Сергій Дацюк Філософ

РЕВОЛЮЦІЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

20 лютого 2015, 09:09

Перша річниця Революції Гідності це не тільки привід для пам'яті, це, перш за все, спосіб організації цієї пам'яті. Як ми почнемо пам'ятати – так за великим рахунком ми і будемо далі пам'ятати.

Найкраща пам'ять про Революцію

Найкраща пам'ять про Революцію Гідності полягає не стільки у жалобі за загиблою Небесною Сотнею (хоча жалоба теж потрібна) і не стільки у підведенні підсумків (хоча років за 2-3 підсумки будуть уже потрібні), а в спробі проаналізувати нові звершення та нові уявлення в ході цих звершення.

В першу річницю Революції варто зробити деякі масштабні узагальнення щодо аналізу процесів, які безпосередньо з нею пов'язані.

Зараз з'являється вже багато важливих свідчень про Революцію Гідності, які дозволяють зробити наступні висновки:

1. Революція стала наслідком процесу емансипації української громади, що розпочався Помаранчевою Революцією 2004-го року.

2. Емансипація української громади полягала у поширенні стійкого переконання, що подальша залежність України від Росії пов'язана з руйнуванням не тільки держави, яка фактично і була зруйнована за режиму Кривавого Президента, а з руйнуванням самого українського суспільства.

3. Революція Гідності була підготовлена силами української громади, і жодних конкретних і доведених фактів її підготовки з боку США російською владою так і не було надано.

4. Саме російська влада винувата в том, що мирний протест перейшов у фазу збройного протистояння. Саме російська влада застосувала схему почергового розстрілу найнятими нею снайперами представників силових органів і протестантів – для того, або довести ситуацію до збройного конфлікту на Майдані.

5. Збройне протистояння на Майдані російській владі було потрібно аби розв'язати війну проти непокірної України і окупувати Крим та Новоросію.

Отже, 20-го лютого 2014-го року стався злам старого політичного режиму в Україні і розпочався активний період Революції Гідності. Водночас саме ці події призвели до контрреволюційної війни Росії з Україною.

В буремні часи революції та війни дуже часто важливі зміни проходять повз нашу увагу. Тому для заснування пам'яті про Революцію Гідності зупинимося на двох важливих узагальненнях – зміні уявлень про батьківщину та зміні уявлень про соціально активну структуру суспільства.

Здобути Батьківщину

Вибирати Батьківщину стало можливим, і тому в світі все змінилося. В ці дні перечитував патріотичну поезію Василя Симоненка. І піддав сумніву актуальність рядків з його вірша "Лебеді материнства", написаного ним весною 1962 року: "Можна все на світі вибирати, сину; Вибрати не можна тільки Батьківщину".

Саме ця обставина – можливість вибирати, створювати чи перетворювати наново Батьківщину – за великим рахунком зумовила Євромайдан 2013-2014 років і російсько-українську війну 2014-2015 років.

Українська громада виявила волю порвати з колишньою своєю великою батьківщиною-сім'єю СРСР та своїм старшим братом Росією і вступити в батьківщину-сім'ю Європейський Союз.

Саме воля українців зумовила перемогу Євромайдану 20-го лютого 2014-го року, коли режим Кривавого Президента був зламаний і почався новий період – революційної антиколоніальної війни з Росією.

Вибір батьківщини в Україні відбувався в різних формах – в формі силового і навіть кривавого протистояння на Майдані, в символічній формі через руйнування пам'ятників Леніну, в політичній формі через зміну влади та політичного режиму, в економічній формі через перегляд структури зовнішніх зв'язків України з Росією та Європою, в культурній формі через виокремлення українського патріотичного контексту як значимого, гідного і такого, яким можна пишатися, в військовій формі через боротьбу за геополітичну незалежність від Росії.

Низько вклоняюся героям Небесної Сотні за їх вибір Батьківщини, який вони захистили своєю кров'ю! Щиро дякую всім захисникам Майдану за їх наполегливий протест і можливість мати свободу обирати батьківщину!

Водночас не всі українці погодилися на вибір Євромайдану. Українці Сходу України все ще вважали СРСР своєю батьківщиною, а Росію своїм старшим братом. Оскільки їх архаїчні уявлення не сприймалися в Україні і навіть в Росії, вони змушені були створювати свої нові квазі-батьківщини ДНР і ЛНР, щоб увійти в склад Росії. Але виявилося, що і Росія не дуже хоче собі цих квазі-батьківщин.

Саме тому, коли сьогодні говорять, що Майдан перемістився з центру Києва на Схід України, забувають додати, що право створювати свої квазі-батьківщини ДНР та ЛНР було завойоване саме на Майдані – 20 лютого 2014-го року.

Отже сьогодні маємо такий набір протобатьківщин – традиційні Україна та Росія, інтегральні модерні СРСР та ЄС, постмодерні квазі-батьківщини ДНР та ЛНР. Десь там на горизонті можна помислити ще конструктивістські батьківщини – сконструйовану наново Україну та сконструйовану наново Росію.

Майдан і Антимайдан найкраще означуються через диспозицію обрання ними батьківщин. Диспозиція Майдану – за Україну і за Україну в Європі. Диспозиція Антимайдану – за Росію і за СРСР в Росії.

Політика найближчих років в Україні буде займатися тільки цим – творенням нової України як батьківщини нового типу – конструктивістської за суттю, мережевої за формою, фрагментарної за структурною організацією, громадської (а не громадянської) за типом зв'язності, волонтерської за способом суб'єктної ініціативи.

Як ніколи раніше, назва політичної сили "Батьківщина" є дуже актуальною. І тут я перед політичною інтуїцією Юлії Володимирівни знімаю свою просту, але модерну, шапочку.

Вибір своєї батьківщини – це саме те, що відбувається не тільки в Україні. Це відбувається в Росії, це ж відбувається і в Європі.

Сама Європа на тлі подій в Україні нині змушена визначатися – чи є вона батьківщиною, яка спроможна замістити собою і своїми змістами традиційні державно-етнічні батьківщини, які інтегровані в неї як елементи.

В цьому сенсі, згадавши головний концепт книги під редакцією Єріка Гобсбаума "Винайдення традиції", можна сказати, що нова Україна конструюється вже, а новій Росії в будь-якому разі ще належить пройти спроби реконструкції, деконструкції чи конструювання наново, а можливо навіть все одразу. Росії належить постати в новому вигляді як неімперії, як фрагментованому на безліч анклавів з їх містами-осередками квазі-державному утворенню.

Народження нового класу в Україні

Чому мітинги на Болотній площі в Москві 2011-2012 року не змогли закласти зміни політичного устрою та соціальної структури російського суспільства, а Майдан зміг це зробити в Україні?

Якщо пов'язувати дві ці події, то можна сказати про принципову відмінність класової структури Росії та України. "Офісний планктон" Болотної площі так і лишився декласованою і малоініціативною спільнотою після 2012-го року, особливо в умовах поліцейської держави, яка фактично створена в Росії. В той час, як нова громадська спільнота Майдану була класована безпосередньо на першому і другому Майданах в ході тривалих подій громадського протесту 2004-го та 2013-2014-го років.

Цьому новому громадському (а не громадянському вже) класу в Україні російська влада знайшла противагу у вигляді пролетаріату індустріального Донбасу. Російська влада провела інформаційну обробку масової свідомості пролетарського регіону, озброїла його, забезпечила військовими спеціалістами та профінансувала його так звану "повстанську боротьбу" проти так званої "київської хунти".

Зрозуміло, що в авангарді так званої "повстанської" боротьби на Сході України стоять військові спеціалісти з Росії, але їх основна сила це індустріальний старорежимний пролетаріат Донбасу, задурений, істеризований, доведений до агресії.

Залишок індустріального періоду, сектор радянської економіки, який дуже довго російські ЗМІ переконували в тому, що він годує всю Україну, вирішив відокремитись від України. І в цьому сенсі виявилося, що його власної пролетарської культури не вистачає ані на саму війну, ані на життя під час цієї війни.

Пролетаріат є індустріальний клас, що зазнає повного декласування в постіндустріальний період, яке доходить не просто до стану люмпенізації, а до стану втрати людської подоби. В стані нинішньої війни це вже не люмпен-пролетаріат, це треш-пролетаріат – сміття історії, руйнівну силу якого нове споживацьке суспільство поставило собі на службу. Саме тому сьогодні ми переживаємо руйнування актуальності марксизму в його головному пафосі – всесвітньо-історичної ролі пролетаріату.

Немає більше у нинішнього пролетаріату не те що всесвітньо-історичної ролі, в нього немає навіть локально-короткотермінової ролі. Регіональний треш-пролетаріат Донбасу не здатен ні на всесвітню, ні на локальну самостійну суспільну роботу. Треш-пролетаріат не може створити ні справжню батьківщину, ні справжню державу. Маркс вважав, що у пролетаріату немає батьківщини. Можна сказати, що треш-пролетаріату немає навіть більш-менш стійкої квазі-батьківщини. Треш-пролетаріат може бути лише компрадорським.

Пролетаріат єдиний до кінця революційний клас в індустріальних революціях. В конструктивістських громадський революціях декласований треш-пролетаріат виступає як єдиний до кінця контрреволюційний клас.

І тут я нашим комуністам можу лише допомогти потрапити на смітник історії разом з треш-пролетарітом. Чи швидше Україна звільниться від згадки про комуністів, тим менше зрадників і терористів буде у ній.

Що приходить на зміну пролетаріату? В модерний і особливо постмодерний період на зміну пролетаріату прийшов середній клас, який Маркс вважав проміжним класом, тобто, в його теорії, селяни, ремісники та інтелігенція розшаровувалася між пролетаріатом та буржуазією. Західній цивілізації вдалося зупинити цей процес розшарування за рахунок створення великого шару середнього класу. Водночас саме середній клас став основою споживацького суспільства, яке і призвело до нинішньої світової кризи.

Середній клас в процесі світової кризи знищується, оскільки знищується головна мотивація цього класу – споживання – і головна функція цього класу – бути основою представницької демократії.

На противагу середньому класу з'являється принципово новий клас – громадський клас. Це об'єднані у самоуправні громади люди, які є соціально активним на всіх рівнях соціального життя – в самозабезпеченні своїх сімей, в управлінні громадами, у випрацюванні мережевих зв'язків громад. Також громадський клас має амбіції домагатися координації, самоорганізації та самоуправління всієї людської громади планети.

Якщо для пролетаріату "Пролетарі всіх країн, єднайтеся" є лише заклик, то для громадського класу не потрібно жодних закликів. Громадський клас виникає як значним чином об'єднаний у соціальні мережі по всьому світу, де немає державних кордонів.

Чи працює взагалі класова теорія в цьому випадку? Чи взагалі громадський клас є класом? Мені здається, що класова теорія працює тоді, коли відбувається класове розшарування. Інакше кажучи, громадський клас можна розглядати всередині постмодерної класової теорії допоки існує індустріальний (модерний) клас пролетаріату, постіндустріальний (постмодерний) споживчий та безвідповідальний в плані громадської активності клас "офісного планктону". По мірі руйнування цих класів – модерного та постмодерного – громади потрібно буде вже розглядати поза класовою теорією.

Отже українська Революція Гідності призвела до важливих змін у суспільстві. Вона прямо і безпосередньо поставила питання про появу складних ідентичностей і складного уявлення про патріотизм та батьківщину. Також вона поставила питання про появу нової соціальної структури, яку в спрощеному вигляді поки що можна розглядати як класову, де активними є громади, що постають як мережево пов'язані з усім світом.

Вибір Батьківщини і конструювання нової Батьківщини, зміна класів і створення нового громадського класу – ось як продовжується Революція Гідності.

powered by lun.ua
Коментарі — 56
Алексей Св _ 23.02.2015 16:50
IP: 74.125.18.---
kren:
Spirito:...- Украина должна заявить монополию на историческое наследие Киевской Руси -
то они становятся наследниками золотой Орды – улусом, ...
Это такая же глупость,как и историческая справедливость,как и исконность чего то.Потому,что и то, и другое,и третье,и деятое-все это феномены человеческого сознания,а историческая справедливость,
как свидетельствует сама г-жа История-опредется паритетом возможностей конкурирующих сторон.
"а историческая справедливость,
как свидетельствует сама г-жа История-опредется паритетом возможностей конкурирующих сторон." – БРАВО!
Mike_Kharkov _ 21.02.2015 22:49
IP: 74.125.181.---
бун:
Майк, то ви адепт русскага міра, вперше чую...розкажіть, чого вони на чолі з Путіним та Кірілом хочуть
Адепт, адепт, буне. Він квас п'є, і я теж – звісно адепт. Забув, і голимось теж:)
Чим ви чуєте я не знаю, але логіка подібна, вибачте. Навіщо воно вам, мокати когось у "кириловщину"?
Скажу більше, велика ймовірність війни у Росії вже через рік.
Я, буне, в котре кажу, що не бажаю слухати зараз про Росію, куди важливіше те, що трапилося тут. А тут одна частина народу палить у другу, і нічим це не затулити. Дацюк робить таку нечесну спробу. Це не до честі.
Чому це робить поточна влада зрозуміло – зберігає систему, а чому Дацюк частину народу відписав на смітник незрозуміло.
Знов таки вкотре пишу, що нормальна влада повинна бути вчителем для народу, тобто, вчити, а не вбивати. Ще рік тому Донецьк та Луганськ нічого нездійсненного не хотів. Що трапилось потім повинно бути досліджено тверезим умом.
бун _ 21.02.2015 16:10
IP: 213.174.2.---
Mike_Kharkov:Ви ж подивіться, частина народу стріляє у другу частину. Ви кажете, що так і треба, бо друга "сміття історії".
Майк, то ви адепт русскага міра, вперше чую. Те, що умом Россию не понять, то відомо. Але, якщо Росію, тобто ДНР-ЛНР зрозуміти раціонально неможливо, то може ви, людина аналітичного складу розуму, розкажіть, чого вони на чолі з Путіним та Кірілом хочуть.
Теодор Дяків _ 21.02.2015 13:58
IP: 62.221.52.---
А стосовно партіі "Батьківщина" взагалі незрозумілий пасаж Сергія...?
Теодор Дяків _ 21.02.2015 13:38
IP: 62.221.52.---
"... стався злам старого політичного режиму..." – Я б не робив таких поспішних висновків- ні влада, ні суспільство не відчувають першочерговоі потреби с а м е з м і н и політичного режиму. Влада все ще гамагається уникати найменших змін у політичній моделі устрою, а суспільство все ще мріє про "чнсних і порядних" урядовців... Мені відома тільки одна група диваків – "Народний скверенітет" зі Львова, яка ще задовго до Майдану -2 сформулювала плтребу зміни с и с т е м и формування і функціонування влади та суспільних відносин. Може хто знає інші такі групи чи окремих людей?
Michal Karpinski _ 21.02.2015 11:44
IP: 74.125.18.---
Кучма в змови з КВАСНЕВСКИМ зловживаючи владой та алкоголем контрабандой продали до ИРАКУ з Польщи ядерну зброю-вилученими коштами розпорядилися особистим задоволонем-та замовили и вбили Комонданта полиции ПОЛЬЩИ генерала МАРКА ПАПАЛА...,,:-)
Michal Karpinski _ 21.02.2015 11:40
IP: 74.125.18.---
Кучма скоив Злочини ЛЮДСТВА, нияка революция-вийна не прикрие -покараня Л.Кучми...!!!
Michal Karpinski _ 21.02.2015 11:37
IP: 74.125.18.---
Можна все на свити вибирати Сину-вибрати не можна тильки Батькивщину-та Л.Кучму на нари в Изяславський ЗВК-58-довично з повной конфискацией майна та рахункив,якщо Порошенко поручник Кучми-тоди и його в камеру-довично...!!!
Юрий Наш _ 21.02.2015 08:57
IP: 46.202.165.---
сказкой о каких-то там пролетариях нас кормят уже почти сто лет и Дацюк явно не исключение
я знаю чистейших "пролетариев" и среди людей с дипломами и неплохо обеспеченных
И наоборот,знаю совершенно не пролетариев среди тех,кого только так и можно назвать
Критическая масса неспособных думать своими собственными мозгами всегда есть как среди тех,так и других
Неспособные и фактически недееспособные ВСЕГДА хотят,чтобы за них думал кто-то
Они всегда нуждаются в фюрере,который поведет их в светлое будущее
Светлое будущее у них выглядит так – ничего не делать,ни за что не нести ответственности,без ограничений бухать и воровать,обо всем остальном позаботится партия и фюрер
Не нужно думать,что только россияне помешаны на сказке про доброго царя,который просто не знает,что делают падлы бояре
Вангую,что без креативной прослойки честных людей эта страна через год будет выглядеть еще в пять раз хуже сегодняшней,даже если не будет большой войны
vvz2 _ 21.02.2015 07:52
IP: 212.90.62.---
Наразі річниця Небесної сотні. Пане Сергію, хотів запитати, а хто першим вжив у СМІ терміни "Революція гідності" та "Небесна сотня"? Чи результат "творчості мас"? Якщо хтось і знає, то це тільки Ви...
kren _ 20.02.2015 18:03
IP: 188.0.104.---
Республіка:
нет.это не фильтр на отдельные слова или стилистику-это специальная терминология,за которой,как за ширмой прячется некомпетентность,безответственность, а то и тенденциозность.Термин-заборонена лексика-всеобъемлюющий,здесь нет критериев,рамок,,ограничений по определенным признакам,которые бы можно было оспорить в суде с участием специалистов по лексике, потому,
что-забороненалексика- значит все,и ничего-пример чистейшего вида демагогии,И эта самая лексика определяется кем угодно,по его желанию и настроению,не с т.з. лексики,может даже просто из личных соображений-ну не ндрависся ты мне-и все тут.В прграмму блога,сайта...,вносится Ваш ник,пароль и дпльше уже дело техники.
Республіка _ 20.02.2015 17:46
IP: 74.125.18.---
"Отже українська Революція Гідності призвела до важливих змін у суспільстві" – ЗМІН!!!, які сьогодні перебувають під реальною ЗАГРОЗОЮ!!! їх нівелювання (усування, ліквідування). Визначення: "лексика – словниковий склад творів або твору якого-небудь письменника". Коментатор – це "мікрописьменник" зі своїм особливим словниковим складом викладення власних думок, який залишається унікальним, як відбитки пальців. Віднедавна, ДЕЯКІ!!! коментарі "Республіки" блокуються на УП: працює вибірковий фільтр на слова. Так як "заборонена лексіка", у моєму розумінні, – це БРУТАЛЬНІ!!! слова, яких я ніколи не використовую у коментарях, тому логічно визнати, що сьогодні в УП "забороненою лексикою" вважається як "тв?ю ма?ь", так і "Президе?т Украї?и" (лат. adaequatus – прирівняний, рівний). ПОЗДОРОВЛЯЮ!!! УП із розробкою ОРИГІНАЛЬНОГО!!! способу донесення до читачів ОБ'ЄКТИВНОЇ!!! думки УП.
Spirito _ 20.02.2015 17:39
IP: 93.72.109.---
2. – "Третя імперія".Спецоперація Путіна – стаття
kren _ 20.02.2015 17:12
IP: 188.0.104.---
Mike_Kharkov:[
Да тут в каких координатах не смотри, а придется заниматься анализом феномена "оранж-голубые", "патриоты-вата", т.е. основными факторами деления...а как же Добро и Зло...
Как по мне,я уже неоднократно замечал на этом.Самая прочная основа толерантности-паритет возможностей,а демократия,равенство всех перед законом,тем какой он есть.Штука только в том,чтобы соблюдать основополагающие приципы,но принципы не подкрепленные паритетом возможностей- тяготеют к ревизионизму...Думаю-где то так...
kren _ 20.02.2015 17:01
IP: 188.0.104.---
Spirito:...- Украина должна заявить монополию на историческое наследие Киевской Руси -
то они становятся наследниками золотой Орды – улусом, ...
Это такая же глупость,как и историческая справедливость,как и исконность чего то.Потому,что и то, и другое,и третье,и деятое-все это феномены человеческого сознания,а историческая справедливость,
как свидетельствует сама г-жа История-опредется паритетом возможностей конкурирующих сторон.
Mike_Kharkov _ 20.02.2015 16:57
IP: 94.179.49.---
Да тут в каких координатах не смотри, а придется заниматься анализом феномена "оранж-голубые", "патриоты-вата", т.е. основными факторами деления.
Дацюк, понятно, идет кратчайшим путем, ему надо соединить "будущее сетевое общество" с нашими конвульсиями. Для этого он представляет наши события как родовые схватки.
Хорошо, а как же Добро и Зло будет выглядеть в сетевом варианте? Как Добро сможет защищаться кулаками? Как ни крути, надеяться на сознательность, на рост культуры снизу – утопия. Пример – коммунизм. И иерархию пока не списать в запас, люди были и будут разными, и должен существовать механизм их отбора наверх.
Spirito _ 20.02.2015 16:42
IP: 93.72.109.---
- Украина должна заявить монополию на историческое наследие Киевской Руси -
то они становятся наследниками золотой Орды – улусом, ...заявил военный эксперт Алексей Арестович -
Варто опиратися і на Андрія Первозванного,який благословив Київські кручі.
-...Чтобы знать,как реагировать на искусствоведческого гуру в "штатском",размещающего под фотографией Софии Киевской подпись "Российский памятник,расположенный на территории Украины", как было несколько лет назад в Лувре,где Газпром спонсировал выставку "Святая Русь: русское искусство от истоков до Петра Великого". – из статьи Вещи,которые Запад должен знать об Украине
kren _ 20.02.2015 16:38
IP: 188.0.104.---
Mike_Kharkov:...уже привязка к весьма определенным координатам...
Ну да,очем же и речь.Мне напр.больше импонируют социальные поля,со сходными условиями
социализации и социальный капитал-Бурдье,ибо,как сказано в известной Книге-не хлебом единым...
Mike_Kharkov _ 20.02.2015 16:02
IP: 94.179.49.---
kren:
Да в том то и дело,что в данном вопросе координаты не постулированы...Дацюк прав в в своих координатах-Вы,в своих.
"Пролетаріат є індустріальний клас, що зазнає повного декласування в постіндустріальний період" – это уже привязка к весьма определенным координатам.
kren _ 20.02.2015 15:55
IP: 188.0.104.---
Mike_Kharkov:...Да, но я же возразил в координатах Дацюка:)...
Да в том то и дело,что в данном вопросе координаты не постулированы.И на какое то оличное замечание,Вам напр. могут заметить на економической природе класса\сов.Как у Мапкса-классы появились с разделением труда-и о Манновском иимидже класса которым владеет социальный актор,или Веберовском общем специфическом причинном компоненте жизненных возможностей,или
о Бурдьевском Габитусе-социальный класс сходных условий,а также класс индивидов которые владеют сходным Габитусом...никто и говорить не станет.Т.о. Дацюк прав в в своих координатах-Вы,в своих.
kren _ 20.02.2015 15:37
IP: 188.0.104.---
harza:...Вимушений зауважити, що з Вашою хворобою "размишляти" зовсім не корисно... Поставьте краще собі порнушку і розслабтеся... Можете з її героями і поспілкуватися... НАСНАГИ!
Мальчик мой,,я и в -юнности-,когда еще все свежо,все впервые и все интересно-не увлекался порнушкой,в отличие от некоторых-издеся в комментах-.И в протяжении всей жизни...способен поговорить с интересной мне женщиной,без посторонней помощи.
Mike_Kharkov _ 20.02.2015 15:31
IP: 94.179.49.---
kren:
Mike_Kharkov:
это -чиста марксиська-ленинская -позиция определения класса.Напр.Вебер,Манн,Бурдье и...
рассматривают этот вопрос несколько иначе.
Да, но я же возразил в координатах Дацюка:)
В его координатах весь пролетариат в Луганске и Донецке, а на остальной территории живет "принципово новий клас – громадський клас", нечто "патриотично"-неопределенное, имеющее безусловное право на истину.
По мне это профанация, нежелание заниматься анализом. Увы, по течению, т.с. трэнд.
kren _ 20.02.2015 15:21
IP: 188.0.104.---
harza:...Щось в мене все укріплюється підозра, що я спілкуюся з хвореньким...
...Либо паранойя,либо память прохудилась-о своих славных пращурах пели вы сами.Только в тот раз
вы назывались иначе,но вас вылают устоявшиеся представления об окружающем мире.А частая смена иммиджа-это свойствено природе женщин и некоторых особей с не банальной ориентацией,что наводит
на определенные размышления.
Mike_Kharkov _ 20.02.2015 15:15
IP: 94.179.49.---
І головне, пане Дацюк, звідки ви узяли, що в Україні постіндустріальний період?
Як це може бути, якщо ми досі не завершили індустріальний та сидимо у болоті феодалізму. Ми ж до ринку ще не доповзли, а народ має стійкі селянські рефлексії, і дуже слабкі пролетарські (декілька повстань у рад часи та молотіння касками біля кабміну).
kren _ 20.02.2015 15:13
IP: 188.0.104.---
Mike_Kharkov:
это -чиста марксиська-ленинская -позиция определения класса.Напр.Вебер,Манн,Бурдье и...
рассматривают этот вопрос несколько иначе.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter