Сергій Дацюк Філософ

ПІДХОДИ ДО ОБГОВОРЕННЯ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ

13 січня 2017, 10:31

Як обговорювати Велику Війну? Звичайно війна це дуже актуальна і дражлива тема. Але от що ця тема все ще буде цікавити українців після майже трьох років війни, було дещо несподівано. Можливо тут причина в тому, що наша російсько-українська війна все ще не сприймається як Велика Війна. Як би там не було, але доволі широка дискусія щодо моєї останньої статті мене трохи здивувала.

Завдячуючи волонтерським зусиллям Сергія Жигинаса ми маємо в Україні смислоконструктор і смисловий архів, який дозволяє реконструювати смислову частину цієї дискусії. І в процесі аналізу цієї дискусії було виявлено декілька проблемних уявлень, з якими хотілось би попрацювати.

Хто хоче Великої Війни?

В 1961-му році на вірші Євгена Євтушенко (після його поїздки за кордон, де його постійно про це запитували) композитор Едуард Колмановський написав музику, і вийшла відома радянська пісня "Хотят ли русские войны?", яку вперше в тому ж році виконав Марк Бернес.

Сьогодні зміст цієї пісні оцінюється геть не так, як він оцінювався в радянські часи. Пацифістська риторика Євтушенко переконувала більшість радянських людей, можливо навіть частину іноземців в тому, що росіяни війни не хочуть.

Але як бути з іншими 15-ма республіками СРСР? Сама по собі шовіністична генералізація в назві вже підривала довіру до цієї пісні. Хіба всі громадяни в СРСР були "русские"? Тож виходить розуміння змісту вірша у неросіян завжди було трохи інше, ніж той зміст, який прямо вкладав у нього Євтушенко.

"Русские" не хотіли війни на початку 60-их років, бо вони були на вершині своєї могутності і на максимумі успіхів в науці і технологіях: 1) СРСР переможець у Другій світовій (точніше у Великій Вітчизняній) війні; 2) Пів-Європи (соціалістичні країни) знаходилося під владою СРСР (брежнєвська концепція їх обмеженого суверенітету); 3) СРСР домінує в світовій науці та технологіях (зокрема завдяки вкраденим досягненням переможеної Німеччини); 4) Світ поділено фактично навпіл – між США та СРСР; 5) Росіяни домінуюча нація в СРСР, тому СРСР це фактично "русские" – так радянських людей і сприймали здебільшого за кордоном; 6) всі решта націй, що були по суті колоніями, поглиналися концепцією нової історичної спільності "радянський народ".

Тобто "русские" не хотіли війни не тому, що мали багато жертв у попередній війні і не хочуть знову жертв, як це співається у згаданій пісні. "Русские" не хотіли війни, тому що їх влаштовувала наявна світобудова. З їх точки зору, все було справедливо. А там, де було несправедливо, вони сподівалися перерозподілити сфери впливу шляхом політичної експансії без великих війн.

І поступово "русские", що ще на початку 60-тих не хотіли війни, вже до середини 60-тих змінили своє бачення (Карибська криза, війна у В'єтнамі і т.д.), але це якось не відбилося в піснях.

Водночас саме тоді розпочинається активна фаза Холодної війни, і перед СРСР постає питання – чи зможе він виграти цю війну, не вступаючи в неї. Відповідь Політбюро ЦК КПРС була – очевидною. У війну потрібно вступати.

Отже ціла серія локальних військових конфліктів, економічна війна зі всякими ембарго, інформаційна війна (її називали в СРСР ідеологічною), культурна війна (джинси, рок, електротехніка і т.д.) – все це моменти драматичної Холодної війни.

СРСР цю війну програв і розпався. Поки в 90-ті роки Росія розбиралася зі спадком СРСР, несправедливість для "русских" була мало помітна. Але вже в 2000-ні росіянам стало зрозуміло – в мирній конкуренції їм Захід не наздогнати ніколи.

Тому всі зароблені на високих цінах на енергоносії гроші за 2000-ні роки Росія вкладає не у гуманітарну освіту громадян, не у проривні технології, не у розвиток фундаментальної науки, а у підготовку до війни.

Формально Росія може сказати, і Путін це постійно повторює, що Росія війни не хоче.

Але, як не дивно, Гітлер теж не хотів війни – він хотів тільки, щоб йому віддали всі європейські території, яких він забажає, а ще хотів знищити німецьких євреїв. І якби це йому вдалося без війни, то війни, скоріше за все, і не було б.

Путін так само хоче, щоб йому віддали всі території, над якими Росія була імперією чи мала домінуючий вплив. За цих умов Росія, скоріш за все, війни не ініціюватиме. І про це теж в Росії складуть якусь пісню.

Так само і Ісламський світ хоче нидіти у власній архаїзації, але при цьому демографічним чином через емігрантів поширювати свою архаїчність на решту світу, в ідеалі обертаючи решту світу в Іслам. Якщо світ на це погодиться, то ісламської війни (і терору), скоріш за все, теж не буде.

Тому, як би там не було, і що б не говорили політичні лідери – саме Росія і саме Ісламський світ хочуть війни.

В чому головна причина можливої Великої Війни?

Це не абстрактне теоретичне питання. Це питання походить з надмірної кількості критики щодо тих, хто пишуть про війну – нібито ті, хто пишуть про війну і є тими, хто просуває цю ідею.

Абстрактний пацифізм це ніби якась магія чи ритуальні танці з бубнами – не говоріть про війну, щоб її не накликати. Війна це не дія злих демонів. Війна це дія людей в їх організованій подобі – тобто дія цивілізацій.

Суспільство це актуальна (тепер і тут) спільнота, а цивілізація це спільнота тягла в часі (як мінімум років 500-600). Зараз світ переходить від кількох цивілізацій до єдиної людської цивілізації. Окремі цивілізації, як от Росія, Ісламський світ чи навіть Китай, цьому опираються. Саме тому війна дуже імовірна.

Сторони війни чи основні супротивники майбутньої війни по-різному віддаляються від прогресу та процесу інтеграції людства. Глобалізацію зазвичай розуміють в протиставленні локалізації. Але цивілізаційна нерівномірність не дає змоги всім цивілізаціям однаково користатися наслідками глобалізації.

Неспроможність Росії та Ісламського світу до глобалізації та проривного розвитку разом з Західним світом призводить до їх агресування та до поглиблення радикальної архаїзації в гуманітарних аспектах.

Агресування – новий термін, що використовується у Росії, але ще не набув статусу поняття. Агресування це використання масового ресентименту (перекладання на інших причин своїх невдач, недоліків та проблем) у вигляді свідомого масового поширення агресії в суспільстві з конструюванням безпосереднього "ворога" як носія та ініціатора цих проблем.

Вороги Росії не тільки Захід, але також і ті, хто хоче розвиватися разом з Західним світом. В Росії вони називаються "агентами", по відношенню до яких Західні країни (і зокрема, США) є "кураторами".

Іноді вдається поставити пряме запитання до росіян з боку українців – ну добре, ми не хочемо бути "агентами" Заходу, але чи у вас якийсь світовий проект і якесь краще майбутнє, ніж те, що пропонує Захід.

Відповідь росіян просто шокує – треба наслідувати архаїчні цінності (пам'ять про минуле, зокрема про минулу війну; православна релігія; російська мова) і треба бути разом з Росією, а не з Заходом. "Русский мир" це архаїчний світ минулого, де головними є природні ресурси, релігія, мова і агресія щодо Заходу. Принаймні це той варіант "Русского мира", який транслюється масовою пропагандою в Росії

Таке майбутнє просто ідіотичне. Тому розмова іноземців з росіянами зазвичай заходить у глухий кут. Проблема не в тому, що відбувається комунікативне відторгнення росіян від решти світу. Проблема в тому, що ані "колективний розум" серед ідіотизованої маси в Росії неможливий, ані які-небудь прориви жертовних інтелектуалів через корпоративну організацію всередині країни теж неможливі.

Найбільш просунуті росіяни говорять так: "Русский мир" це те ж саме, що "Західний світ", але при цьому головна в світі Росія.

А чого це раптом Росія має бути головною? Тому що у неї є ядерна зброя? Але не тільки у неї є ядерна зброя. Які масштабні інновації Росія пропонує світові, які перспективи для людської цивілізації вона пропонує, адже критики ліберальної демократії, якою займаються в Росії, тут недостатньо, потрібні позитивні картини нового світу.

Масштабна причина Великої Війни полягає у сприйнятті окремими цивілізаціями світового розвитку як несправедливого для них. Це ж не просто світовий розвиток, це розвиток Західної цивілізації, в якому Росії та Ісламський світ конкурувати мирно не здатні.

Якби цей розвиток спричинила Росія чи Ісламський світ, або хоча б Західна цивілізація сповільнювала цей розвиток, чекаючи на готовність до розвитку Росії та Ісламського світу, то це було б, з їх точки зору, справедливо.

Але суть розвитку полягає у тому, що його неможливо сповільнити – він або відбувається проривно, як останні декілька років, чи світ знаходиться у стагнації, як років 15-20 перед тим.

Саме 20-річна стагнація (1991-2011) породила цей проривний розвиток. Це відбулося тому, що за цей період з'явилося багато інтелектуалів, які це відчули, і почали шляхом зречення і особистих жертв готувати майбутній інноваційний світовий прорив.

Оскільки це неможливо було зробити через архаїчні держави, то це було зроблено через корпорації. І та країна (а це США), де корпорації були найбільш незалежними від держав, стала лідером в цьому процесі, надавши жертовним інтелектуалам ринкові ресурси.

Тобто Росія та Ісламський світ, будучи ініціаторами Великої Війни, зовсім не є суб'єктами майбутнього, що має настати після війни. Росія не будує післявоєнний світ, і все, що має бути в післявоєнному світі, сьогодні створюють США. Подобається це кому-небудь чи ні, але навіть Європа не творить післявоєнний світ. Китай в цьому процесі поки що "великий спостерігач".

Чи є у Великої Війни суб'єкт?

Велика Війна має проблемний характер в плані суб'єктності. Зазвичай суб'єктом війни рахується агресор, тобто її ініціатор.

Отже проблемне питання доволі складне – чи завжди суб'єктним є ініціатор війни?

Ні, не завжди.

Щоб бути суб'єктом війни і претендувати на архітектора повоєнного світу, ініціатор війни має бути на стороні розвитку, на стороні прогресу, з наявним позитивним образом майбутнього. Архаїзований та агресований ініціатор війни не має шансу виграти її – в гіршому (у його викривленій логіці кращому) разі він має нашс лише програти разом з усіма (ядерне знищення світу Росією).

Звичайно, Росія та Ісламський світ можуть сказати, що їм не залишили шансів на виживання у своїй (хоча і архаїчній, але аутентичній) ідентичності. Тобто майбутня Велика Війна це війна цивілізаційної безвиході, війна відчаю.

Китай взяв курс на те, щоб догнати і перегнати Західний світ у розвитку. Вдасться це чи не вдасться, але саме тому у Китаю немає такого відчуття світової несправедливості. Саме тому у Китаї немає такого процесу агресування, який є у Росії та в Ісламському світі. Водночас інновативний тренд Китаю не є міцним. Гуманітарна архаїзація в Китаї теж має дуже глибокі причини.

Тобто приклад Китаю показує, що архаїзація не є невідворотною реакцією на проривний розвиток Західного світу. Про невідворотність агресивної реакції може говорити Ісламський світ, але не Росія, де колосальний запас природних ресурсів.

Росія, правда може сказати, що її інтелект висмоктав Західний світ. Але ж хто їй заважав створити умови для роботи власних інтелектуалів?

Ініціатор війни з'являється тоді, коли свідомість (рефлексивна чи навіть мало рефлексивна, повсякденна) приходить до висновку сама чи підштовхується до цього висновку масовою пропагандою – є цінності вищі за окреме життя чи навіть за багато мільйонів життів.

Тобто ініціатор війни з'являється тоді, коли постає питання про виживання якої-небудь цілої цивілізації (або нації, що претендує на те, щоб бути цивілізацією) у її наявній ідентичності. Цінність виживання (і розвитку) цивілізації вища за цінність окремого життя чи навіть значної частини життів цієї цивілізації.

В своїй роботі "Основи цивілізаційної антропології" я показую, що є три різні рівні етики – індивідуальний рівень, внутріцивілізаційний рівень та міжцивілізаційний рівень. Ці рівні етики неможливо ототожнити в жодному з аспектів. У внутріцивілізаційній етиці цінність життя окремого індивіда чи навіть маси індивідуальних життів не є абсолютною. Так само, як у міжцивілізаційній етиці цінність окремої цивілізації не є абсолютною.

Ініціатором війни виступають зазвичай цивілізації, які потерпають від проривного розвитку світу найбільше і розглядають такий розвиток як знищення себе у своїй самості, тобто у своїй наявній ідентичності.

Прочитайте уважно інтерв'ю Петра Щедровицього і зверніть увагу на те, про що він не говорить. А не говорить він про політику. Він з останніх сил через апеляцію до чисто гуманітарного уявлення про формальний розвиток намагається відвернути Росію від архаїзації. Він ніби говорить – розвиток і наступна технологічна революції невідворотні, якщо це не зробить Росія, то це зробить хтось інший.

Суб'єктом Великої Війни має стати суб'єкт наступної технологічної революції (Петро Щедровицький називає її промисловою (індустріальною), хоча вона може бути і постіндустріальною). Як стверджує Петро Щедровицький, вимоги до цього суб'єкта такі – він має синхронізувати темп технологічної революції з темпом соціальної адаптації до технологічних змін.

Отже, суб'єкт Великої Війни невідомий. І цей суб'єкт творить не суспільство, а колективна спільнота, що є амбітною вийти на рівень цивілізації.

Суб'єктна суть війни, перш за все світової, у тому, що тієї Верховної Сволоти, яка планує знищити масу людей, щоб змінити світ, не існує. Кожен з супротивників переслідує цілі власної цивілізації, і майже ніхто з них в процесі війни не обстоює в цьому процесі інтереси всього людства.

Суб'єктність Великої Війни має бути дуже драматичною. США зможуть втримати світову суб'єктність через внутрішню громадянську війну, яка зробить їх більш потужнішими та інноваційнішими. А Європа, скоріш за все, втратить свою традиційну для неї в історичному процесі суб'єктність: вона буде розколота і значно пошматована Ісламським світом та Росією.

На історичну арену вийшов новий суб'єкт. Можливо уявити собі незриму світову мережу інтелектуалів, винахідників та натхненників нових перспектив, які вже зараз будують новий післявоєнний світ, створюють нові перспективи його розвитку. Можна сказати, що ця інтелектуальна мережа і є суб'єктом Великої Війни. Але не вони є ініціатором цієї війни, не вони її накликають, не вони її готують. Вони готують світ до повоєнних перспектив.

Чи може Україна стати суб'єктом Великої Війни?

Я з усіх сил намагаюся дивитися рівноважно на цивілізації світу.

Але я не бачу жодного аспекту моральної переваги Росії в її ініціативі щодо "війни відчаю", "війни архаїзації", "війни ресентименту". Я не бачу жодної можливості для Росії стати суб'єктом післявоєнного світу.

Ісламський світ надто архаїчний він, щоб бути суб'єктом хоча б самого себе, не говорячи вже про цілий світ. Мораль вільного ісламу нажаль не домінує серед мусульман, а мораль фундаменталістського ісламу не дає Ісламському світу моральних переваг у Великій Війні.

Чи має таку моральну перевагу Україна? Чи може Україна стати суб'єктом післявоєнного світу?

Поки що і все ще ні.

Українці відмовилися від жертовного захисту своєї території. Українці відмовилися від знищення олігархії і продовжують перебувати в олігархічному рабстві. Українці остерігаються впроваджувати соціальні інновації, які постійно виникають в країні, тому що бояться бути першими в чому-небудь.

Менш значимим є те, що українці ігнорують радикальну боротьбу з корупцією і не вірять у державу як таку, бо можливо не держава буде основною силою найближчого майбутнього.

Масовий страх звиклих до комфорту споживачів, олігархічне рабство та відмова від радикальних інновацій це дуже погано для початку війни.

У нас, українців, не так багато часу, що отримати моральну перевагу та високий інноваційний потенціал у майбутній Великій Війні.

Моральна перевага та суб'єктність повоєнного світу Україною може бути здобута винятково соціальними інноваціями, які не дивлячись на жодні втрати і зволікання все ще тут можливі.

Водночас долі суспільства та держави в Україні під час Великої Війни повністю розійдуться.

Інтелектуально-волонтерська мережа України як складова частина Світової Інтелектуальної Мережі вже існує. І саме вона буде поступово ставати домінуючою.

Але держава Україна можна ще поборотися за суб'єктність архаїчного способу організації (держави) серед інших держав.

powered by lun.ua
Коментарі — 146
Денис Чкалов _ 12.02.2017 22:38
IP: 46.133.183.---
Территория Украины до 2014г выходит идеальным полем сражений в грядущей войне цивилизаций.
Mikolaj Kren _ 18.01.2017 13:43
IP: 178.92.62.---
Кирилл Граф:
Mikolaj Kren:
как бы ни было, сегодня нет впечатления, что все мы в одной лодке. Многим это не нравится, а многих вполне устраивает. Времена изменились, кто бы что не говорил... причина тому, скорее всего, те самые умови...Сколько энергии, времени, тратится на борьбу за выживание...
...враження-благодать індивідуальна.Не знаю в кого,як,щодо човна,у мене і раніше такого враження
не було.І не скоріше всього,а саме-умови,за яких ми живемо і є причиною всього.Умови-це закони,
закони природи,чи соціальні,створені суспільствами,а еволюція,як вірно зауважив п.Дарвін-це здібність
виду пристосуватися до певних умов.
Враженя від "робленки"особисте.Глибоко копати під Булгакова-ніколи не мав охоти.А попутно,ніяких оці
нок не траплялося.Тому,тільки особисте.
Кирилл Граф _ 17.01.2017 22:08
IP: 95.134.125.---
Mikolaj Kren:
"вцілому доволі посередня "робленка" – потому что сляпана из кусков, выдранных где папала. От Бесов Достоевск, до пъесы С Чевкина "Иешуа Ганоцри. Беспристрастн открыт истор" и критические статьи на пьесу в советских газетах – спор Берлиоза с Бездомным...
Многие считают это нормальным явлением:)
Кирилл Граф _ 17.01.2017 22:01
IP: 95.134.125.---
Mikolaj Kren:
как бы ни было, сегодня нет впечатления, что все мы в одной лодке. Многим это не нравится, а многих вполне устраивает. Времена изменились, кто бы что не говорил.
Украинцы вбольшинстве своем живут интересами общины.И причина тому, скорее всего, те самые умови. Сколько энергии, времени, тратится на борьбу за выживание.
Греция куда более благодатная страна:)
Mikolaj Kren _ 17.01.2017 19:34
IP: 178.92.62.---
Кирилл Граф:
Mikolaj Kren:
То був инший час. Вспомните премьерский взлет Черчилля. Вполне управляемый полет, вдоль исторического излома. В России с Путиным решили повторить этот "фокус",но,похоже, одной воли одного, нескольких, группы – не достаточно. В Германии, Англии то был коллективный феномен. Американцы дали интересное сравнение – забитый людьми автобус с влюченным громкоговорителем.
Что бы не произошло, автобус пойдет по своему маршруту:)
...угу.Хоча "сочінєніє-Мастер и Маргарита "вцілому доволі посередня "робленка",іноді й там трап
ляються цілоком пристойні міркування. Коли Воланд говорить,аби щось там планувати,треба
мати уявлення про той план хоча б на найближчу тис.р.
Малоймовірно,що...панове,котрі тоді 1933-45 р. могли,планували саме такий маршрут,як стався.
А щодо Вищого Задуму...гм так там маршрути не плануються,там створюються умови.
Це зовсім інша категорія.
Кирилл Граф _ 17.01.2017 18:20
IP: 95.134.125.---
Mikolaj Kren:
То був инший час. Вспомните премьерский взлет Черчилля. Вполне управляемый полет, вдоль исторического излома. В России с Путиным решили повторить этот "фокус",но,похоже, одной воли одного, нескольких, группы – не достаточно. В Германии, Англии то был коллективный феномен. Американцы дали интересное сравнение – забитый людьми автобус с влюченным громкоговорителем.
Что бы не произошло, автобус пойдет по своему маршруту:)
Mikolaj Kren _ 17.01.2017 12:13
IP: 178.92.62.---
Кирилл Граф:
Mikolaj Kren:
Гитлер и протоколы сионск мудрецов, полагал за подлинный документ. Но уж точно, он не был состряпан для Гитлера:)
Мне кажется, Гитлер и был той самой импровизацией, неожиданно сложившейся на сцене представления.
...а подіум йому хто підготував?і за чиі гроші.Щоб "імпровізувати",треба нетількиталант,а ще хоча
б місце де збереться...народ щоб послухати проповіді.А щоб народ зібрався,треба ж дати оголо
шення,що у нашому городі,проєздом,велікий маг і волшпбнік Іоканан Марусідзе (С)...
Це вже потім на нього працювали всі змі,докупи з "талантлівив чєловєком Гебельсом",през.рф.Путін, а спочатку Гітлеру дали 5 р.з державним койкомісцем і штрафом...шось там кілька 100 т.марк.
Не знаю,щодо заговорів,а от в єврейські гроші і майно-Гітлер вірив,і не один він.Іколи він добрася
до канцеляріі...грубий матеріалім восторжествував.
Кирилл Граф _ 17.01.2017 10:16
IP: 95.134.125.---
Mikolaj Kren:
Гитлер и протоколы сионск мудрецов, полагал за подлинный документ. Но уж точно, он не был состряпан для Гитлера:)
Тема еврейских заговоров, слишком мифологизирована. Вы никогда не импровизировали перед публикой, когда что-то по программе, пошло "не так"? Всплеск адреналина просветляет фантазию. Начинаешь выдавать кульбиты, коих мастерство и не подозревал в себе и не чаял. Мне кажется, Гитлер и был той самой импровизацией, неожиданно сложившейся на сцене представления.
Mikolaj Kren _ 17.01.2017 00:03
IP: 188.0.104.---
Кирилл Граф:

Победу национал социалистам, обеспечил кризис 1929 г, рухнувшая европейская банковская система. Это событие очень многими исследователями нацизма почему-то игнорируется. Вы же помните, кому принадлежали банки в Германии...
от саме оця належність банків і ставить під сумнів тезу про кризу.Так це був потужний масовий
стимулятор,не тільки для прихильників Гітлєра.Тим не менше,перемога "кувалася" не зусиллями
тільки вождів руху.За власний кошт в конкурентних взаємодіях з опонентами.
Політична гра-забавка не дешева...кому було треба,щоб переміг саме Гітлєр.Адже на той час
...він мав би продовжувати свою дослідницьку творчість в ув*язненні,а там,ще й виплата штрафу,
але його звільняють достроково...
Кирилл Граф _ 16.01.2017 19:15
IP: 95.134.125.---
sidor:
Кирилл Граф:
...пограмму Т 4, курировал лично Гитлер...

не поленитесь, прочитайте – "Загадка Гитлера" Леон Дегрель
когда-то, один профессор, изучая китайскую историю, заметил, что любой его вывод по тем или иным загадкам Китая, лишь добавит мифов, в уже обширную коллекцию китайской мифологии:)
Победу национал социалистам, обеспечил кризис 1929 г, рухнувшая европейская банковская система. Это событие очень многими исследователями нацизма почему-то игнорируется. Вы же помните, кому принадлежали банки в Германии.
И в РФ, во многом, логика движения страны из дефолта 1998ого. Плюс составляющие ингридиенты "Русского мира" и на выходе совсем как в нацистской Германии:)
Кирилл Граф _ 16.01.2017 18:34
IP: 95.134.125.---
Mikolaj Kren:
Я согласен, что Гитлер сеял в подготовленную почву. Но то, что Германия была изуродована Гитлером, это факт о котором не по наслышке знают в моей семье:)
Сам принцип – один фюрер, один Рейх...- он не давал права на сомнение. Или ты патриот, подчиняешься идее, принимаешь условия диктатуры, или отступник, пятая колонна, для которых созд конц. лагеря.
Tim Vlasyuk _ 16.01.2017 17:41
IP: 185.11.29.---
В 1980-2005 Ви могли уявити, що #українці і #русские вбиватимуть одне одного три роки поспіль на радість США, ЄС і баригам?
Mikolaj Kren _ 15.01.2017 17:55
IP: 178.92.62.---
Александр 1:
Mikolaj Kren:
...не цікавився доповіддю Салье...
Так, як що людина хоче знати правду, це легко зробити.
Але щодо Путіна дивує цинізм цього щура:
...в РС існувала ціла система відбору до "органів" за природніми схильностями кандидата-зокрема.
Туди важко було потрапити нормальній людині.Коли таке й ставалося-люди в "органах" довго не
затримува лися.
Як до речі,можливо Вам і не відомо,хоча думаю,що відомо.Медицина в РС. теж...тісно "співпрацю
вала" з органами.
Беню,як істоту,що за відомих обставин залишилася безхохною,т.ч. з неясними перспективами
на майбутнє і з генетичною потребою лизати хазяїну...Ви жодним чином не зможете переконати
в ницості царя вієї москелі.Читали "Обломова"? є там такий епізод-де лакеї один перед одним
вихваляють свого господаря...от Беня ніколаєвський -тільки один з них.
Александр 1 _ 15.01.2017 17:28
IP: 188.163.12.---
Mikolaj Kren:
...не цікавився доповіддю Салье.Одначе,щоб скласти більш менш вірогідне міркування,що є Путін,в наш час не треба якихось особливих розслідувань...
Так, як що людина хоче знати правду, це легко зробити.
Але щодо Путіна дивує цинізм цього щура: він під час проблем з продовольством у Пітері заключав договори з підставними фірмами з Німеччини на постачання кольорових та рідко-земельних металів в обмін на продовольство. Постачань продовольства не було, а на вивозу металів Путін та його друзі заробили перші мільйони доларів, побудували кооператив "Озеро". Він тоді не соромився казати знайомим: "Бобло треба робити". Тобто – шахрай з пітерського підворіття без сорому, але з амбіціями.
Игорь Соломатин _ 15.01.2017 17:24
IP: 104.199.49.---
Александр 1:
2.Вот, типичный пример вашей манипуляционной деятельности: вы акцентируете внимание на негативной стороне обговариваемого вопроса – на недостатках (которые, безусловно, имели место) советской системы социального патронажа, ничего не говоря о главном: сама эта система практически полностью исключала такое явление, как бездомность, в то время, как на Западе (да и на Востоке) бездомность имеет системный характер. А что бомжи были нетипичны для СССР можно судить по тому, что за 17 лет, прожитых мною в нем, я с бомжами сталкивался раз 5 (и то я не уверен, что это бомжи, т.е. именно бездомные, а не просто опустившиеся люди, ушедшие из дома). Сейчас же я, как и все, сталкиваюсь с ними по много раз в день.
3.Результаты расследования только тогда "документально подтверждены", когда их соответствие действительности доказано в суде. С результатами комиссии Салье этого не было.
П.С. "То, что Путин вор не знают лишь ленивые" – гениальное доказательство вашей правоты.
Александр 1 _ 15.01.2017 16:57
IP: 188.163.12.---
Игорь Соломатин:
1. Это перепалка беспредметная.
2. Про детдома и дома для престарелых знаю больше вашего, потому что был знаком и с некоторыми их обитателями (одному, например, там выбили глаз бывшие бомжи и зеки за то, что отказывался делиться с ними деньгами/пенсией на выпивку), и с некоторыми работниками, одни из которых обворовывали подопечных, а другие – инспектировали и поражались результатам.
3. Результаты комиссии не мусор. Они конкретны и документально подтверждены. Интересовали многих, но фигуранты дела и их покровители оказались достаточно влиятельными (Патрушев, Собчак и др. члены кооператива "Озеро"), чтобы спасти Путина от тюрьмы, и самим избежать ответственности. То, что Путин вор (в том числе плагиатор, в сети есть анализ его диссертации: стырил с книжки немецкого ученого), не знают лишь ленивые.
Mikolaj Kren _ 15.01.2017 16:57
IP: 178.92.62.---
Александр 1:
...не цікавився доповіддю Салье.Одначе,щоб скласти більш менш вірогідне міркування,що є
Путін,в наш час не треба якихось особливих розслідувань, (це вже для органів юстиції), зараз
є інтернет,де вся біографія цієї істоти-від 90х.і далі,як на долоні.Можна знайти всі його виступи і
заяви,і прослідкувати,як воно "прогресувало" від вимушеного демократа 90 х.,бо як лизав один
з москельських тролів,"врємєна билі такіє,нада било сємью корміть",як повернулось воно до
свого справжнього єства-більшовика-націста за переконаннями і вбивці за покликанням.
Игорь Соломатин _ 15.01.2017 16:21
IP: 104.154.171.---
Александр 1:
1.Гиперболы и метафоры, которыми я пользуюсь, служат для усиления впечатления от формы мною же написанного, а вы пользуетесь приемами, при помощи которых искажаете смысл написанного оппонентом.
2-3.Да, бомж в СССР был нетипичным случаем. И в детдомах и домах престарелых жизнь была небеспроблемной, но терпимой. По крайней мере, у всех находящихся там была крыша над головой, все имели бесплатное питание, образование, медицинский уход и проч. У мусорных баков никто не ошивался. И вы все время так попрекаете меня отсутствием знаний о том, как жили в СССР бомжи, детдомовцы и старики в домах престарелых, как будто вы сами росли в детдоме, потом бомжевали, а под конец жизни оказались в доме престарелых. Наверное, все-таки вы знаете обо всем этом оттуда же, откуда и я, просто выводы делаете, как всегда, ангажированные.
4.Ну, почему же ленив – прочитал я о комиссии Салье, результаты которой никого не интересовали 8 лет. Именно поэтому и написал: информационный мусор
grom2468 _ 15.01.2017 15:41
IP: 104.199.47.---
Ondreyko Beletskiy:
virosvit:
Вот и ты быд/лота ответить достойно не можешь, а языком молоть вы хохлыв сегда горазды были, не зря вас поляки 500 лет плёткой учили.
Россия 2024 г – Ты, чьих холоп будешь? – Графа Ротенберга мы – крепостные...- А мы, Гундяевские, церковные...Хорошо живем...лапти вот, новые.
Александр 1 _ 15.01.2017 15:39
IP: 188.163.12.---
Игорь Соломатин:
Не, ну это совсем слабенько.
1. Так называемые "манипуляции" вы применяете постоянно, именуя их литературными приемами: гиперболами, метафорами и пр.
Напомню, что это не я, а вы представились мне ватником по политическим убеждениям.
2. Бомж в СССР – это нетипичный случай? Вы совсем не знаете жизни, Веня
3. Это литературный пассаж ничего общего не имеющий с действительностью. Думаю, вы никогда не сталкивались ни с детдомами, ни с советскими интернами. Это отдельная тема.
4. Комиссия под председательством депутата горсовета Питера М.Е. Салье официально расследовала преступления Путина на должности председателя комитета по внешним связям.

Не в обиду будь сказано, но вы очень ленивы, когда речь идет об изучении чего-то нового, требующего значительных усилий. Вероятно, перегружены сверх меры информационным хламом, как типичный эрудит.
Игорь Соломатин _ 15.01.2017 12:40
IP: 104.199.47.---
3.Насчет того, что "в СССР были дома-интернаты для детей и престарелых, и условия, в которых там содержались люди, особенно старики, были чудовищно бездуховными". Здесь вы опять пытаетесь манипулировать, стараясь доказать, что общество, которое гарантирует нуждающимся кров (пусть не очень комфортный), еду (пусть не очень вкусную) и заботу спецперсонала (пусть не очень вежливого) менее духовно, чем общество, дающее бездомным надежду на тарелку бесплатного супа.
4.Про комиссию Солье слышу впервые – врать не буду. И нисколько по этому поводу не комплексую: это что-то из разряда маргинального информационного мусора, раскапываемого Сидором на и-нет помойках.
Игорь Соломатин _ 15.01.2017 12:37
IP: 104.199.76.---
Александр 1:
1.Когда отвечают не на тезис оппонента, четко им сформулированный, а на псевдотезис, сконструированный на основе догадок, домыслов, допущений и предположений – это и есть некорректное ведение дискуссии. Кстати, это не единственный прием, имеющийся в вашем арсенале недобросовестного спорщика. Есть еще такой, как манипуляция информацией, когда вы (в чем недавно откровенно признались) делаете акцент на выгодной вам стороне вопроса и игнорируете ту, которая вам невыгодна. Есть еще такой, как вырывание цитат из контекста с последующим ответом на эти, потерявшие смысл, цитаты. Ну, а есть еще и такой, совсем уж примитивный, как навешивание ярлыков, типа "совок" или "ватник".
2.Конечно, я знал, что аббревиатура "бомж" родом из СССР. Но зачем вы стремитесь предстать в нелепом свете, делая вид, что не понимаете разницы между нетипичными случаями и системным явлением?
Ua Gall _ 15.01.2017 11:19
IP: 104.155.120.---
Ondreyko Beletskiy:
braterstvo:
Пипец хохлам скоро, а ты ещё вякаешь, бы/дло польское.
Власти Германии решили усилить контроль за комментариями в Интернете.
14.01.2017,киев,УП,а у нас???

"Вот жил в стране Рассея
Человек рассеянный...
Что за станция без флага?
Это станция Гаага
Проходите, вас там ждут"...
virosvit _ 14.01.2017 23:23
IP: 89.252.61.---
Ondreyko Beletskiy:

Александр 1:
Ondreyko Beletskiy:
Тебе, Вася, особое спасибо за неустанный труд по формированию украинской нации и укреплению национального самосознания украинцев. Иногда, конечно, сильно воняют твои испражнения со всех углов, но результат стоит того, чтобы эту вонь потерпеть. Продолжай в том же духе откровенного кацапа без прикрас.
- Ты просто смешон, мне то и всем русским, глубоко насрать на вашу хохляндию.
Ondreyko Beletskiy:
Ой не глибоко Вася, далеко не глибоко, раз денно і ношно крутишся на українських сайах. Підлу "работьонку" маєш кацапський тролю, але як би ви не старались "дело ваше гиблое". Так що "не тратьте куме сили, спускайтеся на дно".
Хайль Путлєр!
Александр 1 _ 14.01.2017 20:22
IP: 188.163.12.---
Ondreyko Beletskiy:
Тебе, Вася, особое спасибо за неустанный труд по формированию украинской нации и укреплению национального самосознания украинцев. Иногда, конечно, сильно воняют твои испражнения со всех углов, но результат стоит того, чтобы эту вонь потерпеть. Продолжай в том же духе откровенного кацапа без прикрас.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter