Сергій Дацюк Філософ

РЕФЕРЕНДУМ ПРО ДОЛЮ ОКУПОВАНОГО ДОНБАСУ

23 вересня 2016, 08:31

Питання про референдум щодо долі окупованого Донбасу періодично виникає і не знаходить підтримки у правлячого класу. Висуваються різні причини – від невчасності питання до його неконституційності.

Водночас саме зараз настає момент, коли питання про референдум щодо окупованого Донбасу має бути поставлене і вирішене позитивно.

Згідно соціологічних опитувань, дві третини українців вважають, що Мінські домовленості не вирішують проблему і приблизно стільки ж вважають, що Україна має виконати їх пункти.

Досягнута недавно домовленість, яку вже можна назвати "Мінськ-3", свідчить про те, що Росія і Україна ні про що, окрім нової спроби відведення військ, не змогли домовитися. Зокрема Росія навіть чути не хоче про контроль України над кордоном окупованої частини Донбасу з Росією.

Фактично Захід змусив Україну та Росію сісти за стіл переговорів і включити до переговорів представників ОРДЛО. Тобто Україна веде перемовини з терористами, причому приховуючи цей факт від громадськості.

Давайте уважно прочитаємо новини від Марчука. Там зокрема є така цитата: "ОБСЄ не може давати команду нікому, вони не комбатанти і не миротворці, а СЦКК – це військові (українські і російські – УП), які мають зв'язок із своїми штабами і реагувати на порушення". Тут "Українська правда" мусила уточнювати завуальований Марчуком факт про створення СЦКК як про спільний орган з українськими і російськими військовими. А як це могло статися? В двох випадках – 1) або Росія визнала свою присутність на Донбасі, погодившись на створення СЦКК зі своїми військовими; 2) або Україна веде перемовини з сепаратистами-терористами і відповідно створює з ними спільний орган координації. Це зрештою і означає, що Україна веде перемовини з сепаратистами-терористами.

Зрештою, українській громаді і так відомо, що Захід "виламує руки" Україні, щоб вона давно почала вести перемовини з сепаратистами-терористами. І саме тому Росія погодилася на нові перемовини.

Але в усій цій ситуації залишається така маленька проблема – а коли зрештою Захід, російська влада і навіть українська влада зробить український народ також стороною переговорів в Мінську? Ну раз ми вже ведемо перемовини з сепаратистами-терористами, то може і український народ підключимо? Наприклад, запитаємо його на референдумі про долю окупованої частини Сходу України – ОРДЛО.

Кажуть, що цей референдум не буде конституційним, бо ніде в Конституції не передбачено питати думку народу про долю частини своєї території. Ви будете сміятися, але деякі політики справді так вважають.

А в Конституції передбачено, що долю суверенної української території має вирішувати навіть не влада, а не зрозуміло з якими повноваженнями делеговані на переговори її представники? В Конституції передбачено право влади домовлятися про зміну змісту Конституції, як це спробували зробити в "Мінську-1" і в "Мінську-2" і що привело до кривавого протистояння під стінами Парламенту?

Всі ці контраргументи від лукавого. Якщо Україну змусили піти на поступки Росії під тиском Заходу, то Україна має змусити поважати думку свого народу весь світ, Росію і жителів ОДЛО зокрема. Джерелом влади і єдиним сувереном за українською Конституцією є український народ. Питання про цілісність території це питання такої ваги, де без загальної волі народу нічого вирішувати не можна.

Ще кажуть, що цей референдум не на часі, що його потрібно провести вже тоді, коли українська влада про все домовиться з Росією і найнятими нею сепаратистами-терористами. Кажуть, що от колись тоді, коли від волі народу вже нічого не залежатиме, Україна і проведе референдум.

Цього в жодному разі допустити не можна. Референдум потрібен і проводити його потрібно в найближчий час.

Одіозний Медведчук, людина в Україні з незрозумілим статусом, взагалі заявив, що Мінські домовленості це воля українського суспільства, яке має тиснути на владу щодо їх виконання.

Тобто спекуляції на тему підтримки Мінських домовленостей українським народом будуть продовжуватися доти, доки не буде проведений всеукраїнський референдум.

Причому пункти запитань референдуму потрібно сформулювати максимально чітко. Я бачу три таких відповіді (три моделі) про можливу долю окупованого Донбасу.

Отже кожен українець має отримати такий бюлетень для волевиявлення.

"Оберіть будь-ласка один з варіантів, які вважаєте найбільш перспективним для майбутнього України:

1. Окупована Росією частина Східної України має входити до складу України на тих же правах, що і решта регіонів України. При цьому ми розуміємо, що на повноцінну інтеграцію окупованої території потрібен буде довгий час, але ніякого особливого статусу за окупованими територіями ми весь цей час визнавати не будемо і ми будемо знаходитися в ситуації тліючого конфлікту весь цей час.

2. Окупована Росією частина Східної України має входити до складу України з особливим статусом. При цьому ми розуміємо, що отримуємо тимчасовий стан спокою, і що автономна територія в складі унітарної України буде плацдармом для подальшого наступу Росії на Україну і для подальшої дестабілізації Росією інших регіонів України.

3. Окупована Росією частина Східної України має бути виключена зі складу України. При цьому ми розуміємо, що повинен бути проведений новий кордон між Україною і її окупованою частиною, який має жорстко оборонятися, всі економічні стосунки України з окупованою територією мають бути припинені, а за будь-яку контрабанду в обидва боки має наступати жорстке покарання на всій території України.

Можуть бути ще більш повніші контексти кожного питання. Але дуже важливо, що питання мають бути сформульовані саме так, з усіма наявними контекстами, бо вибір українського народу має бути свідомим.

Також можливо вийти на змістовний компроміс всередині правлячого класу щодо об'єднання першого і другого варіанту в один. Але до цього моменту таке зробити не вдалося.

Україні потрібен референдум про долю окупованого Донбасу. Лише український народ в цілому має право вирішувати долю окупованої території.

powered by lun.ua
Коментарі — 167
Spirito _ 27.09.2016 11:28
IP: 93.72.102.---
2. Захід має "згадати" як віддав Леніну Україну за нерозповсюдження революції
на захід та обіцянку повернути царські борги.
Була стаття Панфілова,де є про кількість радянських республік в Європі
та терміни їх існування.
Захід має довести свою цивілізованість і назвати речі своїми іменами
та не торгувати з Кремлем територією України під прикриттям
"мінських домовленостей".
Spirito _ 27.09.2016 11:11
IP: 93.72.102.---
...це в України має бути право вето щодо дій РФ
після Голодомору, масових репресій,розкуркулювання,
перетворення в "радянських" людей чи в "русских".

- "Кубанське питання": оприлюднено справжню мапу України
...на Парижській мирній конференції,яка проходила з перервами від 18.01.1919
до 20.01.1920 -
(мапа України є ще у статті Ликбез для русских. Хохлы, малоросы или украинцы?)
grom2468 _ 26.09.2016 13:48
IP: 104.199.29.---
Всех сепаратистов рано или поздно ждёт кафе "Ветерок".
boh _ 26.09.2016 13:04
IP: 194.44.142.---
З терористами перемовини не ведуться! З ворогом – Росією – треба домовитись, що перемовини з ним почнуться після повного знищення ВСІХ терористів.
Амер Местный _ 26.09.2016 10:49
IP: 159.224.69.---
Донбасс ту часть что оккупирована нужно отделять до того времени пока не падет режима Путина,это захваченная территория с марионеточной бандитской властью.Признать эту часть оккупацией и насильственно отнятой у Украины российскими войсками, делать границу и никаких передвижений во время АТО жители этих регионов отечественный и должны до конца почувствовать прелести нового режима иначе они снова будут мычать "Услышьте Донбасс "
Микола Загородній _ 25.09.2016 23:55
IP: 95.134.127.---
Вирішити питання Донбасу потрібно реалізувати пропозицію Морального авторитета України Гончара,можливо, з урахуванням сучасних обставин.Особливого статусу для Донбасу не вийде Народ цього не дозволить.Економічний потенціал знищений і тепер ми маємо відновлювати. за рахунок податків.Для цього потрібно мінімум 10 років. Протягом цього терміну покращення життя громадян неможливе. Маємо пробачити покидькам, які вбивали.гвалтували, катували, знищували громадян і тепер давайте особливий статус. Закон про місцеве самоврядування надає такий старус. Потрібно звернутися до громадян з пропозицією переїхати на вільну територію і оськільки не можливо провести вибори відповідно до законів України і створити умови беспеки призупинити тимчасово всі відносини з окупованими територіями. Думаю,що до цього варіанту ми прийдемо.Пан Дацюк не знає українців їх жертовність за забеспечення самостійності України.
Микола Загородній _ 25.09.2016 23:25
IP: 95.134.127.---
Пане Сергію,Ви напевне отримуєте відшкодування за свої дописи.Їх так багато.Я ознайомився з Вашими дописами і мені стало прикро Я думав- філософ добре розуміється системах суспільних відносин (особливо системі економічних відносин і її реформування з набуттям ринкової форми) Неображайтеся на мене, Ви має смутне уявлення про ринкову систему і,відповідно, про реформи. Економічні реформи-це довготерміновий і складний процес.Можна ще зрозуміти людину лінивого розумом чи люмпена, котрі бажають проведення реформи закороткий термін.Складність проведення економічних реформ пов"язана зі складною системою економічних інтересів, які мають бути відносно гармонізовані.За таких умов, як підтвердила практика суспільного розвитку, економічні інтереси виступають рушійними силами суспільного прогресу Нам,ой, як далеко до такого стану
kren _ 25.09.2016 21:02
IP: 188.0.104.---
Петро jut:
-Vesna-:

Перекладачі... вони теж дияволісти в певній мірі. Як і адвокати.
****

АДВОКАТИ?! "Це хто тут сказав – ДЯК?! Ось я зараз дам взнати дяка!" (М.В. Гоголь "Сорочинський ярмарок").
jutам не варто метушитися, продажніх ментів-це не стосується.;-\
Микола Злочевський _ 25.09.2016 12:51
IP: 46.119.98.---
_yurkiv_:
Peter Blood:
_yurkiv_:
Peter Blood:
_yurkiv_:
Щоб хто не казав, я в минулому опалювальному сезоні субсидії спрацювали, і люди були задоволеніЮ а це означає що електорат Яценюка збільшився.
Мудрий пацан!
====
Наступного опалювального сезону 2016-2017 рр. наступить повний колапс енергосистеми, бо сучасна жидівска олігархічна бандовлада різео і нахабно поміняла цього року умови надання цих "субсидій-подачок"!
От клята жидівська звичка, не маючи ще результату, наперед його обсирати!:)
====
Реально очікую, що Ющарські прихвосні жМ у р ківи будуть висіти на різдвяних ялинках як прикраси і на пострах іншим н а ц и к о- зрадницьким партєйним журношлюхам!
Очікування твої, б л я д е, марні,
Бо на ялинці ковбасі висіти,
Звідкіль жиди такі тоталітарні,
Що здатні за ОУНівців робити?
Так Ціля на ялинці висіла, а потім на візочку поїхала здавати Крим. Нєхер на ялинку!
Микола Злочевський _ 25.09.2016 12:49
IP: 46.119.98.---
Peter Blood:
_yurkiv_:
Peter Blood:
_yurkiv_:
Щоб хто не казав, я в минулому опалювальному сезоні субсидії спрацювали, і люди були задоволеніЮ а це означає що електорат Яценюка збільшився.
Мудрий пацан!
====
Наступного опалювального сезону 2016-2017 рр. наступить повний колапс енергосистеми, бо сучасна жидівска олігархічна бандовлада різео і нахабно поміняла цього року умови надання цих "субсидій-подачок"!
От клята жидівська звичка, не маючи ще результату, наперед його обсирати!:)
====
Реально очікую, що Ющарські прихвосні жМ у р ківи будуть висіти на різдвяних ялинках як прикраси і на пострах іншим н а ц и к о- зрадницьким партєйним журношлюхам!
Петро. що ти фіздиш? Ти ж не знаєш Юрківа...Там св'язі у нього з СБУ неслабі...Найдуть тебе і за мошонку підвісять в під'їзді. Воно тобі нада?!
Микола Злочевський _ 25.09.2016 12:45
IP: 46.119.98.---
kren:
Елена Величко:
Ви зауважуєте на обставинах і випадках,що є тільки наслідками відомої у нас причини.

gordonua.com від 23.9.*16.
Поярков: Люди, которым не нравилось "Межигорье Януковича, но которые защищают апартаменты Лещенко, – ох...евшие подонки!
"Они ох...ели окончательно. Найем, Лещенко, НАБУ, Залищук и вся остальная шушера. Они над нами издеваются и считают нас тупыми недоумками, а себя – неприкосновенными небожителями", ...

я тут не про лєщєнків з їх квартирами...а про більшовицько-націську,комуно-регіональну сис
ему- що залишається в Україні недоторканною-Котра,система влади, і є головною причиною всіх негараздів в Україні.І поки вона не буде скасована-нічого не зміниться.
+++++
-Vesna- _ 25.09.2016 07:14
IP: 93.72.143.---
_yurkiv_:

Товкмачу – це українською "талдичу", здається?
Чи любите ви українську так, як люблю її я?:)))
А... це переклад. Я навіть не помітила:)
Зате я помітила – як збільшився рівень агресії при переході від "талдичу" до "товкмачу".

У товкмачити набагато більше значень – ніж в талдичити. Взагалі – більш глибокий зміст.
Одне з цих значень – 'бити". Та й й в сенсі 'талдичити" радикальніший зміст.
sum.in.ua/s/tovkmachyty

Перекладачі... вони теж дияволісти в певній мірі. Як і адвокати.
kren _ 24.09.2016 20:27
IP: 178.95.234.---
ага,вибачаюсь,пропустив;-
Елена Величко:... що треба робити задля побудови нової системи,до речі якої...

Вже не раз приводив беззаперечні соціологічні постулати/головні умови соціальної рівноваги в
державі- відповідність правових практик заделарованим цінностям,підзвітність\відповідальність посадовця за свої рішення,рівність всіх перед законом.
Закон,який він є-однаковий для всіх.
kren _ 24.09.2016 20:15
IP: 178.95.234.---
Елена Величко:
kren:
Пане Крен,а що треба робити задля побудови нової системи,до речі якої?
Я стверджую,що,коли Тимошенко вдасться знизити ціну на газ та взнати де подівся українськийгаз -
то вже перебудова, то удар по свавіллю.Далі – то прогресивне оподаткування отриманих фізособою надприбутків та основне – це побудова нової економіки для українців,Люди для людей.
...в коменті ясно сказано-поки комуно-регіональна с-ма не буде СКАСОВАНА-оце й треба робити.
Ви,до речі...гм-відчуваєте,що десь воно так і є...бо для отримання рез.вводите коефіцієнт,коли;
... Я стверджую,що,коли Тимошенко... (С),таким чином визнаючи,і так очевидну причину всіх бід в
Україні.
Елена Величко _ 24.09.2016 19:10
IP: 46.201.91.---
kren:
Пане Крен,а що треба робити задля побудови нової системи,до речі якої?
Я стверджую,що,коли Тимошенко вдасться знизити ціну на газ та взнати де подівся українськийгаз -
то вже перебудова, то удар по свавіллю.Далі – то прогресивне оподаткування отриманих фізособою надприбутків та основне – це побудова нової економіки для українців,Люди для людей.
kren _ 24.09.2016 17:57
IP: 178.95.234.---
Елена Величко:
Ви зауважуєте на обставинах і випадках,що є тільки наслідками відомої у нас причини.

gordonua.com від 23.9.*16.
Поярков: Люди, которым не нравилось "Межигорье Януковича, но которые защищают апартаменты Лещенко, – ох...евшие подонки!
"Они ох...ели окончательно. Найем, Лещенко, НАБУ, Залищук и вся остальная шушера. Они над нами издеваются и считают нас тупыми недоумками, а себя – неприкосновенными небожителями", ...

я тут не про лєщєнків з їх квартирами...а про більшовицько-націську,комуно-регіональну сис
ему- що залишається в Україні недоторканною-Котра,система влади, і є головною причиною всіх негараздів в Україні.І поки вона не буде скасована-нічого не зміниться.
-Vesna- _ 24.09.2016 16:55
IP: 93.72.143.---
_yurkiv_:

Я не талдичу, а товкмачу


Ого... ще межі очі заїдите.

але не второпаю, які це люди змінюються та зростають?

Громадянське зростання мається на увазі щонайперше – як я розумію.
Ну що Ви хотіли? Майдан (останній), особливо війна стали сильними точками зросту.
Елена Величко _ 24.09.2016 16:26
IP: 46.201.91.---
_yurkiv_:
Треба визнати,що серед персон, що Ви назвали,все ж Ющенко значно більша персона,
бо чим молодше кандидат-тим більш дезорганізована та самовпевнена особа, що взагалі нездатна керувати державою, тобто експерименти,що коштують декілька бюджетів замість розвитку країни.
1.Щодо газу,Ви скажіть кому йде український газ?
2. На УП -з за зміни курсу держборг зріс на 47 МЛРД, ГРН, за місяць,тобто по прожитковому мінімуму НА КОЖНОГО українця, а в нас на сім"ю з 4-х осіб з 2-ма дітьми
СОЦІАЛЬНА ГАРАНТІЯ (те, нащо може претендувати сім"я увипадку,коли нема роботи,ЗП -мінімальна чи
менша...) – 2000 грн.,а на СУБСИДІЇ,що "УСІМ ДАМО" збираються "обстежувати", до речі,що то за обстеження,то треба щоб удома нічого не було та у спідньому чи обірваному ходити,щоб отримати "УСІМ ДАМО"?
Елена Величко _ 24.09.2016 15:25
IP: 46.201.91.---
_yurkiv_:
Люди змінюються,люди зростають- а Ви все своє талдичите.
Хотілося б мені бачити й інших окрім Тимошенко, але зараз -НЕМАЄ.
В Києві багато нормальних суддів,які стали залежними від тих умов, що й зазначені вами особи створили,
а саме: набрали кредитів та спустили,на людей повісили свої "подвиги".
-Vesna- _ 24.09.2016 14:50
IP: 93.72.143.---
_yurkiv_:
Уявляєте, як здивувала свого дідуся моя внучата племінниця, коли приїхавши до Дрогобича з Києва з такого садочку, на якесь зауваження відповіла: "Да ти, дєд, не парься, всьо будєт карашо!"
Дід на очах спарився!:)
Не знаю.
Я спостерігаю інше.
Елена Величко _ 24.09.2016 14:47
IP: 46.201.91.---
_yurkiv_:
Я саме думаю (групу 1 грудня не чіпаю), що Тимошенко зможе зараз почати перероблювати започатковане,
перше -це тарифи. Звертаюсь до суддів – поверніть адекватні ціни, це важливо й для Вас та ваших дітей.
Друге – за кермо разом з людьми,задля народу, а не вичавлювати останнє, щоб кредиторам віддавати!
Кредиторам – ми віддамо,але нам потрібно виробництво та ЖИТИ, спишіть певну суму та зачекайте,
бо все залежить,хто в нас коло керма та що робить.
kren _ 24.09.2016 14:43
IP: 188.0.104.---
Andrey Kononenko:
_yurkiv_:
Andrey Kononenko:
У меня вот есть идея, как, вообще не меняя налоговый кодекс, мгновенно сделать налоговый режим в Украине самым привлекательным в мире. Но пока есть рейдерство, смешно говорить о налоговом режиме.
...а поки при владі єсть комуно_регіонали,взагалі смішно говорити про будь які ідеі.
-Vesna- _ 24.09.2016 14:42
IP: 93.72.143.---
Andrey Kononenko:

Из этого списочка Фарион, наверное, единственная, кто точно не больна провинциальным мышлением. Но она всего лишь языковед, её инициативы ограничиваются языком.
Яресько – точно не больна провиницальным мышлением.
Остальные – больны. Кто больше – кто меньше.
Елена Величко _ 24.09.2016 14:38
IP: 46.201.91.---
_yurkiv_:
Хотілось би мені знати,яку саме мету ставили означені нижче особи та що досягли для людей?
Особливо останні керманичі,що один- завів тарифну війну проти людей, а інша – контракт кабальний.
Andrey Kononenko _ 24.09.2016 14:38
IP: 188.163.73.---
_yurkiv_:
Andrey Kononenko:
Хорошо было бы не наделять властью провинциально-мыслящих. Они не только бояться серьёзных решений, они даже не верят в возможность постановки и достижения большой цели.
Ющенко, Яценюк, Тягнибок, Фаріон, Яресько, група 1-го грудня...
Ці УКРАЇНЦІ вміють ставити високу мету, і досягати її!
Да, Яресько – "классный" пример. Провалила налоговую реформу, чем и войдёт в историю.
Из этого списочка Фарион, наверное, единственная, кто точно не больна провинциальным мышлением. Но она всего лишь языковед, её инициативы ограничиваются языком.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter