Сергій Дацюк Філософ

НАДКОНСТИТУЦІЙНА КРИЗА

06 грудня 2016, 13:01

В історії України були різні політичні кризи. Найбільша – за часів Кривавого Президента, коли політична система була зруйнована на користь передачі країни у зовнішнє управління Росії.

Але принаймні українська громада тоді була достатньо активна, щоб цьому опиратися.

Нині в Україні незвичайна політична криза, бо мова йде про злочинні дії Президента, корупцію значної частини Парламенту, корупційне зміщення Уряду Яценюка і відповідно незаконне обрання Уряду Гройсмана, обґрунтовані підозри щодо Голови НБУ, підозри про корумпованість деяких представників ЦВК – на тлі громадської втоми, апатії та зневіри.

Безглуздо доручати розслідування злочинів Президента та значної кількості депутатів Парламенту Прокуратурі чи СБУ, бо вони під Президентом.

Безглуздо створювати розслідування злочинів Президента та значної кількості депутатів Парламенту Тимчасовій слідчій комісії Парламенту, бо це призведе лише до затягування та до внутрішніх парламентських конфліктів і не дасть жодного результату.

Безглуздо сподіватися на адекватне висвітлення цих злочинів у впливових ЗМІ, бо всі вони належать олігархам – безпосереднім вигодоотримувачам від злочинних дій Президента та значної кількості депутатів Парламенту.

Вочевидь НАБУ теж затягуватиме розслідування, бо мова йде про корупцію всієї політичної системи.

Зверніть увагу – ні Президент, ні депутати з так званої Парламентської Коаліції не дали адекватної оцінки скандальних звинувачень Онищенка – вони ігнорують чи відмахуються від цих звинувачень, коли навіть окремі депутати закликають їх дати оцінку. Цей скандал також не став приводом для реакції Президента, Зборів Коаліції, засідання РНБОУ, засідання Уряду чи хоча б заяви СБУ. Лише парламентська опозиція та депутати від НФ (в рамках своєї зацікавленості щодо корупційної відставки Яценюка) наполягають на створенні ТСК в Парламенті.

Мета цієї бездіяльності влади очевидна – замовчати і спустити на гальмах скандал з корумпованим Президентом та корумпованою значною кількістю депутатів Парламенту, як це вже було зроблено з панамськими офшорами, як це вже було зроблено зі спробою поновити громадський тиск у річницю початку Революції Гідності (дискредитація громадських протестів нібито виконанням фейкового плану "Шатун" та провокаційно організованою проплатою маргінальних нереволюційних учасників, про яку розказували по телебаченню).

Нинішня українська влада показала свою здатність каналізувати офшорний скандал, на наших очах ігнорує злочинний характер публічно оприлюднених електронних декларацій посадовців, вона перейшла у наступ на громаду, створивши набір провокації під загальною назвою "Шатун", відвертаючи можливі громадські протести в річницю початку Революції Гідності. Тобто українська влада налаштована на свій захист, не гребуючи нічим і використовуючи провокації так, як це роблять в Росії, – тобто в неї навчилася.

Відтак українська громада не вірить в здатність правлячого класу в особі Президента, більшості депутатів Парламенту, силових органів та контрольованих олігархами ЗМІ адекватно проаналізувати ситуацію та достойно вийти з неї. При цьому українська громада апатично та приречено спостерігає нинішній скандал, вважаючи його схожим на попередні.

При всій схожості цієї політичної кризи на всі попередні нинішня криза не є ані політичною, ані конституційною кризою. Це Надконституційна криза.

Нинішня Конституція не передбачає жодних норм, як діяти в такій ситуації, коли є явні докази злочинів Президента та значної кількості депутатів Парламенту, докази незаконного і корупційного обрання нинішнього Уряду та діючого Генерального Прокурора, підозри у злочинній діяльності НБУ, підозри про корумпованість деяких представників ЦВК, окрім як повне дострокове переобрання (перепризначення) виконавчої та представницької гілок влади та радикальна реформа правової системи.

Окрім того, що найбільш важливо, надконституційна криза означає неможливість подальшого існування цієї політичної системи в Україні. Тобто в наявних політичних правилах правлячий клас не може подолати кризу, її продовження призводить лише до подальшого зростання корупції, здирництва та хаосу в Україні. Позиція революційних змін має вийти на рівень вищий за Конституцію, щоб повністю люструвати правлячий клас та змінити Конституцію України.

Є два сценарії виходу з цієї Надконституційної кризи.

Сценарій парламентський.

1. Гуртування здорових сил Парламенту поза їх фракціями у Антикризову Коаліцію з публічним статусом (не шляхом кулуарних домовленостей) задля виходу з Надконституційної кризи.

2. Прийняття нового виборчого закону.

3. Призначення нового складу ЦВК.

4. Прийняття закону про імпічмент.

5. Прийняття закону "Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України".

6. Призначення дострокових перевиборів Парламенту та Президента (або хоча б призначення перевиборів Парламенту, тоді новий Парламент має одразу ж розпочати процедуру імпічменту).

7. Новий ЦВК першим своїм кроком одразу ж робить публічний запит до мінюсту США про список народних депутатів України, що підозрюються у корупції, і забороняє їм обиратись у наступний Парламент.

8. Дострокові парламентські перевибори.

9. Новий Парламент призначає Тимчасову слідчу комісію, яка і розслідує явище корупції Президента та депутатів колишнього Парламенту.

10. Новий Парламент оголошує імпічмент та призначає дострокові президентські перевибори.

11. Новий Парламент приймає наступні закони: 1) Закон про скасування недоторканності народних депутатів, суддів та Президента (після реформування всіх силових органів); 2) Закон про обмеження депутатського терміну одного рівня до 1 каденції з забороною на подальше балотування у депутати цього рівня; 3) Закон про виборність суддів, прокурорів, начальників поліції усіх рівнів (шерифів); 4) Закон про відклик депутатів, суддів, прокурорів, начальників поліції усіх рівнів (шерифів); 5) Закон про відкриті партійні списки з обов'язковим обнародуванням не пізніше, як за 2 місяці до виборів; 6) Закон про кримінальну відповідальність за кнопкодавство і підтасовку результатів виборів з довічною забороною займати виборчі посади та посади у виборчих комісіях; 7) Закон про заборону балотуватися на виборчі посади особам, що: були агентами КДБ, або іноземних спецслужб; мали кримінальне минуле; не можуть довести походження свого рухомого та нерухомого майна і наявних коштів.

12. Дострокові президентські перевибори.

Якщо Президент та Парламент не готові піти на дострокові перевибори добровільно, тоді потрібно на основі Конституції задіяти в Україні процес прямої демократії (5-та стаття Конституції України).

Другий сценарій є загальнонародним (загальногромадським, загальнонаціональним).

Вочевидь необхідно створювати Всегромадські (в старому розумінні – загальнонаціональні) Збори уповноважених представників місцевих громад та публічних інтелектуалів поза контролем президентської вертикалі влади на місцях, долаючи їх опір та опір Парламенту.

Також є можливим скликати Конституційні збори за вже згадуваним законом "Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України". Тобто є можливість надати цим Конституційним Зборам не тільки повноважень розробки Конституції, але і повноважень перезаснування країни у вигляді взяття на себе повної відповідальності за зміну складу основних влад – Президента, Парламенту, Уряду.

Першим кроком діяльності цих Зборів повинен бути запит до мінюсту США про надання інформації, щоб визначити імена депутатів Верховної Ради, які підозрюються у корупції для позбавлення їх права обиратися депутатами у наступний Парламент.

Другий крок – залучення до роботи цих Зборів тих депутатів нинішнього Парламенту, які не помічені у корупції (задля легітимації більш високого рівня повноважень Зборів, які не передбачені у початковій версії Закону про нову Конституцію).

Третій крок – Збори проголошують себе тимчасовим Парламентом і виконують всі ті функції, які описані вище, – приймають новий закон про вибори, призначають новий склад ЦВК, приймають закон про імпічмент.

Четвертий крок – Збори призначають новий Уряд Народної Довіри на час виборів, обмежують всі повноваження діючого Президента, всі виконавчі функції (окрім головнокомандувача) покладають на новообраного Прем'єр-міністра, головнокомандувачем призначається інша особа з військовим званням та досвідом, яка користується довірою в армії.

П'ятий крок – призначення дострокових перевиборів Парламенту та Президента.

Після призначення дострокових парламентських перевиборів відбуваються кроки з попереднього сценарію з 7-го по 11-тий пункти (ЦВК люструє кандидатів в депутати, Новий Парламент призначає ТСК, оголошує імпічмент, призначає позачергові президентські перевибори, приймає всі згадані у пункті 10 закони).

Також Новий Парламент підтверджує чи корегує всі рішення Загальногромадських Конституційних Зборів.

Зрозуміло, що перший шлях менш конфліктний і менш ризикований, ніж другий. Зрозуміло, що другий шлях це на той випадок, коли влада не буде здатна до передбаченого Конституцією оновлення.

Але другий шлях це на той випадок, коли влада не залишить українському суспільству інакшого виходу, тобто це шлях відвернення безпосередньої загрози громадянської війни чи владних репресій, які знову ж таки породжують громадянську війну та загрозу зовнішньої агресії Росії.

Водночас нинішня корумпована влада піде на все, щоб зберегтися, а це значить, що вона може спровокувати ескалацію агресії Росії проти України. І це вже буде не фейковий план "Шатун", а реальна агресія.

Є ще два можливих сценарії – "хунта" (військові беруть владу задля відвернення громадянської війни) і "корупційне загнивання" (яке, як свідчить досвід режиму Кривавого Президента, закінчиться саме громадянською війною).

В житті кожної країни буває час, коли відбувається вибір – жити їй чи вмерти. Такий час був в 2013-2014-их роках. Такий час знову настав зараз.

Поки в України відбирали територію, але вона хоч якось воювала і опиралася, в неї був шанс вижити.

Але тепер в України відбирають її самосвідомість і здатність до самоуправління – український правлячий клас не просто працює неефективно, він працює на шкоду країні, він фактично знищує країну.

Збереження нинішнього правлячого класу при владі не залишає Україні жодного шансу на виживання.

Аморальні та злочинні дії Президента та значної кількості депутатів Парламенту, нелегітимні Уряд та Генеральний Прокурор, підозріла політика НБУ знищують Україну зсередини.

Корупційне загнивання на тлі апатії та зневіри громади це смерть країни.

Надконституційна криза не пройде сама собою, наявні державні інститути не зможуть її подолати, бо вони повністю деградували.

Якщо українська громада не готова до тиску на владу та до жорстких рішень щодо власного правлячого класу, то вона має готуватися до суворих випробувань і драматичного кінця України.

Вибирайте, панове громадяни, – або змінюйте владу, або тікайте з України, або ховайтеся.

Скоро тут буде дуже гаряче.

powered by lun.ua
Коментарі — 343
Yaroslav Yurkiv _ 09.12.2016 20:58
IP: 46.200.180.---
Kirill Korzhenko:
Yaroslav Yurkiv:
Kirill Korzhenko:
Yaroslav Yurkiv:
Kirill Korzhenko:
А чого це заглядати у чужі кишені, як у власній вітер гуляє?
а я и предлагаю Вам пересчитать бюджет и рассуждать по средствам. Бо самомнение то у тебя, Юрко, европейское...:))
Я рассуждаю безоплатно, хоча зарплата еуропейська.
А производительность труда, какая?:)) Грантожеры в славянах ето фарфоровые куклы. Дорогие одежды, яркие краски, большие головы...:)
А хіба не видно?
Як у Форда на конвеєрі:)
-Vesna- _ 09.12.2016 19:59
IP: 93.72.143.---
Ал Чак:
-Vesna- що після такого геноциду, який влаштовувала Рашка на протязі сотень літ в Україні... ****

Ви, мабуть, в Бога не віруєте, якщо таке верзете... Геноцид одновірців?! Шляхом приєднання до них нових, родючих земель, надання виходу аж до двох морей, позбавлення держави-людолова? Такий геноцид, вннаслідок котрого населення Малоросії швидко та невпинно зростало?!

Який кондовий популізм... аж верне. Тьху.
-Vesna- _ 09.12.2016 19:39
IP: 93.72.143.---
Yaroslav Yurkiv:
Зрозуміло, і все таки, як замінити цю банку з гадюччям на банку з вужиками?
Щонайперше – відмінити мажоритарку.
Країна не готова до мажоритарки в принципі. Занадто бідна.
Це тупа скупка голосів – або холуйство (як в випадку з вотчинами депутатів)
Крім того децентралізація перенесла відповідальність за місцеву інфраструктуру на місцеві бюджети.
Зняти з попереднього закону механізми фальсифікацій, що закладені в принципі формування комісій на виборчих дільницях.
-Vesna- _ 09.12.2016 19:30
IP: 93.72.143.---
Ал Чак:

Так може народ ні нащо більше не згодний, крім того, щоби його скуповували, пані фарцовщиця?
І ніякий виборчий закон менталітета не змінить...
Та зрозуміло – що після такого геноциду, який влаштовувала Рашка на протязі сотень літ в Україні... генофонд народу не найкращий. Ваші предки цьому способствували вочевидь активно.

Але треба шукати точки зросту – навіть коли jut-iв серед них багато.
Yaroslav Yurkiv _ 09.12.2016 16:47
IP: 46.200.180.---
-Vesna-:
Yaroslav Yurkiv:
А в чому головна суть цього закону, і як цей закон змінить політичну "півлітру" України?
Я не жартую, тому що в мене, як спостерігача-новачка, складається враження, що більшість депутатів ВР знаходяться напідпитку або під коксом.
Такого загулу безвідповідальності та самопіару я ще ніколи не бачив!
В даному випадку справа в іншому.
Депутати, знаючи що перевибори (по старому закону) ніяк неможливі... з усіх причин.
Щойнаперше – що ворог посилить свою присутність у Раді.
Спекуллють на цьому становищі.
Подавши новий закон (навіть просто його зарееструвавши для початку) – цю банку з гаддюччям трохи трухануть.
Зрозуміло, і все таки, як замінити цю банку з гадюччям на банку з вужиками?
Yaroslav Yurkiv _ 09.12.2016 16:44
IP: 46.200.180.---
Kirill Korzhenko:
Yaroslav Yurkiv:
Kirill Korzhenko:
А чого це заглядати у чужі кишені, як у власній вітер гуляє?
а я и предлагаю Вам пересчитать бюджет и рассуждать по средствам. Бо самомнение то у тебя, Юрко, европейское...:))
Я рассуждаю безоплатно, хоча зарплата еуропейська.
Takozh _ 09.12.2016 16:35
IP: 188.115.131.---
Ал Чак:
-Vesna-:
По старому виборчому закону (що прийнятий ригами в інтересах ригів) йти на дострокові парламентські вибори... це просувати 5-ту колону в Раду.
****

Соромлюсь запитати: а якщо НАРОД має бажання просувати в Раду тих, кого Весночки звуть чомусь "п"ятою колоною" – ВІН МАЄ НА ЦЕ ПРАВО? Чи – треба його терміново лікувати ще до виборів – Терезінами та Кемьлагами?
Це ж Ви обіцяли частині українців загнати в схрони та резервації? На українському сайті, неодноразово. Тепер іншим українським виборцям Ви погрожуєте Кемьлагами. То чим ви займаєтесь? Ви стравлюєте людей.
-Vesna- _ 09.12.2016 15:40
IP: 93.72.143.---
Yaroslav Yurkiv:
А в чому головна суть цього закону, і як цей закон змінить політичну "півлітру" України?
Я не жартую, тому що в мене, як спостерігача-новачка, складається враження, що більшість депутатів ВР знаходяться напідпитку або під коксом.
Такого загулу безвідповідальності та самопіару я ще ніколи не бачив!
В даному випадку справа в іншому.
Депутати, знаючи що перевибори (по старому закону) ніяк неможливі... з усіх причин.
Щойнаперше – що ворог посилить свою присутність у Раді.
Спекуллють на цьому становищі.
Подавши новий закон (навіть просто його зарееструвавши для початку) – цю банку з гаддюччям трохи трухануть.
-Vesna- _ 09.12.2016 15:34
IP: 93.72.143.---
Ал Чак:

Соромлюсь запитати: а якщо НАРОД має бажання просувати в Раду тих, кого Весночки звуть чомусь "п"ятою колоною" – ВІН МАЄ НА ЦЕ ПРАВО? Чи – треба його терміново лікувати ще до виборів – Терезінами та Кемьлагами?
Народ скуповують в хвіст – і в гриву, пане спекулянте...
Закон виборчий має це пресікти.
Yaroslav Yurkiv _ 09.12.2016 15:27
IP: 46.200.180.---
Ал Чак:
-Vesna-:
По старому виборчому закону (що прийнятий ригами в інтересах ригів) йти на дострокові парламентські вибори... це просувати 5-ту колону в Раду.
****

Соромлюсь запитати: а якщо НАРОД має бажання просувати в Раду тих, кого Весночки звуть чомусь "п"ятою колоною" – ВІН МАЄ НА ЦЕ ПРАВО? Чи – треба його терміново лікувати ще до виборів – Терезінами та Кемьлагами?
Сам запитав – сам відповів!
grom2468 _ 09.12.2016 13:24
IP: 104.155.51.---
Roman Prigoda:
Yaroslav Yurkiv:
К чему вам томогавки – гражданские самолёты сбивать, вам и "максимы" пойдут, всё равно теперь всю жизнь в схронах сидеть будете.
Сейчас самое время выдумать 28 сирийских панфиловцев...
grom2468 _ 09.12.2016 13:20
IP: 104.155.51.---
Букмекерские конторы Лондона принимают ставки – 2/1,3, что утонут все самолеты с "Адмирала Кузнецова" и 6/3, что он сам утонет.
Yaroslav Yurkiv _ 09.12.2016 10:51
IP: 46.200.237.---
Kirill Korzhenko:
сидят на уроке школяры, и спорят о преимуществах и недостатках последней модели Феррари.
Рев Достоинства, ето буржуазная революция, какое отношение теперь имеет к ней не состоявшийся "господин" Дацюк?! которому дали коленкой под зад...
Ви, панове, не зарабатываете на подобные рассуждения, тока и всего:)
А чого це заглядати у чужі кишені, як у власній вітер гуляє?
Yaroslav Yurkiv _ 09.12.2016 10:49
IP: 46.200.237.---
-Vesna-:
Власне – Президент міг би красиво нагнути парламент – подати новий виборчий закон.
Це б швидко привело до тями саботажників, яким сподобалось заробляти на кожному голосуванні.
Навчились у Петра Симоненка.
А в чому головна суть цього закону, і як цей закон змінить політичну "півлітру" України?
Я не жартую, тому що в мене, як спостерігача-новачка, складається враження, що більшість депутатів ВР знаходяться напідпитку або під коксом.
Такого загулу безвідповідальності та самопіару я ще ніколи не бачив!
-Vesna- _ 09.12.2016 07:39
IP: 93.72.143.---
Власне – Президент міг би красиво нагнути парламент – подати новий виборчий закон.
Це б швидко привело до тями саботажників, яким сподобалось заробляти на кожному голосуванні.
Навчились у Петра Симоненка.
-Vesna- _ 09.12.2016 07:33
IP: 93.72.143.---
Takozh:

Вважаю, що Порошенко треба йти на розпуск саботажного парламенту. Сьогодні вони поховали закон про повернення коштів Януковича, а бюджет наповнювати треба. От і будуть бажаючим дострокові вибори. Перевірити всіх по деклараціям, потрусити трохи, а потім хай собі йдуть хоч на вибори, хоч під тричорти. Все як в Конституції прописано, люди підтримають.
По старому виборчому закону (що прийнятий ригами в інтересах ригів) йти на дострокові парламентські вибори... це просувати 5-ту колону в Раду.
Roman Prigoda _ 09.12.2016 07:28
IP: 104.199.76.---
Anatol Zubenko:
Roman Prigoda:
Yaroslav Yurkiv:
К чему вам томогавки – гражданские самолёты сбивать, вам и "максимы" пойдут, всё равно теперь всю жизнь в схронах сидеть будете.
А че там у вас на ржавом корыте,которое вы гордо величаете авианосцем, опять самолет веревку порвал и в море нырнул, правду говорят, али опять врут?
Сирия освободилась от террористов благодаря России, а Украина с помощью американцев превратилась в страну террористов.
Takozh _ 08.12.2016 23:21
IP: 188.115.131.---
САНДРО:
Takozh:
САНДРО:
Бачу, не сподобались акценти. Давайте подаруємо все крадіям, знову влаштуємо для них вибори за старими законами, Конституцію покромсаємо, і з новими силами економіку піднесемо за 3600 грн. заробітної платні. Совість в киці витримає.
Давайте просто будем умнее.
А для крадіїв есть уголовный кодекс.
Вот его и надо выполнять
Нова Конституція " обнулить" старий кодекс, на це розраховує "правлячий клас". Їх інтереси співпадають з намірами агресора переписати Конституцію.
САНДРО _ 08.12.2016 21:52
IP: 82.193.99.---
Takozh:
САНДРО:
Бачу, не сподобались акценти. Давайте подаруємо все крадіям, знову влаштуємо для них вибори за старими законами, Конституцію покромсаємо, і з новими силами економіку піднесемо за 3600 грн. заробітної платні. Совість в киці витримає.
Давайте просто будем умнее.
А для крадіїв есть уголовный кодекс.
Вот его и надо выполнять
Takozh _ 08.12.2016 21:06
IP: 188.115.131.---
САНДРО:
Бачу, не сподобались акценти. Давайте подаруємо все крадіям, знову влаштуємо для них вибори за старими законами, Конституцію покромсаємо, і з новими силами економіку піднесемо за 3600 грн. заробітної платні. Совість в киці витримає.
Yaroslav Yurkiv _ 08.12.2016 20:24
IP: 46.200.211.---
Roman Prigoda:
Yaroslav Yurkiv:
К чему вам томогавки – гражданские самолёты сбивать, вам и "максимы" пойдут, всё равно теперь всю жизнь в схронах сидеть будете.
А ваєнниє, чим?
САНДРО _ 08.12.2016 20:15
IP: 82.193.99.---
Takozh:
Здесь у нас в блогосфере есть мастера расставлять акценты.
Так я бы их расставил несколько иначе.
Не буду в очередной раз детализировать эту примитивную спецконфискацию, от которой уже тошнит всех.
Но НФ, с пристегнутым уже и БПП, без стыда и совести, даже не утираясь от позора раз разом тащат эту дохлую кошку в зал ВР.
А наполнять бюджет нужно совсем другими путями- оживлением экономики, сокращением Гос. аппарата, децентрализацией, инвестициями и созданием рабочих мест.

А досрочные выборы созревают совсем по другой причине, это и отсутствие коалиции,некомпетентное руководство страной, отсутствие реформ, громадная коррупция наряду с обнищанимем населения.
Takozh _ 08.12.2016 19:27
IP: 188.115.131.---
"Безглуздо доручати розслідування злочинів Президента та значної кількості депутатів Парламенту Прокуратурі чи СБУ, бо вони під Президентом", краще довіряти Онищенку і гучніше кричати про надконституційну кризу. Не в одній державі не йшли таким шляхом.

Вважаю, що Порошенко треба йти на розпуск саботажного парламенту. Сьогодні вони поховали закон про повернення коштів Януковича, а бюджет наповнювати треба. От і будуть бажаючим дострокові вибори. Перевірити всіх по деклараціям, потрусити трохи, а потім хай собі йдуть хоч на вибори, хоч під тричорти. Все як в Конституції прописано, люди підтримають.
Roman Prigoda _ 08.12.2016 19:24
IP: 104.199.68.---
Yaroslav Yurkiv:
К чему вам томогавки – гражданские самолёты сбивать, вам и "максимы" пойдут, всё равно теперь всю жизнь в схронах сидеть будете.
Александр 1 _ 08.12.2016 19:10
IP: 188.163.12.---
Nikolay Kozyrev:
Выход надо искать... Это может быть Общенациональный Круглый стол.
По поводу Общенационального Круглого стола/Загальногромадських Конституційних Зборів. Работая на рыболовецких судах, услышал такую историю от наших бывалых моряков. Ловили они рыбу на допотопных советских СРТ в Тихом океане. А рядом японцы на новых судах с отличной акустической аппаратурой. У них полные тралы, у наших – глый вассер. Японцы кричали через громкоговорители: "Эй, русс! Рыбы нет? Собирай комсомольское собрание".
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter