, ПОТОМУ ЧТО ЭТО ЯРКАЯ ИЛЛЮСТРАЦИЯ САМООПЬЯНЕНИЯ СОБСТВЕННЫМИ "ИДЕЯМИ".
ИДЕЙ ПО СУТИ ДВЕ, И ОБЕ – ЗАИМСТВОВАННЫЕ.

ИДЕЯ ПЕРВАЯ – МЕССИАНСТВО. Первичный источник – Библия. Идея многократно трансформировалась, например, Марксом в его ученими о ВЕДУЩЕЙ РОЛИ ПРОЛЕТАРИАТА, а также постоянно в той или иной форме существует в России – МОСКВА – ТРЕТИЙ РИМ, А ЧЕТВЕРТОМУ НЕ БЫВАТЬ. Автор предлагает Украине выполнить роль МЕССИИ ДЛЯ ВСЕГО ОСТАЛЬНОГО МИРА. Комментарии, как говорится, излишни.

ИДЕЯ ВТОРАЯ – МИРОВАЯ РЕВОЛЮЦИЯ. Автор – Л.Д.Троцкий. И хотя автор косметичеки обработал замысел Троцкого, сути это не меняет.

Думаю, продолжать излишне, все и так ясно.
Tom Vandeputte _ 03.04.2014 22:56
IP: 74.125.181.---
Якщо корпорації вже рулять світом, то вони значить рулять і розвідками/диверсантами. І тільки но 50-100 українських романтиків (бо більше ж немає) типу Є.Соболєва, І.Луценка, Наєма, Гнапа, Шабуніна тощо, почнуть копати під західні банки – то зразу ж вони повбиваються в автоаваріях, помруть від інфарктів, раків (раком інфекують, якщо хтось не знав) або й просто гопота заб"є битами в під"їзді. А пан "революціонер" ще й з РФ пропагує воювати в той самий час. Суспільсво наше, яке стояло на Майдані – дрібнобуржуазне і не має Лєнінскіх планів світової пожежі і війни. Світова війна – то хвороба-мрія психопатів-садистів москалів. І та хвороба заразна, судячи з результатів громадянської війни 20х...
kren _ 03.04.2014 19:49
IP: 188.0.104.---
Freebooks Finegraphics:
Начал читать статью пана Пацюка, дочитал до половины, и снова убедился, что пан, мягко говоря, не очень грамотный и умный человек. Экономика Украины искривлена (искажена?) металлургической и химической промышленностью – а пан Пацюк как философ не за счёт ли доходов от этой промышленности существует? Много ли налогов отчисляет пан на существование здравоохранения, правоохранительные органы и само образование с философией? Или всё-таки проедает заработанное другими? А по лицу можно сказать, что пан ко всему довольно пьющий человек, закомплексованный и озлобленный. Решил зачем-то порассуждать о мировой революции... Смешно и грустно.
Ну,вот жє сволачь,а,родіна для нєво...а он...вот жє сволачь.Пєрєраждєнєц,нє іначє-на слуєбє у міравога капітала.Діскрєдітіруєт,падриваєт давєріє,іскажаєт дєйствітєльнасть,а па ліцу сразу відна кулак і враг
народа.Ех нєт на нєго пролєтарсіх троєк, ми єнту контру в гражданскую к стєнкє паставілі.
kren _ 03.04.2014 18:06
IP: 188.0.104.---
Микола Злочевський:
kren:
Пане kren, я ухожу. Ви ж там до шановного Льови донесіть наші йому висновки уже самі. Можливо, що ще сьогодні зайду.
Навіть не сподіваюся-не знаю форм взаємодій на тому рівні
Микола Злочевський _ 03.04.2014 18:02
IP: 5.248.188.---
kren:
Пане kren, я ухожу. Ви ж там до шановного Льови донесіть наші йому висновки уже самі. Можливо, що ще сьогодні зайду.
kren _ 03.04.2014 17:56
IP: 188.0.104.---
Микола Злочевський:
kren:
Микола Злочевський:
Згадає,гм.Ви думаєте?Наука,взалі то, не відкидає рефлекторної пам*яті,але чи там перебуають
символи і символічні значення,віра,каяття.Виж пам*ятаєте шкільні приклади з жаб*ячою ногою
коли вона смикається під дією електрики?Я не знаю чи відчуває вона в цей час біль,чи думає;
-ех треба було стрибнути у ставок,а от тепер бачиш шо-
От прочитає Льова, що ви його з жабою порівняли, то задумається напевно над такими поняттями як душа і і ноосфера, що йому ближче. Але надія є, що його рефлекторна память наприкінці свого життя допоможе йому себе згадати...
Мені здавалосся,можливо і помилково,що я,гм,досліджую проблему-))) соціалізації і менталітету.
Коли ж прочитає і задумається,значить мої титанічні зусилля не були марними,а коли ще й допо
може згадати-так і тим паче.
Рома Коломиец _ 03.04.2014 17:55
IP: 176.109.174.---
Чому не слід голосувати за Порошенка?
1. Він є засновником Партії Регіонів, а отже, відповідальність за грабунок цією партією країни лежить і на ньому.
2. Він був членом СДПУ (о), а це була олігархічна партія, яка очорнює кожного.
3. Він звинувачувався в корупції після Помаранчевої революції Томенком і Зінченком.
4. Він був міністром в уряді Азарова. Обіцяв реформи – нічого не зробив.
5. Він є олігархом, а бізнес і влада поняття несумісні. Є маса протиріч в цьому.
6. Він вимагав українців у Шустера стати на коліна перед євреями, а значить він не асоціює себе із українським народом.
7. Він зливав Майдан разом із трійцею псевдолідерів і критикував тих, хто боровся активними методами. Не називав Януковича бандитом.
8. Він не виступає за націоналізацію краденого олігархами, реперватизацію.
Микола Злочевський _ 03.04.2014 17:48
IP: 5.248.188.---
kren:
Микола Злочевський:
Згадає,гм.Ви думаєте?Наука,взалі то, не відкидає рефлекторної пам*яті,але чи там перебуають
символи і символічні значення,віра,каяття.Виж пам*ятаєте шкільні приклади з жаб*ячою ногою
коли вона смикається під дією електрики?Я не знаю чи відчуває вона в цей час біль,чи думає;
-ех треба було стрибнути у ставок,а от тепер бачиш шо-
От прочитає Льова, що ви його з жабою порівняли, то задумається напевно над такими поняттями як душа і і ноосфера, що йому ближче. Але надія є, що його рефлекторна память наприкінці свого життя допоможе йому себе згадати...
kren _ 03.04.2014 17:38
IP: 188.0.104.---
Микола Злочевський:
kren:
Микола Злочевський _ 03.04.2014 16:54
Я б навіть сказав-неможливо оскільки період непрямої соцалізації вже відбувся і міцно відклався
в умовних нервових зв*зках,а оскільки інтеграції і диференціації це явища зовсім іншого рівня,мотиво
вані здібністю створювати і передавати символи і символічні значення.В даному конкретному випадку
ми маємо справу з довершеним фактом еволюції,що як ми знаємо тече в одному напрямкові і зворот
нього ходу не має.
Так, я і кажу, що тільки перед кончиною своєю Льова згадає. Але пізно буде щось змінити. Хоча він бігає по 6 км у день зранку – не поможе...
Згадає,гм.Ви думаєте?Наука,взалі то, не відкидає рефлекторної пам*яті,але чи там перебуають
символи і символічні значення,віра,каяття.Виж пам*ятаєте шкільні приклади з жаб*ячою ногою
коли вона смикається під дією електрики?Я не знаю чи відчуває вона в цей час біль,чи думає;
-ех треба було стрибнути у ставок,а от тепер бачиш шо-
Андрей Прилоус _ 03.04.2014 17:25
IP: 74.125.181.---
"Або ми підриваємо весь світ і намагаємося побудувати новий світ. Або наявний кримінально-олігархічний світ поховає нас як незалежне українське суспільство..."
-------
За перше – близько 0,1 %, за друге – близько 99,9 %. На жаль.
Микола Злочевський _ 03.04.2014 17:19
IP: 5.248.188.---
kren:
Микола Злочевський _ 03.04.2014 16:54
Я б навіть сказав-неможливо оскільки період непрямої соцалізації вже відбувся і міцно відклався
в умовних нервових зв*зках,а оскільки інтеграції і диференціації це явища зовсім іншого рівня,мотиво
вані здібністю створювати і передавати символи і символічні значення.В даному конкретному випадку
ми маємо справу з довершеним фактом еволюції,що як ми знаємо тече в одному напрямкові і зворот
нього ходу не має.
Так, я і кажу, що тільки перед кончиною своєю Льова згадає. Але пізно буде щось змінити. Хоча він бігає по 6 км у день зранку – не поможе...
kren _ 03.04.2014 17:15
IP: 188.0.104.---
Микола Злочевський _ 03.04.2014 16:54
Ага-десь так.
kren _ 03.04.2014 17:13
IP: 188.0.104.---
Микола Злочевський _ 03.04.2014 16:54
Я б навіть сказав-неможливо оскільки період непрямої соцалізації вже відбувся і міцно відклався
в умовних нервових зв*зках,а оскільки інтеграції і диференціації це явища зовсім іншого рівня,мотиво
вані здібністю створювати і передавати символи і символічні значення.В даному конкретному випадку
ми маємо справу з довершеним фактом еволюції,що як ми знаємо тече в одному напрямкові і зворот
нього ходу не має.
kren _ 03.04.2014 17:12
IP: 188.0.104.---
Микола Злочевський
Гм, не можу зрозуміти.чогось не проходить текст коменту?
kren _ 03.04.2014 17:11
IP: 188.0.104.---
Вибачаюся.щось там не переформатувалося.
Микола Злочевський
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter