Сергій Дацюк Філософ

РОЗКОЛ СУБ'ЄКТНОСТІ

04 вересня 2015, 10:05

В Україні можна зафіксувати дуже цікаву і водночас тривожну ситуацію, яку умовно можна назвати "розкол суб'єктності".

Цей розкол полягає у тому, що значна частина української еліти, так звані реалісти чи прагматики (вони ж торгаші і угодовці) вважає, що Україна сама по собі не здатна вистояти під ударом Росії, не здатна сама без фінансової та організаційної допомоги Заходу зробити реформи, не здатна сама побороти корупцію і т.д.

А є ще одна частина української громади, яка вже проникла і у українську політичну та бізнесову еліту, це так звані ідеалісти, вони ж нові прагматики і люди, що підуть у будь-якій справі до кінця. Це ті самі люди, які, як тільки з'явилися можливість подати петицію Президенту, одразу ж проголосували за законодавче затвердження права громадян України на захист. Дуже символічно, що перша петиція до Президента саме про право на відстоювання іншого типу суб'єктності зі зброєю в руках.

Отже маємо два типи суб'єктності в Україні: один тип – це відкладена, передовірена, самосумнівна (опосередкована) суб'єктність і другий тип – це самостійна і впевнена в собі (безпосередня) суб'єктність.

Найочевиднішою символічною демонстрацією опосередкованої суб'єктності є цитата з останнього звернення Президента України щодо голосування за зміни до Конституції в першому читанні: "А що було би, якби сьогодні Верховна Рада не проголосувала за зміни до Конституції? На порядок зросла б загроза руйнації міжнародної проукраїнської коаліції. Зникло би з порядку денного питання про продовження санкцій, які дуже боляче б'ють по агресору. Цілком реальною стала би перспектива залишитися сам на сам з агресором..."

Цей страх "залишитися сам на сам з агресором" походить не від дійсної неспроможності України виробити достатньо потужної зброї чи мобілізувати достатню кількість комбатантів для боротьби.

Цей страх походить від нерозуміння суттєвої складової війни: переконаність еліти та основної маси української громади у тому, що наше діло праве, що територіальна цілісність та суверенітет це дійсно та цінність, за яку варто покласти своє життя, що ресурс для цього є завжди достатнім, просто ми не завжди можемо його побачити і мобілізувати.

Цей страх походить від того, що сучасний світ корупції, дерибану та чистогану породив у багатьох представників нашої політичної та бізнесової еліти недовіру до таких речей як суверенітет і територіальна цілісність.

Все продається і купується, всім можна торгувати, а відтак воно не має цінності більшої, ніж та, за яку його можна купити. Тобто узагальнених цінностей, таких як суверенітет, не існує в розумінні таких людей. Це торгаші за покликанням і прагматики передовіреної суб'єктності за їх політичною схильністю.

Звичайно ж суверенітет чи територіальну цілісність країни можна продати, але це не означає, що ці речі мають лише матеріальну цінність – тобто ВВП чи матеріальне багатство країни.

Головна цінність будь-якої країни це люди з їх талантами, знаннями, уміннями і навичками, а відтак їх самоповага, їх як суспільства суверенітет, а відтак і цілісність простору їх життя – способу, змісту та території їх життя.

Якби українська еліта розуміла цінність цього ресурсу, вона б ніколи не була такою прагматичною і цинічною у питаннях цієї цінності. В споживчому світі така цінність втрачається, якщо була, або не здобувається, якщо відсутня і потрібна.

Цю цінність навіть у Європі сьогодні не дуже сприймають – було таке розуміння у 60-70-ті роки ХХ століття, але потім воно втратилося в споживацтві. Навіть США, які довше за всіх тримали і продовжують тримати цю цінність, поступово її втрачають під натиском споживацтва.

Люди з їх талантами, знаннями, уміннями і навичками все більше стають проблемною цінністю світу. Якщо людство втримає цю цінність, воно переживе нинішню світову кризу. Якщо людство не втримає цю цінність, воно буде відкинуте на багато десятків чи навіть сотень років назад.

Головна проблема нашої політичної та бізнесової еліти у тому, що коли сам не віриш в людей, тобто в узагальненому розумінні – у таку річ, як суверенітет, територіальна цілісність, то не зможеш переконливо закликати людей до захисту, а будеш приречений до торгівлі за мир з сильними світу цього. І як тільки ти став торгуватися, в тебе неминуче виторгують все, що захочуть, бо ти слабкий, тому, що ти боїшся "залишитися сам на сам з агресором".

Головна проблема нашої країни це уявлення нашої політичної та бізнесової еліти, зокрема уявлення нашого Президента. З такої позиції, яку заявив наш Президент в останньому зверненні, неможливо виграти війну сьогодні, але найголовніше – неможливо створювати та поширювати нові ідеали, щоб у майбутньому виграти цю війну. Для виграшу у війні потрібні інші люди, з іншими цінностями, здатні створювати та поширювати нові ідеали, що мають перспективу не тільки щодо війни, але і щодо світової кризи, яку Україні все одно доведеться долати.

Хто такі люди другого типу суб'єктності? Це люди, що були активними на Майдані. Це люди, які добровільно зголосилися іти на війну і там себе показали успішними бійцями. Це люди, які відстоюють позицію безпосередньої суб'єктності, гідності української громади, самоповаги народу, а не угодовства і торгівлі на міжнародному рівні.

Люди безпосередньої суб'єктності небезпечні для людей опосередкованої суб'єктності. Враховуючи те, що в Україні ми зараз переживаємо розкол на два типи суб'єктності та ще й в ситуації активного продавлювання для країни політики опосередкованої суб'єктності, виникає дуже тривожна ситуація. Суть цієї тривожності полягає у тому, що люди безпосередньої суб'єктності готові зі зброєю в руках захищати свій тип суб'єктності.

Причому це неможливо спинити ні законами, ні поліцією, ні політичними закликами. Отже прийняття закону про право на зброю або внесення цієї норми до Конституції це не роздача зброї громадянам, це просто легалізація зброї, яка вже є у них на руках. Лише після легалізації зброї в країні, держава зможе хоч якось контролювати власне наявність зброї на руках. В іншому разі в Україні стрілятиме нелегальна зброя, і вибухатимуть нелегальні гранати.

Причина легалізації зброї проста – щоб ворог боявся, а еліта знала зась.

Але от про що ще потрібно нагадати. Якось під час майданного етапу революції 2013-2014 років мені доводилося писати в статті "Повернути Україну" про необхідність підтвердження в Конституції права громади на збройне повстання. Зараз ми всі ніби забули про необхідність внесення до Конституції цього права. От і нинішні недолугі зміни до Конституції, які прийняті Парламентом у першому читанні, це право ігнорують.

Пропонований в згаданій петиції текст для внесення в Конституцію такий: "Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров'я, житла та власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України.

Реалізація права на вільне володіння вогнепальною зброєю регулюється відповідним законом та може бути обмеженою лише за рішенням суду щодо окремої особи."

Це формулювання містить фактично право громади на збройне повстання. Отже пропонована в Конституцію норма містить по суті дві норми – право громадян на вільне володіння зброєю та право громади на збройне повстання проти влади.

За безпосередню суб'єктність потрібно платити. Ціна відома – завжди знайдеться послідовний радикал, чи той, у кого "поїхав дах", який застосує зброю проти невинних. Але ціна іншого сценарію ще вища – це втрата незалежності, суверенітету, самоповаги. Тобто в одному разі ми втрачаємо суверенітет, самоповагу, і гідність від опосередкованої суб'єктності нашої влади та її знущання над нами через корупцію, саботаж реформ і різні види здирництва та експлуатації. В іншому разі ми втрачаємо невинних від аберацій в застосуванні зброї. Друга ціна нижча. Тому легалізація зброї та права громади на збройне повстання невідворотні.

Отже ми переживаємо драматичний період в житті України: боротьбу двох типів суб'єктності – опосередкованої та безпосередньої. Саме тому така тривожність в країні. Безпосередня суб'єктність приходить завжди драматично, грізно, з кров'ю.

Перший акт приходу цієї безпосередньої суб'єктності – вибухи на площі під Верховною Радою – мало кому сподобався. Більшість накинулася на екстремістів, які жбурляли гранати у силовиків, що захищали Верховну Раду.

Я в цьому бачу не тільки трагедію. Я в цьому бачу можливість подорослішання суспільства і влади.

Щоб подорослішання відбулося, потрібно дивитися на ситуацію більш масштабніше. Послання до влади, яке здійснилося на площі біля Верховної Ради, залишилося неозвученим. Давайте його озвучимо.

"Громада України попереджає українську владу. Торгівля суверенітетом країни, саботаж реформ, продовження корупції, олігархічні консенсуси влади з олігархами будуть тепер припинятися не тільки мирними демонстраціям, але і застосуванням зброї проти влади. І влада з цим нічого не зможе зробити, якщо навіть і намагатиметься."

Опосередкована суб'єктність невідворотно опиниться під тиском безпосередньої суб'єктності і лише цим буде завершено розкол суб'єктності в країні.

powered by lun.ua
Коментарі — 94
_yurkiv_ _ 12.09.2015 01:00
IP: 130.211.179.---
pann:
_yurkiv_:

Слава Богу, відійшла "цивілізація" САТРАПІВ! **** Дуже радий був би поділити Вашу впевненість, але...
Ось Джефрі Пайєтт – він сатрап чи Президент?
Він сатрап Обами, а Ви сатрапчик сатрапов:)
_yurkiv_ _ 11.09.2015 10:46
IP: 130.211.160.---
pann:
kren:
LYCIV_OLGA: _yurkiv_:
...pann,живе свідчення справедливості теорії природнього відбору п.Дарвіна-тільки підтверджує,що виродження деяких індивідів виду Homo sapiens в Homo erectus- є процесом прогресивним.Де п.Еволюція,вправляючись в генетичних мутаціях,виправляє свої історичні помилки,відділяючи такі
невдалі зразки як pann-від нормальних людей.
А нормальні люди, це ясна річ – козолуп Крен та йог десятки козеняточок, якіх він не спроможний прогодувати... Точно хтось з енціклопедистів казав – йде цивілізація САТИРІВ...
І Крен – в голові процесу...:))
Слава Богу, відійшла "цивілізація" САТРАПІВ!
kren _ 08.09.2015 15:32
IP: 95.134.109.---
LYCIV_OLGA: _yurkiv_:
...pann,живе свідчення справедливості теорії природнього відбору п.Дарвіна-тільки підтверджує,що виродження деяких індивідів виду Homo sapiens в Homo erectus- є процесом прогресивним.Де п.Еволюція,вправляючись в генетичних мутаціях,виправляє свої історичні помилки,відділяючи такі
невдалі зразки як pann-від нормальних людей.
boh _ 08.09.2015 13:06
IP: 194.44.142.---
Ого! Попередження про збройне повстання проти влади? Так відкрито про це з часів Леніна мало хто писав!
LYCIV_OLGA _ 08.09.2015 11:01
IP: 109.251.42.---
Йой, в нашої спільної сайтівської ганьби/купки раSSійськава лайна/божевільного pann-а – продовжується виверження переслідуючих його українофобських жахів та галюцинацій, і одночасно – шлунку та кишковика, внутрішній зміст яких замінює pann-ові думки! Прям – оспівувач фекалій та блювотиння... Здається мені – найкраще рішення – не заважати йому випорожнюватися та не відповідати прямо, що не перешкоджає обговорювати його марення в третій особині. Тож – нехай насолоджується та захлинається власними словесним проносом наодинці!
_yurkiv_ _ 08.09.2015 09:32
IP: 104.197.100.---
pann:
_yurkiv_:
]Ти не ображений людьми,
Зробив все Бог, а ми – німі...
Точно – не маю анінайменших підстав ображатися ані на Бога, ані на співгромадян, які з його ласки мене неодноразово визначали...
Ну а щодо деякої дикої, злобної та хворої на нейросифіліс в вигляді націоналізма частини співгромадян – кінець кінцем це не назавжди.
Як тільки не "визначали", але панцир – броньований:)
Ми не є співгромадянами сограждан!
_yurkiv_ _ 07.09.2015 23:46
IP: 108.59.86.---
pann:
_yurkiv_:
УКРОКАЦАПОВІ присвячується:

Чи я пает?
Чи я казак?
Чи я ад'вокат?
Чи простак?
Ніхто не знає мій nickname,
Та кожний вріже zvizdyuley!
Ти ба – і цього потягло обговорювати мою скромну особу... Це вже в галичан так мабуть проявляється комплекс неповноцінності, сторіччями прищеплений ним польскими панами...
Ти не ображений людьми,
Зробив все Бог, а ми – німі...
_yurkiv_ _ 07.09.2015 23:39
IP: 104.154.42.---
pann:
_yurkiv_Бо в Галичині люди самодостатні, і не хочуть мати над собою ні польського пана, ні кацапського помещика. *****

Овва! Років з п"ятьсот хтіли мати над собою польського пана, ще й з такою пристрастю, що й зараз замість Святого письма цитують Духинського, Чацького, Чарторийського та інших русофобів, а зараз – зненацька розхотіли? Це катюга Сталін вам очі повідкривав, або що?

А насправді, ваш сьогоднішній стан чітко окреслив ще Цицерон: "Раби не мріють про свободу. Раби мріють про ВЛАСНИХ РАБІВ!".

Та ось справжні українці дуже погано підходять до реалізації ваших мрій... Мо, вам слід повернутися на південь – румуни недалеко від вас пішли, мо – там пощастить?!:))
Та які з кацапів раби?
П'яниці та злодії!
kren _ 07.09.2015 22:03
IP: 188.0.104.---
pann:
...Ваш детальний звіт про статевий акт з твариною і його наслідки свідчить про не аби який особис
тий,різнопрофільний,практичний досвід і Ваші преференції щодо вибору партнера... Не всякий
може похизуватися своїми любовними утіхами як Ви.
_yurkiv_ _ 07.09.2015 21:39
IP: 104.197.7.---
УКРОКАЦАПОВІ присвячується:

Чи я пает?
Чи я казак?
Чи я ад'вокат?
Чи простак?
Ніхто не знає мій nickname,
Та кожний вріже zvizdyuley!
_yurkiv_ _ 07.09.2015 21:04
IP: 108.59.86.---
pann:
_yurkiv_...у відносно делікатний спосіб, без надзвичайних жерт і втрат. ****

То так, то так – на Галичині ж жодного мирного мешканця не вбито, в жодну будивлю снаряд не влучив...ВСЕ КЛАС!

А вісім тисяч вбитих та півтора міліона біженців на Донбасі, зруйнована промисловість Сходу, виштовхнутий націоналістами просто до обіймів Путіна Крим – ХІБА ЦЕ ЖЕРТВИ ЧИ ВТРАТИ?!

Це ж колоради, ватники, да... асці – ХІБА ЦЕ ЛЮДИ?! Так, непорозуміння, яке чомусь зветься ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ...
Бо в Галичині люди самодостатні, і не хочуть мати над собою ні польського пана, ні кацапського помещика.
В Криму та на Донбасі народ сам обрав свою нещасну долю, зрадивши Українській Державі, і якщо "крымчане" вирішили, що "відскочили", то дуже глибоко помиляються: за зраду теж доведеться заплатити, і ніякий) (уйло тут не допоможе, бо платитиме сам за гамбурським рахунком.
Усе закінчується рано чи пізно логічним кінцем:)
kren _ 07.09.2015 18:05
IP: 188.0.104.---
pann:
...як для савецького адвоката з 3 ма посвідченнями про вищу освіту-згодиться.Відчувається школа московської грмадської вбиральні де Ви,ще молодим совецькім офіцером,долучилися...так би мо
вити -до таїнства віршування.Непередбачувані шляхи природнього відбору-от вже дійсно-розкол суб*єктності.
kren _ 07.09.2015 16:31
IP: 188.0.104.---
_yurkiv_:

pann...допомагаєте віковічним панам-хазяям у здійсненні ЇХНІЙ віковічній мрії – узяти верх над Росією...
...майстер клас від спадкового холуя pannа,старий збоченець демонструє високий рівень своїх
холуйських здібностей. Пращури pannа незримо підтримують свого талановитого нащадка.
_yurkiv_ _ 07.09.2015 13:22
IP: 130.211.189.---
pann:
1. Не "кавєркайте" українську мову.
2. Без Майданів не подолати б кацапську заразу в Україні, і помітьте, що львів'яни разом з киянами, полтавчанами і т.д. зробили це у відносно делікатний спосіб, без надзвичайних жерт і втрат.
Досвід – понад усе!
kren _ 07.09.2015 11:16
IP: 178.95.192.---
2._yurkiv_...вибачаюсь-двічі натис "клаву."
kren _ 07.09.2015 11:15
IP: 178.95.192.---
2._yurkiv_:
...і ніколи більше-ні в РС,ні зараз в СНД і Україні-профспілки не були добровільною організа
цією, створеною без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів,для захисту прав
і інтересів найманих працівників,а тільки ще одним органом з утримання-пралєтарієв-у упоко
кореному режимові стані.В котрому вигляді ця паскудна організація перебуває і зараз-вже на
службі загальному еквіваленту,у тих же.вчорашніх більшовиків вірних ленінців,в купі з криміналі
тетом- (прглядується історичне коріння більшовизму-тягне їх до соціалоно близьких),сьогоднішніх олігархів і держпосадовців...
kren _ 07.09.2015 11:15
IP: 178.95.192.---
2._yurkiv_:
...і ніколи більше-ні в РС,ні зараз в СНД і Україні-профспілки не були добровільною організа
цією, створеною без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів,для захисту прав
і інтересів найманих працівників,а тільки ще одним органом з утримання-пралєтарієв-у упоко
кореному режимові стані.В котрому вигляді ця паскудна організація перебуває і зараз-вже на
службі загальному еквіваленту,у тих же.вчорашніх більшовиків вірних ленінців,в купі з криміналі
тетом- (прглядується історичне коріння більшовизму-тягне їх до соціалоно близьких),сьогоднішніх олігархів і держпосадовців...
kren _ 07.09.2015 11:07
IP: 178.95.192.---
_yurkiv_:
...ні бізнес, ні держава не будуть відстоювати права та інтереси пересічних громадян...
...вірніше кажучи -всяка с-ма ствоює таку форму організації з якої вона має найбільшу вигоду.
Коли хто співставляв Лєніна до-революційного і після-революційного-знає,як пригнічувався ро
бочий рух в -пєрвом мірє рабочєкрєстьянском государствє-.Коли до революції Ільічь на всіх пере
хрестях верещав про свободу слова,зібрань і організацій.Після рев.одним з перших більшовиць
ких заходів-розпуск Установчих Зборів,і ВІКЖЕЛЬя, ... купи видань, ...шоб воду не мутили...Все в РС
перейшло під безумовний партконтроль і на проф.білєтах,зокрема,красувався сакральний кри
терій рад.режиму- Профсоюзы-школа коммунизма-...
_yurkiv_ _ 07.09.2015 09:43
IP: 104.197.58.---
anno_domini:
Не буває бізнесу добровільно чесного і прозорого!
Таким його робить контроль зі сторони держави, і власне, професійних союзів.
Що стосується державного, то бачимо, як уряд правовими методами, а не авантюрними, починає здійснювати цей контроль, а от, що стосується контролю зі сторони працівників підприємств з різною формою власності, то тут – тиша.
Ті профсоюзи, які існують, то є "атрыжка" советських, а потрібні справжні, організовані самими працівниками підприємств за галузевим та міжгалузевим принципом.
Фактично, профсоюзи – це є перша сходинка до самоорганізації громадського суспільства, тому що в них зацікавлені усі працюючі громадяни держави.
Наступна сходинка – це вже "політичні профсоюзи", а саме, територіальні громади.
Ні бізнес, ні держава не будуть відстоювати права та інтереси пересічних громадян, а лише вони самі, організуючись у спільноти.
Чому на Заході можливі мільйонні протесні демонстрації проти рішень урядів або Люфтганзи...?
Саме тому!
kren _ 06.09.2015 18:55
IP: 188.0.104.---
anno_domini:
...не знаю Вашого віку, anno_domini,але,у всякому разі коменти,містять у собі молодечу...
категоричність.Ви належите до тієї соціальної когорти,яка знає що треба робити.В той
час,як світ вже кілька тис.років поспільпіль мучить проблема-яким чином цього досягти
за даних обставин.
Тим не менше,зараз такі можливості-не те,що за РС. В мережі можна знайти пояснення на...
майже всі питання,до ваших послуг видатні вчені з будь якої дисципліни і соціологи в тому числі,
щоб не винаходити свого велосипеда на ново.Можете повірити на слово,може те не вірити,але питаннях соціальні-це найскладніша наука у світі і покладаючись у пошуках тільки на свою інтуїцію,
не звертаючись до зовнішніх ресурсів... Ваш велосипед буде набагато гірший.
anno_domini _ 06.09.2015 17:15
IP: 188.239.8.---
Український народ ніколи не зможе піднятися як нація державницька, якщо не буде, по-перше, сам себе поважати, а для цього потрібно скинути ланцюги олігархату підлого. Бо бізнес повинен бути чесний, прозорий, який дає для робітників не тільки "взяти всі соки з людини", а й печеться про своїх робітників від гарної зарплати до соціальних. Бо коли люди "як німі на панщину" йдуть, то таке твориться в тоталітарному суспільстві, де права людини на достойне життя у всебічному розвитку, забрані. А, по-друге, де будуть такі можливості для людини: як навчаться по напрямку вподобань, а потім – свої здібності розвивати свободно. Хочете це до комунізма причепити, ваше право. Але я від комунізма далеко знаходжусь. А ось до достойного життя кожного – близько. Хочете знайти щось в боротьбі американської демократії – будь ласка. Вона розвивалася з такої бійнею, що нашим ще повчитися потрібно. Бо там ще більший був гніт простого народу. Але ж вибороли собі достойне життя. Хоча мораль упала, що теж прийде
kren _ 06.09.2015 16:09
IP: 188.0.104.---
anno_domini:...Людина повинна мати можливість працювати за своїм вподобанням, ...
угу. -рускіх отлічяєт остроє чуство справєдівлсті-десь таку дурню чув неодноразова за РС.
що нібито так про -савєцкіх людєй-кажуть провідні демократичні-дєятєлі-Зах.Коли Ваша
ласка поясніть своє бачення справедливості в прадігмі;-
...поважати вибір більшості,право народу на самовизначення,монополію влади
на застосування сили...
саме такими категоріями кремль легітимує своє право на анексію всієї України як-аднаво с намі народа-.
anno_domini _ 06.09.2015 15:50
IP: 107.178.212.---
У нас бізнесові магнати як та бабка, яка сіла на потік грошей і тільки під себе кладе та для своєї родини. Бізнесові барони не думають як розвинути та вивести галузь, підприємство на економічну та соціальну вершину. Які підприємства мають можливість зайти на ринок європи чи америки? Мабуть тільки президент зі своїм рошеном та ще парочка-друга. Чому вивезені гроші вони не вкладають у розвиток підприємств, а купують собі будинки з гаванями та вкладають гроші на майбутні літа для своїх потомків по закордонам. Не болить у них нічого від такої лафи. А народу лапшу вішають на вуха та розповідають яка держава бідна та немічна. Їм же і вигода від такої держави, бо не треба виправляти економічний потенціал своїх підприємств, не треба соціально забезпечувати робітників всім необхідним, від гарної зарплати до їх здоров*я. Думаю, бізнес повинен бути міні держава, яка повинна своїх і робітників і економічний потенціал піднімати на високий рівень. Якщо не здібні, або не хочуть – потрібно таку політи
anno_domini _ 06.09.2015 15:32
IP: 162.222.177.---
І з подіями під Радою – теж брехня. Скільки молодих свободівців постраждали від рук бандитів, особливо в перші місяці Майдану і після нього. Ці життя, які заплатили молоді українці, які були в авангарді проти бандитського свавілля, які встали на путі проти російської окупації. І чому свободівців викинули на узбіччя політичного життя. І сидить новоспечений патріот Мустафа на телебаченні, розповідає, яка нікчемна свобода, як партія, і що вона нічого не значить в країні. Або ж замміністра Шкіряк із себе лізе, паплюжачи тих молодих патріотів, які перші вийшли на Майдани по всій країні і тепер не можуть змиритися з тим, що продається країна. Хіба люди не бачать таку неправду, на якій влада хоче і далі будувати майбутнє країни. Коли кожне слово влади біллю віддається в серці кожного, на очах котрого ця несправедливість відбувається. Ось такі опоненти живуть в нашій країні. Народ на багато світліше душею і справедливіше в прагненні мати достойне життя. А брехню з лукавством видно всім.
kren _ 06.09.2015 15:28
IP: 188.0.104.---
yurkiv
...змушений Вас розчарувати-опоненти-через неоднорідність середовища спілкування-будуть
завжди.Тут питання скоріше в гатункові.А з іншого боку,як же Ви збираєтеся шліфувати владу
і самошліфуватися без опонентів?
...наріжним каменем демократичної споруди-є соціальна компетентність індивіда,що в тоталітар
них,диктаторських,пост таких.як от в СНД і Україні-білошовицько-олігархічний-с-мі,трактується як
вибір більшості-така собі мудрість маси.що у своєму виборі керується рефлексами і інстинктами.
І обирають-то невдах малярів,то напівдурків чекіств,то *опущених*зеків...
...а показовим критерієм демократії є можливість\не можливість,громадянина\громадян-впливати
на відношення держ.інститутів до правових основ їх діяльності.Що без соціально-компетентного
індивіда не вбачається за можливе.І набути певного рівня...чистоти шліфовки...можливо тільки
в опонентному середовищі і ніяк інакше.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter