Сергій Дацюк Філософ

АНАЛІТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЙ

11 жовтня 2016, 11:48

Останнім часом багато статей аналітиків присвячені аналітиці ефективності – ефективності війни та миру у російсько-українські війні, ефективності реформ, ефективності люстрації, зокрема в правовій системі, ефективності української економіки, ефективності політиків, ефективності інтелектуалів і т.д.

Головна вада таких аналізів – нерозуміння самої суті ефективності.

Уявлення про ефективність базується на продуктивному використанні ресурсів для досягнення якої-небудь цілі.

В самому такому розумінні криється декілька проблем: 1) наскільки нам відома поставлена мета, щоб говорити про ефективність її досягнення (політики здебільшого дуже рідко ставлять публічні та благородні цілі, відтак вони можуть ефективно досягати своїх прихованих приватних цілей); 2) наскільки сама мета є ефективною щодо граничних умов існування країни-держави (коли у вас відібрали територію, а ви не хочете воювати і хочете миру, то з часом ви звикаєте до такої ситуації і починаєте міряти ефективність дій щодо миру, а не щодо повернення території, ви придумуєте лукаве – повернемо територію в майбутньому); 3) ефективність досягнення мети нічого не говорить про те, звідки взялася сама мета – вона ваша чи вам її нав'язали; 4) використання наявних ресурсів нічого не дозволяє сказати про можливі нові ресурси, які з'являються лише в результаті інновацій.

Останнім часом заговорили про неефективність українських інтелектуалів.

Аргументація мене дуже насмішила. Виявляється українські інтелектуали мають не тільки генерувати ідеї, вони мають самі їх просувати, самі їх впроваджувати, самі мають бути соціальними інженерами, самі мають бути політиками.

Це фундаментальна помилка в оцінці інтелектуальної діяльності.

За життя Платона та Аристотеля, Христа і Лютера, Френсіса Бекона та Канта – їх ідеї не були реалізовані. Їх ідеї були реалізовані пізніше. Невже це значить, що вони як інтелектуали не були ефективні? Не потрібно на інтелектуалів покладати невластиві їм функції, нічого доброго з цього не вийде.

Якщо політики слабкі, то це не значить, що інтелектуали мають іти в політику. В цьому розумінні, мотивації політиків і мотивації інтелектуалів принципово різні – протилежні, іноді навіть антагоністичні.

Коли інтелектуал іде в політику, ми втрачаємо інтелектуала і отримуємо посереднього або навіть нікчемного політика.

Ефективність інтелектуальної діяльності полягає у використанні власних інтелектуальних ресурсів (ідей, смислів, перспектив) для досягнення чисто інтелектуальних цілей – зміни уявлень у громади про світ в минулому, теперішньому та майбутньому та конструювання через концепції, теорії, образи і моделі зміненого світу чи нового світу.

Тепер подивимося на ефективність політики.

Давайте рефлексивно прочитаємо аналітичну статтю "Четыре схемы действий Украины в Минском процессе". В принципі, з основними висновками статті можна погодитися. Якби не постійний і парадоксальний збій логіки в ході всього викладу аналізу.

Ось в чому цей збій – головні небезпеки для України автор пов'язує з чотирма демократичними процедурами: вибори в США, вибори в Європі (Франція та Німеччина), можливі вибори, заплановані в ході безвихідного і безкінечного "Мінського процесу", в ДНР-ЛНР і можливі дострокові вибори в Парламент в Україні (які звичайно на користь тільки Путіну і дуже-дуже небезпечні для України).

Як же так сталося, що демократичні процедури в різних країнах з точки зору автора так загрожують Україні?

Якщо ви уважно читали проблематизацію ефективності, то одразу ж зрозумієте, що ми маємо справу з політологічним аналізом, де ставляться політичні а не стратегічні цілі, тобто де аналізується не стратегія України у війні чи стратегія достойного виходу з війни, а стратегія політичних кампаній, де все решта береться лише як граничні умови політичних виборчих кампаній. Політичні аналітики звикли так мислити.

Я скажу дивну для багатьох аналітиків річ – дострокові перевибори в Україні нічого доброго для Путіна не несуть, і страшилки про наступний парламент, який обов'язково буде гірший для України, ніж попередній, це нічим не аргументована політтехнологічна конструкція.

Якщо ми беремо граничну умову – існування України – тоді для нас все є ресурсом: президенти, парламенти, уряди, державні органи, військовий стан і т.д. Якщо для України треба, то можна все це міняти.

В чому ж полягає стратегічний аналіз ефективності?

Стратегія це, перш за все, інновації. В своїй статті "Инновации как основная проблема украинской революции" я прийшов до висновку, що відсутність інновацій є основною причиною неефективності ходу української революції 2013-2015-их років.

Давайте спустимося на одну стратегічну сходинку нижче. Якщо в Україні сутнісно неможливі радикальні інновації, то можливо хитрощів українців вистачить на ініціативність.

Стратегічний аналіз походить з аналізу ініціатив, а якщо їх нема, то стратегічний аналіз полягає в продукуванні таких ініціатив і в наполяганні їх здійснення. Оце і є ефективність інтелектуальної діяльності.

Ініціатива це просто першість, тобто ініціатива не обов'язково має бути інноваційною, вона може базуватися на старих ідеях, але які використовують чи актуалізують як нові і несподівані для стратегічних супротивників.

Давайте подивимося на особливу і унікальну за роки російсько-української війни загальнонаціональну ініціативу – візовий режим України з Росією, яку запропонував Голова Парламенту Андрій Парубій.

Чи була це інноваційна ініціатива? Ну звичайно ні: я і мої колеги пропонували це зробити ще в 2014-му році. Весь цей час воно десь обговорювалося, допоки от не визріло. Ну і що? Як наше суспільство, як наш Парламент оцінив цю ініціативу?

Ми обговорюємо...

Ви уявляєте собі, скільки часу знадобиться українцям і нашому правлячому класу, щоб дійти хоч до якого-небудь аргументованого рішення щодо цієї ініціативи?

Давайте далі, а чи є ця ініціатива власне стратегічною?

Зрозуміло, що стратегічною ця ініціатива була б в 2014-му році. А зараз ця ініціатива є реакційною, хоча все одно необхідною для України. Реакційною ця ініціатива Голови Парламенту є тому, що вона була реакцією на ініціативу Росії – арешт журналіста Романа Сущенка.

Якщо уважно подивитися, то з часу інаугураційної промови нинішнього Президента жодних ініціатив в процесі російсько-української війни українцями згенеровано не було. Всі так звані українські ініціативи були або реакцією на російські ініціативи, або реакцією на ініціативи інших країни (США, Німеччини, Франції і т.д.).

Це фактично стратегічна катастрофа.

Ну гаразд, не можемо ми виробляти інновації. Але ж власні ініціативи продукувати не так уже і складно. Згенеровані щотижня ініціативи, які швидко впроваджуються, це головна передумова перемоги у війні.

Допоки Росія нав'язує нам свою стратегічну ініціативу (постійно генерує ініціативи стратегічного рівня та змушує Україну реагувати), доти ми війну не виграємо.

Знаєте, чому все-таки у нас так погано з цією масштабною ініціативою про візовий режим з Росією?

Тому що тут потрібне лідерство. Голова Парламенту сказав і замовк, не аргументує, не просуває свою ініціативу. Але може це не його роль.

А де ж наш формальний лідер – Президент України? Адже це він має першим відреагувати, оприлюднити свою позицію, аргументувати для громади, просувати це в Парламенті. Президент самоусунувся – він переклав відповідальність на Парламент. І де тут лідерство? Чи ми обирали просто чиновника, який перекладатиме відповідальність на інших у всіх важливих питаннях?

Так що ви говорите – не треба переобирати Парламент і Президента? Оцих безініціативних і не здатних просунути і реалізувати жодну, навіть реакційну, ініціативу треба залишити при владі? Бо їх перевибори на користь Путіну?

Та Бог вам суддя.

Коментарі — 59
Tim Vlasyuk _ 13.10.2016 09:18
IP: 185.11.29.---
Чому євреї з Вінниці, Одеси, Дніпропетровська (Червакова), Рівного (Луценко), Чернівців (Яценюк), грузини (Саакашвілі, Парцхаладзе) вказують українцям Київщини як нам жити на своїй богом даній землі? Українці самі можуть розібратись з межами міста і навести лад з землею.
Tim Vlasyuk _ 13.10.2016 08:54
IP: 185.11.29.---
Сергій, яке Ви можете дати визначення терміну "інновації", що Ви під цим розумієте? Що під інноваціями розуміють українські інтелектуали і суспільство?
Сформулюйте будь ласка своє визначення терміну "інновації".
Doroshenko Vlad _ 13.10.2016 01:04
IP: 93.72.70.---
Яка ефективна філософія, така і стратегія, і політика, і світогляд типу вкрасти-заховати-втікти.
Де наша ідеальна Україна, ідеали взагалі, ідеологи, націдея, і кодекс будівника тощо?
valsh01 _ 12.10.2016 12:15
IP: 188.115.165.---
Vladimir Sobchenko:
valsh01:
Вы зря ругаете Власть, что она ничего не делает – делает и очень много как оказывается.
Взять к примеру сокращение численности хохлов,начиная с 2014 года, их численность сократилась значительно, несколько десятков тысяч собаки съели на полях под Донецком,не меньше просто сбежали из страны,а остальных будут морить холодом и голодом до намеченных 10 миллионов как считает нужным товарищ Байден.
Работа идёт товарищ – верь!!!!!
Слава Украине!!!
Грустный Володя на крыше сидел.
Был бы он стерхом, - он полетел.
Тихо подкрался с дубиной кто--то
Вот и свершилась мечта идиота
-Vesna- _ 12.10.2016 11:42
IP: 93.72.143.---
"Cut the crap"
... і інтелектуалам, і соц інженерам.
mihaylenco _ 12.10.2016 00:08
IP: 93.170.68.---
valsh01
Ненаказанное преступление порождает новое. И мягкость этой власти к олигархическо-воровской банде еще сильно ударит по украинцам. У нас будет еще и третий Майдан с ними.

Мягкость ця не випадкова. В них договорняк. Вважають, що на пару правитимуть вічно. Сьогодні вже Єфремов чекає не дочекається, коли на престол зійдуть Рабінович з Мураєвим. А біомаса вірить, що це третя сила, що принесе щастя у вигляді халяви. Майдан буде. Але цього разу вже не такий. Влада його надзвичайно боїться, але хапальний рефлекс в неї головний. Є чимало тварин, які навіть подихаючи не можуть відірватися від жратви. Ото й вони такі. Гадають, що Майдан станеться не скоро. А вони пограбують ще декілька років.
mihaylenco _ 12.10.2016 00:02
IP: 93.170.68.---
valsh01
Странная логика.

В Конституцію слід внести норму, що позачергові перевибори призначаються у випадку значного погіршення показників, які контролюються міжнародними інститутами – ВНП на душу населення, зовнішні борги, права людини, корупція, а особливо – ІРЛП (індекс розвитку людського потенціалу). Допустили погіршення показників два роки поспіль, бодай на одну позицію в списку – вибори всіх гілок влади. Допустили погіршення більш, ніж на 10% від початку каденції, або за звітний рік – до побачення.

Нам же пропонують консервувати лайно, після якого слід прибирати хлоркою.
valsh01 _ 11.10.2016 23:59
IP: 85.238.120.---
mihaylenco:
Не вважаю, що то їх самостійна думка. Цю банду треба негайно усувати від влади. Повірте, вона для людей ще гірша за шобло януковичів. Нам впарюють, що яники розтягли казну, а самі вже розтягли куди більше. Жоден казнокрад не покараний

Скажіть мені, що зробить чоловік із своїм лютим ворогом, який вчинив злочин, коли трапиться нагода отримати над ним гору? Покарає!
1. Есть, к сожалению, прослойка украинцев, которые вполне искренне считают, что всякие перемены только ухудшают ситуацию в стране. И они могут аргументировать, не дали Януковичу допрезидентствовать еще год – получили войну. Их, увы, не убеждают аргументы, что за год возможного президентства Хама разрушение Украины могло быть еще более жестким, и войны все равно не избежали бы.
2. Да, я с Вами согласен. Ненаказанное преступление порождает новое. И мягкость этой власти к олигархическо-воровской банде еще сильно ударит по украинцам. У нас будет еще и третий Майдан с ними. И достаточно скоро
valsh01 _ 11.10.2016 23:41
IP: 85.238.120.---
Віталій Іщук:
Звичайно, перевибори вкрай необхідні! Але не зараз, коли корупція в Державі процвітає, ЦВК в складі тупих запроданців і прислужників олігархів згідно чинного законодавства, точніше – злочинного виборчого законодавства, намалює все, що завгодно мафіїі...
Наше суспільство важко хворе і потребує хірургічного втручання: негайного видалення злоякісної пухлини – олігархату та породжених ним мафіозних структур із корумп. чиновництвом...
Очевидно, українці не готові зараз ні до виборів, ні до революційних реформ – нема у нас ефективних політиків та достойних кандидатів...
Странная логика. У нас всё ужасно в стране, но к переменам мы еще не готовы, поскольку к нас нет тех НОВЫХ и чистых политиков, которые смогут повести общество за собой. Да еще, и в правильном направлении. Немного напоминает старую полит-технологию, опробованную уже неоднократно – "Они все одинаковые, поэтому пусть всё остается по-старому". Или я чего-то не понимаю?
mihaylenco _ 11.10.2016 23:41
IP: 93.170.68.---
valsh01
тут некоторые форумчане спрашивают, а может дадим "хромой утке" еще немного над нами поиздеваться и пограбить нас)

Не вважаю, що то їх самостійна думка. Цю банду треба негайно усувати від влади. Повірте, вона для людей ще гірша за шобло януковичів. Нам впарюють, що яники розтягли казну, а самі вже розтягли куди більше. Жоден казнокрад не покараний. Жоден!

Ось Ви наче розсудлива людина. Скажіть мені, що зробить чоловік із своїм лютим ворогом, який вчинив злочин, коли трапиться нагода отримати над ним гору? Правильно! Покарає! В якому випадку допоможе злочинцеві уникнути покарання? Лише в одному – якщо то є друг.

А що на співають у тілівізорі, та в інших тронних речах... То для кого завгодно. Але не для мене.
valsh01 _ 11.10.2016 23:27
IP: 85.238.120.---
mihaylenco:
valsh01
А вот что думает официальная власть по этому поводу...

Та ти що, сліпий? Офіційна влада агресора визнавати не бажає. Війну визнавати не бажає. Візовий режим впроваджувати не бажає. Виходити з СНГ не бажає. Які ще аргументи треба?
Ну, положим, кое что она всё же делает. Правда, это скорее словесные, а не юридические, действия (речи президента, премьера, политиков), достаточно неумелые действия ведомства Климкина, совершенно непонятное (то ли на словах, то ли на деле) восстановление армии. Но этого так мало для нашей безопасности, что уже это вызывает море негатива к власти. А если прибавить к этому ее постоянную ложь. Да, посовещавшись со своим кошельком, вспомнить про резкое и значительное обнищание. Правда тут некоторые форумчане спрашивают, а может дадим "хромой утке" еще немного над нами поиздеваться и пограбить нас)) А может и правда? Ну, распродаст ПАП за оставшиеся 2,5 года землю, как когда то распродали заводы. От нас что, убудет?
Віталій Іщук _ 11.10.2016 23:23
IP: 104.199.18.---
Звичайно, перевибори вкрай необхідні! Але не зараз, коли корупція в Державі процвітає, ЦВК в складі тупих запроданців і прислужників олігархів згідно чинного законодавства, точніше – злочинного виборчого законодавства, намалює все, що завгодно мафії, яка узурпувала владу в Україні! Мало того, а де нові та авторитетні лідери, здатні забезпечити процвітання Держави ефективним управлінням українським суспільством? Де ті чисті та високоморальні сумлінні фахівці, мотивовані до самопожертви заради інтересів нації і Батьківщини, які поведуть українців до світлого майбутнього і яких очікує суспільство?
Наше суспільство важко хворе і потребує хірургічного втручання: негайного видалення злоякісної пухлини – олігархату та породжених ним мафіозних структур із корумпованим чиновництвом! Очевидно, українці не готові зараз ні до виборів, ні до революційних реформ – нема у нас ефективних політиків та достойних кандидатів! В крайньому разі – я не спостерігаю таких людей зараз в Україні.
mihaylenco _ 11.10.2016 23:11
IP: 93.170.68.---
valsh01
А вот что думает официальная власть по этому поводу – она как в рот воды набрала.

Та ти що, сліпий? Офіційна влада агресора визнавати не бажає. Війну визнавати не бажає. Візовий режим впроваджувати не бажає. Виходити з СНГ не бажає. Які ще аргументи треба?
valsh01 _ 11.10.2016 23:03
IP: 85.238.120.---
sidor:
valsh01:
... нужно сделать все возможное, чтобы они воссоединились с Россией...

Кроме того, можно сделать чисто народный благотворительный фонд, куда "тупые, голодные, продажные...и т.д." украинцы перечисляли матпомощь для того, что бы "продвинутые, сытые, не продажные для публичных свинарников в Польше и т.д." "украинцы" как можно быстрее покинули и не возвращались туда, где разгул "национализма, фашизм, хунта, каратели"...
Много есть рецептов, как Украине избавится от русско-туристо-ватного балласта, и на оккупированных территориях, и на подконтрольной Украине территории. И радикальных рецептов, и очень даже демократичных. Только вот все они озвучиваются или блогерами, или философами-интеллектуалами, или просто форумчанами в обсуждениях. А вот что думает официальная власть по этому поводу – она как в рот воды набрала. Ей это по барабану? Или это военная тайна? Или она просто ждет, авось само рассосется? Так это вряд ли
mihaylenco _ 11.10.2016 22:49
IP: 93.170.68.---
valsh01
...я бы хотел от президента услышать его мнение, и увидеть его действия...

Шановний! Я також маю чимало рецептів, як навести лад у державі. І не один я. Всі мислячі люди чудово розуміють, що треба робити. І чого робити категорично не можна. Але ж це ніяк не підходить владі. Трагедія в тім, що інтереси народу прямо протилежні інтересам влади.

Щодо Ваших пропозицій для ватних душ, то я більш радикальний.
mihaylenco _ 11.10.2016 22:42
IP: 93.170.68.---
Andrey Kononenko
Пограбувавши середній клас, клани впритул наблизилися до прірви. Економіку вбили. Але ж є ще біомаса, котра за підрахунками яценюка, заникала під матрасами понад 100 млрд. зелених долярів. Давай грабувати біомасу. А тупа біомаса долярів не віддає. Бо їх немає.

Запитаєш, а до чого тут децильний коефіцієнт? Відповідаю. Без покупця не продаси товару. Платиш пристойні гроші людям, створюєш покупця для свого товару. Якщо ж населення перетворити на злиденних старців, то все. Зливай воду. Тут вже нічого не продаси. Треба вести бізнес десь за бугром. Але ж вони вміють лише грабувати, та шахраювати. За бугром за це – тюрма.
sidor _ 11.10.2016 22:41
IP: 77.52.80.---
valsh01:
... нужно сделать все возможное, чтобы они воссоединились с Россией (упрощение документов на выезд, выкуп жилья, подъемные, благодарственные письма и награды)...

Кроме того, можно сделать чисто народный благотворительный фонд, куда "тупые, голодные, продажные...и т.д." украинцы перечисляли матпомощь для того, что бы "продвинутые, сытые, не продажные для публичных свинарников в Польше и т.д." "украинцы" как можно быстрее покинули и не возвращались туда, где разгул "национализма, фашизм, хунта, каратели"...
mihaylenco _ 11.10.2016 22:36
IP: 93.170.68.---
Andrey Kononenko
Я подумал над вашим децильным коэффициентом и остался при мнении, что ВВП важнее, а децильный коэффициент – это вторичное. Если в Украине сейчас сделать этот коэффициент равным единице, то получите равномерно бедное общество. Ибо ВВП не хватает.

Андрію! Я не закликаю досягти коефіцієнта 1. Це нереально. Не закликаю досягти 3, як це було у совєцькому союзі. А ось 10 – 20, це те, що свідчить про цивілізоване суспільство.

Ти ж бачиш, до чого призвів наш коефіцієнт, котрий сягає декількох сотень. Маємо близько тисячі кланів, котрі вже нездатні отримувати доходи з економіки. Вони протягом останніх двух років спочатку взялися тупо грабувати отих 10%, котрих можна було вважати найбагатшими. Фактично ж це був середній клас, котрий створював хоч якусь додану вартість. Пограбували. Вправились. Економіка лягла. Доходів для кланів не стало.
valsh01 _ 11.10.2016 22:03
IP: 85.238.120.---
Vladimir Sobchenko:
valsh01:
Vladimir Sobchenko:
valsh01:
Временно исполняющий обязанности директора НЭК "Укрэнерго" Всеволод Ковальчук допускает возможность ограничения подачи электричества в зимний период на долговременный период.
Пой и скачи!!!!!!!
-
Путин – Х**ЛО! ЛА ЛА ЛА ЛА ЛА ЛА!
-
Путин оттрахал всех украинцев!????
Я русский бы выучил только за то,
Чтоб дружно скандировать: "Путин – х:::йло!"
valsh01 _ 11.10.2016 22:02
IP: 85.238.120.---
Andrey Kononenko:
valsh01:
Если бы я был президентом, я бы проводил политику эконом.роста, и работы хватило бы всем. Поскольку Порошенко не проводит политику эконом.роста, то ему остаётся только надеяться, что безработные не вернутся. Не спрашивайте у меня, почему Порошенко такой. Почему десятки президентов в нищих странах Африки, Азии и Латинской Америки такие же?
Я Вас и не спрашиваю, почему Порошенко такой. Я и так это знаю)). Потому, что ПАПе повезло родиться в семье, где его папа был экономическим вором, и сына воспитал так, соответственно.
Ну, а по поводу украинцев, тяготеющих то ли работать, то ли жить в России, то и тут я бы хотел от президента услышать его мнение, и увидеть его действия. Например, для душой русских, но по ошибке судьбы имеющих паспорт Украины, нужно сделать все возможное, чтобы они воссоединились с Россией (упрощение документов на выезд, выкуп жилья, подъемные, благодарственные письма и награды)
hrim _ 11.10.2016 21:56
IP: 193.93.217.---
Alexander Vasilevsky:
Єдине що перевибори повинні бути за новим законом: без мажоритарки, бажано з відкритими списками і з новим складом ЦВК
......

Усі публікації, де ставиться питання про дочасні ВИБОРИ ВР мають закінчуватись аргументацією необхідності НОВОГО ЗАКОНУ ПРО ВИБОРИ. Інакше ККД таких статей наближається до нуля, або ж це замовні статті від опоблоку та їх союзників.
Andrey Kononenko _ 11.10.2016 21:33
IP: 188.163.73.---
valsh01:
Странная у вас логика)) Порошенко опасны безработные, вы говорите. Но он особо не заморачивается, чтобы в самой Украине появились и заполнялись рабочие места
Если бы я был президентом, я бы проводил политику экономического роста, и работы хватило бы всем. Поскольку Порошенко не проводит политику экономического роста, то ему остаётся только надеяться, что безработные не вернутся. Не спрашивайте у меня, почему Порошенко такой. Почему десятки президентов в нищих странах Африки, Азии и Латинской Америки такие же?
valsh01 _ 11.10.2016 21:28
IP: 85.238.120.---
Vladimir Sobchenko:
valsh01:
Временно исполняющий обязанности директора НЭК "Укрэнерго" Всеволод Ковальчук допускает возможность ограничения подачи электричества в зимний период на долговременный период.
Пой и скачи!!!!!!!
Путин – Х**ЛО! ЛА ЛА ЛА ЛА ЛА ЛА!
valsh01 _ 11.10.2016 21:23
IP: 85.238.120.---
Vladimir Sobchenko:
valsh01:
Vladimir Sobchenko:
Andrey Kononenko:
valsh01:
Andrey Kononenko:
valsh01:
В России рынок рабочих мест действительно РЫНОК, а не привилегия Путина,более того гастайбайтеры платят за лицензию на работу, в Москве сборы от этого превысили налоговые поступления.
Да, уже слышали. Много раз. В московии – самый длинный метр, самый тяжелый килограмм, самая продолжительная секунда. И всё это – заслуга путина
-
Как ни ерничай, но украинцев Москва не гонит на работы они сами туда вагонами едут и больше с Западной Украины забойщицей майдана.
К меня для вас есть одна хорошая песенка. Подпевайте -
Путин – Х**ЛО! ЛА ЛА ЛА ЛА ЛА ЛА!
valsh01 _ 11.10.2016 21:20
IP: 85.238.120.---
САНДРО:
Очень. конечно, приятно, что Вы меня заочно знаете) И тем не менее, позволю заметить, что я с президентом практически на равных: мы с ним оба – украинцы. Я даже выше. Я – представитель народа, а он – мой наемный служащий, которого я (вместе с др.избирателями) голосованием поставил на высший гос.пост. Очень жаль, что пока не было прецедента в истории страны, чтобы я (вместе с др.избирателями) убрал досрочно президента, не справляющегося с проблемами страны. 5 лет слишком большой срок (особенно в условиях войны), чтобы ждать от политического импотента каких-то активных действий. Вы разве не видите, что мы не плывем в сторону обетованной земли демократии-правды-обеспеченности, а дрейфуем непонятно куда. Может, на рифы? Подождем, пока корабль на них налетит, или уже сейчас руль должен взять более опытный штурман?
Предлагаете сравнивать среди 4 президентов, что были? А почему не среди потенциальных (Гриценко во время войны, а)? А если поглядим еще и на мировых лидеров?
Вибори-2014153 Корупція1143 Україна та Європа947 Уряд реформ328 Aтака Путіна1120
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter